Bez kategorii

Elektromid to Efektywna Firma i Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Elektromid to Efektywna Firma i Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Elektromid Mirosław Dziatkowski sp.k. zostala wyrózniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w ramach XV edycji rankingu Efektywne Firmy 2022 i XV edycji rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sadowego.

Firma działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął 11,4% To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 30 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

zdjecie ze strony firmy


ELEKTROMID to uznana firma działająca na rynku materiałów elektrycznych od 1996 roku. Z ponad 25-letnim doświadczeniem, firma z trzema oddziałami w Koszalinie, Białogardzie i Kołobrzegu, jest liderem branży na Pomorzu.

Dzięki solidności i profesjonalizmowi w relacjach z klientami oraz dostawcami, ELEKTROMID zdobył zaufanie największych producentów branży elektrycznej. Gwarantując najwyższą jakość asortymentu z certyfikatami jakości, firma oferuje nie tylko sprzedaż hurtową, ale również kompleksowe usługi wykonawcze i doradztwo techniczne.

ELEKTROMID nie tylko prezentuje bogatą ofertę, lecz także zyskuje uznanie dzięki szybkości obsługi i dogodnej lokalizacji. To właśnie te czynniki stawiają firmę na czele branży. Klienci mogą liczyć nie tylko na szeroki wybór, ale również na profesjonalne doradztwo techniczne i kompleksowe usługi wykonawcze.

zdjecie ze strony firmy

Wiecej informacji o firmie na stronie internetowej: https://elektromid.eu


Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl oraz Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Instytut publikuje rankingi takie jak Gepardy Biznesu (od 2006 r.), dla firm z dynamiką przychodów i zysku netto powyżej 10%, Efektywna Firma (od 2008 r.), dla firm o stosunku zysku netto do przychodów przekraczającym 5%, oraz Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.), dla firm wyróżnionych w obu poprzednich rankingach.

Od 2008 r. prowadzony jest również Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki, wyróżniający firmy o szacowanej wartości rynkowej powyżej 10 mln zł.

Oszacowanie wartości rynkowej firm oparte jest na bardzo uproszczonym porównaniu do wycen spółek polskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy wykorzystaniu wskaźników takich jak C/Z (cena do zysku netto) oraz C/WK (cena do wartości księgowej, gdzie wartość księgowa rozumiana jest jako suma kapitału własnego firmy i jej zysku netto). Metodologia ta umożliwia orientacyjną ocenę wartości przedsiębiorstw.

Inne konkursy to Wielki Modernizator (od 2012 r.) dla firm z dwuletnią amortyzacją powyżej 2 mln zł, oraz Worldwide Company (od 2013 r.) dla przedsiębiorstw eksportujących do co najmniej 5 krajów.

Autor: Łukasz Krajewski