Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Katalizator rozwoju, czyli zasada wzajemności w biznesie?

Do rozwoju każdej firmy niezbędny jest jasno określony cel i właściwie opracowana strategia. Niemniej na nic by się zdał nawet najlepiej rozrysowany plan działania bez narzędzi umożliwiających ich wdrożenie. Jak można w krótkim czasie wprowadzić biznes na wyższy poziom? Odpowiedzią jest skorzystanie z pomocy firm, których claim koncentruje się przede wszystkim na oferowaniu przestrzeni, napędzającej rozwój innych przedsiębiorstw.

Jednym z największych problemów, z jakimi zmagają się firmy wkraczające na ścieżkę intensywnego rozwoju, jest brak możliwości szybkiego rozbudowania infrastruktury. Remedium na tego typu problemy jest skorzystanie z pomocy podwykonawcy, który bez konieczności stawiania murowanego budynku zwiększy powierzchnię użytkową przedsiębiorstwa i wpłynie na wzrost jego efektywności.
Sukces ze 100% polskim kapitałem
Jedną z firm pomagających przedsiębiorcom płynnie zwiększać przychody, dzięki znacznemu rozbudowaniu przestrzeni, jest Protan Elmark. Blisko 27 lat doświadczenia w produkcji i budowie innowacyjnych hal namiotowych, stało się gwarantem zarówno pozycji lidera w branży, jak i najwyższej jakości oferowanych produktów. Protan Elmark powstał z połączenia norweskiej spółki Protan AS i polskiej firmy Elmark Hale.
Image
– Skandynawska precyzja i wysoka jakość europejskich materiałów, która stała się podłożem fuzji, zaowocowały tworzeniem komfortowych, bezpiecznych i funkcjonalnych hal namiotowych, pozwalających rozwijać się przedsiębiorstwom z licznych branż. Nieustanny rozwój nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej sprawił, że dzięki systematycznemu rozbudowywaniu sieci eksportowej obiekty sygnowane logotypem Proton Elmark znajdują się we wszystkich zakątkach świata, począwszy od Europy, poprzez Afrykę, a na Brazylii skończywszy. W naszej obecnej strukturze sprzedaży eksport stanowi już blisko 40% – mówi Piotr Bąkowski, dyrektor zarządzający.
Solidny partner
Główną domeną działalności Protan Elmark jest produkcja i budowa wysoce wyspecjalizowanych hal namiotowych, które znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej, gastronomicznej, sportowej, rekreacyjnej, magazynowej, hotelarskiej, produkcyjnej, a nawet przemysłowej. Realizacja każdej inwestycji poprzedzona jest przygotowaniem spersonalizowanego projektu, by hala jak najlepiej dopasowała się do wymogów danej firmy, jak również jej warunków technicznych. Następnie, po wyprodukowaniu wszystkich części, hala montowana jest przez ekipę wykwalifikowanych specjalistów.
Image
Przedsiębiorca odpowiada jedynie za wybór projektu i jego akceptację, wszystkie późniejsze czynności pozostają po stronie Protan Elmark. Obiekty tego typu są coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców, gdyż niosą ze sobą szereg korzyści, z których powiększenie przestrzeni stanowi zaledwie początek. Wraz ze zwiększeniem powierzchni możliwe jest zintensyfikowanie prowadzonych działań, co w konsekwencji przyczyni się do wzrostu obrotów firmy. Ponadto hala posiada cechy obiektów mobilnych, w przeciwieństwie do trwale wmurowanych w ziemię budowli. Jaka jest z tego korzyść? Mianowicie, wraz z przeniesieniem firmy w inne miejsce lub utworzeniem filii możliwe jest rozmontowanie i przewiezienie hali oraz postawienie jej w nowym miejscu. Prosta konstrukcja hal pozwala także na niemal dowolne ich rozbudowywanie przez przedłużanie lub rozdzielanie na kilka obiektów. Ponadto dzięki zaledwie kilkudniowej realizacji inwestycja zacznie zwracać się w bardzo krótkim czasie, generując nowe zyski dla firmy. Dodatkowym atutem jest możliwość finansowania budowy hali z wykorzystaniem leasingu, co automatycznie obniża konieczność wyższego wkładu własnego firmy.
Precyzja i jakość
Hale namiotowe Protan Elmark wytwarzane są dzięki użyciu nowatorskich rozwiązań technologicznych i ściśle wyselekcjonowanych materiałów. Za ich solidność i wytrzymałość odpowiada także wysokiej klasy sprzęt, który sprawia, że gotowa konstrukcja spełnia najwyższe standardy jakościowe. Przy produkcji i montażu wykorzystywane są między innymi rozwiązania międzynarodowej firmy Hilti, która specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych usług dla branży budowlanej, takich jak narzędzia, szkolenia, testy, a także oprogramowanie do prac konstrukcyjnych.
Image
– Protan Elmark nie tylko korzysta z najnowszych i najbezpieczniejszych urządzeń dostarczanych przez firmę Hilti, ale również współpracuje z nią na zasadzie najmu długoterminowego, w usłudze Zarządzania Flotą. Oznacza to, że to właśnie dostawca wszelkich narzędzi odpowiedzialny jest za ich ciągłą sprawność i wydajność. Rozwiązanie to zapewnia systematyczne serwisowanie sprzętu na najwyższym poziomie, jak również niweluje ryzyko przestojów w pracy. Kluczowa dla wybieranych przez Protan Elmark narzędzi jest nie tylko nienaganna praca, ale i bezpieczeństwo oraz komfort operatorów maszyn. Urządzenia Hilti wyposażone są w szereg udogodnień, takich jak niskie wibracje, ochrona przed niekontrolowanym obrotem urządzenia czy hamulec tarczy. Jednocześnie, szybka praca poszczególnych mechanizmów umożliwia maksymalne wykorzystanie czasu pracownika – wyjaśnia Michał Dzieciuchowicz, kierownik ds. produktów i usług, Hilti.

O firmie:

Protan Elmark to firma z blisko 80-letnim doświadczeniem na rynku hal namiotowych i niekwestionowany lider tej branży. Produkty polskiej marki wykonywane są z trwałych materiałów: aluminium, stali, materiału PCV, blachy trapezowej oraz płyty warstwowej. Na przestrzeni lat Protan Elmark wyspecjalizował się w dostarczaniu hal namiotowych do zastosowań magazynowych, przemysłowych, rolniczych, sportowych, jak również dla branży HoReCa. Firma dysponuje wiedzą i zapleczem pozwalającymi na realizację także niestandardowych projektów, zaś motto firmy – „Rozwiązania szyte na miarę” jest gwarancją indywidualnego podejścia do każdego klienta. Sprzedaż hal namiotowych prowadzona jest w Polsce oraz za granicą. W portfolio firmy znajdują się setki obiektów referencyjnych na całym świecie.

Więcej informacji na temat zaawansowanych technologicznie rozwiązań z oferty Protan Elmark znaleźć można na stronie www.protan-elmark.com.pl.

Protan Elmark Sp. z o.o. w Dębnie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016, IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.