Aktualności

II Kongres Polskiego Kapitału

We wtorek 5 grudnia 2017 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się druga edycja Kongresu Polskiego Kapitału. Na zaproszenie „Forbesa” przybyły setki przedsiębiorców.

– Kongres przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Niektóre wystąpienia zapadły na długo w pamięć. Pawła Gruzę wiceministra finansów publiczność odpytywała tak wnikliwie z pomysłów podatkowych rządu, że trzeba było to w końcu przerwać. A Wojciech Sobieraj swoją zarazem mądrą i dowcipną prezentacją o tym jak znaleźć dobrego inwestora zaczarował salę. Warto było tam być – mówi Eryk Stankunowicz, Zastępca Redaktora Naczelnego „Forbes Polska” i dyrektor programowy Kongresu.

Kilkuset przedsiębiorców, zgromadzonych w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych, miało okazję posłuchać, zadać pytania i porozmawiać w kuluarach z szefami największych funduszy inwestycyjnych, bohaterami okładek „Forbesa” i czołowymi przedstawicielami rządowej administracji gospodarczej.

Leitmotivem spotkania były poszukiwania odpowiedzi na pytanie skąd i na jakich warunkach wziąć kapitał inwestycyjny, ale dyskutowano też o innych sprawach, które żywotnie interesują właścicieli firm, m.in. o podatkach, sukcesji, sytuacji gospodarczej.

Spotkania panelowe stanowiły oś Kongresu, a ich uczestnikami byli m.in. Paweł Surówka prezes zarządu PZU SA, Cezary Stypułkowski prezes zarządu mBanku i Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

W panelach nie mogło oczywiście zabraknąć przedsiębiorców, byli  m.in. Tomasz Domogała, Adam Góral i Małgorzata Adamkiewicz.

Polscy przedsiębiorcy, którzy opowiadali o kupowaniu firm: od lewej dr n. medycznych Małgorzata Adamkiewicz,  Dyrektor Generalny Grupy Adamed, Tomasz Domogała, Przewodniczący Rady Nadzorczej TDJ S.A. i Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland S.A.

Kongres był też okazją do nawiązania wyjątkowych kontaktów. Gościnne progi Giełdy Papierów Wartościowych – która na ten dzień udostępniła uczestnikom Kongresu sale na trzech piętrach – i dobry catering spowodowały, że spotkanie zamieniło się w pożyteczny business mixer między dawcami i potencjalnymi biorcami kapitału inwestycyjnego.

– Wielu uczestników mówiło w kuluarach, że to najlepsza konferencja biznesowa w Polsce. Trzecią edycję zrobimy jeszcze lepiej – mówi Eryk Stankunowicz.

źródło: https://www.forbes.pl