InformatykaPolskie BrylantyŚwiatowa Firma

Krotrans Logistics w czołówce transportu półpłynnych i płynnych produktów spożywczych

Po 30 latach działalności w branży transportowej Krotrans Logistics Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki firm w zakresie transportu półpłynnych i płynnych produktów spożywczych. Swoją pozycję zawdzięcza konsekwentnemu budowaniu pozycji lidera w oparciu o wieloletnie doświadczenie, rzetelność, ambicję i zaangażowanie swoich pracowników.

Początki Krotrans Logistics sięgają roku 1989 kiedy to w Duisburgu powołano do życia pierwszy oddział firmy. Z upływem lat rosła siła tej marki oraz jej rozpoznawalność w branży transportowej. W 2012 w Tychach powstał polski odział Krotrans, dedykowany w całości przewozom cysternami spożywczymi. Trzy lata później utworzone zostały również biura w Zielonej Górze i Wrocławiu specjalizujące się w transportach całopojazdowych chłodniami i plandekami.

Siłę Krotransu stanowi flota ponad 200 specjalistycznych cystern spożywczych, 30 chłodni do przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej, oraz 80 naczep plandekowych.

Zakres działania to obszar całej Europy: od krajów skandynawskich po Grecję, oraz od Portugalii po kraje nadbałtyckie. Specjalizuje się w transportach całopojazdowych jak i LTL. Inwestuje w cysterny o różnych pojemnościach komór oraz ich specjalistyczne wyposażenie, aby wychodzić naprzeciw wciąż zmieniającym się potrzebom rynku. Pracownicy firmy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach oraz  szkoleniach językowych, BHP i obsługi sprzętu, aby profesjonalnie i niezawodnie świadczyć usługi.

Krotrans to przede wszystkim synonim zaufania. Od początku swojego istnienia firma stawia na budowanie długofalowych i partnerskich relacji z klientami i podwykonawcami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, elastyczności w dopasowywaniu się do aktualnych potrzeb klienta i ciągłych zmian na rynku transportowym, a także zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Nalezą do nich nowoczesne systemy informatyczne i telematyczne, całodobowa linia emergency, dział obsługi klienta i liczne kontrole sprzętu. Nowoczesna flota, rzetelne podejście na wszystkich etapach realizacji zlecenia transportowego i profesjonalizm to cechy wyróżniające firmę na tle konkurencji. Hasłem przewodnim jest „Yes, we can!”. Oznacza to, że podejmuje się często zleceń pozornie niemożliwych do wykonania i często takich gdzie pierwszy kwadrans ma decydujący wpływ na realizację zadania. Krotrans stawia również na jakość, czego przykładem są wdrożone systemy zarządzania jakością i certyfikacje takie jak GMP+, IFS Logistics czy ISO 9001.

„Zdobycie pozycji lidera nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie pracowników. Krotrans może poszczycić się gronem 85 oddanych pracy pasjonatów, których doświadczenie i ambicja przedkładają się na sukces firmy. Wielojęzyczny i wielokulturowy team to przykład wychodzenia poza sztywne ramy uprzedzeń, to europejskość w każdym calu. Stabilizacja, godziwe wynagrodzenie oraz duże możliwości rozwoju to cechy, które sprawiają, że każdy pracownik z chęcią realizuje powierzone mu zadania”, informuje Paweł Sielewicz, prezes Zarządu

Firma Krotrans Logistics to nie tylko miliony przejechanych kilometrów i tysiące zrealizowanych zleceń. To również wkład w rozwój polskiej gospodarki czego wyrazem jest blisko 200-milionowy obrót w 2019 roku. Ale wspieramy również rozwój lokalnego rynku poprzez zapewnienie miejsc pracy, czy objęcie patronatem wydarzeń promujących sport i zdrowy tryb życia. Udzielamy również wsparcia finansowego i organizacyjnego dla lokalnych inicjatyw społecznych. Krotrans to wypracowana marka, synonim jakości i rzetelności, uczciwość, ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie – atuty bez których osiągnięcie pozycji lidera nie byłoby możliwe.

Nagrody i wyróżnienia

 • Diament miesięcznika Forbes 2020,
 • laureat rankingu FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020,
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2020
 • Światowa Firma Worldwide Company 2020
 • Gepardy Biznesu 2019,
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2019,
 • laureat rankingu Gazele Biznesu 2019 w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm,
 • laureat rankingu Gazele Biznesu 2018 w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm,
 • laureat rankingu Gazele Biznesu 2017 w kategorii najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw,
 • wyróżnienie w 23. Rankingu firm TSL w kategorii dynamiki przychodów z działalności TSL 2017,
 • III miejsce w 22. Rankingu firm TSL w kategorii dynamiki przychodów z działalności TSL 2016,
 • I miejsce w Rankingu firm TSL w kategorii dynamiki przychodów z działalności TSL 2015.

Certyfikaty

 • certyfikat ISO 9001: 2015 Dekra, IFS Logistics, GMP+