AktualnościWyróżnieni

Multon Sp. z o.o. to Gepard Biznesu i Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Multon Sp. z o.o. w Koniecpolu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022 i XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 153,5 mln zł, co dało mu tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Spółka rozwija się dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 61,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa nieprzerwanie od 2012 roku. Zdobyte doświadczenie, profesjonalizm i fachową wiedzę wykorzystuje w codziennej pracy z klientami. Dzięki ciągłym inwestycjom rozwija się bardzo dynamicznie, co pomaga poszerzyć posiadaną ofertę o kolejne produkty.

Ciągłe stawianie sobie wysokich wymagań w przestrzeganiu terminów i jakości dostaw owocuje współpracą z wielkimi graczami na rynku biomasy.

Z myślą o zrównoważonej gospodarce odpadami i ekologii,  stara się, aby to, co wcześniej traktowano w przemyśle drzewnym jako odpad zamieniało się w korzyści dla ludzi i dla środowiska.

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama usług związanych z przemysłem drzewnym. Zajmuje się karczowaniem, wycinką sadów i samosiejek. Zrębkuje, rozdrabnia i przesiewa odpady drzewne i drewnopochodne. Jej usługi wykonywane są zgodnie z oczekiwaniami klienta, przy dużej wiedzy i doświadczeniu kadry oraz zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń.

Do dyspozycji klienta ma rozbudowany park ciągników siodłowych wyposażonych w naczepy typu walkingfloor oraz ciężarówek przeznaczonych do transportu kontenerów otwartych tzw. hakowców. Oferuje transport na terenie całego kraju i Europy.

Oferuje najwyższej klasy pellet i sezonowane drewno opałowe; drewno okrągłe i zrębki.

Pozyskane przez firmę trociny i zrębki pochodzą z drzew iglastych i liściastych. Mogą byś użyte jako opał, nawóz organiczny oraz materiał do produkcji płyt pilśniowych i wiórowych.

Zdjęcie ze strony firmy na Facbooku

Zrębkowanie gałęzi to ekologiczna forma utylizacji surowca drzewnego.

Należący do firmy rębak nożowy Albach potrafi w krótkim czasie zmielić odpady drzewne na wysokiej jakości zrębki. 2,4-tonowy rotor rębaka radzi sobie doskonale z grubym i cienkim materiałem krzewiastym.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: https://multon.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany  #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.