Gepardy Biznesu

Maximus Broker dba o swój dobry wizerunek i zaufanie klientów

Firma Maximus Broker Sp. z o.o. powstała w 2001 roku i jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm brokerskich w Polsce. Specjalizuje się w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego i innych podmiotów zobligowanych do zawierania ubezpieczeń w trybie określonym ustawą o zamówieniach publicznych, mówi Remigiusz Breński, Prezes Maximus Broker Sp. z o.o. w Toruniu.

Remigiusz Breński, Prezes Maximus Broker Sp. z o.o. w Toruniu:
Opieka nad klientem prowadzona jest w sposób kompleksowy, tak aby potrzeby ubezpieczonego były zaspokojone na każdym poziomie. Każdy klient korzysta z długoletniego doświadczenia naszej firmy na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego i ze znajomości specyfiki branży ubezpieczeniowej. Obecnie portfel klientów spółki to ponad 800 podmiotów, którymi opiekuje się 100 pracowników, w tym 65 brokerów firmy. Zapewnienie klientom całkowitego bezpieczeństwa jest dla nas absolutnym priorytetem.
 Image
Remigiusz Breński, Prezes Maximus Broker Sp. z o.o. w Toruniu
Dbałość o dobry wizerunek firmy i zaufanie naszych klientów Maximus Broker udowodnił przy okazji całkowitego oczyszczenia z zarzutów, jakie postawił mu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według pozwu złożonego przez UOKiK, spółka Maximus Broker i PZU S.A. miały zawrzeć porozumienie dotyczące monopolu na sprzedaż produktów PZU w zakresie grupowych ubezpieczeń NNW dzieci, młodzieży i personelu w placówkach oświatowych. Maximus Broker w toku postępowania sadowego udowodnił, że stawiane zarzuty mijają się z prawdą i obnażył szereg błędów logicznych ze strony UOKiK. UOKiK w swoim pozwie pomylił podstawowe pojęcia brokera i agenta w związku z czym zarzuty zostały uchylone w całości. Sąd w uzasadnieniu ogłosił, że zarzuty UOKiK wynikały z rażącego niezrozumienia relacji łączących ubezpieczyciela i brokera, i że nie doszło do porozumienia ograniczającego konkurencję. Tak więc całe postępowanie antymonopolowe i rzekoma „zmowa” są bezpodstawne i dlatego Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w całości zaskarżoną decyzję uniewinniając Maximus Broker od wszelkich zarzutów.

Maximus Broker Sp. z o.o. w Toruniu została  wyróżniona przez Instytut Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie kilkuletnich wyników finansowych, pozyskanych z Krajowego Rejestru Sądowego.