AktualnościWyróżnieni

EL-SIGMA Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2021

EL-SIGMA Sp. z o.o. w Katowice została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 20,7 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Od 2005 roku El-Sigma skutecznie zrzesza polskie hurtownie w branży elektroinstalacyjnej. Celem konsolidacji było stworzenie profesjonalnej, precyzyjnie wyselekcjonowanej oferty handlowej.

Początkowo grupę tworzyło kilku udziałowców:

– BMK CENTRUM ELEKTROINSTALACJI Sp. z o. o.

– PHU „EKO” Tomasz Borecki i Adam Pasek S.J.

– HURTOWNIA ELEKTRYCZNA „ELBICO” Andrzej Winczewski

– PHU ELEKTROMID S.J. Mirosław Dziatkowski Robert Warzocha

– ELEKTROTECHNIKA AK Andrzej Knapik Irena Knapik Adam Knapik S.J.

– P.W. „ELPIE” Sp. z o. o.

– MIREX Hurtownia Artykułów Elektrycznych

– PHU WIR Witold Raczkowski

Od chwili podjęcia decyzji o utworzeniu Grupy, do EL-SIGMY systematycznie dołączają kolejne firmy. Dziś do struktur należy 80 członków ze 120 oddziałami sprzedaży w całej Polsce.

Duża liczba podmiotów stowarzyszonych to efekt codziennej pracy całej Grupy EL-SIGMA. To proponowane rozwiązania, które wyznaczają standardy usług oferowanych w branży, a także wytrwałe i entuzjastyczne wdrażanie przesłania założycieli Grupy.

Dzięki połączeniu możliwości zrzeszonych firm grupa oferuje konkurencyjny system zakupowy, starannie wyselekcjonowane produkty dostarcza finalnym odbiorcom – instalatorom, elektrykom, projektantom…

Produkty grupy:

– osprzęt elektroinstalacyjny

– kable i przewody

– aparatura

– koryta, kanały, listwy, peszle

– źródła światła

– obudowy, szafy, rozdzielnice

– osprzęt siłowy

– oprawy oświetleniowe

Zobowiązania grupy:

– spójna komunikacja z rynkiem,

– elastyczna oferta,

– skuteczni handlowcy,

– twórcza kadra zarządzająca…

…to identyfikator El-Sigmy i przepustka do umacniania jej pozycji na rynku.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.elsigma.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #JerzyKrajewski #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany  #WorldwideCompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.