Wyróżnieni

Nivette Fleet Management – wiarygodny partner w mobilności

Nivette Fleet Management jest jedną z najdłużej i najprężniej działających firm na polskim rynku długoterminowego wynajmu samochodów. 20 lat doświadczenia i znajomość branży od początków jej istnienia w Polsce pozwala odnosić sukcesy w rywalizacji z dużymi podmiotami. Wykorzystanie mocnych stron i umiejętne przekucie ich w korzyści dla klienta ma znaczenie zwłaszcza w niepewnych czasach.

Nivette Fleet Management tworzy Grupę NFM, w której drugim filarem jest Hertz – światowy lider w wynajmie samochodów. Tym, co wyróżnia Grupę NFM w branży jest elastyczność, kompleksowość usług, wiedza i głęboka znajomość lokalnego rynku. Dzięki tym kompetencjom znakiem rozpoznawczym firmy stały się indywidualne rozwiązania szyte na miarę, idealnie dopasowane do potrzeb klienta.

Elektryfikacja flot, utrudniona dostępność aut i ich części, wysokie koszty utrzymania i eksploatacji, nowości legislacyjne, do tego zmiany energetyczne, technologiczne i społeczne sprawiają, że ewoluuje model przemieszczania się i podróżowania. Grupa NFM chce jako partner i doradca przeprowadzić swoich klientów przez tę transformację, wspierając ich w osiąganiu celów. Eksperckie know-how firmy umożliwia dostarczanie usług mobilności najwyższej jakości, dostosowanych do zmieniającego się otoczenia, czyli ekologicznych, zoptymalizowanych kosztowo i wspartych nowoczesnymi systemami informatycznymi, które ułatwiają zarządzanie flotą samochodową i użytkowanie aut.

Siedziba firmy przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie

W strategicznych planach NFM jest ewolucja z firmy zarządzającej flotą w kierunku zarządzania szeroko pojętą mobilnością swoich klientów. Taktyka na najbliższy czas to automatyzacja całego procesu zarządzania flotą, rozwój elektromobilności i tzw. corporate carsharing, wzrost wielkości floty, a także doskonalenie usług za pomocą nowatorskich rozwiązań i dalszej specjalizacji w obniżaniu całkowitych kosztów flotowych.

Nivette Fleet Management notuje regularne wzrosty, wykorzystując intensywny rozwój całego rynku CFM. W ciągu ostatnich 5 lat obroty spółki wzrosły o blisko 60%. Natomiast w okresie 2020-2022 – czyli w ciągu 3 lat kryzysu gospodarczego spowodowanego najpierw przez pandemię, a obecnie przez wojnę na Ukrainie – Nivette Fleet Management odnotowała 25-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży, które w 2022 roku osiągnęły pułap 100 mln zł. Cała Grupa NFM w ciągu ostatnich 10 lat czterokrotnie zwiększyła przychody ze sprzedaży i przekroczyła 200 mln zł obrotu. Obraz uzupełniają rosnące nakłady inwestycyjne, których głównym celem jest zapewnienie klientom ciągłej możliwości odnawiania floty samochodowej. Spółka inwestuje także w auta elektryczne i hybrydowe.

Flota firmy

Aktualną kondycję firmy NFM potwierdzają prestiżowe nagrody i tytuły przyznane przez środowisko biznesowe: Diamenty Forbesa 2023, Gazele Biznesu 2022 oraz wyróżnienia przyznane w styczniu 2023 przez Instytut Europejskiego Biznesu: Gepard Biznesu 2022, Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022, Efektywna Firma 2022, Wielki Modernizator 2022 i Mocna Firma Godna Zaufania 2022.