Gepardy Biznesu

Instalcompact – 25 lat sukcesów w branży wodno-kanalizacyjnej

Początki firmy Instalcompact sięgają połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to dr Zbigniew Hałupka wraz ze swoim zespołem opracował koncepcję zestawu hydroforowego ZH-85. Wdrożenie zaprojektowanych rozwiązań stało się podstawą do założenia w roku 1989 firmy i rozpoczęcia procesu komercjalizacji produktu.

  Wspomniany zestaw hydroforowy znalazł liczne zastosowania  w wielu dziedzinach życia związanych z wykorzystaniem wody. W pierwszych latach funkcjonowania firma skupiła się na rozwoju zastosowania zestawu w systemach wodno kanalizacyjnych oraz przeciw pożarowych, dzięki wysokiej klasy produktowi firma zajęła  pozycję lidera. Zdobyte  doświadczenie umożliwiło dalszy rozwój firmy, który stanowi podstawę funkcjonowania na rynku od ponad 25 lat. Instalcompact rozwija zastosowanie produkowanych technologii między innymi w takich dziedzinach jak pompownie wody, pompownie technologiczne, pompownie ścieków, tłocznie ścieków oraz technologii uzdatniania wody, zarówno do zastosowań komunalnych, jak i przemysłowych.

Image

Sukces Instalcompact ma swoje źródło między innymi w zespole, który na co dzień dokłada wszelkich starań aby produkty oraz usługi świadczone przez Instalcompact znajdowały się  na jak najwyższym poziomie. Inżynierowie stanowią fundament firmy i to właśnie dzięki nim firma utrzymuje od wielu lat znaczną przewagę konkurencyjną nad innymi producentami. Dodatkowo Instalcompact buduje swoją przewagę dzięki świadczeniu kompleksowych usług na wszystkich etapach realizacji, rozpoczynając od projektowania, po przez produkcje i wykonawstwo  a kończąc na usługach serwisowych.

Należy również wspomnieć, iż w ostatnich latach firma mocno rozwijała się w segmencie związanym z monitoringiem oraz wizualizacją urządzeń. W ramach tych prac powstały z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej takie systemy jak SynDiaNet® oraz SynDiaView®. Wykorzystanie wspomnianych systemów niesie ze sobą liczne korzyści m. in. możliwość bezpośredniego dostępu do każdego urządzenia, wsparcie znajdującego się w centrali firmy centrum dyspozytorskiego jak również krótki czas reakcji serwisantów w przypadku uruchomienia się alarmu.

Dzisiaj po ponad ćwierć wieku w branży wodno-kanalizacyjnej firma stawia sobie za cel osiągnięcie również sukcesu w branży usługowej, jego podstawą ma być świadczenie specjalistycznych usług związanych z obróbką stali nierdzewnej. Proces wejścia na rynek usług rozpoczął się od zakupu specjalistycznych maszyn służących do obróbki stali na zimno. Park maszynowy umożliwia świadczenie usług w zakresie plastycznej obróbki stali bez konieczności jej cięcia i ponownego spawania. Zastosowanie takich rozwiązań umożliwi pełne zachowanie właściwości stali i ogranicza powstanie niepożądanych efektów związanych z cięciem i spawaniem. W przypadku gdy nie można już uniknąć cięcia i spawania Instalcompact oferuje wykonanie spawania technologią spawania orbitalnego TIG gdzie spawanie odbywa się w zamkniętych głowicach w atmosferze ochronnej argonu.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

 

INSTALCOMPACT Sp. z o.o. w Tarnowie Podgórnym została wyróżniona w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2014.