Wyróżnieni

FPH Magnat Sp.j., Marek Jarocki, Dariusz Dąbrowski to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2022

Firma Produkcyjno Handlowa Magnat Sp.j., Marek Jarocki, Dariusz Dąbrowski w Sadkówku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 17 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 9,4 proc. To dało mu tytuł Efektywna Firma 2022.

Powstała w 1994 roku . Od momentu założenia do dnia dzisiejszego mocno zmieniła swoje oblicze, zwiększając portfolio, liczbę zatrudnionych pracowników oraz liczbę zagranicznych odbiorców. Nie byłoby to możliwe bez uczestnictwa w licznych, międzynarodowych targach słodyczy i żywności, w których bierze udział od ponad 15 lat.

Znajduje się w malowniczej i atrakcyjnej okolicy- 20 km od „Miasta Krasnali”- Wrocławia, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Bliskość autostrady A4 (4 km od zjazdu Kąty Wrocławskie) powoduje, że jest to idealne miejsce również pod względem logistycznym, co bardzo cenią sobie jej odbiorcy.

Jej najbardziej znanym produktem są praliny z wiśnią w likierze. Ich ofertę uzupełniają praliny z innymi, równie atrakcyjnymi smakowo, nadzieniami. Proponuje między innymi praliny z całym orzechem laskowym, z nadzieniem o smaku orzechowym, z karmelem z nutką słonego smaku, waniliowym oraz malinowym i wiśniowym w połączeniu z kremem czekoladowym.

Wszystkie jej czekoladki są ręcznie pakowane, przygotowywane z pasją i wielkim zaangażowaniem. Bogactwo smaków pralin, jak i różnorodność form i designu powoduje, że każdy z miłośników słodkości znajdzie nie tylko coś dla siebie. Jej słodka oferta to skarbnica pomysłów na prezent dla bliskiej sercu osoby lub też niezobowiązujący, acz sympatyczny upominek.

Na bazie swoich doświadczeń, udostępniając potencjał technologiczny dostawców, oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość przygotowania produktu według własnej koncepcji tj. marki własnej czy tez upominku reklamowego.

Dowodem na słuszność przyjętej filozofii jest nieustannie rosnący eksport. Praliny z logo Magnat trafiają na wszystkie kontynenty i są znane w prawie 40 krajach na świecie.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://magnat.com.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski