AktualnościInstytutKlubPolskie BrylantyŚwiatowa FirmaWielcy Modernizatorzy

Krotrans Logistics sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Światowa Firma Worldwide Company i Wielki Modernizator Polski 2021

Krotrans Logistics sp. z o.o. w Tychach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, X edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2021 i IX edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2021 na podstawie danych finansowych.

Wartość rynkowa spółki  w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 38,9 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 13,9 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator Polski 2021.

Eksportowała w 2020 r. do 22 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2021.

Po 30 latach działalności w branży transportowej Krotrans Logistics Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki firm w zakresie transportu półpłynnych i płynnych produktów spożywczych. Swoją pozycję zawdzięcza konsekwentnemu budowaniu pozycji lidera w oparciu o wieloletnie doświadczenie, rzetelność, ambicję i zaangażowanie swoich pracowników.

Początki Krotrans Logistics sięgają roku 1989 kiedy to w Duisburgu powołano do życia pierwszy oddział firmy. Z upływem lat rosła siła tej marki oraz jej rozpoznawalność w branży transportowej. W 2012 w Tychach powstał polski odział Krotrans, dedykowany w całości przewozom cysternami spożywczymi. Trzy lata później utworzone zostały również biura w Zielonej Górze i Wrocławiu specjalizujące się w transportach całopojazdowych chłodniami i plandekami.

Siłę Krotransu stanowi flota ponad 200 specjalistycznych cystern spożywczych, 30 chłodni do przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej, oraz 80 naczep plandekowych.

Zakres działania to obszar całej Europy: od krajów skandynawskich po Grecję, oraz od Portugalii po kraje nadbałtyckie. Specjalizuje się w transportach całopojazdowych jak i LTL. Inwestuje w cysterny o różnych pojemnościach komór oraz ich specjalistyczne wyposażenie, aby wychodzić naprzeciw wciąż zmieniającym się potrzebom rynku. Pracownicy firmy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach oraz  szkoleniach językowych, BHP i obsługi sprzętu, aby profesjonalnie i niezawodnie świadczyć usługi.

Krotrans to przede wszystkim synonim zaufania. Od początku swojego istnienia firma stawia na budowanie długofalowych i partnerskich relacji z klientami i podwykonawcami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, elastyczności w dopasowywaniu się do aktualnych potrzeb klienta i ciągłych zmian na rynku transportowym, a także zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Nalezą do nich nowoczesne systemy informatyczne i telematyczne, całodobowa linia emergency, dział obsługi klienta i liczne kontrole sprzętu. Nowoczesna flota, rzetelne podejście na wszystkich etapach realizacji zlecenia transportowego i profesjonalizm to cechy wyróżniające firmę na tle konkurencji. Hasłem przewodnim jest „Yes, we can!”. Oznacza to, że podejmuje się często zleceń pozornie niemożliwych do wykonania i często takich gdzie pierwszy kwadrans ma decydujący wpływ na realizację zadania. Krotrans stawia również na jakość, czego przykładem są wdrożone systemy zarządzania jakością i certyfikacje takie jak GMP+, IFS Logistics czy ISO 9001.

„Zdobycie pozycji lidera nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie pracowników. Krotrans może poszczycić się gronem 85 oddanych pracy pasjonatów, których doświadczenie i ambicja przedkładają się na sukces firmy. Wielojęzyczny i wielokulturowy team to przykład wychodzenia poza sztywne ramy uprzedzeń, to europejskość w każdym calu. Stabilizacja, godziwe wynagrodzenie oraz duże możliwości rozwoju to cechy, które sprawiają, że każdy pracownik z chęcią realizuje powierzone mu zadania”, informuje Paweł Sielewicz, prezes Zarządu

Firma Krotrans Logistics to nie tylko miliony przejechanych kilometrów i tysiące zrealizowanych zleceń. To również wkład w rozwój polskiej gospodarki czego wyrazem jest blisko 200-milionowy obrót w 2019 roku. Ale wspieramy również rozwój lokalnego rynku poprzez zapewnienie miejsc pracy, czy objęcie patronatem wydarzeń promujących sport i zdrowy tryb życia. Udzielamy również wsparcia finansowego i organizacyjnego dla lokalnych inicjatyw społecznych. Krotrans to wypracowana marka, synonim jakości i rzetelności, uczciwość, ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie – atuty bez których osiągnięcie pozycji lidera nie byłoby możliwe.

Więcej informacji o firmie pod adresem:  https://www.krotrans.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany #WorldwideCompany #WielkiModernizatorPolski #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Najbardziej Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których  znajdzie minimum 20 firm wartych łącznie więcej niż 20 tys. zł na mieszkańca miasta oraz minimum 10 Brylantów Polskiej Gospodarki, czyli firm wartych więcej niż 10 mln zł.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.