Gepardy Biznesu

Sukces w edukacji ekonomicznej społeczeństwa

„Dopracowaliśmy się wspaniałej plejady autorów. Wielu z nich to wybitne osobliwości świata biznesu, jak np. : Lee Iaccoca, Steve Jobs, Jack Welch, Ben Bernanke, Warren Buffett, Bill Gates, także noblista  George Akerlof”, mówią Klara Molnar i Jacek Marciniak, właściciele Wydawnictwa Studio EMKA w Warszawie.

 

Klara Molnar i Jacek Marciniak, właściciele Wydawnictwa Studio EMKA w Warszawie

Po dwudziestu latach działalności posiadamy w swoich wydawniczych zasobach ponad 500 tytułów. Są to nierzadko książki w ciągłych dodrukach, cieszące się niezmiennie poczytnością.

Image

Klara Molnar i Jacek Marciniak, właściciele Wydawnictwa Studio EMKA w Warszawie

Dopracowaliśmy się wspaniałej plejady autorów. Wielu z nich to wybitne osobliwości świata biznesu, jak np. : Lee Iaccoca, Steve Jobs, Jack Welch, Ben Bernanke, Warren Buffett, Bill Gates, także noblista  George Akerlof. Wspaniali klasycy literatury motywacyjnej: Dale Carnegie, Noraman V. Perle, Napolon Hill. Ich książki znakomicie trafiają w czas, wzbogacając ludzi chcących budować własny biznes w potrzebną wiedzę i doświadczenie.

Gdy zaczynaliśmy, przyświecała nam idea współdziałania, choćby w skromnym zakresie na rzecz edukacji ekonomicznej społeczeństwa polskiego, bo jak się okazało ta wiedza we wczesnym okresie nowej, kapitalistycznej rzeczywistości była niezwykle skromna.

Zaczęliśmy od książek zapoznających czytelników z fundamentalnymi  zagadnieniami nowej ekonomii, z podstawowymi terminami z dziedziny biznesu. Teraz staramy się trafiać do czytelników z książkami odpowiadającymi na ważne pytania – co dalej z tym światem? Co dalej z naszym krajem? W jakiej kondycji jest światowa i nasza gospodarka? I co nas w związku z tym w najbliższym czasie czeka?

Satysfakcjonuje nas to, że udało się nam zbudować Wydawnictwo, które na rynku bardzo się liczy i jest cenione za celny dobór ważnych, potrzebnych, nieraz wręcz znakomitych tytułów, i za solidność ich wykonania.

To staranne, żmudne budowanie naszej pozycji w środowisku wydawniczym, nie byłoby oczywiście możliwe bez rozsądnej polityki wydawniczej, którą kształtujemy z pomocą doradzających nam przyjaciół – wybitnych menadżerów, szefów firm, znakomitych przedsiębiorców. Niektórzy z nich, to dzisiaj nasi autorzy. Korzystając z ich rad dokonujemy wyborów edytorskich.

Dzięki racjonalnemu gospodarowaniu finansami i dyscyplinie kosztowej firma nie tylko trwa, ale pnie się w rozmaitych rankingach do góry. Jesteśmy honorowani rozmaitymi wyróżnieniami i nagrodami branżowymi.