Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutKlubPolskie Brylanty

ESPEFA – nowoczesna spółdzielnia z tradycjami, Brylant Polskiej Gospodarki 2017

Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA  należy do grona doświadczonych producentów farmaceutycznych w Polsce.  Była wielokrotnie wyróżniana w konkursach Gepardy Biznesu i Brylanty Polskiej Gospodarki. Od maja 2016 r. jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu.

Firma powstała w 1946 roku pod nazwą Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ATOM, z inicjatywy magistrów farmacji Stanisława Szymańskiego, Aleksandra Kaszyckiego i Jana Szustowa. Zebranie założycielskie odbyło się 9 września 1946 roku w Krakowie w lokalu przy ul. Św. Jana 2, na którym 10 magistrów farmacji zadeklarowało przystąpienie do spółdzielni jako członkowie – założyciele. 23 kwietnia 1949 roku uchwałą Walnego Zgromadzenia została zmieniona dawna nazwa Spółdzielni na Chemiczno–Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA.

 Image

Taki staż to powód do dumy, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność. Od początku swojej działalności firma postawiła na produkcję leków i wyrobów medycznych najwyższej jakości i nadal jest wierna tej dewizie. ESPEFA dzisiaj to nowoczesny zakład farmaceutyczny i uznana firma spółdzielcza, która z powodzeniem konkuruje na rynku z największymi firmami w branży. Tak jak na początku tak i dzisiaj firma posiada całkowicie polski kapitał i z zaangażowaniem rozwija idee spółdzielczości.

Image

Wartości, którymi na co dzień kieruje się ESPEFA, to przede wszystkim najwyższa jakość produktów połączona z bezpieczeństwem ich stosowania oraz innowacja w produkcji, a wszystko to poparte wieloletnim doświadczeniem. Świadectwem zaufania, jakim cieszy się ESPEFA wśród pacjentów i specjalistów z branży farmaceutycznej, są liczne prestiżowe nagrody i  wyróżnienia. Produkty Spółdzielni ESPEFA wielokrotnie otrzymały nagrodą zaufania  konsumenta „Złoty Otis oraz „Jakość roku” a także nominacje do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Również działalność biznesowa Zarządu ESPEFA, prowadząca do ciągłego rozwoju firmy, nie pozostała niezauważona i może się ona poszczycić tak prestiżowymi nagrodami jak Pióro Businessu, Laur Małopolski, Gazele Businessu oraz Gepard Biznesu, a jako jedna z najprężniej rozwijających się Spółdzielni w Polsce w 2015  roku, została doceniona otrzymując tytuł Lidera Polskiej Farmacji 2015 oraz zajmując III Miejsce w Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy w 2015 r.

Image

ESPEFA to wykwalifikowany i doświadczony zespół ludzi wykorzystujących swoją wiedzę, aby ciągle rozwijać i doskonalić produkty znajdujące się w jej ofercie oraz tworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania na miarę zmieniających się potrzeb naszych klientów. Pracując nad nowymi  produktami stale współpracuje z  uczelniami wyższymi,  korzystając w ten sposób z potencjału młodych naukowców i praktyków, co daje gwarancje dostępu do najnowszych osiągnięć w dziedzinie farmacji i medycyny. Aktywnie wykorzystywane fundusze unijne pozwalają na inwestycje w park maszynowy i modernizację linii produkcyjnych. Potwierdzeniem najwyższej jakość produkcji Spółdzielni ESPEFA jest Europejski certyfikat GMP wydany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego w Polsce.

Image

W ofercie ESPEFA znajdziemy zarówno produkty o sprawdzonych recepturach, znanych i cenionych  od pokoleń takie jak Ascofer i Guajazyl a także najwyższej jakości leki  generyczne m.in: Vinpocetine, Hydroxyzinum, Estazolam, Oxazepam.

W ostatnim latach wykorzystując nowoczesne technologie, portfolio firmy zostało poszerzone o kolejne produkty, Methocarbamol ESPEFA będący bezpiecznym miorelaksantem, obecnie jedyny lek na Polskim rynku z tą substancją czynną oraz Piracetam, uzupełniający wachlarz produktów ESPAFA,  stosowanych w neurologii. Najnowszy produkt w ofercie – Lecardi –  służy pacjentom w prewencji i terapii zawału serca i udaru mózgu.

 Image

Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA  w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana w konkursie Gepardy Biznesu. Pierwszy raz w 2010 roku.  Jest też wyróżniona w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji konkursu Efektywna Firma 2016 i X edycji konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017.  Od maja 2016 r. jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu.