Aktualności

MNK Partners nabywa nowe aktywa dla Paneuropejskiego funduszu inwestycyjny MNK ONE

MNK Partners kontynuuje inwestycje w Europie i ogłasza nabycie hotelu B&B w Lizbonie dla swojego profesjonalnego, paneuropejskiego funduszu Core MNK ONE. Nabycie to jest zgodne ze strategią funduszu, polegającą na osiągnięciu zysku i europejskiej dywersyfikacji geograficznej.

Po kilku transakcjach w Irlandii i Polsce, dotyczących sektorów opieki zdrowotnej i biurowego, ostatnie przedsięwzięcie dotyczy portugalskiego hotelu prowadzonego przez grupę B&B na podstawie umowy najmu o wartości 14 mln euro. Hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Lizbonie, jednego z wyjątkowych miast europejskich, które posiada lotnisko w swoim centrum.

Obiekt został ukończony w lipcu 2020 roku. Posiada 188 pokoi rozmieszczonych na 7.692 m². Jest on w całości wynajęty firmie z grupy B&B Hotel na okres 20 lat. B&B Hotels, lider w segmencie „Budget & Economy”, zarządza tak zwanymi „ekonomicznymi” obiektami noclegowymi, łączącymi komfort, nowoczesność i wysoką jakość usług. Grupa B&B jest własnością Goldman Sachs i Arbejdsmarkedets Tillægspension (ATP) od lipca 2019 roku.

Nabycie tego aktywa doskonale wpisuje się w paneuropejską strategię funduszu MNK One. Oprócz szczególnych okoliczności związanych z obecną pandemią, zalety tej inwestycji były dla nas oczywiste: Lizbona pozostaje topowym celem turystycznym w Europie, grupa B&B jest europejskim liderem w zakresie hoteli ekonomicznych, a hotel jest nowy. Jesteśmy przekonani, że istnieją podstawy dla inwestycji typu CORE, oferującej regularne i bezpieczne przepływy pieniężne w długim okresie – wyjaśnia Mansour Khalifé, Prezes MNK Partners.

Partnerom MNK doradzały firmy SRS Advogados w zakresie aspektów prawnych, Deloitte w zakresie aspektów finansowych i Savills w zakresie aspektów technicznych. W kwestii strukturyzacji operacji z luksemburskiego punktu widzenia, Charles Russell Speechlys.

 —

O MNK Partners

MNK Partners jest niezależną firmą zarządzającą aktywami, specjalizującą się w inwestycjach w nieruchomości. Zatwierdzona przez „Autorité des marchés financiers” (numer zatwierdzenia GP-19000006), została założona w 2017 roku przez Mansoura Khalifé.

Firma zarządzająca aktywami towarzyszy inwestorom w strukturyzacji, wycenie i rozwoju ich portfela aktywów nieruchomościowych. Opracowała unikalne podejście, z potężnymi narzędziami, z powodzeniem rozszerzając ich portfele finansowe w nieruchomościach.

MNK Partners posiada trzy biura: Paryż, Luksemburg i Warszawa i zarządza aktywami nieruchomościowymi o wartości ponad 200 mln euro w całej Europie.

Kontakt: presse@mnk-partners.com