AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie BrylantyŚwiatowa Firma

Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Światowa Firma Worldwide Company 2021

Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa w Sieradzu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021, IX edycji Konkursu Mocna Firma 2021 i IX edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2021 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 925,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 33,3 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób bardzo uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na ponad 632,9 mln zł, co dało mu tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Eksportowało w 2020 r. do 19 krajów, dzięki czemu uzyskało tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2021.

Spółka od wielu lat jest producentem, importerem oraz dystrybutorem artykułów BHP dla sektora spożywczego. Jako dystrybutor i producent fartuchów foliowych zaopatruje wiele polskich zakładów w odzież jednorazową, artykuły BHP, systemy dozowania oraz narzędzia okołorozbiorowe. Jest jednym z największych producentów odzieży jednorazowej w Polsce.

Produkcja fartuchów foliowych w firmie Global Food Hygiene

Z roku na rok zwiększa zasięg sprzedaży za granicę. Dzięki zachowaniu jakości produktów, efektywnych procesów sprzedażowych, stałej modernizacji maszyn i ciągłej analizie potrzeb klientów rośnie wartość rynkowa przedsiębiorstwa. Inwestuje we własną flotę samochodową, co umożliwia kontrolowany i profesjonalny transport zamówienia albo pozyskanie odpowiednich produktów umożliwiających sprawny proces produkcji. Zatrudnienie osób w krajach azjatyckich, umożliwia jeszcze lepsze dbanie o interesy klientów.

Więcej o firmie pod adresami:

https://globalhygiene.pl/

https://www.facebook.com/GlobalFoodHygiene/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany  #WorldwideCompany #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z,

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.