Gepardy Biznesu

INVESTcon GROUP SA zmieniła nazwę na INC

INVESTcon GROUP SA, polska grupa kapitałowa funkcjonująca w obszarze inwestycji kapitałowych oraz doradztwa, wiodący Autoryzowany Doradca NewConnect i Catalyst, od 24 lutego 2014 roku, będzie posługiwała się nazwą INC. Nowe logo składa się z 3 liter – INC – jest krótsze, prostsze do zrozumienia  i łatwiejsze w zapisie.
Wdrożona została również odświeżona wizualizacja firmy – nowa strona internetowa – incsa.pl oraz informacyjny portal finansowy – incnews.pl
Nazwa INC nie jest nazwą nową. Takie oznaczenie funkcjonuje od 2006 roku, kiedy to spółka zadebiutowała
na rynku regulowanym GPW, jeszcze pod nazwą Inwest Consulting. Giełda nadała spółce ticker <INC> i pod takim oznaczeniem spółka rozpoznawana jest przez instytucje finansowe, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz na najważniejszych portalach finansowych.
Celem wprowadzenia nowej nazwy marki i logo jest uzyskanie spójności oraz łatwości jej użytkowania. Ponadto ważnym dla nas aspektem jest ujednolicenie komunikacji z rynkiem. – Zdecydowaliśmy się na nadanie spółce krótszej, łatwiejszej zarówno w zrozumieniu, jak i zapisie nazwy – mówi Paweł Śliwiński – Prezes Zarządu INC. Nie będzie już omyłek pisarskich, a ponadto obecna nazwa może być łatwo wymawiana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Zabieg ten ułatwi komunikację również na rynkach zagranicznych, na których rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku intensywne działania – dodaje.
Nowe logo zostało zaprojektowane w kolorystyce, którą spółka stosowała dotychczas. Połączenie koloru granatowego z pomarańczowym było wykorzystane już w wizualizacji nazwy INVESTcon GROUP. Podobnie jak wcześniej, również teraz litery „IN” zapisane są w kolorze granatowym a litera „C” w kolorze pomarańczowym. Tutaj spółka postanowiła zachować przyjętą wcześniej kolorystykę.
Przy logotypie INC pojawiać się będzie zapis „Investments & Consulting” co ma dodatkowo precyzować obszar działania spółki. Stosowanie logotypu INC oraz INC Investments & Consulting będzie zamienne i tożsame.

Nowe oblicze – zmiana nazwy spółki oraz modernizacja wyglądu logotypu idą w parze z najnowszymi trendami, natomiast nasze wartości pozostają niezmienne. Priorytetem dla Zarządu INC oraz całego zespołu jest świadczenie usług o najwyższej jakości.

INVESTcon GROUP SA w Poznaniu była wyróżniona w VI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2011. Poniżej wypowiedź jej prezesa z tej okazji z listopada 2012 r.

„INVESTcon GROUP jest polską grupa kapitałową funkcjonującą w obszarze inwestycji oraz doradztwa na polskim rynku kapitałowym. Od ponad 15 lat wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a także jednostki samorządu terytorialnego na rynku kapitałowym”, wyjaśnia dr hab. Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu INVESTcon GROUP SA w Poznaniu.

Dr hab. Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu INVESTcon GROUP SA w Poznaniu

INVESTcon GROUP jest polską grupa kapitałową funkcjonującą w obszarze inwestycji oraz doradztwa na polskim rynku kapitałowym. Od ponad 15 lat wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a także jednostki samorządu terytorialnego na rynku kapitałowym.

Image

Od 2006 r. INVESTcon GROUP jest spółką publiczną, notowaną na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Misją jest wspieranie rozwoju dynamicznych spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Polityka inwestycyjna INVESTcon GROUP zakłada inwestycje w małe i średnie przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju, a następnie doradztwo w drodze na rynek publiczny.
INVESTcon GROUP jest wiodącym Autoryzowanym Doradcą rynku NewConnect oraz na rynku obligacji Catalyst. Od momentu powstania rynku NewConnect w 2007 roku do końca 2011 roku, wprowadziła na ten rynek ponad 40 spółek. Doradzała również przy publicznych ofertach spółek, takich jak: PC Guard, Prima Moda i Pozbud. Dla naszych Klientów pozyskaliśmy kapitał o łącznej wartości ponad 125 mln zł.

Profesjonalizm i wysoki standard świadczonych przez INVESTcon GROUP usług zostały potwierdzone licznymi prestiżowymi nagrodami przyznanymi przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz renomowane magazyny ekonomiczne, takie jak FORBES (1. miejsce w rankingu Autoryzowanych Doradców w 2011 roku), Home&Market (Najlepszy Autoryzowany Doradca w 2010 roku). Konsekwentne budowanie wartości Spółki zostało zauważone poprzez przyznanie spółce INVESTcon GROUP nagród i wyróżnień, w tym miejsca w pierwszej trójce najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w 2010 roku działających w sektorze usług wg Rankingu 100 Spółek Giełdowych Najszybciej Budujących Wartość tygodnika Newsweek i firmy A. T. Kearney oraz wyróżnienia „Gepard Biznesu”.