Efektywne Firmy 2019 Województwa Opolskiego

Spośród 56 456 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2019 uzyskało 720 firm z województwa opolskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2017 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył stosunek zysku netto do przychodów.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej efektywnych firm w Polsce – Efektywne Firmy 2019.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też w uproszczony sposób ich wartość rynkową na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Statuetka Efektywna Firma 2019

Płatne są logo Efektywna Firma 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2019 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firma Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2016 i 2017 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w tys. zł
1 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Giełczycach Giełczyce 654 13998
2 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 243 57985
3 Popioły Przemysłowe Sp. z o.o. Opole 196 1302
4 Agricola Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 171 6568
5 Asset Management-Klonex Spv 1 Sp. z o.o. Opole 130 24317
6 New Tech Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 126 13018
7 Pro Invest II Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 82 516
8 Towarowy Transport Ciężarowy Cebula Transport S.J. Opole 81 4309
9 Simi Sp. z o.o. Opole 80 413741
10 Klonex-VCS Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sp. z o. o. S. J. Opole 79 24889
11 R.E. Agricola Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 78 3592
12 APN Sp. z o.o. S.K. Opole 73 12503
13 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 67 4385
14 Salome – Rakowski, Rzewuski sp.j. Opole 65 1592
15 GMTG Sp. z o.o. S.K. Źlinice 64 69604
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prężyna 63 3113
17 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 62 50439
18 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Włodzieninie Włodzienin 61 3319
19 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kałków 61 1495
20 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy sp.j. Steblów 61 6641
21 Insurance Fire Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 61 2530
22 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowakach Nowaki 60 5385
23 Agrola Zakład Rolno-Usługowy Sp. z o.o. Krzyżowice 58 2162
24 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 57 4012
25 Jama Holdings Sp. z o.o. Nysa 57 1828
26 Kirsch Services Sp. z o.o. sp.k. Gogolin 57 19163
27 ICS24 Sp. z o.o. S.K. Namysłów 56 4719
28 Trinea Sp. z o.o. Ligota Zamecka 56 3514
29 Aga- Agro Ślązak Szpara S.J. Łukowice Brzeskie 54 19699
30 Glantier Sp. z o.o. Głubczyce 51 501
31 Roben Automotive Sp. z o.o. S.K. Równe 51 2626
32 Thomas – Koziarski Consulting sp.j. Opole 51 74588
33 Chemia – Bomar Sp. z o.o. Chróścina 51 1799
34 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 49 8508
35 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdziechowice 49 10028
36 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 48 6256
37 Biuro Rachunkowe System Sp. z o.o. Zdzieszowice 47 500
38 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. Opole 47 1675
39 Arwot Sp. z o.o. S.K. Opole 46 9747
40 Agrousługi – Jack Sp. z o.o. Chróścina 46 3527
41 Euro DK Sp. z o.o. Głogówek 46 5959
42 Tedrive Holding B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Praszka 45 51802
43 Opawska Sp. z o.o. Opole 45 5010
44 Agroland Sp. z o.o. Ligota 45 13973
45 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 44 18432
46 Yacht Bau Sp. z o.o. S.K. Komprachcice 44 6836
47 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 43 22108
48 Agro – Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 43 10522
49 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 43 5316
50 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 43 14789
51 Euro-Mar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 43 8890
52 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Ptakowice 42 7412
53 Esbrand 2 Sp. z o.o. Jełowa 42 55535
54 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 42 26622
55 HERMOS Sp. z o.o. Leśnica 42 8499
56 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Gierałcice 42 18007
57 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 42 7369
58 Impuls Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 42 883
59 PRO – MAKS Sp. z o.o. Sp.K. Głubczyce 42 4480
60 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 42 21370
61 Proagra Sp. z o.o. Ptakowice 41 6886
62 TADEUSZ SELZER SELT Sun Protection Systems Opole 41 229489
63 Ryszard Wójcik Prywatne Biuro Podróży Sindbad Opole 41 158247
64 Profex Elektronik Sp. z o.o. S.K. Opole 41 26244
65 It Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 41 2460
66 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Domena Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 41 3389
67 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie Nowy Świętów 40 17755
68 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 40 5377
69 Energy-Tech Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 40 2926
70 Preda Sp. z o.o. sp.k. Opole 39 1581
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 39 8710
72 Agroplon Sp. z o.o. Głuszyna 38 2593
73 Adam -Agro Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 38 4199
74 Studio 4W Sp. z o.o. Opole 38 192
75 Transcom International S. Śleziak, W. Filipow sp.j. Paczków 38 22392
76 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Tarem Sp. z o.o. Opole 37 3738
77 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 37 10484
78 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Boguszyce 37 1177
79 Mopex His Sp. z o.o. Pokój 37 290
80 Workforce Sp. z o.o. Opole 36 8018
81 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 35 5255
82 Opolskie Centrum Logistyczne Sp. z o.o. Opole 35 31722
83 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 35 19530
84 Senicare24 Sp. z o.o. Zieleniec 35 404
85 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 35 20246
86 Bedmet Sp. z o.o. S.K. Opole 34 29174
87 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 34 20731
88 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 34 9085
89 Carpe Diem Polish Operarius Sp. z o.o. Krapkowice 34 1157
90 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojna 34 3231
91 Elektro Group Sp. z o.o. S.K. Roszowicki Las 34 994
92 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 34 2452
93 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 34 6020
94 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 34 22298
95 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice 34 53886
96 Idea Optica Sp. z o.o. S.K. Opole 33 17373
97 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 33 7207
98 Safaga Sp. z o.o. Suchy Bór 33 1784
99 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ekoamret Sp. z o.o. Opole 33 1034
100 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 32 3797
101 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 32 14652
102 Sdh Za Odrą Sp. z o.o. Opole 32 11635
103 Stylbruk Adrian Bieniek, Renata Bieniek S.J. Wawrzyńcowice 32 56652
104 Elkom – Gaz Sp. z o.o. S.K. Przedmość 32 3788
105 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 31 19496
106 Moviebird International Sp. z o.o. Opole 31 46514
107 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 31 15829
108 Jurex Sp. z o.o. Michałowice 30 14267
109 Partner Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 30 11898
110 Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Agro-Eko Sp. z o.o. Frączków 30 2109
111 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. Większyce 30 618
112 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 30 21368
113 Guardachuva Sp. z o.o. S.K. Ligota Prószkowska 30 1150
114 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Bodzanowie Bodzanów 30 17859
115 Exakt Sp. z o.o. Wierzbięcice 29 3486
116 Digital Holding Sp. z o.o. Olesno 29 618
117 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 29 22365
118 Europnet Sp. z o.o. S.K. Kruszyna 29 7146
119 K & w Sp. z o.o. Merkury Opole Deweloper sp.k. Opole 28 856
120 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. S.K. Opole 28 10782
121 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Głubczycka 28 455
122 Agra Glapiński sp.j. Opole 28 3054
123 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Biskupowie Biskupów 28 8541
124 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stobrawa 28 7175
125 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 28 23660
126 Vidacolor Sp. z o.o. Tułowice 28 25109
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 28 18609
128 S.V.Max.Pl Sp. z o.o. Opole 28 303
129 PSL Property Polska Sp. z o.o. Krapkowice 27 11330
130 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 27 11230
131 Firma Sezam Instal P. Cecuga i R. Cecuga sp.j. Opole 27 28308
132 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc sp.j. Opole 27 22277
133 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 27 10620
134 Nelsbud Sp. z o.o. S.K. Opole 27 6158
135 Pro Vita Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 27 20750
136 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 27 5582
137 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kujakowicach Górnych Kujakowice Górne 27 20573
138 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward sp.j. Malerzowice Małe 26 29053
139 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzezina 26 22662
140 Vital Medic Sp. z o.o. Kluczbork 26 1354
141 Biuro Projektowo – Konstrukcyjne Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 26 4070
142 Niwa – Farm Sp. z o.o. Sowin 26 1881
143 Jośko, Prokopowicz i Wspólnicy Sp. z o.o. Tarnów Opolski 26 615
144 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 26 10114
145 Hel- Med Profilaktyka Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 26 395
146 Laplacea Sp. z o.o. Opole 26 191
147 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 25 8654
148 Creatronic Sp. z o.o. S.K. Głuchołazy 25 10230
149 Glob Team Sp. z o.o. Namysłów 25 1838
150 Fit Food Group S.A. Kędzierzyn-Koźle 25 5172
151 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 25 12511
152 Hermann Rinnen Sp. z o.o. Grabówka 25 17996
153 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 25 10801
154 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 25 13785
155 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 25 11720
156 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 25 12577
157 Riwiera Sp. z o.o. Sp.K. Otmuchów 25 1347
158 Iq Prisma Sp. z o.o. Opole 24 9865
159 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 24 8425
160 Spółdzielnia Rzemieślnicza Usługowo-Wytwórcza w Opolu Opole 24 4905
161 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Makowicach Makowice 24 4153
162 Neuroreha Sp. z o.o. Opole 24 2445
163 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 24 19483
164 Rol-Max Db sp.j. M. Czajkowski, Z. Skoczek Rysiowice 24 7508
165 Biuro Rachunkowe A. Babska & Wspólnicy Sp. z o.o. Opole 23 916
166 Luca Logistic Solutions Sp. z o.o. Opole 23 7852
167 Sedulus Sp. z o.o. Opole 23 1881
168 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ścinawie Nyskiej Ścinawa Nyska 23 7641
169 Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. Przedmość 23 6216
170 Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Mark-Pol Sp. z o.o. Opole 23 369
171 Anna Sp. z o.o. Zdzieszowice 23 626
172 International Casting Industries Polska Sp. z o.o. Brzeg 23 7787
173 Mexoplast Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 23 371
174 Lacrems Properties Sp. z o.o. Opole 23 1215
175 Teral Sp. z o.o. Opole 23 5079
176 Foton Sp. z o.o. S.K. Opole 23 40494
177 Opoltrans Sp. z o.o. Opole 23 332305
178 Work4eu Sp. z o.o. Opole 23 1379
179 Somati System Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 22 24016
180 Logistics & Transport Company Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 22 19312
181 Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Merkury Adam i Artur Żurakowscy sp.j. Prudnik 22 7931
182 Nichol Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 22 1934
183 Ozimska Invest Sp. z o.o. Opole 22 1559
184 CRK-Managment Sp. z o.o. Olesno 22 5270
185 Dkam Sp. z o.o. Nowy Las 22 270
186 Backhead Strategic Counseling Sp. z o.o. Opole 22 4337
187 Kaskada Sp. z o.o. Opole 22 4467
188 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 22 13379
189 Pro Metis Sp. z o.o. sp.k. Prudnik 22 27737
190 Unitrez Elektronik L. Szmagierewski, K. Majewski, J. Dubik sp.j. Opole 22 11186
191 Przedsiębiorstwo Zet Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 22 5754
192 Abakus Industrial Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 21 4935
193 Kaniak Sp. z o.o. Świercze 21 7888
194 Netkoncept Sp. z o.o. Opole 21 908
195 Work Diwa Personalservice Polska Sp. z o.o. Prószków 21 839
196 F.I. Manta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawadzkie 21 3906
197 Arimex Pwc Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 21 4358
198 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 21 16316
199 E-S Sp. z o.o. Opole 21 417
200 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bamar-Pol D. Błacha sp.j. Opole 20 101898
201 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 20 39835
202 Binartech Sp. z o.o. Opole 20 3389
203 Tirex Sp. z o.o. Zawadzkie 20 1456
204 Iet Sp. z o.o. Opole 20 147
205 Meltmann Sp. z o.o. Pawłowiczki 20 12027
206 ELIN Arkadiusz Miszkiewicz Kędzierzyn-Koźle 20 43467
207 Multexim Opole Sp. z o.o. Opole 20 1119
208 Codefusion Sp. z o.o. Opole 20 2203
209 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Lasocice 20 11085
210 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Pola-Rol Sp. z o.o. Proślice 20 7330
211 Ecoluk Sp. z o.o. Nysa 20 736
212 Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o. Skoroszyce 20 2069
213 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kobi Sp. z o.o. Kobiela 20 1482
214 Metalprodukt Polska Sp. z o.o. sp.k. Namysłów 19 15906
215 Design Light Sp. z o.o. Głuchołazy 19 45177
216 Zakład Produkcji Rolnej Rolnik Sp. z o.o. Osiek Grodkowski 19 2905
217 Feed Serwis Polska Sp. z o.o. Opole 19 3439
218 Walwi-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Valor Sp. z o.o. i Spółka sp.j. Opole 19 1343
219 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 19 13892
220 Epj Proj – Tech Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 19 331
221 Koliber Sp. z o.o. Krapkowice 19 16036
222 Pnb Sp. z o.o. Nadziejów – Kamienna Góra 19 5239
223 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Filex Sp. z o.o. Dobra 19 1073
224 Soleks Sp. z o.o. Opole 19 2997
225 Exlabesa Extrusion Opole Sp. z o.o. Tułowice 18 141843
226 Orthomed R. Warnecki i A. Passon sp.j. Opole 18 2386
227 Ekotex Sp. z o.o. Kowalowice 18 1412
228 Furnika Sp. z o.o. S.K. Prudnik 18 92316
229 Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o. Piotrowa 18 8439
230 Fagro D. Grosz A. Fałek sp.j. Krapkowice 18 82899
231 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 18 16177
232 Teleintegra Sp. z o.o. S.K. Opole 18 23938
233 Agro Mor Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 18 10012
234 Modernhatch Sztuder & Wocka Sp. z o.o. Magnuszowice 18 27772
235 City-Sat Gordzielik Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 18 13385
236 Remax Sp. z o.o. Opole 18 2319
237 Agro Julian Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 18 2078
238 Pmk Gastronomia A. Passon P. Marcinek Ł. Kisza sp.j. Opole 18 2155
239 Agro – Tymon Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 18 6940
240 Borema Sp. z o.o. Opole 18 3686
241 Trummer Personalservice Opole Sp. z o.o. Opole 18 651
242 Invest Sp. z o.o. Opole 18 194
243 Immopo Sp. z o.o. Dąbrówka 18 1065
244 Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 17 63086
245 Bud-Ryn Sp. z o.o. Pokój 17 2004
246 Fadome Sp. z o.o. S.K. Złotniki 17 104957
247 Mismart Sp. z o.o. Euro S.K. Namysłów 17 1048
248 Hs Bud Sp. z o.o. Opole 17 1930
249 Metalkor Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 17 4358
250 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO HANDLOWE MARZENA IMPORT – EXPORT Sp. z o.o. Frączków 17 683
251 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 17 2150839
252 Ital-Rest Sp. z o.o. Byczyna 17 1703
253 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 17 3527
254 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 17 1657
255 Kaspec-Tajwa Sp. z o.o. Nysa 17 692
256 Ayol Sp. z o.o. Opole 16 493
257 LEX-GO Sp. z o.o. Opole 16 3163
258 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 16 12926
259 KAMET S.A. Reńska Wieś 16 40432
260 Przedsiębiorstwo Produkcji Różnej, Handlu i Usług Imprema Sp. z o.o. Opole 16 1491
261 Euroturysta Sp. z o.o. Pokrzywna 16 3564
262 Opieka Dla Seniora Sp. z o.o. S.K. Czarnowąsy 16 4575
263 Centrala Zaopatrzenia Rolnictwa Varsagra Sp. z o.o. Opole 16 2528
264 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 16 30190
265 Zakład Produkcji Rolnej Agroprod Sp. z o.o. Wierzbnik 16 22427
266 Agro – Bednarscy Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 16 9655
267 Keyart Sp. z o.o. Opole 16 319
268 Pro Invest Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 16 996
269 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 16 522155
270 Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Opole 16 493573
271 Renthall Sp. z o.o. Radłów 16 137
272 HVOF – Technika Sp. z o.o. Brzeg 16 2391
273 ANC-AD-Elektrotechnik Sp. z o.o., S.K. Wierzch 16 5379
274 Sba Flex Recruitment Sp. z o.o. Opole 16 1226
275 Hotel Antonio Conference Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 16 4628
276 New4mat.Com Sp. z o.o. Opole 16 581
277 POL – DOMY Sp. z o.o. Prószków 16 1860
278 Brzeskie Centrum Handlowe Marko Zakład Pracy Chronionej Scelina Marek i Spółka sp.j. Brzeg 16 1782
279 Księgowość Badania Finanse Atut Sp. z o.o. Prudnik 15 305
280 Furniture Company Sp. z o.o. Jaszów 15 6148
281 Grunwaldzka Invest Sp. z o.o. Opole 15 379
282 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE BLOK KOMODA, RYNDAK SPÓŁKA JAWNA Nysa 15 7394
283 Nyski Ośrodek Onkologii Onkovit Sp. z o.o. Nysa 15 4716
284 Kamarado Sp. z o.o. Namysłów 15 426
285 Foto.Nysa Investment Sp. z o.o. Nysa 15 419
286 Marmex Sp. z o.o. Raszowa 15 1164
287 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Neomax Sp. z o.o. Niemodlin 15 5370
288 Taikitech Sp. z o.o. Opole 15 1549
289 Mikolin Sp. z o.o. Ptakowice 15 2352
290 Dewon Sp. z o.o. Jarnołtówek 15 42013
291 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 15 27229
292 Eco Kogeneracja Sp. z o.o. Opole 15 32873
293 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 15 10238
294 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 15 36548
295 Miary i Wagi Tomasz Kogut sp.k. Skarbimierz Osiedle 15 22595
296 Woburg Rubber Sp. z o.o. S.K. Dobrzeń Wielki 15 6036
297 Hotele Gorzelanny Sp. z o.o. S.K. Pokrzywna 15 29345
298 MDM Sp. z o.o. AB Sp.K. Nysa 14 2455
299 Inwap Sp. z o.o. Brzeg 14 11384
300 Coroplast Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 14 58316
301 ZND CE Sp. z o.o. Opole 14 44356
302 Firma Handlowo Usługowa Auto Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14 1144
303 Medoc Sp. z o.o. Opole 14 466
304 Mustaszar Sp. z o.o. Opole 14 805
305 ZYX Music Sp. z o.o. Niwnica 14 709
306 Auto Moda Sp. z o.o. Kluczbork 14 1109
307 Covebo Work Office Sp. z o.o. Opole 14 6971
308 Pm Sp. z o.o. Krapkowice 14 5003
309 Silesian Consulting Group Sp. z o.o. Brzeg 14 1057
310 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 14 61678
311 Artystyczna Odlewnia Metali Art-Odlew Sp. z o.o. Opole 14 6713
312 Radio Park Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14 4878
313 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 14 6022
314 ICA Opole Sp. z o.o. S.K. Opole 14 5328
315 Rs Engineering Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 14 4738
316 Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Eltor- Opole Sp. z o.o. Opole 14 1661
317 ZZB Sp. z o.o. Opole 14 526
318 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 14 13050
319 Invebo Chmielowice Sp. z o.o. Opole 14 2720
320 Kancelaria Simul Sp. z o.o. Nysa 13 355
321 DWX Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 13 3357
322 Profilpol System Sp. z o.o. Olesno 13 5262
323 Sikora Sp. z o.o. Goświnowice 13 771
324 Sam-Bud-Rol Sp. z o.o. Gogolin 13 326
325 Red Sp. z o.o. Opole 13 376
326 Krapkowickie Sieci Internetowe Sp. z o.o. Krapkowice 13 3005
327 Schiedel Sp. z o.o. Opole 13 62979
328 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o. Rychnów 13 21178
329 Pestokil Sp. z o.o. Brzeg 13 2269
330 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 13 16128
331 Kronospan Kunststoffe Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 13 28130
332 Rembud I Sp. z o.o. S.K. Opole 13 31980
333 Poltv Multimedia S.A. Opole 13 12898
334 Mixpol Zdzieszowice Sp. z o.o. S.K. Zdzieszowice 13 15752
335 Gwarant-Bis Security Sp. z o.o. Opole 13 16643
336 Neton S.A. Nysa 13 1450
337 AD Transport Sp. z o.o. S.K. Nysa 13 7398
338 Limes Sp. z o.o. S.K. Opole 13 793
339 Andrzej Wieczorek, Aleksandra Pęcherska-Wieczorek – Witaminka sp.j. Opole 13 8393
340 SOLIDUM Sp. z o.o. Malerzowice Wielkie 13 214
341 Creative Factory Sp. z o.o. Tułowice 13 3148
342 Armanski Sp. z o.o. S.K. Opole 13 8070
343 Klon Sp. z o.o. Nysa 13 330
344 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 12 18823
345 Adan Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o. Opole 12 344
346 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 12 11135
347 DKS-EU Sp. z o.o. Opole 12 1433
348 Badex Sp. z o.o. Agencja Biegłych Rewidentów Opole 12 7123
349 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 12 25804
350 Struxi Sp. z o.o. Opole 12 10175
351 Ecb Polska Sp. z o.o. Opole 12 1181
352 Gminne Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o. Zwanowice 12 6131
353 Apn Service Sp. z o.o. Boguszyce 12 14218
354 P.H.U. Marcol Sp. z o.o. Opole 12 217
355 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 12 8824
356 Biuro Rachunkowe Jachting Sp. z o.o. Opole 12 1033
357 Loyal Solutions Sp. z o.o. Opole 12 1892
358 Budmax Sp. z o.o. Opole 12 1318
359 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Nowy Profundis Sp. z o.o. Opole 12 463
360 Faro Sp. z o.o. S.K. Opole 12 8140
361 Tolsa Sp. z o.o. Opole 12 1208
362 Bagger Polska Sp. z o.o. Chróścina 12 849
363 Eko-Natura Adam Morawski i Jarosław Kotarski sp.j. Opole 11 4637
364 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubcz 11 1301
365 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno 11 9141
366 Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o. Prószków 11 3945
367 Media Monitor Sp. z o.o. Tułowice 11 118
368 Opolcan K. Haraziński Spółka Komandytowa Opole 11 955
369 Schwientek Transport & Logistik Sp. z o.o. Nysa 11 1329
370 ENSAN Sp. z o.o. Opole 11 1547
371 Biuro Geodezyjne-Geopol-Gm Sp. z o.o. Zawadzkie 11 253
372 S.K.K. FARM-VET Sp. z o.o. Sp.K. Opole 11 9826
373 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. Olesno 11 5351
374 Stalówka Sp. z o.o. Opole 11 2801
375 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Novium Sp. z o.o. Opole 11 510
376 Przedsiębiorstwo Rurbet Sp. z o.o. Opole 11 17958
377 Elgra W.E Kubik sp.j. Opole 11 9552
378 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 11 6915
379 Agencja Mawex Maria Śmigielska sp.j. Narok 11 1974
380 Bever Sp. z o.o. Grodziec 11 6065
381 Butik Finansowy 24 Sp. z o.o. Opole 11 706
382 Lellek – Krystian Lellek, Andrzej Lellek – sp.j. Opole 11 441
383 Gazspaw Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11 325
384 Kancelaria Radców Prawnych Michalak i Wspólnicy sp.k. Opole 11 1514
385 Level One Holland Sp. z o.o. Opole 11 325
386 Grupa MTD Sp. z o.o. Namysłów 11 465
387 Kolejowe Przedsiębiorstwo Remontowo-Produkcyjne Kolmech Sp. z o.o. Dziergowice 11 9605
388 Pro Metis Sp. z o.o. Prudnik 11 287
389 Mtb Sp. z o.o. Krępna 11 21117
390 Gero Technik Sp. z o.o. Obrowiec 11 1199
391 Zakład Ślusarski Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Feliks Gajos, Bolesław Dutkiewicz sp.j. Nysa 11 24190
392 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 11 23407
393 Drogbud-Larix Sp. z o.o. Olesno 11 39086
394 Elm-Design Sp. z o.o. S.K. Falmirowice 11 12231
395 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11 135861
396 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne A & B Sp. z o.o. Jasiona 11 14992
397 Unitrez Ochrona Op Sp. z o.o. sp.k. Opole 11 5247
398 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o. Goświnowice 11 16626
399 Kamex Sp. z o.o. Opole 11 36151
400 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pinus Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk sp.j. Skarbimierz-Osiedle 10 18253
401 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Opole 10 52057
402 Gaber FG Sp. z o.o. S.K. Dobrodzień 10 19887
403 Schwung Home Sp. z o.o. Namysłów 10 10937
404 Bardusch – Polska Sp. z o.o. Prudnik 10 55411
405 Snop Automotive Opole Sp. z o.o. Opole 10 184200
406 Bmi Braas Sp. z o.o. Opole 10 301791
407 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 10 238460
408 Aspöck Systems Polska Sp. z o.o. Praszka 10 23176
409 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 10 16004
410 METRO-PLAST Paweł Klimas, Anna Andruszkiewicz S.J. Nysa 10 31013
411 El-Mar Sp. z o.o. Dobrodzień 10 10043
412 PKS International Cargo S.A. Opole 10 68836
413 Dresówka.Pl Sp. z o.o. Głuchołazy 10 16292
414 Transannaberg Wiesiollek J.M. sp.j. Strzelce Opolskie 10 57832
415 Przedsiębiorstwo Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 10 13034
416 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Markotowie Dużym Markotów Duży 10 1271
417 Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Opole 10 8509
418 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 10 18044
419 Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Tarnów Grodkowski 10 26392
420 Holland IT Sp. z o.o. Prószków 10 711
421 Inventia Technologies Sp. z o.o. Opole 10 484
422 Radomed – Centrum Diagnostyczne Sp. z o.o. Nysa 10 2128
423 Eko-Koral Sp. z o.o. Opole 10 951
424 Besta 1 Sp. z o.o. Krapkowice 10 1315
425 Demont Derkowski i Spółka, sp.j. Praszka 10 3521
426 Hurtownia Techniczna Kamet Sp. z o.o. w Grodkowie Grodków 10 614
427 Dakad Sp. z o.o. Wilków 10 12600
428 Laboratorium Analityczne Sp. z o.o. Zawadzkie 10 2821
429 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Hexon Sp. z o.o. Opole 10 282
430 Canna Trade Sp. z o.o. Opole 10 1513
431 Grant Sp. z o.o. Opole 10 939
432 In Facility Sp. z o.o. Dobra 10 6117
433 Medsal Sp. z o.o. Brzeg 10 529
434 P.P.H.U. Rynmet Sionkowscy sp.j. Reńska Wieś 10 6271
435 Salon Fryzjerski Blask i Styl Sp. z o.o. Opole 10 623
436 BIO-CHEM Sp. z o.o. Olszanka 10 5284
437 Formant Sp. z o.o. Opole 10 1044
438 Kran-Suw Sp. z o.o. Dobrzeń Wielki 10 4800
439 Tyranik Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Eksport-Import Marek Jakubik i Sp. sp.j. Krapkowice 9 9084
440 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki sp.j. Opole 9 10682
441 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport – Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 9 12533
442 Schuler Poland Service Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9 12155
443 GMFSp. z o.o. S. K. Opole 9 6727
444 Pracownia Projektowa Mostopol Sp. z o.o. Opole 9 2295
445 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 9 4865
446 Centrum Badawczo-Produkcyjne Alcor Sp. z o.o. Opole 9 5552
447 Luc – Product Sp. z o.o. Chróścice 9 5131
448 Truck-Center A Sp. z o.o. Antoniów 9 2718
449 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 9 31178
450 Afotech Sp. z o.o. Strobice 9 241
451 Abeffect Sp. z o.o. Opole 9 106
452 Axium Investment Sp. z o.o. Opole 9 472
453 Profit-Opole Sp. z o.o. Opole 9 1440
454 Mhr Metallbau Sp. z o.o. Dobrzeń Wielki 9 1038
455 Karton – Pack sp.j. Zakład Produkcji Opakowań Jakub Szyrwiński, Antoni Kaciuba, Bogdan Pniewski Michałowice 9 13484
456 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 9 15951
457 Design Sp. z o.o. Głuchołazy 9 53305
458 Biokrap Sp. z o.o. Krapkowice 9 9217
459 X-Blue Sp. z o.o. Nysa 9 1314
460 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 9 202573
461 Gorad Sp. z o.o. Opole 9 768
462 Tranzyt Jan Nowak sp.j. Opole 9 30562
463 KEG Service Sp. z o.o. Zielęcice 9 4397
464 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mąkoszyce 9 326
465 Biuro Projektowo-Konstrukcyjne Zdzieszowice Sp. z o.o. Zdzieszowice 9 427
466 Przedsiębiorstwo Handlowe Robopol sp.j. Zbigniew Panek, Janusz Fuk Kępa 9 8483
467 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o. Konradów 9 7283
468 Medicomp Usługi Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 9 133
469 Saniterm J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną sp.j. Brzeg 9 5174
470 Lochner Sp. z o.o. Opole 9 3776
471 Taskomont Sp. z o.o. Opole 9 1453
472 Multicare Sp. z o.o. Nysa 9 135
473 Astrum – Stas Elżbieta i Roman Staś sp.j. Opole 9 6435
474 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rodzinna Mariacka Sp. z o.o. Nysa 9 4091
475 Abak Sp. z o.o. Namysłów 9 332
476 Euro Silesia Sp. z o.o. Opole 9 3611
477 Nagaba sp. j. Krapkowice 9 5862
478 Kampa Mobile Solutions Sp. z o.o. Popielów 9 621
479 Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. Prószków 8 2583
480 Rzeczoznawcy Maszyn i Urządzeń Oraz Środków Transportowych SIMPTECH Sp. z o.o. Opole 8 330
481 Filtech Technika Odwadniania Osadów Sp. z o.o. Chróścina 8 2031
482 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 8 106029
483 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 148915
484 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Chorula 8 117689
485 z & R Sp. z o.o. Żędowice 8 1089
486 Prixpol Sp. z o.o. Opole 8 1933
487 Elsab Sp. z o.o. Niemodlin 8 5780
488 Stonex Sp. z o.o. Opole 8 309
489 Wood Gold Sp. z o.o. Ligota Tułowicka 8 349
490 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Grześ Sp. z o.o. Nysa 8 3192
491 Medyk – K Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 306
492 Akospol Sp. z o.o. Opole 8 1551
493 Sentium Sp. z o.o. sp.k. Opole 8 348
494 Rehamedica Sp. z o.o. Opole 8 730
495 Szewior Sp. z o.o. S.K. Polska Cerekiew 8 2277
496 Hale Carlo Sp. z o.o. Krapkowice 8 5291
497 Galaskór Sp. z o.o. Nysa 8 5467
498 Rv Metal Sp. z o.o. Opole 8 9870
499 Stop Sp. z o.o. Opole 8 296
500 PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 28915
501 Imfitex Jerzy Jarawka sp.j. Kędzierzyn-Koźle 8 14368
502 Tadej Sp. z o.o. sp.k. Chróścice 8 20677
503 Haba – Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. Olszowa 8 27654
504 Auran Sp. z o.o. Góra Świętej Anny 8 23000
505 Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom Sp. z o.o. Kluczbork 8 36132
506 Financing & Manufacturing & Know-How Sp. z o.o. Krasków 8 23550
507 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 8 23157
508 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 8 15712
509 Bil Sp. z o.o. Opole 8 18116
510 Katowicka 39 Bieniecki S.J. Namysłów 8 4029
511 Stifinance Sp. z o.o. Opole 8 363
512 Przedsiębiorstwo Włókiennicze Opoltex Sp. z o.o. Łubniany 8 1994
513 Pro Media Sp. z o.o. Opole 8 14444
514 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Gogolin 8 24982
515 B & K Flex Sp. z o.o. Korfantów 8 949
516 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Autozak Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 24578
517 Happyproject Sp. z o.o. Opole 8 504
518 Oxy Media Sp. z o.o. Opole 8 229
519 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 8 7338
520 Kueper Polska Sp. z o.o. Kotlarnia 8 3213
521 STALKOR Sp. z o.o. Opole 8 4764
522 Paretti Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 8 818
523 KMB Polska Marek Dzięgiel Sp.K. Ligota Zamecka 7 17349
524 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 7 10214
525 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 7 49144
526 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Chorula 7 52295
527 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 7 89381
528 PHU Pabo Ireneusz Pasoń Grzegorz Bobryk sp.j. Nysa 7 4652
529 Niwa Sp. z o.o. PPHiU Biała Nyska 7 4060
530 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Biechów 7 7817
531 Eco Ciepło Lokalne i Sp. z o.o. Opole 7 591
532 Jaro Sp. z o.o. Zdzieszowice 7 713
533 Gbzi Polska Sp. z o.o. Kamień Śląski 7 5605
534 Data Optics Poland Sp. z o.o. Opole 7 8314
535 P.N.V. Wood Sp. z o.o. Pludry 7 8561
536 Izobud – K. Pola J. Sekler S.J. Łąki Kozielskie 7 9052
537 Cebula Transport Sp. z o.o. S.K. Opole 7 10916
538 Alkor Sp. z o.o. Nysa 7 23940
539 Fabryka Armatury Przemysłowej Wakmet sp.j. Kaczmarek,Krzywdziński,Wachowski,Wilczyński Bodzanów 7 20380
540 Eco Logistyka Sp. z o.o. Opole 7 61996
541 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 7 94131
542 Klonex – VCS Sp. z o.o. P U H Opole 7 76075
543 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 7 44051
544 Sigma Sp. z o.o. Opole 7 11032
545 I-Pharm, Grzegorz Jaśkowiec sp.j. Opole 7 7539
546 Frech – Polska Sp. z o.o. Przedmość 7 29412
547 Santiago Sp. z o.o. Opole 7 22602
548 Matejka Joachim Matejka, Damian Matejka sp.j. Opole 7 3462
549 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Eurodom Sp. z o.o. Stare Siołkowice 7 1465
550 Ośrodek Kształcenia Kursowego i Przekwalifikowania Kadr Profesja Sp. z o.o. Opole 7 363
551 Zeta Projekt Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7 107
552 Sentrex Sp. z o.o. Gogolin 7 88294
553 Atlantis Deweloper Sp. z o.o. Servis S.K. Opole 7 29360
554 Daymedia Sp. z o.o. Nysa 7 50
555 Euromat sp.j. Parcej Jerzy – Chwaliński Oliwer i Małgorzata Niemodlin 7 10973
556 Eurosystem Polska Sp. z o.o. Przywory 7 116
557 Brzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Brzeg 7 2976
558 Technika Zamocowań Amex Krot Dariusz Krot Marek sp.j. Kędzierzyn-Koźle 7 19759
559 Zetz Sp. z o.o. Opole 7 214
560 Elektromatik Sp. z o.o. Stare Olesno 7 2607
561 Hani Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 7 4412
562 CELPA IMPEX S.A. Łambinowice 7 2920
563 Lt Production Sp. z o.o. Żelazna 7 916
564 Sunpack Sp. z o.o. Głubczyce 7 6206
565 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe M&M Sp. z o.o. Stare Siołkowice 7 4773
566 MWM Trade Sp. z o.o. Kluczbork 7 6300
567 Modern Metal Sp. z o.o. Opole 7 4486
568 Tecto Sp. z o.o. Opole 7 721
569 Handel Artykułami Przemysłowymi. Usługi Transportowe Ankas K.Getinger & A.Getinger-sp.j. Lipniki 7 23761
570 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 7 37850
571 W.T.R. Centro Sp. z o.o. Głuchołazy 7 246
572 Complex Sp. z o.o. Opole 7 5428
573 Cliro Sp. z o.o. Opole 7 98
574 Transport i Spedycja Daret sp.j. Damian i Beata Reinert Tarnów Opolski 6 5060
575 Vollmer – Basen Serwis Sp. z o.o. Prószków 6 2381
576 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 6 1553
577 Evk Sp. z o.o. Biestrzynnik 6 2365
578 Akmont H. Dziwoki, K. Dziwoki sp.j. Opole 6 2483
579 Trend Tj Sp. z o.o. Opole 6 1347
580 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 6 9024
581 Elektryk Jerzy Stajszczyk sp.k. Namysłów 6 1073
582 F.H.U. Impet J. Szczyrska, M. Szczyrski sp.j. Kędzierzyn-Koźle 6 6867
583 Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Wierzbica Górna 6 273
584 Ubojnia A.J.K. Matejka – sp.j. Opole 6 10563
585 Nyska Energetyka Cieplna Nysa Sp. z o.o. Nysa 6 23871
586 Przedsiębiorstwo Budowlane Profbud Wojtas sp.j. Opole 6 3222
587 Biomass Pl Sp. z o.o. Brzeg 6 3372
588 Duet Sp. z o.o. Kluczbork 6 136
589 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 6 91580
590 Haldex Sp. z o.o. Kowale 6 3122
591 Ceramika Artystyczna Vena Sp. z o.o. Brzeg 6 1781
592 Tona Services Sp. z o.o. Nysa 6 125
593 Termoexpert S.A. Kędzierzyn-Koźle 6 3413
594 Elm-Design Sp. z o.o. Falmirowice 6 362
595 Kanalizacja Gminy Kolonowskie Kgk Sp. z o.o. Kolonowskie 6 5917
596 Migra Sp. z o.o. Trzeboszowice 6 2871
597 Wydawnictwo Silesiana Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 6 771
598 Gmf Sp. z o.o. Opole 6 371
599 Apak sp.j. Marian Węgrzynowski, Joanna Węgrzynowska-Wróbel, Henryka Węgrzynowska Opole 6 5965
600 Ekodeal Sp. z o.o. Opole 6 2307
601 Koltom Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. Kolnica 6 370
602 Rococo Flavour Sp. z o.o. Praszka 6 532
603 Const-Pro Grupa Inżynierska Sp. z o.o. Olesno 6 849
604 Gigaom Marcin Hulacki, Piotr Wosz sp.j. Opole 6 5373
605 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 6 5789
606 Pro Sales Sp. z o.o. Opole 6 586
607 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Rebe Sp. z o.o. Borki Wielkie 6 629
608 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Torkonstal Sp. z o.o. Prudnik 6 4620
609 Gzp Energia Cieplna Sp. z o.o. Głuchołazy 6 10434
610 Zakład Usług Medycznych Medyk Sp. z o.o. Praszka 6 1530
611 Centrum Obsługi Nieruchomości Agencja Abc-Ii Sp. z o.o. Głubczyce 6 168
612 Service Logistic Management Sp. z o.o. Kluczbork 6 307
613 Medinet Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Opole 6 2845
614 El-Med Sp. z o.o. Otmuchów 6 2527
615 Prodpol-Inwest Sp. z o.o. Opole 6 323
616 Secura Sp. z o.o. Zdzieszowice 6 1380
617 OPOLGRAF S.A. Opole 6 33091
618 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 6 65958
619 OPTIMA MEDYCYNA S.A. Opole 6 19066
620 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 6 19872
621 Grasdorf-Koła Polska Sp. z o.o. Krapkowice 6 11894
622 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 6 40490
623 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 6 42445
624 Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. Nysa 6 10943
625 Lewiatan Opole Sp. z o.o. Opole 6 10921
626 Pfleiderer Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6 349873
627 Opolkan Service Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 6 1281
628 Mopex His Sp. z o.o. S.K. Pokój 6 26982
629 Anna i Wojciech Lasek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ragtime sp.j. Opole 6 8280
630 Opinstal Sp. z o.o. Opole 6 1491
631 Towarzystwo Oświatowo-Naukowe Inter-Wiedza Sp. z o.o. Opole 6 1576
632 Kramad Kolor Sp. z o.o. Rudniki 6 383
633 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bamar-Rol sp.j. R.Wieczorek Opole 6 2360
634 Aspekt Nieruchomości Sp. z o.o. Opole 6 350
635 Naturallia Sp. z o.o. Brzeg 6 4346
636 Ośrodek Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych Woskowice Małe 6 6671
637 Aweg Edward Kowalski i Wspólnicy sp.j. Opole 6 7150
638 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 6 356950
639 Remost Sp. z o.o. S.K. Olesno 6 24438
640 Biochem Agrar Polska Sp. z o.o. Urbanowice 6 341
641 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 6 30225
642 Bader-Drog Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dalachów 6 11161
643 Arera Sp. z o.o. Opole 6 329
644 Czysty Region Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6 11597
645 Medicogen Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6 1433
646 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 6 17490
647 Rentmed Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 6 169
648 Opol-Ska Sp. z o.o. sp.k. Opole 6 3582
649 Intechma Sp. z o.o. Opole 6 2534
650 Drawstal Sp. z o.o. Chrząstowice 5 2545
651 Faktor Sp. z o.o. Opole 5 162
652 Protech Sp. z o.o. Opole 5 1902
653 Ekoenergia Sp. z o.o. Opole 5 456
654 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Antoniów 5 36288
655 Skarbet Sp. z o.o. Sp.K. Skarbimierz 5 724
656 Skarbek Sp. z o.o. Opole 5 130
657 Medicus Sp. z o.o. Prudnik 5 3947
658 Goskom Sp. z o.o. P P U Praszka 5 6838
659 Nasza Apteka Sp. z o.o. Krapkowice 5 2393
660 Goodmills Polska Sp. z o.o. Stradunia 5 218310
661 Sialt S.A. S.K. Reńska Wieś 5 1099
662 Bemet.Net Sp. z o.o. Lasowice Wielkie 5 2166
663 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Opole 5 3922
664 Kano Sp. z o.o. Opole 5 33501
665 Marcegaglia Poland Sp. z o.o. Praszka 5 892070
666 Remondis Opole Sp. z o.o. Opole 5 36526
667 Hart Sp. z o.o. Opole 5 329076
668 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 5 76395
669 MD Profile Sp. z o.o. Nysa 5 190
670 Wistan-Pak Sp. z o.o. Schodnia 5 1089
671 Envipro Technologie Środowiskowe Sp. z o.o. Opole 5 689
672 Litar Sp. z o.o. Opole 5 1094
673 Asys Polska Sp. z o.o. Opole 5 1108
674 KRAB Sp. z o.o. S.K. Nysa 5 4440
675 Center Plast Sp. z o.o. Jemielnica 5 36865
676 Annaberg Kran Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5 6000
677 Iglomak II Jolanta Pałęcka-Makulewicz i Dariusz Makulewicz sp.j. Otmuchów 5 10123
678 FAMUR FAMAK S.A. Kluczbork 5 108407
679 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 5 42936
680 International Casting Industries, Polska Sp. z o.o. S.K. Brzeg 5 11207
681 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 5 21506
682 Seba Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 5 15872
683 Möhlenhoff Sp. z o.o. Antoniów 5 17028
684 Grupa Producentów Rolnych Centrala Nasienna Sp. z o.o. Kluczbork 5 16572
685 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu Opole 5 10809
686 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 5 10157
687 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 5 1323918
688 Zamkon-Armaturen K.Zamczewski i S-Ka, sp.j. Kędzierzyn-Koźle 5 20978
689 Blyss Polska Sp. z o.o. Praszka 5 30419
690 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Chorula 5 17228
691 Db Cargo Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5 63309
692 Gniotpol Trailers Sp. z o.o. Kurznie 5 16740
693 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 5 64164
694 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 5 157226
695 CB S.A. Chrząstowice 5 65356
696 Mochnik Sp. z o.o. S.K. Opole 5 68573
697 Bartyla Materiały Budowlane i Pokrycia Dachowe Sp. z o.o. S.K. Chudoba 5 12368
698 Biuro Rachunkowe K&W Sp. z o.o. Namysłów 5 1991
699 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Polmozbyt-Nysa Sp. z o.o. Nysa 5 657
700 Eko-Solar Sp. z o.o. Wszeradów 5 5315
701 Lokalna Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5 821
702 Renovar Sp. z o.o. Wysoka 5 260
703 Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Kaja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5 4993
704 Hbr Sp. z o.o. Opole 5 741
705 Wzorbud Sp. z o.o. Ligota Dobrodzieńska 5 1584
706 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Oświata w Nysie Nysa 5 2859
707 Rolnicze Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Handlowe ARAD S.A. Smarchowice Śląskie 5 3890
708 MERA S.A. Lewin Brzeski 5 34468
709 Agencja Ochrony Vip-Guard Sp. z o.o. Opole 5 405
710 GPI Poland Sp. z o.o. Brzeg 5 5242
711 Vic – Car Sp. z o.o. Ozimek 5 1241
712 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Kopgard Sp. z o.o. Kolonowskie 5 4061
713 Ksw Sp. z o.o. Opole 5 567
714 Imw Rachunkowość Doradztwo Biznesowe Sp. z o.o. Ozimek 5 240
715 Zakład Budowlano – Remontowy AS Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5 4618
716 Kolab Europe Sp. z o.o. Opole 5 479
717 Dreman Sp. z o.o. Opole 5 5989
718 Kancelaria Prawno – Podatkowa Saldo Sp. z o.o. Nysa 5 354
719 Apteka Pod Świerkami Sp. z o.o. Rudniki 5 2967
720 Prudnickie Towarzystwo Budowlnictwa Społecznego Sp. z o.o. Prudnik 5 3259


źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku
2. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
3. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marcu 2019 r.: C/Z: 14,8, a C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.