Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Lider stolarki okiennej

MS więcej niż OKNA to lider wśród polskich producentów okien i drzwi oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma powstała w 1991 roku. Obecnie zrzesza trzy wyspecjalizowane przedsiębiorstwa ze 100 proc. polskim kapitałem – M&S Pomorską Fabrykę Okien Sp. z o.o., M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. oraz Projekt +2000 Sp. z o.o.

M&S Pomorska Fabryka Okien  zajmuje się przede wszystkim produkcją okien PVC dostępnych w szerokiej gamie, poczynając od produktów ekonomicznych a kończąc na ekskluzywnych i najbardziej zaawansowanych technologicznie. Główny nacisk kładziony jest tu na termikę, statykę, akustykę oraz design.

 Image

Nowoczesny park maszynowy pozwala na oferowanie produktów w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych i w różnych rodzajach wykończeń. Oprócz okien, dopełnieniem oferty są zdalnie sterowane rolety oraz drzwi wejściowe z nowoczesnymi panelami dekoracyjnymi. Oferowane drzwi tarasowe, okna balkonowe, wielkogabarytowe drzwi podnoszono-przesuwne oraz okna typu patio, pozwalają na otwarcie salonu na ogród i taras.

Image

M&S Okna i Drzwi zajmuje się produkcją okien i drzwi drewnianych. Firma oferuje praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania: od najbardziej popularnych okien w systemach IV68, 80 i 92 mm do skomplikowanych tarasowych drzwi harmonijkowych FS czy HST oraz systemów na indywidualne zamówienia.

Image

Najmłodsza ze spółek – Projekt +2000 produkuje klejonkę z drewna sosnowego do okien. Własny tartak w sercu Borów Tucholskich szczyci się Certyfikatem FSC® potwierdzającym, że produkcja spełnia najwyższe ekologiczne wymogi.

Stawia na innowacje

Grupa MS zatrudnia ponad 500 pracowników – to jeden z najważniejszych kapitałów przedsiębiorstwa.

– Nasza wysokospecjalistyczna kadra pracownicza wzmocniona doświadczoną grupą inżynierów i technologów to element decydujący o możliwościach rozwoju firmy. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania – nastawieni na rozwój i innowacje – mówi Artur Romanik, Wiceprezes MS więcej niż OKNA.

Image

Dowodem na to jest stała współpraca Grupy z najważniejszymi branżowymi jednostkami naukowobadawczymi m.in. Instytutem Techniki Budowlanej, Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego, Uniwersytetem w Trondheim i Instytutem Badań nad Stolarką Otworową w Rosenheim.

Image

MS więcej niż OKNA posiada także własną komórkę badawczo-¬rozwojową, która opracowała m.in. innowacyjną technologię Wzmocnień Termicznych oraz supernowoczesną szybę SUPERtermo o najlepszym dla tego typu produktów współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m 2K. Dzięki temu przedsiębiorstwo utrzymuje przewagę technologiczną nad konkurencją i systematycznie poszerza ofertę o produkty i usługi poszukiwane przez konsumentów – co stanowi gwarancję ich satysfakcji.

Liczby nie kłamią

Dbałość o najwyższą jakość produktów przekłada się na wyniki sprzedażowe – i to zarówno w kraju jak i zagranicą. Produkowane przez M&S Pomorską Fabrykę Okien okna PVC w 70 proc. trafiają na rynek polski. Pozostałe 30 proc. obrotów przypada na eksport do Niemiec, Skandynawii, Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Kanady. Z kolei obroty M&S Okna i Drzwi przypadają na eksport w aż 90 proc.

Image

– W ostatnich latach firma pracowała nad zwiększeniem możliwości eksportowych. Stworzono produkty dedykowane oraz narzędzia logistyczne. Dzisiaj wykorzystujemy ten potencjał do obsługi klientów zagranicznych, a podstawowym celem Spółki jest wzrost obrotów w eksporcie do krajów UE. Jednocześnie cały czas doskonalimy procesy obsługi zamówień oraz pracujemy nad pionierskimi produktami, które będą wkrótce wprowadzone na rynek krajowy. Myślę, że te działania pozwolą nam na utrzymanie pozycji lidera na rynku polskim.- deklaruje Artur Romanik.

www.ms.pl

 Image

M & S OKNA I DRZWI Sp. z o.o. w Słupsku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 oraz w trzeciej edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.

 

M & S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o.  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, i w trzeciej edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.