AktualnościGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Grono zadowolonych klientów we wszystkich krajach świata

Duże doświadczenie w produkcji łożysk kulkowych, stożkowych, walcowych i specjalnych pozwala nam od wielu lat skutecznie konkurować na coraz trudniejszym rynku światowym. Znajdują one nabywców w prawie wszystkich krajach europejskich, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji i Afryce. Obecnie eksport stanowi ponad 75 proc. naszej sprzedaży”, mówi Grzegorz Jasiński, prezes FŁT Kraśnik S.A. w Kraśniku.

 
Grzegorz Jasiński, prezes FŁT Kraśnik S.A. w Kraśniku:Fabryka Łożysk Tocznych-Kraśnik S.A. to największy producent łożysk tocznych w Polsce. 65-letnie doświadczenie w produkcji łożysk kulkowych, stożkowych, walcowych i specjalnych oraz wysokie  kwalifikacje pracowników pozwalają nam od wielu lat skutecznie konkurować na coraz trudniejszym rynku światowym.

Image
Dzięki wysokiej jakości wyroby FŁT znajdują nabywców w prawie wszystkich krajach europejskich (głównie w Niemczech,  Włoszech, Francji i Austrii), w Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji i Afryce. Nasze łożyska stosowane są przez renomowanych światowych producentów z branży motoryzacyjnej ( m.in. Peugeot Citroen, Renault, Magna, Scania), silników elektrycznych (Grupa Emerson, SEW, Grupa Cantoni, Tamel), osi naczep przyczep samochodów ciężarowych (BPW Bergische Achsen Kommanditgesellschaft)  i wielu innych gałęziach przemysłu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów co roku uruchamiamy produkcję nowych wyrobów, głównie z przeznaczeniem na eksport, który kontynuowany jest od 1955 r. Obecnie eksport stanowi ponad 75 proc. naszej sprzedaży.
Źródło sukcesów naszych produktów na rynku eksportowym to oczywiście suma wielu czynników, z których najistotniejsze to jakość, cena, serwis i dobre relacje z klientami. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, która spoczywa na firmie zaliczanej do grona najwyżej uprzywilejowanych dostawców, co potwierdzają posiadane przez FŁT-Kraśnik certyfikaty jakości.
Kraśnicka fabryka ma od sierpnia 2013 r. nowego właściciela – firmę ZXY Luxembourg Investment S.a r.l., która przeznacza znaczne środki na modernizację parku maszynowego i unowocześnienie produkcji.
W 2013 roku największą inwestycją był zakup za 7,4 mln złotych nowoczesnego urządzenia do obróbki cieplnej stali łożyskowej i gatunków pośrednich. W Polsce żadna z firm nie posiada urządzenia zapewniającego tak wysokie kryteria jakości wyrobu. Linia hartownicza jest w pełni zautomatyzowana, posiada także systemy monitoringu i kontroli parametrów technologicznych przeprowadzanych zabiegów obróbki cieplnej.
Zakupiliśmy także za 9,5 mln złotych tokarskie centra obróbcze i nowoczesne maszyny do obróbki szlifierskiej, co na pewno pozwoli nam usprawnić produkcję, a co za tym idzie sprostać wymaganiom odbiorców, którzy wymagają produktów wysokozaawansowanych technologicznie. Planujemy, że na inwestycje do roku 2018 przeznaczymy kwotę 250 mln złotych.
Jesteśmy przekonani, że połączone w jednej firmie tradycja, doświadczenie i nowoczesność pozwolą nam nadal powiększać grono naszych zadowolonych klientów we wszystkich krajach świata.
 
FŁT Kraśnik S.A. w Kraśniku została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego  Konkursu Gepardy Biznesu 2013,  II edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielki Inwestor 2013 i  w I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013. A to oznacza, że szybko rośnie jej wartość rynkowa, dużo inwestuje i odnosi sukcesy w eksporcie.