Wyróżnieni

Kreski sp.j. Piotr Gałecki Łukasz Gałecki to Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Kreski sp.j. Piotr Gałecki Łukasz Gałecki w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Konkursu Mocna Firma 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 46,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 13 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 109,5 mln zł, co dało mu tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Zajęło 6410. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

 

Istnieje od 2004 roku i jest firmą polską. Zajmuje się sprzedażą, serwisem oraz obsługą sprzętu i oprogramowania do automatycznej identyfikacji (Auto ID). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi zapewnić usługi najwyższej jakości, gwarantujące zwrot poniesionych kosztów.

 

Zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów firma nieustannie obserwuje i bada rynek oraz śledzi światowe trendy w dziedzinie rozwoju nowych technologii.

Jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w rozwiązaniach służących do automatycznej identyfikacji, spółka skupiła się między innymi na kodach kreskowych. Z powodzeniem wdraża rozwiązania w oparciu o kody w wielu branżach, m.in. w takich jak: dystrybucja, transport, spedycja, logistyka, branża spożywcza, FMCG, handel detaliczny i sprzedaż hurtowa, produkcja, przemysł, administracja, finanse, służba zdrowia, branża motoryzacyjna, branża farmaceutyczna, usługi.

Firma od początku działalności robi wszystko, by poziom usług stał na najwyższym poziomie. Nawiązuje kontakty handlowe z producentami najlepszych urządzeń i programów. Dzięki temu jej oferta jest duża i wciąż rozszerzana, aby usługi były dopasowane do oczekiwań wszystkich klientów.

Głównym profilem działalności firmy jest dystrybucja specjalistycznych urządzeń i oprogramowania do automatycznej identyfikacji.

 

Terminale firmy Zebra. Zdjęcie ze strony https://www.kreski.pl

Oferuje:

 • czytniki kodów kreskowych – Zebra, Datalogic, Honeywell, Unitech, Urovo, Newland, CipherLab
 • drukarki etykiet – Zebra, TSC, Citizen, Sato, Brother, Honeywell (w tym Intermec i Datamax), Custom, Godex, CAB, Printronix
 • drukarki etykiet kolorowych – Epson, TSC, Custom
 • drukarki kart plastikowych – Zebra, Entrust Datacard
 • terminale przenośne – Zebra, Datalogic, Honeywell (w tym Intermec), Unitech, Nordic ID, CipherLab, Point Mobile, M3 Mobile
 • weryfikatory cen / kioski informacyjne – Zebra, Newland
 • komputery wózkowe – Zebra, Advantech, Honeywell
 • weryfikatory kodów kreskowych – Axicon, Printronix, Omron (w tym dawne LVS i Microscan), REA
 • komputery przemysłowe – Advantech, ELO, Getac, Aaeon, Panasonic
 • aplikatory etykiet – Altech
 • RFID – Zebra, Honeywell, Nordic ID, Unitech, SICK
 • tablety przemysłowe – Panasonic, Getac, Xplore, Zebra, Aaeon
 • urządzenia z certyfikatem ATEX do pracy w miejscach potencjalnie zagrożonych wybuchem – Bartec
 • infrastruktura sieci radiowych – Extreme Networks, Cisco, Aruba (HP), Advantech
 • edytory etykiet – NiceLabel, Bartender, Zebra Designer
 • systemy bezpieczeństwa IT – Forcepoint, SonicWall, Acronis, Cisco
 • rozwiązania do zarządzania i aktualizacji aplikacji – Ivanti (dawne AppSense, Landesk, Shavlik, HEAT Sfotware i Wavelink)
 • zdalne zarządzanie i helpdesk dla urządzeń mobilnych – Soti, Ivanti (Wavelink), Famoc
 • materiały eksploatacyjne (etykiety, taśmy termotransferowe, tagi) – Armor, Zebra, Comex
 • baterie – GTS (Global Technology Systems)
 • aplikacje systemów wizyjnych w przemyśle – Omron, Datalogic, SICK
 • nawijaki, odwijaki, obcinaki, dyspensery, liczniki etykiet – Lamelmate
 • zestawy montażowe – RAM Mounts, Brodit, Havis
 • futerały i etui
 • unikalne rozwiązanie stworzone przez naszą firmę (aplikacje dedykowane, mobilna stacja zasilająca, kwasoodporny komputer przemysłowy, kiosk informacyjny, monitor przemysłowy, szafy przemysłowe, pokrowce podgrzewające drukarki kodów kreskowych)

Świadczy także usługi:

 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (autoryzowany serwis firmy Zebra)
 • wsparcie techniczne
 • przeglądy oraz testy (drukarek, terminali i skanerów)
 • sprzedaż części zamiennych (dostępne od ręki)
 • szkolenia
 • instalacje i wdrażanie sprzętu
 • zarządzanie sprzętem
 • wynajem i wypożyczenia sprzętu

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://www.kreski.pl

##europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski