Efektywne Firmy 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 56 456 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2019 uzyskały 562 firmy z województwa warmińsko-mazurskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2017 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył stosunek zysku netto do przychodów.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej efektywnych firm w Polsce – Efektywne Firmy 2019.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też w uproszczony sposób ich wartość rynkową na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Statuetka Efektywna Firma 2019

Płatne są logo Efektywna Firma 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firma Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2016 i 2017 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w tys. zł
1 Fundacja Rozwoju Regionu Łukta Łukta 481 18747
2 Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida Nidzica 375 8461
3 Business Investment & Counseling Sp. z o.o. Mrągowo 226 72263
4 Alzacja Sp. z o.o. Mrągowo 143 5660
5 Mip Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 111 44721
6 GZD IP Sp. z o.o. S.K. Jonkowo 98 9801
7 Ahs Invest Sp. z o.o. Olsztyn 88 1536
8 Agro Produkcja Sp. z o.o. Cebulki 88 1970
9 Stacja Paliw Zaf Zielińscy, Roszkowska sp.j. Kurzętnik 83 6837
10 Dre Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka sp.j. Gronowo Górne 79 11040
11 Amis J. Mamątow sp.j. Olsztyn 77 4792
12 Grupa Inwestycyjna Zamel Sp. z o.o. Elbląg 74 30172
13 Grupa Stalmot S.A. Olsztyn 74 161479
14 Radex Poland Sp. z o.o. Iława 69 266
15 Biuro Projektów Inżynierskich Sp. z o.o. SP.K. Szczytno 67 3789
16 AMG Investments Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 62 48970
17 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Nielbark 61 5881
18 PJ Trade Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 59 290
19 Kolix Sp. z o.o. Olsztyn 58 561
20 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opieka Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 56 4601
21 Galant Meble Sp. z o.o. Lubawa 56 2993
22 Elgrom Suchecki sp.j. Olsztyn 55 2791
23 Falkon sp.j. Izabela Żelażewska, Roman Ziemacki Elbląg 54 2256
24 Arbet Investment Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 51 3251
25 Binsoft Sp. z o.o. S.K. Szczytno 50 1535
26 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Boże 49 221222
27 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J. Pieniężno 44 28358
28 Gospodarstwo Rolne Świękity Sp. z o.o. Lubomino 44 5556
29 Auto-Land Janusz Andrzejewski Olsztyn 43 76665
30 Prawomaniacy Sp. z o.o. Olsztyn 43 17315
31 Sdg-Sigma Development Group-Strot, Pieczkowski sp.j. Olsztyn 42 14364
32 PHU Atut Sp. z o.o. Braniewo 41 1113
33 Bramid Sp. z o.o. Braniewo 41 868
34 Pol-Assur Sp. z o.o. Olsztyn 40 31921
35 Mazur Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 40 3810
36 Lekarska sp.p. Ostoja W. Barton, S. Drewnowski, B. Piwowarska Elbląg 40 10102
37 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 38 8359
38 AGROFARM S.A. Biała Giżycka 38 15059
39 HURRA Sp. z o.o. Iława 38 4516
40 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 37 7659
41 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 37 45820
42 Boss K. Bagiński i S-Ka sp.j. Węgorzewo 37 36904
43 Warmia-Tech Sp. z o.o. Olsztyn 36 3489
44 Medinvest Nowicka-Woźniak Sierzpowski sp.j. Olsztyn 35 801
45 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sajmino Sp. z o.o. Ostróda 35 693
46 Żubr Zakład Usług Leśnych Trzcińscy sp.j. Szczytno 35 34546
47 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 35 23078
48 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 35 26770
49 T&B Investments Sp. z o.o. Olsztyn 34 307
50 Losko Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 34 5201
51 Centrum handlowe Niemiec Sp. z o.o. Olsztyn 34 2383
52 Inplus Energetyka Sp. z o.o. Olsztyn 33 37181
53 Pracownia Projektowa Ipb-Projekt Sp. z o.o. w Iławie Iława 32 3363
54 CEZAL SPÓŁKA AKCYJNA OLSZTYN Olsztyn 32 27451
55 Przedszkole Niepubliczne Ciekawi Świata Duba Edyta Sp. z o.o. Ełk 32 992
56 INFIS Company Sp. z o.o. Olsztyn 31 1230
57 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wola Ludu Frąknowo 31 4572
58 For All Seasons Packing Sp. z o.o. Olsztyn 31 6962
59 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stryjewie Stryjewo 30 1547
60 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Olsztyn 30 42976
61 Invest Solutions Sp. z o.o. Olsztyn 30 4384
62 POLFER Sp. z o.o. Bezledy 29 2727
63 Biopoint M.Jankowski M.Niewiadomska sp.j. Stawiguda 29 58809
64 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Polmex Sp. z o.o. Olsztyn 28 9207
65 MDC Sp. z o.o. Olsztyn 28 2678
66 Ippon Redykajny Sp. z o.o. Olsztyn 28 3798
67 Agrar Sp. z o.o. Barczewko 28 699
68 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 27 7469
69 Spółdzielnia Handlowa w Kętrzynie Kętrzyn 27 1251
70 Agencja Konsultingowa Bioteco Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Naterki 27 493
71 Banco Consulting Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 26 3280
72 Infis Company Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 26 11162
73 Total Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Olsztyn 26 3062
74 ZAMER Zdzisław Żuromski S.K. Kraszewo 26 14831
75 Karwel S.J. Stare Dłutowo 26 87292
76 Hydroventa Sp. z o.o. Olsztyn 26 411
77 Sanit-Plast Filipczak S.J. Korpele 25 35654
78 Kensus Sp. z o.o. Gołdap 25 148
79 Hengl Polska Sp. z o.o. Barczewo 25 3329
80 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa sp.j. Giżycko 24 91626
81 Developer Wasilewski Sp. z o.o. S.K. Ełk 24 39665
82 Green Absolutes Sp. z o.o. Władysławowo 24 15824
83 Gospodarstwo Rybackie Olsztyn II Sp. z o.o. Ruś 24 5595
84 Strix Land Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 24 575
85 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 24 14920
86 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 23 33711
87 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 23 90283
88 Rea Group Sp. z o.o. S.K. Nowe Pole 23 23947
89 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 23 155500
90 Lekarze Domowi Sp. z o.o. Olsztyn 23 9436
91 Ka-Rol Sp. z o.o. Ławice 23 852
92 Cortex Sp. z o.o. Olsztyn 23 405
93 Amk Workstyle Sp. z o.o. sp.k. Bartoszyce 23 7291
94 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 23 62482
95 Zakład Mechaniczny Hml Nosewicz Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa sp.j. Lidzbark Warmiński 22 33257
96 Elstar Capital Sp. z o.o. Elbląg 22 1747
97 AMD Sp. z o.o. Biskupiec 22 5218
98 Hil Consulting 3 Fazy Sp. z o.o. Olsztyn 22 868
99 Smile Sp. z o.o. Korpele 22 66146
100 IQU Systems Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 22 757
101 Dom Ełcki Morusiewicz sp.j. Ełk 22 59206
102 MLEKOVITA S.A. Morąg 22 16789
103 Księgowa Sp. z o.o. Ełk 22 920
104 Konitec Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 22 5725
105 Eurosofa Sp. z o.o. Mrągowo 21 2081
106 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 21 360357
107 Azja Auto Skiba i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 21 15226
108 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Mrągowo 21 733
109 DWS Wind Turbine Service Sp. z o.o. Stradomno 20 13993
110 Ovet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 20 15167
111 Drewpol Sp. z o.o. S.K. Chostka 20 14638
112 Animal Pharma Olsztyn-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 20 20537
113 Rutkowski Development sp.j. Ełk 20 144056
114 Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur – Syrenka Sp. z o.o. Krutyń 20 6017
115 Gospodarstwo Rybackie Ostróda Sp. z o.o. Warlity Wielkie 20 7306
116 Elessartrade Sp. z o.o. Olsztyn 19 622
117 Serwis Turbin Włodzimierz S.Leszczyński sp.j. Elbląg 19 42014
118 Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy Sp. z o.o. S.K.A. Smolniki 19 111352
119 Ekoma Rachunkowość i Doradztwo Sp. z o.o. Olsztyn 19 569
120 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 19 7368
121 Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 18 14414
122 Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Olsztyn 18 47491
123 M Action Sp. z o.o. Olsztyn 18 599
124 Koma Sp. z o.o. S.K. Ełk 18 20528
125 Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński sp.j. Szczytno 18 22816
126 Transyacht Makowscy sp. j. Olecko 18 13240
127 Gier-Krom Sp. z o.o. Parkoszewo 18 2665
128 Ferm PRO Sp. z o.o. sp.k. Biskupiec 18 2293
129 Firma Handlowa Sukces Sp. z o.o. Olsztyn 18 9245
130 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kieźliny Kieźliny 18 7184
131 MKF-BUD Sp. z o.o. Stawiguda 18 6085
132 Termik Sp. z o.o. Marcinkowo 18 16702
133 WAHOPOL Sp. z o.o. Tołkiny 18 12245
134 Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp.j. Klonowy Dwór 18 168995
135 Kancelaria Finansowa Bid Sp. z o.o. Ostróda 18 1066
136 Grabikowski-Grabikowska Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowe Inex sp.j. Giżycko 17 79632
137 ABF Zakład Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Sp.K. Działdowo 17 35040
138 Ml Sp. z o.o. Gronowo Górne 17 48577
139 Jan Kitowicz TRANS-ŻWIR Giżycko 17 63133
140 Amis Farby Proszkowe Sp. z o.o. Olsztyn 17 34627
141 MEBLE SZKOLNE OLSZTYN Sp. z o.o. Giedajty 17 18158
142 ELIT – B. Gancarz, K. Błaszkowski – S.J. Elbląg 17 13805
143 Geoekspres Olsztynek Sp. z o.o. S.K. Olsztynek 17 3675
144 Mazur Electrorecycling Sp. z o.o. Olsztyn 17 841
145 Ocynkownia – Wektor Henryk Dąbrowski, Marcin Tatol sp.j. Markajmy 17 6720
146 Paged Pisz Sp. z o.o. Pisz 17 728099
147 Cereal Sp. z o.o. Jarnołtowo 17 7821
148 Kramer S.A. Gietrzwałd 17 45586
149 Wekta Nowa Sp. z o.o. Olsztyn 17 1540
150 Kode Arkadiusz Szyszkowski, Artur Radel sp.j. Ełk 16 59388
151 Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Działdowo 16 14729
152 Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o. Lubomino 16 10442
153 Polwood International Sp. z o.o. Morąg 16 681
154 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o. Grunwald 16 25096
155 GIW Sp. z o.o Agencja Wytwórczo – Handlowo – Usługowa Pisz 16 626
156 PPHU WUTEH Sp. z o.o. Gołdap 16 10775
157 Kensus Sp. z o.o. SP.K. Gołdap 16 37957
158 Arkas – Projekt Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 16 5945
159 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 16 34298
160 Alkaz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 16 36101
161 DHM Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kurzętnik 16 5510
162 Maxus Czarter Sp. z o.o. Mieczniki 16 178
163 Warmińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 16 3773
164 Mażwir Sp. z o.o. S.K. Nidzica 16 677
165 Probetreuung Profit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 15 16114
166 Grupa Adia Sp. z o.o. Elbląg 15 508
167 Amb-Jk Sp. z o.o. Ługwałd 15 4094
168 Abakus Wood Pol Wieczorek – Skumbin sp.j. Olsztyn 15 37594
169 Filemax System Sp. z o.o. Komorowo Żuławskie 15 746
170 Dast Express Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 15 34694
171 Telko Sp. z o.o. Olsztyn 15 12478
172 Kancelaria Vip Sp. z o.o. Olsztyn 15 286
173 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Mrągowo 15 8971
174 Piękna Góra Centrum Sp. z o.o. Piękna Góra 15 4977
175 Industry Vision Sp. z o.o. Pasłęk 15 162
176 Technika Wentylacyjna Sp. z o.o. Morąg 15 402
177 Animal Pharma Lublin-Kruszyński,Pieczkowski,Rapkowski , sp.j. Olsztyn 15 35063
178 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Bartoszycach Bartoszyce 14 3965
179 LAC – MET Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 14 15357
180 Godmar M.R.P. Godzińscy sp.j. Milejewo 14 8145
181 Instytut Terapii Komórkowych S.A. Olsztyn 14 5537
182 Rolniczo-Usługowo-Handlowa Wtoklesz Sp. z o.o. Mieczniki 14 8666
183 Klincbud Sp. z o.o. Mrągowo 14 1037
184 Inter Land Sp. z o.o. Olsztyn 14 350
185 Leas – Pol Agro Sp. z o.o. Skowronki 14 7096
186 Gospodarstwo Rolne Czachpol Sp. z o.o. Czachówki 14 4475
187 Zawbud Bis Sp. z o.o. Nowa Wieś 14 7703
188 MM Glass Świątek i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 14 6543
189 Żegluga Mazurska Sp. z o.o. Giżycko 14 8071
190 Max Mebel K.Zapert J.Galanek sp.j. Stary Gieląd 14 24195
191 4iq Group Sp. z o.o. Iława 14 19732
192 Energo Zet Sp. z o.o. Elbląg 14 8503
193 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 14 41925
194 Agro-Skandawa Sp. z o.o. Aptynty 14 96785
195 Dolux S.J. Iława 14 24129
196 Warmiński Dom Brokerski Sp. z o.o. Olsztyn 14 386
197 Horeka Sp. z o.o. Ełk 14 2815
198 Hodowla Roślin Grunwald Sp. z o.o. Grupa Ihar Bartążek 14 3923
199 Firma Ol-Term Rudziński Trusielewicz sp.j. Olsztyn 14 46657
200 Galwanotechnika Mrągowo Sp. z o.o. Mrągowo 13 35126
201 Fabryka Opakowań Foliowych Rossoplast D. i R. Rossochaccy sp.j. Lidzbark Warmiński 13 65374
202 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 13 14121
203 Energoutil Sp. z o.o. Nowa Wieś Ełcka 13 30987
204 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 13 32654
205 Cleaner Zakład Sprzątania sp.j. Maciej Bukowski, Grzegorz Misiewicz Elbląg 13 23057
206 Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieczystościami Sp. z o.o. Orneta 13 2019
207 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dębica Sp. z o.o. Elbląg 13 6159
208 Makk Edukacja Sp. z o.o. Olsztyn 13 915
209 Sosak i Sosak Projekt Sp. z o.o. Olsztyn 13 3032
210 Niczuk sp.j. Wilimowo 13 45495
211 PHU GROT Jacek Olszewski Pisz 13 43416
212 Pszczółkowski Sp. z o.o. Olsztyn 13 7951
213 Wypiszwymaluj.Com Sp. z o.o. Olsztyn 13 106
214 Warmińsko-Mazurskie Centrum Westfalia Bożena Krupska, Romuald Krupski sp.j. Lidzbark Warmiński 13 14807
215 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud Sp. z o.o. Ostróda 13 192573
216 Almar Sp. z o.o. Nikielkowo 13 1625
217 Zelbo Szczytno Gołąb sp.j. Szczytno 13 9281
218 Beaver Cosmetic Group Sp. z o.o. Stawiguda 12 4705
219 Delta Food Ingredients Sp. z o.o. Pasłęk 12 9222
220 Rydzewski-K.Rydzewski T.Rydzewska S.J. Ełk 12 57990
221 Micro-Tech Sp. z o.o. Sordachy 12 9013
222 Pedbud Invest Sp. z o.o. Gutkowo 12 10518
223 Grupa Amax Sp. z o.o. Mikołajki 12 12091
224 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe Renox Mirosław Wielechowski- sp.j. Olsztyn 12 25617
225 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad-Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 12 36124
226 Herz 24 Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn Olsztyn 12 4724
227 Dramiński S.A. Olsztyn 12 29360
228 Eurotter Logistyka Sp. z o.o. S.K.A. Olsztynek 12 21939
229 Olsztyński Inkubator Przedsiębiorczości Medical Sp. z o.o. Olsztyn 12 311
230 Farmer Sp. z o.o. Mażucie 12 13579
231 Oristo Meble Sp. z o.o. Lubawa 12 2691
232 Zatoka S.A. Ostróda 12 8322
233 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 12 7347
234 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 12 8324
235 Rus – All Sp. z o.o. Plęsy 12 1495
236 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Elblągu Elbląg 12 669
237 Dashwood Polska Broker Sp. z o.o. Olsztyn 12 1872
238 Europol Ag Sp. z o.o. Olsztyn 12 189
239 Firma Handlowo-Usługowa Krysgum Plus Krzysztof Wyza, Józef Wyza sp.j. Olsztyn 11 6701
240 HemPoland Sp. z o.o. Władysławowo 11 8016
241 Mikpol Sp. z o.o. Zełwągi 11 5040
242 Rodzina Sp. z o.o. Iława 11 9654
243 Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o. w Mikołajkach Mikołajki 11 6364
244 M Action Poland Sp. z o.o. Olsztyn 11 1899
245 King’S School Of English Sp. z o.o. Olsztyn 11 605
246 MAM Tech Sp. z o.o. Olsztyn 11 4371
247 Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 11 4395
248 Ozamet Sp. z o.o. Jonkowo 11 14437
249 Dan-Tor Sp. z o.o. Iława 11 509
250 MSI Telekom Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 11 1046
251 Vimap Sp. z o.o. Olsztyn 11 2783
252 Bwp Skórkiewicz sp.j. Olecko 11 9316
253 Agencja Handlowa Vabank Z.Janowski i J.Śliwiński sp.j. Elbląg 11 8015
254 Mondex Anna i Jerzy Affek sp.j. Olsztyn 11 23392
255 Stalmot & Wolmet Sp. z o.o. Nidzica 11 94624
256 Mazur Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 11 17836
257 Bastek Coffee & Tea sp.j. Karwie 11 89977
258 Ławki – Rol Sp. z o.o. Ławki 11 14272
259 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sonik sp.j. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 11 17495
260 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 11 24996
261 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Boma Małgorzata i Bolesław Pietruszewscy sp.j. Kazimierzowo 11 39367
262 BIG Zakład Pracy Chronionej Marian Groblewski S.K. Elbląg 11 22485
263 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 11 49822
264 Anna Wajdlejt Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Export-Import WAJDLEJT E.R.A. Braniewo 11 39762
265 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rembud-Pbk Sp. z o.o. Iława 11 10779
266 Pneumatyka Plus Marcin Romański Jacek Romański sp.j. Olsztyn 10 9168
267 Eco-Progres Sp. z o.o. Ełk 10 55061
268 Integracyjne Centrum Oświatowe Sp. z o.o. S.K. Gronowo 10 1702
269 Prosatis Sp. z o.o. Olsztyn 10 211
270 Kominki Dovre sp.j. Kochmański Olsztyn 10 3432
271 Nordic Fresh Sp. z o.o. Olsztyn 10 1143
272 Osiedlowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronowo Elbląskie 10 1447
273 Gatra Polska Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 10 4888
274 Przedsiębiorstwo Budowlane Stars Sp. z o.o. Chrzanowo 10 1704
275 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 10 23406
276 Printed Circuit Board Technology Sp. z o.o. Elbląg 10 7674
277 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp.j. Wójtowo 10 30540
278 Klimaty B.B.Klim sp.j. Olsztyn 10 8598
279 Moto-Remo Sp. z o.o. S.K. Iława 10 59096
280 ARBET Investment Group Sp. z o.o. Olsztyn 10 122439
281 Budokop – Beton Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 10 12006
282 Telmar Rybiccy sp.j. Nowe Miasto Lubawskie 10 22577
283 Miejska Energetyka Cieplna Wodociągi i Kanalizacja Ewix Sp. z o.o. Górowo Iławeckie 10 2704
284 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Ryn 10 10389
285 Karton Sp. z o.o. Gołdap 10 9823
286 Piotrex Sp. z o.o. Wójtowo 10 1533
287 Royal Sp. z o.o. Jeziorany 10 4587
288 Omega Hotel Sp. z o.o. Olsztyn 10 7504
289 Audyting Sp. z o.o. Olsztyn 10 1019
290 Lubawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lubawa 10 2048
291 Mr Diagnostic Sp. z o.o. Elbląg 10 4892
292 Ica Sp. z o.o. Olsztyn 10 182
293 Skalik sp.j. Kazimierz Skalik i Zofia Skalik Świętajno 10 13447
294 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 10 54248
295 Polka Trade Sp. z o.o. Kobiela 10 131
296 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 10 31212
297 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Koch Sp. z o.o. Kętrzyn 10 3007
298 Ekoagro Sp. z o.o. Olsztyn 10 695
299 DEMI Sp. z o.o. Bartoszyce 10 633
300 Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o. Działdowo 10 232250
301 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 10 60438
302 D.R.E. Sp. z o.o. Gronowo Górne 10 353438
303 Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Sp. z o.o. Działdowo 10 7611
304 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Morąg 9 13150
305 Lupus Fabryka Mebli Sp. z o.o. Elbląg 9 34047
306 Olpiek Fiećko Prusiński sp.j. Olsztyn 9 12476
307 Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o. Dywity 9 64029
308 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.K. Nielbark 9 29555
309 Cl Invest Sp. z o.o. Olsztyn 9 445
310 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Elpad Grzesiowski i Wspólnicy sp.j. Elbląg 9 3121
311 Specjalistyczny Zakład Elektromechaniczny Maleszka Krzysztof Maleszka Zenon sp.j. Dywity 9 2105
312 Stagrol-Warmia Spirydowicz sp.j. Dobre Miasto 9 888
313 Salony Elżbieta E.Jakubiak i D.Jakubiak sp.j. Olsztyn 9 6902
314 Przedsiębiorstwo Transportu Spedycji Produkcji i Handlu Transped-Las Sp. z o.o. Olsztynek 9 733
315 Wodmiar Wiśniewscy Sp.J. Olsztyn 9 13831
316 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko sp.j. Elbląg 9 24588
317 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk 9 31384
318 Corab Sp. z o.o. Olsztyn 9 58877
319 Smart Automation Sp. z o.o. Olsztyn 9 19038
320 Tech-Bet Sp. z o.o. sp.k. Barczewo 9 17180
321 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mrągowo 9 19122
322 Cs-Bud Chyła Sikorski sp.j. Ługwałd 9 22049
323 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 9 39104
324 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Zbytu Ferstan-Ciostek sp.j. Olsztyn 9 12980
325 Ajram Sp. z o.o. Pasłęk 9 11018
326 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Twoje Zdrowie El Sp. z o.o. Elbląg 9 8698
327 Res Energy Bgw Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 9 4364
328 Transart Sp. z o.o. Sasek Wielki 9 1881
329 Owlie S.A. Olsztyn 9 7100
330 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 9 6618
331 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kontrakt – Sp. z o.o. Działdowo 9 6099
332 Stalwest Sp. z o.o. Bratian 9 1721
333 Eden Sp. z o.o. Mrągowo 9 1030
334 Ekochem Sp. z o.o. Elbląg 8 6325
335 Gnp Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. Olsztyn 8 6543
336 Agroprofit Sp. z o.o. Olsztyn 8 113
337 Family Farm Sp. z o.o. Michałki 8 8140
338 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgoda Kandyty 8 355
339 Csb Sp. z o.o. Olsztyn 8 1568
340 Gospodarstwo Jeziorowe Sp. z o.o. Ełk 8 1758
341 Abc Do Wnętrz Wyżyńscy sp.j. Bartoszyce 8 7680
342 Przedsiębiorstwo Usług Leśnych West Ignaciuk i Ostaszewski sp.j. Giżycko 8 8891
343 Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o. Olsztyn 8 9439
344 Comaxel Sp. z o.o. Gołdap 8 4093
345 Warmaz Sp. z o.o. Ruciane-Nida 8 2389
346 Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin w Elblągu – Zakład Pracy Chronionej Elbląg 8 1715
347 Lemar E. Czyża, P. Bieleń sp.j. Olsztyn 8 14258
348 Agat – J.A. Kowalewscy i A.B. Adamowicz – sp.j. Lidzbark Warmiński 8 23888
349 Dfm Sp. z o.o. Dobre Miasto 8 338620
350 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mamry w Giżycku Giżycko 8 38164
351 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 8 17905
352 Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kołodziejowy Grąd 8 73359
353 Trans-Kom Pks Sp. z o.o. Pisz 8 3478
354 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Agro-Sta Sp. z o.o. Staświny-Osada 8 5828
355 Pura Vida Furniture Group Sp. z o.o. Olsztyn 8 6042
356 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Lech-Bud Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 8 1849
357 Warmila Sp. z o.o. Dobre Miasto 8 6097
358 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Bartąg 8 8185
359 Kik Systemy Ochrony Sp. z o.o. Olsztyn 8 292
360 Tanie M Sp. z o.o. Olsztyn 8 190
361 Jankowiak Sp. z o.o. S.K. Elbląg 8 1182
362 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Olecku Olecko 8 2895
363 Imperium Katarzyna Brdys Paweł Brdys sp.j. Ełk 8 8944
364 Budextan Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Marcinkowo 8 4290
365 Loma Sp. z o.o. S.k. Olsztyn 8 7635
366 IRIS POLONIA Sp. z o.o. Olsztyn 8 12050
367 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 8 98662
368 D & H Termobud Sp. z o.o. Olsztyn 8 16080
369 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j. Milejewo 8 27717
370 Grom Sp. z o.o. Olsztyn 8 14042
371 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 8 520814
372 Agrojustyna Sp. z o.o. Pieniężno 7 175
373 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Prawda Sp. z o.o. Olecko 7 217074
374 Dekor Plastics Sp. z o.o. Działdowo 7 26623
375 Piekarnia Warmińska Sp. z o.o. S.K. Braniewo 7 26960
376 Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie Olsztyn 7 494993
377 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku Sp. z o.o. Ełk 7 32421
378 Lactima Sp. z o.o. Morąg 7 52593
379 International Business Center Sp. z o.o. Olsztyn 7 3618
380 Hydromew Sp. z o.o. Olsztyn 7 1273
381 Olimp Danuta i Janusz Włodarczyk sp.j. Olsztyn 7 8932
382 Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Olsztyn 7 47818
383 POLPLAST Sp. z o.o. Olsztyn 7 8732
384 Elmed Szczytno Sp. z o.o. Szczytno 7 5036
385 Skład Handlowy MAJSTER S.J. Jarosław Chodań, Marek Adamowski Węgorzewo 7 4665
386 Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o. Swaderki 7 6031
387 Metrotest Sp. z o.o. Elbląg 7 4320
388 Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o.o. Kurzętnik 7 4821
389 Wtw Poland Sp. z o.o. Bartoszyce 7 5390
390 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 7 36818
391 Krzysztof Kocięda Meblolux Działdowo 7 28417
392 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek sp.j. Mrągowo 7 23275
393 Easysofa Sp. z o.o. Klebark Wielki 7 11903
394 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o. Iława 7 94751
395 Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych W. Olszewski, D. Zagożdżon sp.j. Nowe Gizewo 7 2614
396 Elegia Sp. z o.o. Braniewo 7 698
397 Aroka Sp. z o.o. Olsztyn 7 2565
398 Przedsiebiorstwo Energetyki Cieplnej w Olecku Sp. z o.o. Olecko 7 3751
399 Vega Food Sp. z o.o. Olsztyn 7 948
400 Mazurskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kruklin 7 6580
401 Ekowood Sp. z o.o. Ełk 7 9042
402 Warmińska Księgarnia Diecezjalna Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 7 146
403 Wioska Turystyczna Wilkasy Sp. z o.o. Wilkasy 7 4878
404 El-Arch Sp. z o.o. Gady 7 1487
405 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stomatologiczna Przychodnia Specjalistyczna Sp. z o.o. Olsztyn 7 2882
406 Drogbud Ełk Chocian Kucewicz sp.j. Ełk 7 4454
407 Agapit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 7 13968
408 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 7 21030
409 PPH AGAPLAST Sp. z o.o. Olsztynek 7 30753
410 Warmia S.A. Kętrzyn 7 14983
411 Mazurskie Real Estate Sp. z o.o. Olsztyn 7 12054
412 MTI-FURNINOVA POLSKA Sp. z o.o. Kętrzyn 7 56138
413 Reproskan Sp. z o.o. Elbląg 7 2148
414 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dom Sp. z o.o. Kętrzyn 7 1233
415 Musa Alicja Musiał, Tadeusz Musiał sp.j. Targowisko Dolne 7 16455
416 Przedsiębiorstwo Handlowe Kopeć-Staniewicz sp.j. Gajewo 7 2093
417 PHU Warmiak Spółka Komandytowa Olsztyn 7 1197
418 MAGNIFLEX POLSKA Sp. z o.o. Rogiedle 7 9127
419 Silva sp.j. Grzegorz Składanowski Tomasz Sendrowski Olsztyn 6 7214
420 Zakład Rolno – Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 6 4740
421 Cb Bautechnik Sp. z o.o. Bartąg 6 5413
422 Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych Sp. z o.o. Elbląg 6 601
423 Puidukoda Polska Sp. z o.o. Orzysz 6 4835
424 Ziaja Dystrybucja Olsztyn sp.j. Mirosław Bartoś, Janusz Kidawa, Marek Świgost Olsztyn 6 6101
425 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kosz-Lew Sp. z o.o. Koszelewki 6 1721
426 Biuro Usług Finansowo-Księgowych Ekspert Sp. z o.o. Olsztyn 6 156
427 CENTRUM MAZUR S.A. Przedsiębiorstwo Turystyczne Giżycko 6 3109
428 Ajga Stankiewicz sp.j. Działdowo 6 9130
429 Fala Ełk Sp. z o.o. Ełk 6 2854
430 Zakład Mięsny Kawscy sp.j. Różnowo 6 16608
431 Falken Trade Polska Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 6 133929
432 Boba M.Boba, A.Guliński sp.j. Gronowo Górne 6 10032
433 Iławskie Wodociągi Sp. z o.o. Iława 6 18205
434 Misiura Stanisław Euro-Trans Braniewo 6 21491
435 Technical-Trans Poland Sp. z o.o. Nidzica 6 144
436 Finar Sp. z o.o. Ełk 6 311
437 Grupa Producentów Nasion Roślin Oleistych Olplon Sp. z o.o. Bisztynek 6 1735
438 Maks Sp. z o.o. Olsztyn 6 1783
439 CASUS Sp. z o.o. S.K. Elbląg 6 3314
440 Techpal Sp. z o.o. Olsztyn 6 6291
441 Avila Sp. z o.o. Iława 6 8243
442 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 6 1533
443 Futura XXI Sp. z o.o. Mysłaki Małe 6 1360
444 Hurtownia Materiałów Budowlanych Fachman sp.j. Mirosław Henryk Tyszka, Jerzy Giczewski Węgorzewo 6 5316
445 RACA Sp. z o.o. Ostróda 6 5569
446 Nord Mebel Sp. z o.o. Nidzica 6 7760
447 Favet Sp. z o.o. Morąg 6 5974
448 Gwarant Pl Sp. z o.o. Olsztyn 6 1102
449 MIL-System Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Stawiguda 6 3611
450 Kart-Map Krzysztof Łachacz sp.j. Nikielkowo 6 8361
451 Perkoz-Bis Sp. z o.o. Lichtajny 6 1649
452 Ame – Pressta Sp. z o.o. Elbląg 6 1161
453 GZD Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 6 31813
454 Installcotech Sp. z o.o. Olsztyn 6 1284
455 Silvan Sp. z o.o. Jaśki 6 101285
456 Agapit Pm Sp. z o.o. Olsztyn 6 1457
457 Apteka Prywatna w Piszu- B. Głodowska L. Tamkun sp.j. w Piszu Pisz 6 1319
458 Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych Elektroinstal Adam Krzemiński, Jarosław Krzemiński, Piotr Krzemiński Sp. j. Ostróda 6 2500
459 Tewes-Klima K.Skowroński sp. j. Olsztyn 6 3930
460 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 6 54790
461 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne NIKE Sp. z o.o. Ostróda 6 14516
462 Meridian Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 6 5812
463 Prost-Key Packaging Sobolewscy sp.j. Prostki 6 22040
464 Zakład Usług Komunalnych Spółka Gminy w Orzyszu Sp. z o.o. Orzysz 6 3177
465 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 6 103548
466 Polamp Sp. z o.o. z siedzibą w Giżycku Giżycko 6 27634
467 Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. Lubawa 6 14167
468 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. w Ostrowitem Ostrowite 6 6015
469 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 6 17732
470 Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik Sp. z o.o. Olsztyn 6 4300
471 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 6 14938
472 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Aliwesa sp.j. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 6 13783
473 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 6 15883
474 Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa SIELANKA Elbląg 6 71663
475 Chemikals sp. z o.o. Braniewo 6 76304
476 Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Elbląg 6 12484
477 Ferma Świdry Sp. z o.o. sp.k. Świdry 6 10471
478 WILD POLSKA Sp. z o.o. Marcinkowo 6 121194
479 Bartex Sp. z o.o. Chruściel 6 130941
480 Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. S.K. Ełk 6 47797
481 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Mrągowo 6 12057
482 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 6 55457
483 Remondis Olsztyn Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 6 16600
484 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Susz 6 35389
485 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 6 242976
486 Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Lubawa 6 14011
487 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani w Bartoszycach Bartoszyce 6 33142
488 Gastronom – Mikuła sp.j. Kruklanki 6 16086
489 Visimind LTD Sp. z o.o. Olsztyn 6 1411
490 Mirtrans Sp. z o.o. S.K. Płoskinia 6 12803
491 Mazurskie Centrum Kongresowo – Wypoczynkowe Zamek Ryn Sp. z o.o. Ryn 6 15496
492 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 6 16322
493 Pressta Eisele Polska Sp. z o.o. Elbląg 6 19607
494 Zakład Produkcyjno Usługowy Rotor Sp. z o.o. Elbląg 5 3918
495 ELNET Sp. z o.o. Olsztyn 5 2317
496 Kurza Góra Sp. z o.o. Ostróda 5 1313
497 Itm Sp. z o.o. Olsztyn 5 3307
498 Matrak M.A. Łyczkowscy sp.j. Elbląg 5 3201
499 Samba-Si Sp. z o.o. Olsztyn 5 183
500 Firma Handlowa Plus Rydzewski, sp.j. Ełk 5 2732
501 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Termoizol sp.j. Ewa i Wiesław Malesa, Janina i Jan Piekarscy 82-300 Elbląg, Ul.Mazurska 43, Nip 578-25-70-279, Regon 170767178 Elbląg 5 3684
502 Super-Market Bkk Sp. z o.o. sp.k. Mikołajki 5 5420
503 Trans – Pol Ryszard Łachacz sp.j. Szczytno 5 8512
504 Animal Pharma Sp. z o.o. Olsztyn 5 174
505 Bentra Jan Dąbrowski, Zdzisław Kijora sp.j. Pisz 5 7410
506 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Warbit Sp. z o.o. Gietrzwałd 5 638
507 Warmińska Fabryka Okien Postęp Sp. z o.o. Biskupiec 5 9790
508 Paluzy Sp. z o.o. Paluzy 5 10817
509 Tossa Sp. z o.o. Działdowo 5 5460
510 Zakład Mechaniczny Eltech Sp. z o.o. Elbląg 5 8948
511 Wigor Plus Nowodworski, Wróblewski sp.j. Wadąg 5 1789
512 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lubawa 5 6191
513 Przedsiębiorstwo Budowlane Max-Bud – Sp. z o.o. Nidzica 5 2409
514 Constract Export-Import Sp. z o.o. Wałdyki 5 203683
515 Optima Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 5 2873
516 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ostróda 5 11374
517 MICHELIN POLSKA S.A. Olsztyn 5 3596040
518 Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Pasłęku Pasłęk 5 11914
519 Selmet B. J. Rudniccy sp.j. Elbląg 5 16929
520 Adrenaline.Pl Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 5 31773
521 Stalzłom Sp. z o.o. PHU Kajkowo 5 20050
522 Schwarte Group Sp. z o.o. Olsztyn 5 75140
523 GRELAVI S.A. Olsztyn 5 59989
524 Beti Sp. z o.o. Olsztyn 5 1467
525 Biogal Sp. z o.o. Boleszyn 5 8581
526 Wodmax Sp. z o.o. Olsztyn 5 29914
527 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatoka w Braniewie Braniewo 5 13549
528 Agromex Krystochowicz sp.j. Kurzętnik 5 18537
529 Oristo Sp. z o.o. Montowo 5 34429
530 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 5 13307
531 Mada J.Tomalik,M.Obuchowicz sp.j. Olsztyn 5 19709
532 Ol-Flora Sp. z o.o. Wójtowo 5 15494
533 Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. Ostróda 5 20407
534 Paged Morąg S.A. Morąg 5 254934
535 A&G Koperty Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o. Gołdap 5 22957
536 Mst Sp. z o.o. sp.k. Kętrzyn 5 21088
537 El-Pol Sp. z o.o. Działdowo 5 13234
538 Stacja Benzynowa Pami A. Pawłowicz sp.j. Połęcze 5 13342
539 Elixir Warmiafarm Sp. z o.o. sp.j. Olsztyn 5 9764
540 Heston Consulting Sp. z o.o. Olsztyn 5 2142
541 Meble Borkowski Sp. z o.o. Biskupiec 5 139
542 Lewiatan-Orbita Sp. z o.o. Olsztyn 5 4876
543 40 Net Sp. z o.o. Purda 5 831
544 Technika Sp. z o.o. Olsztyn 5 1574
545 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Sp. z o.o. Orneta 5 3089
546 Plast-Fol Sp. z o.o. Sampława 5 9711
547 Firma Handlowa Komax 9 Sp. z o.o. Olsztyn 5 5864
548 Kedar Obsługa Inwestycji Sp. z o.o. Działdowo 5 2356
549 Murbet Gabrylewicz sp.j. Ełk 5 81882
550 J.Morawski Sp. z o.o. Olsztyn 5 1073
551 Rolno Spożywczy Rynek Hurtowy GIEŁDA ELBLĄSKA S.A. Elbląg 5 10976
552 Naftkom sp.j. Jacek i Anna Lisewscy Olsztyn 5 9920
553 Betronik Sp. z o.o. Ostróda 5 1813
554 Ag Biuro Sp. z o.o. Olsztyn 5 127
555 Prescot Sp. z o.o. Gajewo 5 6724
556 Stollar-Systemy Okienne Sp. z o.o. Olecko 5 7931
557 Aken Group Sp. z o.o. Olsztyn 5 700
558 Nowakowski Spółka Jawna Gajewo 5 1741
559 Akcent Polska Sp. z o.o. Olsztyn 5 1217
560 Hama Polska Sp. z o.o. Olsztyn 5 80871
561 Sdk Sp. z o.o. Ostróda 5 9862
562 Centrum Medyczne Ars Medica Sp. z o.o. Olsztyn 5 2484


źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku
2. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
3. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marcu 2019 r.: C/Z: 14,8, a C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.