Światowa Firma

Gabriel Janowski tworzy Polish Quality Food

Jak donosi Puls Biznes były minister rolnictwa Gabriel Janowski tworzy system jakości i strategii rozwoju przemysłu żywnościowego – „Polish Quality Food” (PQF).

Cytowany przez Puls Biznesu Janowski podkreśla, że PQF ma być „marką rozpoznawalną na całym świecie i wzorcem najwyższej jakości”. Jak dodaje znak jest obecnie na etapie rejestracji w urzędzie patentowym, a sprawy organizacyjne mają się zakończyć w pierwszym kwartale roku – ma ruszyć fundacja oraz spółdzielnia.

Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Żywności podkreśla na łamach Pulsu Biznesu, że sama idea jest słuszna, ale w Polsce jest już kilka systemów jakości, przede wszystkim funkcjonujących w branży mięsnej. Stworzenie jednego systemu dla całego przemysłu będzie dużym wyzwaniem, a to z powodu na dużą zmienność czynników określających jakość dla poszczególnych grup artykułów spożywczych.

Gabriel Janowski przyznaje, że najwyższa pora na stworzenie takiego systemu, gdyż Polska, będąca znaczącym producentem żywności, nie będzie w stanie długo konkurować ze znacznymi ilościami taniej żywności z takich państw jak Chiny czy Ukraina.

Cały tekst czytaj w czwartkowym wydaniu Pulsu Biznesu.

źródło: „Pulsu Biznesu” za PortalSpozywczy.pl