Wyróżnieni

Fabryka Armatury Idmar Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Fabryka Armatury Idmar Sp. z o.o. w Krośnie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 18,3 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Trzy fabryki, kilkuset wykwalifikowanych pracowników i obecność na światowych rynkach – to właśnie krótka definicja IDMAR Group!

Historia firmy rozpoczęła się w 1984 roku od produkcji armatury instalacyjnej i trwa nieprzerwanie do dziś. Od tego czasu firma z małego rodzinnego zakładu, rozwinęła się do światowej klasy producenta, zatrudniającego ponad dwustu wykwalifikowanych pracowników w czterech różnych lokalizacjach. Dziś ten rodzinny interes tworzy IDMAR Group.

Fabryki wchodzące w skład IDMAR Group wyposażone zostały w nowoczesne linie produkcyjne, które są zautomatyzowane. W parku maszynowym posiada jedną z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych grzejników panelowych, która jest obsługiwana przez 15 automatycznych robotów. To właśnie wykorzystanie maszyn pozwala na uzyskanie precyzyjnej powtarzalności produkcyjnej, która gwarantuje produkcję wysokiej jakości grzejników. Swoimi działaniami doprowadziła do dużej elastyczności linii produkcyjnej, przez co może produkować w sposób ciągły grzejniki o długości do 3 metrów oraz wysokości nawet 90 centymetrów!

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/idmargroup/

Większość produktów IDMAR Group jest zaprojektowana przez wewnętrzny dział badań i rozwoju. Dzięki ciągłej kontroli nad produkcją ma pewność, że jej produkty są najwyższej jakości. To właśnie dział badań i rozwoju odpowiada za wprowadzanie na rynek najnowszych rozwiązań takich jak zintegrowane kotły Ecodesign, grzejniki dekoracyjne, odwodnienia liniowe, grille z funkcją paleniska ogrodowego i wiele innych produktów.

Firma IDMAR Group to także niepowtarzalna na skalę europejską produkcja wielkogabarytowych elementów z tworzyw sztucznych. W produkcji wykorzystuj technologię rotomouldingu, czyli formowania rotacyjnego masy plastycznej w wysokiej temperaturze. Produkuje m.in. zbiorniki na wodę deszczową, oczyszczalnie ekologiczne, studzienki wodomierzowe oraz wiele produktów wielkogabarytowych z tworzywa sztucznego przeznaczonych do ogrodu. Wszystkie produkty są projektowane oraz produkowane przez firmę od podstaw.

IDMAR Group to nie tylko produkty dostępne pod marką IDMAR, ale również pod markami stworzonymi dla konkretnej grupy asortymentowej. Wśród brandów wchodzących w skład IDMAR Group, znajdziemy takie marki jak: OptiComfort, HausTech, RECCO, Snello, Catalonia, Voda, Typhoon, Eko Panel, Pro Vode czy BioSeigner. Każda jej marka posiada dedykowany zespół skupiający się nad jej rozwojem i udoskonalaniem, który tworzy produkty od początku do końca.

Dzięki długotrwałym relacjom i współpracy z najlepszymi instalatorami produkty IDMAR Group znajdują się na półkach profesjonalnych hurtowni, sklepów instalacyjnych, budowlanych, a także dużych sklepów sieciowych. Jej produkty codziennie zyskują coraz większe uznanie nie tylko wśród profesjonalistów, ale również wśród odbiorców detalicznych.

Obecność IDMAR Group nie ogranicza się jedynie do rynku polskiego. Jej asortyment znajduje się w ponad 20 krajach na 3 kontynentach!

W fabrykach IDMAR Group zdecydowanie stawia na najnowocześniejszy sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. To właśnie dlatego może zaoferować szeroki wybór sprawdzonych produktów, a w szczególności:

– Grzejniki panelowe,

– Grzejniki aluminiowe,

– Armaturę przemysłową,

– Armaturę instalacyjną,

– System IDMAR PEX,

– System IDMAR PPR,

– System PVC i CPVC,

– Przydomowe oczyszczalnie ścieków,

– Zbiorniki na wodę deszczową,

– Odwodnienia prysznicowe,

– Kotły na paliwo stałe,

– Grille z funkcją paleniska,

Ciągły rozwój oraz wdrożenie modelu „just in time” dla klientów, pozwoliło firmir na szybkie zdobycie nowych rynków oraz realizowanie zamówień w krótkim czasie. Model ten nie mógłby działać bez jej magazynu centralnego, który wysyła rocznie ponad 15 mln sztuk produktów na cały świat. To właśnie on przejął rolę magazynową od klientów, co spowodowało, że mogą oni sprzedawać jej produkty w ilościach hurtowych z gwarancją szybkiej dostawy.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej http://www.idmar.eu

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #JerzyKrajewski #WorldwideCompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.