Gepardy BiznesuInstytut

FPK wspiera profesjonalistów w realizacji projektów elektrotechnicznych

Zgrany Zespół FPK posiada profesjonalną wiedzę na temat sprzedawanych produktów i jest zawsze gotowy do udzielania rad swoim Klientom, mówi Kinga Jarzębowska, Specjalista ds. Rozwoju firmy FPK Sp. z o.o.  w Ożarowie Mazowieckim

Z Kingą Jarzębowską, Specjalistą ds. Rozwoju firmy FPK Sp. z o.o.  w Ożarowie Mazowieckim, rozmawia Jerzy Krajewski

Państwa firma została wyróżniona za XII edycji Konkursu Gepard Biznesu 2017. Czym się zajmuje?

Firma FPK Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją artykułów elektrotechnicznych, aparatury do rozdzielnic, oświetlenia, kabli, przewodów oraz narzędzi. Spółka prowadzi swoją działalność już 15 lat i konsekwentnie wspiera profesjonalistów w realizacji nawet najbardziej wymagających projektów elektrotechnicznych. Współpracujemy z najlepszymi producentami osprzętu elektrotechnicznego w Polsce, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania dla branży elektrycznej.

Kilka lat temu Zarząd Spółki zdecydował się na wprowadzenie nowej usługi dla swoich Klientów jaką jest montaż rozdzielnic niskonapięciowych. Była to znacząca zmiana wpływająca na rozwój firmy, ponieważ hurtownia ma dostęp do nietypowych rozwiązań do budowy rozdzielnic, co sprawia, że możemy się dostosować do nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Spółka specjalizuje się nie tylko w sprzedaży artykułów elektrycznych, ale również rozwinęła swoją działalność w dziedzinie doradztwa. Zgrany Zespół FPK posiada profesjonalną wiedzę na temat sprzedawanych produktów i jest zawsze gotowy do udzielania rad swoim Klientom.

Co jest przyczyną sukcesów, dynamicznego rozwoju firmy?

Sukces w naszej firmie jest rozumiany jako nawiązywanie głębszych relacji z Klientami, zapewnienie komfortu zakupu oraz doskonalenie naszych umiejętności w dziedzinie doradztwa i dystrybucji nowoczesnych technologii elektrotechnicznych. Nasze podejście ma na celu wypełnienie naszej misji, czyli wspierania polskich przedsiębiorców i elektryków poprzez dostarczanie nowych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań dla branży elektrycznej.

Ideą firmy jest nawiązywanie ścisłej współpracy z przedstawicielami branży elektrotechnicznej, dzięki której razem jesteśmy w stanie rozwijać polski rynek. Naszymi najwyższymi wartościami są uczciwość oraz pracowitość, co przekłada się na efektywną współpracę z naszymi Klientami. Uważamy, że wspólnymi siłami możemy wpłynąć na zrównoważony rozwój polskiej branży elektrycznej oraz ustanawiać nowe standardy wykonywanych inwestycji elektrycznych. Dzięki naszemu podejściu do Klienta oraz chęci rozwoju udało nam się umocnić naszą pozycję na rynku

Jakie macie plany na przyszłość?

W ramach rozwoju naszej Spółki planujemy stworzenie nowego kanału dystrybucyjnego jakim jest sklep internetowy. Wierzymy, że dzięki temu uda się nam zwiększyć dostępność naszego asortymentu oraz usprawnić obsługę naszych Klientów.  Nasza decyzja wynika, również z chęci dostosowania się do rozwijającego się trendu zakupów przez Internet. Zdajemy sobie sprawę ze zmiany przyzwyczajeń zakupowych Konsumenta w wielu branżach, dlatego uważamy to za konieczność pojawienia się również w e-commerce. Platforma sprzedażowa ma być dedykowana, w pierwszej kolejności dla Klientów Biznesowych, a w niedalekiej przyszłości dla Klientów Indywidualnych. Chcemy w ten sposób ułatwić naszym Klientom zakupy, rozwinąć działalność Spółki oraz stać się bardziej konkurencyjną firmą w branży elektrycznej.

FPK Sp. z o.o.  w Ożarowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.