Aktualności

Idea Bank nagrodzony podczas FinTech Gala Awards

Nowoczesna bankowość w chmurze Idea Banku została uznana za najlepsze rozwiązanie w kategorii Technology Innovation w pierwszym polskim konkursie branży fintechowej. Idea Cloud, serwis transakcyjny a zarazem narzędzie do zarządzania firmą, jest flagowym przykładem umiejętnego wykorzystania technologii w usprawnieniu usług finansowych.

W ramach FinTech Digital Congress – spotkania kluczowych uczestników i twórców prężnie rozwijającego się sektora fintech, nagrodzone zostały rozwiązania, produkty i usługi wpływające na rozwój tej branży w Polsce. Idea Bank otrzymał nagrodę za Idea Cloud, czyli umieszczony w chmurze serwis transakcyjny, łączący funkcje bankowe z księgowymi, dedykowany przedsiębiorcom. Platforma zwyciężyła w kategorii Technology Innovation.

Aby utrzymać swoją konkurencyjność, banki muszą nadążać za rozwiązaniami dostarczanymi przez dynamicznie rosnące technologiczne startupy, oferujące usługi finansowe. To dla nas bodziec do upraszczania usług, sprawiania by były szybciej i łatwiej dostępne. Jesteśmy niezwykle dumni z tej nagrody, ponieważ świadczy o tym, że mimo obowiązujących nas licznych regulacji i procedur, potrafimy błyskawicznie odpowiadać na potrzeby rynku i dostosowywać do nich swoją ofertę – powiedziała Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku, odbierając nagrodę.

Rozwiązania, takie jak wspomniany Idea Cloud, zamawiany przez aplikację Mobilny Wpłatomat czy platforma kredytowa online, łączą najlepsze cechy sektora bankowego oraz finetech. O ile wcześniej Idea Bank był doceniany przez branżę bankową jako innowator m.in. w takich konkursach jak BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards czy Mobile Innovation Awards, już drugi raz zdobył laur w konkursie, w którym mierzył się z fintechami. Na początku roku Idea Cloud okazał się najbardziej nowatorskim rozwiązaniem w kategorii Innovation in corporate banking solutions w brytyjskim konkursie Fintech Innovation Awards. Prowadzona przez Idea Bank kampania „Można? Można!” dotarła do finału jako jeden z najlepszych fintechowych projektów marketingowych.

Idea Cloud to pierwszy na świecie serwis transakcyjny zintegrowany z systemem do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem, który daje właścicielowi firmy możliwość administrowania księgowością, rozliczeniami, dokumentami czy kontaktami, integrując w jednym miejscu wszystkie procesy biznesowe. Narzędzie analizuje płynność finansową, przypomina o zaległych płatnościach, a nawet przechowuje cenne firmowe dokumenty.