Gepardy Biznesu

Infonet Projekt SA – strategiczne decyzje w kluczowych momentach procentują

Infonet Projekt SA od ponad 20 lat obsługuje klientów w całej Polsce, oferując optymalne rozwiązania informatyczne oparte na własnych projektach oraz na partnerstwie z największymi globalnymi markami technologicznymi. Firma wielokrotnie była nagradzana w konkursie Gepardy Biznesu. Nagroda za 2016 rok to kolejne potwierdzenie dobrej pozycji firmy.

Firma Infonet Projekt SA (www.infonet-projekt.pl) została założona z inicjatywy Piotra Fabiańskiego w 1995 roku, który kilkanaście lat później przekształcił ją w Spółkę Akcyjną. Piotr Fabiański pełni funkcję Prezesa Zarządu od początku działalności spółki.
Image
Piotr Fabiański – Prezes Zarządu Infonet Projekt SA
Początkowo siedziba firmy mieściła się w Żywcu. W 2010 roku została przeniesiona do stolicy Podbeskidzia – do Bielska-Białej. Od 2003 roku funkcjonuje w Warszawie oddział firmy, który stanowi dziś prężnie rozwijające się centrum kompetencyjno-wdrożeniowe.
Czołowy integrator systemów
Jedną z ważniejszych decyzji na etapie rozwoju było rozpoczęcie dostarczania dla klientów bardziej zaawansowanych rozwiązań sprzętowych i programowych, które pochodziły od wiodących producentów m.in. IBM, Lenovo, Cisco, VMware czy Microsoft. Poprzez integrację różnych systemów i zdobyte na tym polu doświadczenie Infonet Projekt SA zyskał uznanie jako kompetentny partner wśród dostawców rozwiązań do backupu, monitorowania środowiska storage i sieci SAN.

Image

 

Autorskie oprogramowanie
Aby się wyróżnić, firma podjęła strategiczną decyzję o budowie własnych rozwiązań. W związku z tym Infonet Projekt SA stał się producentem oprogramowania ITManager – największego polskiego systemu klasy ITSM (IT service management), którego używa już ponad 1000 przedsiębiorstw (z wielu sektorów, w tym m.in. z finansowego, przemysłowego czy edukacji) oraz urzędy na terenie całego kraju. Od ponad 12 lat system rozwija zespół doświadczonych architektów i programistów. ITManager to rozwiązanie, które gwarantuje, zgodne z najlepszymi praktykami i standardami, centralne zarządzanie infrastrukturą informatyczną organizacji. Najważniejsze procesy obsługiwane przez system to m.in. Asset Management, License Management, HelpDesk (więcej informacji o systemie na stronie:  www.it-man.pl). Dziś oprogramowanie ITManager jest doceniane również za funkcjonalności, które pomagają przedsiębiorstwom i instytucjom spełnić wymogi nowej unijnej regulacji związanej z ochroną danych osobowych (GDPR).

Obecnie
Oprócz pracy nad rozwojem własnego oprogramowania, dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma specjalizuje się w realizacji kompleksowych usług obejmujących opiekę nad infrastrukturą IT przedsiębiorstw. Zapewnia stabilność działania oraz zachowanie ciągłości biznesowej. Oferuje rozwiązania do składowania danych i wirtualizacji infrastruktury fizycznej (serwerów, macierzy dyskowych). W tym zakresie świadczy usługi audytu, optymalizacji, szkoleń oraz zaprojektowania efektywniejszej architektury. Infonet Projekt SA posiada autoryzacje serwisowe takich firm jak Lenovo, IBM czy Hitachi Data Systems, w ramach których świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Firma dysponuje kadrą wykwalifikowanych inżynierów, których kompetencje potwierdzone są licznymi certyfikatami i czynią z nich ekspertów w swojej dziedzinie. Dzięki temu możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dodatkowo, w portfolio spółki znajdują się również rozwiązania chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej. Usługi w tym obszarze związane są z całym procesem migracji środowiska lokalnego – zarówno infrastrukturalnego jak i aplikacyjnego – na zasoby znajdujące się w chmurze. Tworzona jest strategia migracji na podstawie konkretnych potrzeb i analizie środowiska Klienta, uwzględniając koszty oraz sposób dostępu do danych, jak również ich bezpieczeństwo. Elastycznie dobierany najodpowiedniejszy zakres usług w chmurze zapewnia największą efektywność działania. Zapewnione jest także wsparcie po migracji.
Image
 
 
Atrakcyjny pracodawca
Ze względu na szerokie kompetencje w obszarze softwarowym, integratorskim i serwisowym firma Infonet Projekt jest atrakcyjnym pracodawcą. Aktywnie wspiera rozwój młodych talentów oraz bierze udział w wydarzeniach organizowanych m.in. przez zaprzyjaźnione uczelnie, które mają na celu pomoc studentom i absolwentom w przejściu z okresu nauki do etapu czynnego poszukiwania pracy. Firma uczestniczy w konferencjach naukowych, realizuje projekty badawczo-rozwojowe oraz praktyki studenckie, by młodzi ludzie mogli zebrać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe.
Image
 
Oddział w Warszawie
Dzięki konsekwencji w działaniu, podejmowaniu strategicznych decyzji w kluczowych momentach i realizowaniu strategii rozwoju, pozycja firmy stale się umacnia wśród dynamicznie rozwijających się spółek IT w Polsce.
Infonet Projekt został wyróżniony przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.