AktualnościWyróżnieni

Krotrans Logistics Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Wielki Modernizator i Worldwide Company 2022

Krotrans Logistics Sp. z o.o. w Tychach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 i X edycji Konkursu Worldwide Company 2022 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysków w latach 2020-2021 wyniosła w jej przypadku 196,1 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2022 r. została w sposób bardzo uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 57,2 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

W latach 2020-2021 dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 17,3 mln zł, dzięki czemu zyskało tytuł Wielki Modernizator 2022.

Eksportowało w 2021 r. do 27 krajów, dzięki czemu uzyskało tytuł Worldwide Company 2022.

Po 30 latach działalności w branży transportowej Krotrans Logistics Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki firm w zakresie transportu półpłynnych i płynnych produktów spożywczych. Swoją pozycję zawdzięcza konsekwentnemu budowaniu pozycji lidera w oparciu o wieloletnie doświadczenie, rzetelność, ambicję i zaangażowanie swoich pracowników.

Początki Krotrans Logistics sięgają roku 1989 kiedy to w Duisburgu powołano do życia pierwszy oddział firmy. Z upływem lat rosła siła tej marki oraz jej rozpoznawalność w branży transportowej. W 2012 w Tychach powstał polski odział Krotrans, dedykowany w całości przewozom cysternami spożywczymi. Trzy lata później utworzone zostały również biura w Zielonej Górze i Wrocławiu specjalizujące się w transportach całopojazdowych chłodniami i plandekami.

Siłę Krotransu stanowi flota ponad 200 specjalistycznych cystern spożywczych, 30 chłodni do przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej, oraz 80 naczep plandekowych.

Zakres działania to obszar całej Europy: od krajów skandynawskich po Grecję, oraz od Portugalii po kraje nadbałtyckie. Specjalizuje się w transportach całopojazdowych jak i LTL. Inwestuje w cysterny o różnych pojemnościach komór oraz ich specjalistyczne wyposażenie, aby wychodzić naprzeciw wciąż zmieniającym się potrzebom rynku. Pracownicy firmy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach oraz  szkoleniach językowych, BHP i obsługi sprzętu, aby profesjonalnie i niezawodnie świadczyć usługi.

Krotrans to przede wszystkim synonim zaufania. Od początku swojego istnienia firma stawia na budowanie długofalowych i partnerskich relacji z klientami i podwykonawcami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, elastyczności w dopasowywaniu się do aktualnych potrzeb klienta i ciągłych zmian na rynku transportowym, a także zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Nalezą do nich nowoczesne systemy informatyczne i telematyczne, całodobowa linia emergency, dział obsługi klienta i liczne kontrole sprzętu. Nowoczesna flota, rzetelne podejście na wszystkich etapach realizacji zlecenia transportowego i profesjonalizm to cechy wyróżniające firmę na tle konkurencji. Hasłem przewodnim jest „Yes, we can!”. Oznacza to, że podejmuje się często zleceń pozornie niemożliwych do wykonania i często takich gdzie pierwszy kwadrans ma decydujący wpływ na realizację zadania. Krotrans stawia również na jakość, czego przykładem są wdrożone systemy zarządzania jakością i certyfikacje takie jak GMP+, IFS Logistics czy ISO 9001.

„Zdobycie pozycji lidera nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie pracowników. Krotrans może poszczycić się gronem 85 oddanych pracy pasjonatów, których doświadczenie i ambicja przedkładają się na sukces firmy. Wielojęzyczny i wielokulturowy team to przykład wychodzenia poza sztywne ramy uprzedzeń, to europejskość w każdym calu. Stabilizacja, godziwe wynagrodzenie oraz duże możliwości rozwoju to cechy, które sprawiają, że każdy pracownik z chęcią realizuje powierzone mu zadania”, informuje Paweł Sielewicz, prezes Zarządu

Firma Krotrans Logistics to nie tylko miliony przejechanych kilometrów i tysiące zrealizowanych zleceń. To również wkład w rozwój polskiej gospodarki czego wyrazem jest blisko 200-milionowy obrót w 2019 roku. Ale wspieramy również rozwój lokalnego rynku poprzez zapewnienie miejsc pracy, czy objęcie patronatem wydarzeń promujących sport i zdrowy tryb życia. Udzielamy również wsparcia finansowego i organizacyjnego dla lokalnych inicjatyw społecznych. Krotrans to wypracowana marka, synonim jakości i rzetelności, uczciwość, ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie – atuty bez których osiągnięcie pozycji lidera nie byłoby możliwe.

Więcej informacji o firmie pod adresem:  https://www.krotrans.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany  #WorldwideCompany #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z,

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2022 r.

C/Z: 9,2

C/WK: 1,18

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202203_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2022 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2022 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2021 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2022 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2021 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2022 r.  Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2022 r.