Informatyka

Nowa strona internetowa ESBANKU

ImageNowoczesna i funkcjonalna – taka jest nowa strona internetowa ESBANKU Banku Spółdzielczego. Bank zaprezentował ją w poniedziałek 22 lipca 2013 r. i jest ona dostępna pod adresem www.esbank.pl.
Nowa strona internetowa ESBANKU została zaprojektowana zgodnie z założeniami „Responsive web design”, dzięki czemu można ją wygodnie przeglądać na tablecie i smartfonie.

Image
– Urządzenia mobilne – smartfony i tablety – są coraz popularniejsze wśród użytkowników Internetu. Dlatego też po wdrożeniu aplikacji ESBANK24 Mobile pozwalającej na dostęp do rachunku przez smartfona i tablet, przygotowaliśmy nową stronę internetową naszego Banku, dostosowaną do tych urządzeń.  – mówi Jacek Zacharewicz, Prezes ESBANKU Banku Spółdzielczego. – Dzięki temu wchodząc na www.esbank.pl przez tablet czy smartfona strona dopasowuje się do rozmiarów, rozdzielczości i orientacji ekranu. Przeglądanie treści jest więc dużo łatwiejsze – bo np. przyciski są duże, a grafika ograniczona do minimum.
Image
Wśród nowych funkcjonalności wdrożonych na stronie znajdują się również:
– nowe menu produktowe – podział strony w zależności od grupy Klienta. Dla każdej z grup – klienta indywidualnego, firm i instytucji oraz rolników – Bank przygotował nieco inny wygląd strony głównej, z dedykowanymi produktami.
– wnioski kontaktowe pozwalające na szybki kontakt z Bankiem,
– kalkulatory do lokat i kredytów, dzięki którym Klienci w szybki sposób obliczą zysk z lokaty czy ratę kredytu,
– wyszukiwarka pozwalająca na szybkie znalezienie potrzebnych informacji,
– dobrze widoczna zakładka Kontakt, zawierająca najczęstsze formy kontaktu z Bankiem oraz umożliwiająca pozostawienie swojego numeru telefonu pracownikowi Banku,
– interaktywna mapa placówek i bankomatów, umożliwiająca szybkie znalezienie najbliższej placówki ESBANKU czy też bezprowizyjnego bankomatu.
– narzędzie do powiększania/ pomniejszania czcionki, przygotowane z myślą o osobach starszych czy słabo widzących,
– dobrze widoczne odnośniki do fanpage’a ESBANKU na portalu Facebook oraz do kanału w serwisie YouTube.

źródło: ESBANK