Aktualności

Nagrody XX edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców

Po raz 20. elitarna grupa przedsiębiorców została uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firm, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Statuetki zostały przyznane w 10. kategoriach. Jubileuszowe nagrody zostały wręczone w trakcie Wielkiej Gali, która miała miejsce w dniu 21 października br. w Warszawie.

 W uroczystym wydarzeniu wzięli udział laureaci i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

 

Kapituła ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców nagrodziła osoby i podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej. W tegorocznej, jubileuszowej XX edycji plebiscytu nagrody WIKTORII zostały przyznane w 10. kategoriach. Dodatkowo zostały wręczone nagrody – osobowość XX lecia konkursu, osobowość samorządowa, osobowość roku, Euro Firma Roku, Fotel Lidera, Najlepsza firma XX lecia konkursu, Mecenas sztuki – ambasador kultury polskiej, najlepsze biuro podróży dla biznesu, inwestycja budowlana roku, ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy roku. Wśród laureatów jubileuszowej XX edycji plebiscytu nagrody WIKTORII znalazły się firmy, które od ponad dwudziestu lat wyróżniają się i budują polską gospodarkę.
Jubileuszowa XX edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców była znakomitą okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Konkurs kierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą.
Image
– Już po raz dwudziesty mam przyjemność wręczać nagrody firmom, osobom, które budują polską gospodarkę, przyczyniają się do jej wzrostu, budują wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Jubileuszowa XX edycja konkursu to wielkie święto polskiej przedsiębiorczości. Konkurs od dwóch dekad cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok rośnie jego poziom, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, do konkursu było nominowanych ponad 500 firm. Cieszę się, że mogliśmy przyznać prestiżowe nagrody dla „Osobowość XX – lecia Konkursu”. Od ponad dwudziestu lat nagradzamy najlepsze polskie przedsiębiorstwa i jako przewodniczący Kapituły Konkursu jestem niezmiernie dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. Osobowości i przedsiębiorcy, których nagradzamy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, a nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. Jest również czynnikiem mobilizującym do jeszcze większego wysiłku w rozwój przedsiębiorczości – podkreślał podczas Gali Waldemar Piórek, pomysłodawca i organizator konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem plebiscytu.
Image
Celem Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest nagradzanie i promowanie przedsiębiorców wdrażających i rozwijających etyczną koncepcję biznesu. Etyka biznesu określa relacje panujące wewnątrz firmy oraz relacje łączące ją ze światem zewnętrznym – z partnerami handlowymi, dostawcami, klientami, środowiskiem branżowym, ze społecznością, na terenie której firma działa. O etycznym charakterze przedsiębiorstwa świadczy też rzetelne wywiązywanie się z obowiązków wobec państwa i przestrzeganie zasad prawa co również odzwierciedla stosunek firmy do pojęcia „gospodarczego patriotyzmu” w skali krajowej i lokalnej.  Etyka biznesu buduje tożsamość i wiarygodność firmy – bezcenne cechy szanowane nie tylko przez otoczenie biznesowo-społeczne, ale i przez pracowników, którzy w takich firmach pracują chętniej i z większym zaangażowaniem. Wpływa na doskonalenie jakości oferowanych usług, produktów i ułatwia zarządzanie jakością w firmie. Realizowana w praktyce etyka biznesu to wartość, która buduje również przewagę konkurencyjną, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa i osiągania sukcesów rynkowych.
Image
– Etyka biznesu jest wartością ponadczasową, cenioną od zarania dziejów kształtowania się przedsiębiorczości i handlu. W dzisiejszych czasach,  gdy rynek jest coraz bardziej konkurencyjny, prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza w sposób rzetelny wymaga wysiłku, zaangażowania oraz inwestowania. Konkurs WIKTORIA powstał pod koniec lat 90. XX wieku w początkowym okresie gospodarki wolnorynkowej w Polsce, gdy my przedsiębiorcy na nowo uczyliśmy się prowadzenia działalności gospodarczej. Poprzez nasz Konkurs chcieliśmy przywrócić tradycję dobrych praktyk i rzetelności, by pokazać, że to nie jakość kosztuje, ale jej brak. Zdobycie nagrody WIKTORIA jest dla przedsiębiorstwa prestiżowym wyróżnieniem potwierdzającym etyczną twarz firmy, której naprawdę zależy na długofalowym budowaniu reputacji – rozwijaniu jakości, budowaniu zaufania i  wiarygodności, inwestowaniu w kapitał ludzki – podkreślał podczas Gali Waldemar Piórek.
Image
Rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród to kluczowe wyróżniki konkursu WIKTORIA. Kapituła Konkursu, w której skład  wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, nagradza najlepsze polskie przedsiębiorstwa.Laureaci XX edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców wręczone
 
EURO FIRMA ROKU    
EUROPEJSKIE CENTRUM GOSPODARCZE SP. Z O.O
FOTEL LIDERA    
PANEK CLINIC  SP. Z O.O.NAJLEPSZA FIRMA  XX LECIA KONKURSU
SPÓŁDZIELNIA PRACY ,,MUSZYNIANKA”
,,OSOBOWOŚĆ ROKU’’     
PIOTR WYCHOWAŃSKI –  WYCHOWAŃSKI SP. Z O.O.
,,FIRMA ROKU”      
GRUPA DSF SERWIS PROFESJONALNY SP. Z O.O.
OSOBOWOŚĆ SAMORZĄDOWA XX LECIA KONKURSU   
JACEK MAJCHROWSKI PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
OSOBOWOŚCI XX LECIA KONKURSU WIKTORIA
JOLANTA BOROWIEC  – POLSAT CAFE
ALINA STRZEŚNIEWSKA – RADIO KOLOR
MAREK JAKUBIAK – BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK
PIOTR HENICZ – BIURO PODRÓŻY NOWA  ITAKA  SP. Z O.O.
PETER GRUDNIAK – ERGO PRO
JÓZEF CZERNIEJEWSKI – NATALIA GOLD  ZŁOTO-SREBRO
JERZY KOWALEWSKI – SITA SP. Z O.O.
GRZEGORZ JAKUBIEC – SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA  ,,SŁUŻEW NAD DOLINKĄ”
KRZYSZTOF KRÓLAK – WŁAŚCICIEL OMNICOM SP. Z O.O.
DR  JANUSZ SOBIERAJ – KORPORACJA  RADEX SP. Z O.O.
MECENAS SZTUKI – AMBASADOR KULTURY POLSKIEJ      
MUSHCHELKA SP. Z O.O.
NAJLEPSZE BIURO PODRÓŻY DLA BIZNESU.
PODRÓŻUJ Z ITAKĄ
NOWA ITAKA SP. Z O.O.
INWESTYCJA BUDOWLANA ROKU    
KORPORACJA RADEX SP. Z O.O.
LIDER PRODUKCJI NAWOZÓW WAPNIOWYCH
POLCALC SP. Z O.O.
OŚRODEK REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWY ROKU     
TERMY SZAFLARY  SP. Z O.O.
KATEGORIA PRZEMYSŁ LEKKI
P.H.P.U. ARKOL SP. Z O.O.
KATEGORIA BUDOWNICTWO.USŁUGI DEWELOPERSKIE I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI
ZAKŁAD  GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMI w dzielnicy MOKOTÓW  m. st. WARSZAWY
DOMIKON  SP. Z O.O.
MIĘDZYZAKŁADOWA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA  ,,ENERGETYKA”
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA  ,,STAWKI”
KATEGORIA MEDYCYNA ZDROWIE I URODA
START -UP ROKU
BG BŁAŻEJ BIURKOWSKI WŁAŚCICIEL MARKI ,,CIS FARM ‘’
REHEALTHY KLINIKA ZDROWIA  ARKADIUSZ MARTYNIUK
QUANTUMLIVE SP. Z O.O.
APOGEUM STUDIO URODY ŁUKASZ KOWALSKI
N Z O Z  PSYCHOMEDIC.PL, KLINIKA PSYCHOLOGICZNO – PSYCHIAREYCZNA
SpokoBOX      CATERING DIETETYCZNY
KATEGORIA  MODADEBIUT – MODA ROKU 
KREACJA „ŻANET” ŻANNA MORYSON
MODA ROKU 
ELA PIORUN
OBUWNICZA MARKA ROKU   
NINA BASCO
KATEGORIA  GASTRONOMIA I HOTELARSTWO
TUTHAI SP. Z O.O.

KATEGORIA   ROLNICTWO I PRODUKCJA SPOŻYWCZA

POL – FOODS  SP. Z.O.
OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA w KOLE
NUTRICIA Zakłady Produkcyjne SP. Z O.O.
KATEGORIA   DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA, EDUKACYJNA I BADAWCZO ROZWOJOWA
PRODUKT  EDUKACYJNY ROKU 
SITA SP. Z O.O.
LIDER WŚRÓD CZASOPISM DLA KOBIET BIZNESU   
,,BUSINESSWOMAN LIFE”
ZACZYTANI SP. Z O.O.  S.K.
KATEGORIA  TRANSPORT, SPEDYCJA I  LOGISTYKA     
CEL – TRANS S.C.USŁUGI TRANSPORTOWE  H.MAGIERA  P.MAGIERA
NEOBUS  SP. Z O.O.
KATEGORIA  HANDEL I DYSTRYBUCJA   
MIRAT S.C. A. Tereszkiewicz  P. Harasimowicz
KATEGORIA  USŁUGI DLA FIRM I DLA LUDNOŚCI 
FLEK  IMPORT EXPORT   MONIKA MICAL – POŁCZYŃSKA
WARSZAWSKI  DOM TECHNIKA  NOT SP. Z.O.
CENTRUM UBEZPIECZEŃ ,,U JUNIORA ‘’ JUSTYNA KWIATKOWSKA
AVAILO SP. Z O.O.
LIDER BRANŻY TROFEÓW SPORTOWYCH  
LASERMAX SP. Z O.O.
Kapituła Konkursu
Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, prof. Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, Grzegorz Turniak – Prezes Akademii Rekomendacji, Mariusz Hildebrand – Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A., dr hab. Leszek Mellibruda – psycholog biznesu, Włodzimierz Olewnik – przedsiębiorca, właściciel firmy OLEWNIK.
Organizator Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców
Warszawska Izba Przedsiębiorców w tym roku obchodzi 28-lecie istnienia. Izba powstała z przekształcenia Warszawskiej Izby Kupców i Przedsiębiorców oraz fuzji z Warszawską Izbą Handlu Detalicznego i Usług. Obecnie zrzesza blisko 1 000 członków. Do głównych zadań Izby należą m.in.: udzielanie porad prawnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej, promocja zrzeszonych firm oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników, a także konsultacje społeczne w ramach procesów legislacyjnych.
Dodatkowo Warszawska Izba Przedsiębiorców organizuje liczne konferencje, prowadzi konsultacje społeczne, wydaje własne publikacje oraz realizuje wiele projektów i plebiscytów, m.in. WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, SUPERMEDICUS – plebiscyt dla firm i instytucji z branży medycznej, ASY – ranking produktów finansowych oferowanych dla przedsiębiorców oraz akcję, która rekomenduje warszawską gastronomię, czyli „Warszawa od kuchni”.