Efektywne Firmy 2018 Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskało 837 firm Województwa Kujawsko-Pomorskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Investpol 700 Mila S.A. sp.j. Inowrocław 329,7
2 CEFARM RZESZÓW Sp. z o.o. Toruń 264,3
3 KMW Engineering Group Sp. z o.o. Solec Kujawski 182,2
4 Agro – Ferm Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Zławieś Wielka 129,9
5 PHU STEK S.J. Z. Kałużny i I. Pejas-Kałużna Grudziądz 88
6 Budlex Glinki A3 Sp. z o.o. Toruń 86,7
7 Hydropol S.J. PH Grudziądz 85,4
8 P.H. POSEJDON Lewandowski Sławomir, Gronek Janusz S.J. Grudziądz 84,1
9 Oponeo Brandhouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 80,4
10 UNIBAX Sp. z o.o. Toruń 75,6
11 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sp.K. Sępólno Krajeńskie 72,9
12 Orens Sp. z o.o. S.K. Toruń 70,8
13 Produkcyjno – Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej Łące Wielka Łąka 66
14 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 64,6
15 PPUH Fasada Sp. z o.o. Toruń 64
16 Sezamex Sadowska Stypczyński S.J. Bydgoszcz 62,6
17 Gospodastwo Rolne Słoszewy Sp. z o.o. Małki 61,3
18 K. S. D. Polska S. Stryjewski, D. Krawczyk Sp. J. Toruń 54,3
19 Esteticmed.Pl Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 54,3
20 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lem-Bud Sp. z o.o. Trzcinowa S.K. Toruń 53,7
21 Budlex Construction Sp. z o.o. Toruń 53,1
22 Arenda Rolno – Produkcyjna Sp. z o.o. Grudziądz 53
23 ACP PHARMA S.A. Toruń 50,3
24 Premont Włocławek Białobrzewski, Kasprzak sp. j. Włocławek 48,5
25 Grand Investment Polska Sp. z o.o. Świecie 45,7
26 Naturel Sp. z o.o. Dubielewo 45
27 Vabank Sp. z o.o. Toruń 44
28 World Development Sp. z o.o. Inowrocław 43,3
29 Genoa Sp. z o.o. Toruń 43,2
30 Szyn – Mar Sp. z o.o. Gruta 42
31 Agroprodukt sp. j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 42
32 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 40,7
33 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 40
34 Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych BAZA Sp. z o.o. S.K. Toruń 39,8
35 Agro Poledno Sp. z o.o. Bukowiec 39,2
36 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 39,1
37 Alchem Dariusz Igielski, Paweł Chlewicki S.J. Świecie 36,5
38 Moderator Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz 35,8
39 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piastoszyn 35,7
40 Fadrol Sp. z o.o. Wabcz 35,7
41 EKOSYSTEM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Wąbrzeźno 35,7
42 Amiwo Sp. z o.o. Toruń 34,5
43 Optimo-Invest Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 34,4
44 Produkcyjno – Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno – Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 34,2
45 Eltronik Media Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Brodnica 33,7
46 Abrava Sp. z o.o. Pgi 1 S.K.A. Świecie 33,3
47 Hebo sp. j. Bogdan Wajda Brodnica 33,2
48 Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. Trzeciewnica 33,2
49 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 32,9
50 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 32,8
51 Przedsiębiorstwo Instalacyjne E. Jankowiak, W. Tomczak S.J. Bydgoszcz 32,7
52 Firma Doradców Finansowych KARG&B Sp. z o.o. Toruń 32,4
53 Damech – Konstrukcje Stalowe Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 31,7
54 ELMET Sp. z o.o. PHU Toruń 31,5
55 Polskie Centra Stomatologiczne Sp. z o.o. Bydgoszcz 31,4
56 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 30,7
57 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 30,2
58 ALFA BROKERS Sp. z o.o. Toruń 30,2
59 Agmat J. Szczech S. J. Jabłonowo Pomorskie 30,2
60 RFC Sp. z o.o. Bydgoszcz 30
61 Apator S.A. Toruń 29,5
62 Agrowatt Sp. z o.o. Podzamcze 29,5
63 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Everest Sp. z o.o. Bydgoszcz 29,5
64 Pewna Sp. z o.o. Włocławek 29,4
65 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J. Bydgoszcz 29,4
66 Galeria Osielsko Sp. z o.o. S.K. Niemcz 29,4
67 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Oska Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz sp. j. Białe Błota 29,2
68 Broker Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Obory 29,1
69 OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 29
70 Kopalnia Żwiru I Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk S.J. Wojdal 28,7
71 AWZ- AWZ-ET Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28,6
72 Medowent Wentylacja Długoterminowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 28,3
73 Agro Wabcz Sp. z o.o. Stolno 28
74 EC-Service Igliński S.J. Mszano 27,9
75 Abrava Sp. z o.o. Pgi 4 Spółka Komandytowo Akcyjna Świecie 27,8
76 Newia Broker Sp. z o.o. Toruń 27,8
77 SOS Music Remigiusz Trawiński I Wojciech Zaguła sp.j. Toruń 27,7
78 EKOPOL Sp. z o.o. Wałycz 27,7
79 Cetor Sp. z o.o. Bydgoszcz 27,7
80 Falco S.J. Grupa Doradczo – Szkoleniowa Bydgoszcz 27,4
81 RDJ KLIMA S.J. W.DYBICZ, R.JÓZEFOWICZ, M.RAPICKI Włocławek 27,4
82 Elterm – Maciej I Małgorzata Kaszuba S. J. Chełmno 27,2
83 BS Partner Sp. z o.o. Brodnica 27
84 Heymservice Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,9
85 ALUCON INVEST Sp. z o.o. Ostrowite 26,9
86 Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J. Lipniki 26,9
87 Open Partner Matusiak i Wspólnicy sp. j. Włocławek 26,6
88 Pomorze Invest Sp. z o.o. Świecie 26,6
89 Asta Engineering Sp. z o.o. Toruń 26,5
90 Chemwik Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,5
91 Filmar Filipiak i Marchlewski S.J. Toruń 26,5
92 Nova Inwestycje Sp. z o.o. Toruń 26,3
93 Budmont S.J. Przedsiebiorstwo Budowlano – Montażowe Świecie 26,2
94 Sereso Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kłopot 26,2
95 Bydgoska Fabryka Urządzeń Chłodniczych Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,2
96 Rol-Gardeja Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 25,8
97 Data Invest Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 25,8
98 Termbud Sp.J. Skowroński Toruń 25,7
99 TPU Transport I Logistyka Sp. z o.o. S.K. Pikutkowo 25,5
100 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 25,1
101 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarze Rodzinni Tokarczyk I Wspólnicy S.J. Lipno 25,1
102 Tormec Reduktor P. Mariański, D. Tomicki, Z Wiśniewski S.J. Toruń 25
103 Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin 24,4
104 TRANSPOL Kopalnia Kruszywa Zenon Poliński Łojewo 24,2
105 Firma Budowlano-Drogowa Prasbet sp.j. Wojciech Hilger, Michał Szulc Grudziądz 23,9
106 Darxa Sp. z o.o. I Wspólnicy Sp.k. Lubicz Dolny 23,8
107 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 23,7
108 Vigor Sp. z o.o. sp.k. Brodnica 23,7
109 Nord Invest Sp. z o.o. Toruń 23,3
110 Kreator Sp. z o.o. S.K. Toruń 23,2
111 Niezależne Laboratorium Badawcze Stanlab Sp. z o.o. Bielawy 23,2
112 Farma-Med Kujawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 22,9
113 Agoris Sp. z o.o. Łasin 22,8
114 Gospodarstwo Rolne Grocholin Sp. z o.o. Grocholin 22,6
115 SKORBUD – Zygmunt Skorupiński i Wspólnicy S.J. Bydgoszcz 22,4
116 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HYLMET Henryk Figiel Eugeniusz Piesik Sp.J. Plaskosz 22,4
117 Medos Marian Buławka, Ewa Buławka S.J. Chełmno 22,3
118 ZEGART – FARMS Sp. z o.o. Zegartowice 22,2
119 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Stoper-Bis Mariusz Radomski i Aleksandra Radomska S.J. Bydgoszcz 22,2
120 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 21,8
121 Polmass S.A. Bydgoszcz 21,7
122 Rustico Sp. z o.o. Toruń 21,5
123 Rolling Sp. z o.o. Nowa Wieś 21,5
124 Gospodarstwo Rolne Anrol Sp. z o.o. Pędzewo 21,4
125 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe ELJOT Jacek Jurkiewicz, Włodzimierz Lewandowski Sp.J. Kowalewo Pomorskie 21,2
126 SUSMED Sp. z o.o. Toruń 21,1
127 Dozo – Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
128 NDS P. Szostak M. Szymula sp. j. Grudziądz 21
129 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX Benedykt Mieszczak Więcbork 21
130 ROLPOLE Sp. z o.o. Produkcyjno – Usługowo – Przetwórcze Przedsiębiorstwo Zbiczno 20,7
131 Hekpol Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 20,7
132 Agrodębno Sp. z o.o. Dębionek 20,7
133 Bis Media Łosowska sp. j. Włocławek 20,6
134 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 20,5
135 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 20,4
136 Laserstar Sp. z o.o. S.K. Toruń 20,4
137 Husar Budownictwo Inżynieryjne S.A. Włocławek 20,3
138 Materiały Ścierne Korsil S.J. Myślęcinek 20,3
139 Bega Trans Sp. z o.o. sp.j. Jabłonowo Pomorskie 20,3
140 ECS Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 20
141 Dame Zakład Ogrodniczy Miastowice Sp. z o.o. Miastowice 20
142 Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu Apra Sp. z o.o. Osielsko 19,9
143 Przeds. Handlu Zagranicznego Profit Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
144 Topbau Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
145 Nova-Inwestycje Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 19,6
146 OGBUD Sp. z o.o. Bydgoskie Przeds. Budownictwa Ogólnego Bydgoszcz 19,5
147 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne MAX WIT Mirosław Lamperski, Włodzimierz Kajtek Sp.J. Osielsko 19,5
148 Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,3
149 Zakład Elektryczny Elektra Wiesław I Danuta Milczarczyk S.J. Grudziądz 19,2
150 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 19,1
151 NZOZ Rodzina Sp. z o.o. Mogilno 18,7
152 Partex Marking Systems Sp. z o.o. Lubicz Dolny 18,6
153 TOOLMAX Sp. z o.o. Białe Błota 18,6
154 Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,5
155 Cometto Sp. z o.o. Wolice 18,4
156 Eko – Wisła Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Sulnówko 18,2
157 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Rem Sp. z o.o. Brześć Kujawski 18,2
158 Mondi Świecie S.A. Świecie 18,2
159 Mnp Pres Sp. z o.o. sp.k. i Wspólnicy sp.j. Toruń 18,2
160 BM Grupa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Solec Kujawski 18,2
161 Terkan Sp. z o.o. S.K. Chełmża 18,1
162 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arpol Rafał Predenkiewicz Toruń 18
163 Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych Piecobudowa Sp. z o.o. Szpetal Górny 18
164 GASTROMAX Wojciech Sarżaliński, Robert Chojnacki S.J. Nasiegniewo 18
165 PHU JAWOR Genowefa Grajkowska, Regina Libner S.J. Mogilno 17,9
166 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Toruń 17,8
167 BZT VIN – PLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,7
168 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Mąkowarsko Lucim 17,7
169 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 17,7
170 Pesa Real Estate Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,6
171 PW Kotłorembud Leszek Cichosz Bogdan Szatlach S.J. Bydgoszcz 17,6
172 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 17,6
173 Brown & Co Sp. z o.o. Toruń 17,5
174 Medseven Sp. z o.o. Osielsko 17,5
175 LA RIVE S.A. Grudziądz 17,5
176 Alwo 2 Sp. z o.o. Toruń 17,4
177 Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,4
178 Buchalter Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,3
179 Cube Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,3
180 Handle Service Sp. z o.o. Toruń 17,3
181 Supravis Group S.A. Bydgoszcz 17,3
182 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 17,3
183 Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o. Świecie 17,2
184 Zoom Media Sp. z o.o. Toruń 17,2
185 Reflex Polska Sp. z o.o. sp.k. Wąbrzeźno 17,2
186 PW Ekorol Plus Sp. z o.o. Piechcin 17,2
187 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 17,1
188 Trimco Sp. z o.o. S.K. Marianki 17,1
189 UNI-SERW D. Głowacki, W. Borowski S.J. Grudziądz 17,1
190 TRISS – S. Marciniak S.J. Osielsko 17
191 Sanotorium Uzdrowiskowe Wrzos Sp. z o.o. Ciechocinek 17
192 Novago Żnin Sp. z o.o. Wawrzynki 17
193 KRD R. Karolak, D. Zieliński S.J. Bydgoszcz 16,9
194 FST – Management Sp. z o.o. Toruń 16,9
195 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 16,8
196 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Nowa Wieś 16,7
197 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,7
198 Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Włocławek 16,7
199 Alfa Kucharski S.J. Włocławek 16,7
200 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,6
201 FHU Wilmat L. Matecki, A. Wiśniewski S.J. Toruń 16,6
202 Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie Sp. z o.o. S.K. Toruń 16,6
203 Newia Serwis Sp. z o.o. Toruń 16,6
204 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MASTER Jarosław Zientek, Maciej Zientek I Mieczysław Zientek Sp.J. Solec Kujawski 16,6
205 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wardex Sp. z o.o. Ciechocinek 16,5
206 Wrzosel Sp. z o.o. sp.k. Toruń 16,5
207 Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowo Usługowe Wąwelno 16,3
208 CTDP Sp. z o.o. & CO Spółka Komandytowa Toruń 16,2
209 Synchrotech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 16,2
210 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Lipno 16,1
211 Wytwórnia Wyrobów Z Drutu Sp. z o.o. Włocławek 16,1
212 Przedsiębiorstwo Alplast Piotr Przybyliński i Jarosław Tyczyński sp. j. Bydgoszcz 16,1
213 ILOX Sp. z o.o. Toruń 16,1
214 Aronn Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
215 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 15,9
216 POLPENTEL Sp. z o.o. Osielsko 15,8
217 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 15,8
218 ALS Likwidacja Szkód Sp. z o.o. Toruń 15,7
219 Ekoklimax – Projekt S.J. Bydgoszcz 15,4
220 Logipark RHC Sp. z o.o. Toruń 15,4
221 ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Sp.J. Włocławek 15,4
222 GBM Sp. z o.o. Przypust 15,3
223 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Marian Behrendt Brodnica 15,3
224 Komes Sp. z o.o. Szubin 15,3
225 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 15,2
226 SITS Sp. z o.o. Brodnica 15,2
227 KONKRET Dagmara Fik, Marcin Mazurkiewicz S.J. Chełmno 15,2
228 MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak Mrocza 15,2
229 ACP Polska Sp. z o.o. Włocławek 15,1
230 Drukarnia Ekspres Z. Adamska, W. Adamski, Z. Kaczmarek Sp. J. Inowrocław 15,1
231 Omnia S.J. K. i Z. Raczyńscy Bydgoszcz Bydgoszcz 15,1
232 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Instalmet sp.j. Łukasz Kowalski & Mariusz Opaliński Grudziądz 15,1
233 Totem.Com.Pl Sp. z o.o. Sp.K. Inowrocław 15
234 Uno Foods Dubicki i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 15
235 Global Technik Sp. z o.o. sp.k. Sadłogoszcz 15
236 ELKARTECH Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
237 Urgent R. Szczęsny, M. Więźniak S.J. Skępe 14,9
238 FHP PAK Sp. z o.o. Toruń 14,9
239 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Emar S.J. Ewa Orechwo, Marek Piłat Koronowo 14,9
240 Tomet Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,8
241 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 14,8
242 Abrava Sp. z o.o. IGP S.K.A. Świecie 14,8
243 Promont Bujak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo Projektowo – Montażowe Bydgoszcz 14,8
244 Arpol Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. Osielsko 14,7
245 PHU Mega Sp. z o.o. Inowrocław 14,7
246 Istanbul Sp. z o.o. & Co. sp.k. Białe Błota 14,7
247 Hotele Grupy Budizol S.A. Włocławek 14,6
248 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 14,6
249 DUDEK PARAGLIDERS Sp.J. Wojciech Domański – Piotr Dudek – Dariusz Filipowicz Bydgoszcz 14,5
250 Delta Plast Sp. z o.o. Kruszwica 14,5
251 Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz Grudziądz 14,4
252 Wrzos Sp. z o.o. PPH Szubin 14,4
253 Voltea Poland Sp. z o.o. S.K. Łochowo 14,4
254 Kor-Pol Invest Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,3
255 Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO S.A. Inowrocław 14,3
256 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa ZNICZ Bydgoszcz 14,2
257 FOLTEX MODRZEJEWSKI S.J. Bydgoszcz 14,2
258 IZOPROJEKT Sp. z o.o. Włocławek 14,1
259 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 14
260 Folwark Deweloper Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
261 AGRO- LAND MAREK RÓŻNIAK Śmielin 14
262 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Dusocin 14
263 Pacht Rolno – Handlowa Sp. z o.o. Salno 13,9
264 ANWIL S.A. Włocławek 13,9
265 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Hempol Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,8
266 Przedsiębiorstwo Budomex Sp. z o.o. Włocławek 13,8
267 Abrava Sp. z o.o. & Co. Pgi 2 sp.k. Świecie 13,8
268 Cukiernia Sowa S.J. Bydgoszcz 13,6
269 Atrium Gajowa 76 Sp. z o.o. Sp.K. Bydgoszcz 13,6
270 Przedsiębiorstwo Sprzętu i Transportu Em-Tech Sp. z o.o. Toruń 13,5
271 Agralam Sp. z o.o. Mlewiec 13,5
272 Impact-Identyfikacja Firm Sp. z o.o. Toruń 13,5
273 Juhnke Ireneusz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kamień Krajeński 13,5
274 Energon Sp. z o.o. Toruń 13,5
275 Sanatorium Uzdrowiskowe Łączność Sp. z o.o. Ciechocinek 13,5
276 PHP JG S.J. W. Fedyk i Spółka Chełmża 13,4
277 Zakład Elektromechaniczny Elrem Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,4
278 GOL – MED Sp. z o.o. Niepubliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej Golub-Dobrzyń 13,4
279 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 13,3
280 PRASMET Bis M. Granczewski, J. Margulski S.J. Radziejów 13,3
281 Kamix Opakowania Sp. z o.o. sp.k. Toruń 13,3
282 Apis Fijałkowski, Bloch sp.j. Chodecz 13,3
283 Ewikor Sp. z o.o. Świecie 13,3
284 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe FART PRODUKT Wiesław Lewicki Toruń 13,2
285 Red Co.Inwestycje Sp. z o.o. Jacewo 13,2
286 Drewnostal D. i J. Kaleccy i R. Miłecki sp. j. Szpetal Górny 13,2
287 Firma Produkcyjno Handlowa Seppa S.C. Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn Chełmża 13,2
288 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska S.J. Toruń 13,2
289 PLASTICA Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 13,2
290 Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o. Tupadły 13,1
291 Zakład Usług Remontowo – Montażowych Remak S.J. Włocławek 13,1
292 CONKRET Z. R. Trejderowscy S.J. Wielkie Rychnowo 13,1
293 Expobud Sp. z o.o. Toruń 13,1
294 G+P IZOMONT Sp. z o.o. Włocławek 13
295 MASARNIA K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA Brzozie 13
296 Opec-Termo Sp. z o.o. Grudziądz 13
297 Nissin Logistics Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 12,9
298 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,9
299 RM Technik Sp. z o.o. Toruń 12,9
300 P.H.U. Export-Import O&M S. J. Włocławek 12,8
301 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 12,8
302 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aljot A. J. Batkowscy i J. Z. Filipczak Sp.J. Solec Kujawski 12,7
303 Agro – Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 12,7
304 Nova-Tech Sp. z o.o. Sulnowo 12,7
305 Przychodnia Rąbin Sp. z o.o. Inowrocław 12,7
306 Cordes Polen Sp. z o.o. Mogilno 12,6
307 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Drew-Mont Sp. z o.o. S.K. Łążek 12,6
308 Rawin Sp. z o.o. Więcbork 12,6
309 Agmet Sp. z o.o. S.K. Marianki 12,6
310 Global Brokers Sp. z o.o. Toruń 12,6
311 Metal – Hurt S.J. Toruń 12,5
312 UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J. Bydgoszcz 12,5
313 Polder Sp. z o.o. Bobrowo 12,5
314 SLICAN Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,5
315 MMT Sp. z o.o. Toruń 12,4
316 Tarpol Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 12,4
317 Kolor-Pak Sp. z o.o. Grudziądz 12,4
318 Green Petrol Sp. z o.o. Bielawy 12,4
319 Grafpol B.M. Meszkes Bydgoszcz 12,4
320 Imperial P.R.K. Andrzejewscy Spółka Jawna Bydgoszcz 12,4
321 AJG SECURITY TECHNOLOGY Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,3
322 Firma Handlowo-Usługowa DAW-TRANS Kujawski Dawid Rogówko 12,3
323 Kopel Nieruchomości Z.Srokowski S.J. Toruń 12,2
324 PAŁUKI E. M. Głuszczyńscy. Sp.J. Malice 12,2
325 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. Grudziądz 12,2
326 Radio – Telefon Sp. z o.o. Toruń 12,2
327 Planbox Sp. z o.o. Brzoza 12,2
328 Centrostal Produkcja Sp. z o.o. Toruń 12,1
329 NOVAR M.Romanowski, J.Romanowska Sp.J. Krobia 12,1
330 PZT – ELMETOR Sp.J. D.Borońska i Wspólnik Toruń 12,1
331 Prec – Metal Sp. z o.o. Dobrcz 12
332 Inpol Gronikowscy S.J. Inowrocław 12
333 IMS Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
334 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 12
335 Hydrochem Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 12
336 BW Auto Produkt Sp. z o.o. Zławieś Wielka 11,9
337 Cargo Master Sp. z o.o. Toruń 11,8
338 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Stolno 11,8
339 Energoremont Edmund i Halina Ulikowscy S.J. Świecie 11,8
340 Montex Arkadiusz Safandowski, Jerzy Górski, Roman Kuropatwiński sp.j. Kowal 11,7
341 Papiery Powlekane PASACO Sp. z o.o. Solec Kujawski 11,7
342 Fractal Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 11,6
343 Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o. Grudziądz 11,6
344 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 11,6
345 Exponents Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 11,6
346 Korab-Ewa Korabiec, Zbigniew Korabiec sp.j. Toruń 11,6
347 ZAPTECH S.J. Sobańscy Janikowo 11,5
348 Szkoły Sokrates Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,5
349 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 11,5
350 Hafner Pomagier Trzebuchowscy sp. j. Toruń 11,5
351 Roplast Sp. z o.o. S.K. Świecie 11,5
352 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 11,4
353 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Grudziądz 11,4
354 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 11,3
355 CORIMP Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,3
356 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 11,3
357 Krzemień i Wspólnicy Sp. z o.o. Inowrocław 11,3
358 Przedsiębiorstwo ALWO Sp. z o.o. Toruń 11,2
359 Przychodnia Na Szwederowie Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,2
360 Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Rypin 11,2
361 PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński Radziejów 11,2
362 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 11,1
363 Przedsiębiorstwo Perfekt – Dom Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o. Brodnica 11,1
364 Aston Sp. z o.o. Strzelno 11,1
365 Remtor Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 11,1
366 MSU S.A. Grudziądz 11,1
367 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lem-Bud -Sp. z o.o. Toruń 11,1
368 AMPOL – MEROL Karol Smoleński Wąbrzeźno 11,1
369 Brodpol Sp. z o.o. Brodnica 11,1
370 APLEX Sp. z o.o. ZPCh Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 11,1
371 Zakład Mechanizacji i Transportu Oraz Usług Księgowych Sp. z o.o. Unisław 11
372 MGA Sp. z o.o. Toruń 11
373 CIECH SODA POLSKA S.A. Inowrocław 11
374 Tartak Lulkowo Sp. z o.o. Lulkowo 10,9
375 Dakat Dróżdż Teresa Toruń 10,9
376 PLUS AGD RTV Andrzej, Dariusz i Piotr Przytarscy S.J. Nakło nad Notecią 10,9
377 WW Ekochem Sp. z o.o. S.K. Głogowo 10,9
378 Wytwórnia Opakowań Blaszanych BECZKOPOL Sp. z o.o. Łasin 10,9
379 Aster Astaldi S.P.A., TM.E. S.P.A. Termomeccanica Ecologia s.c. Bydgoszcz 10,9
380 Fabryka Wyrobów Cukierniczych JAGO Zakład Pracy Chronionej Jan Gogolewski Bydgoszcz 10,9
381 Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu PAREM Sp. z o.o. Bielawy 10,8
382 Ciech Cargo Sp. z o.o. Inowrocław 10,8
383 Chiorino Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,7
384 Tovares Sp. z o.o. Myślęcinek 10,7
385 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,7
386 Farmada Transport Sp. z o.o. Toruń 10,7
387 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 10,6
388 METALKO Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,6
389 EKO – DRÓG Sp. z o.o. Zakład Usługowo – Produkcyjny Włocławek 10,6
390 Politech Sp. z o.o. Osielsko 10,6
391 Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. w Ciechocinku Ciechocinek 10,6
392 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,6
393 Ya Tong Sp. z o.o. Skępe 10,5
394 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aspo Maria Jędrzejewska, Witold Kieraszewicz, Grzegorz Jędrzejewski sp.j. Bydgoszcz 10,5
395 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nasza Przychodnia Sp. z o.o. Kcynia 10,4
396 Ozparts Sp. z o.o. S.K. Toruń 10,4
397 ML INVEST Sp. z o.o. Łabiszyn 10,4
398 Pos-Bud Bis Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,4
399 Piekarnia Złoty Kłos Zalewski Brzuszkiewicz i Inni sp.j. Ciechocinek 10,4
400 Legro Sp. z o.o. Toruń 10,3
401 FREEVOLT Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,3
402 Westerbud Sp. z o.o. Zakład Budowlano Produkcyjny Brodnica 10,3
403 Protech Sp. z o.o. Włocławek 10,3
404 Techbud Cydzik, Żuchowski S.J. Przeds. Wielobranżowe Toruń 10,3
405 Transteam S.J. Włocławek 10,2
406 PHZ DRIMER Małgorzata Seredyn Toruń 10,2
407 POSTDATA S.A. Bydgoszcz 10,2
408 World Expo International Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,1
409 Proinformatyka Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,1
410 Filmar Factory Sp. z o.o. Toruń 10,1
411 Aniro Sp. z o.o. Toruń 10,1
412 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
413 Konek PSN S.J. Bydgoszcz 10
414 T&T Pumps Sp. z o.o. Lubicz Górny 10
415 WOK Sp. z o.o. S.K.A. Brodnica 10
416 Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 10
417 Cosytex Sp. z o.o. Toruń 9,9
418 Apis Natural Cosmetics Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,8
419 Cometto S.J. Barcin 9,8
420 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 9,8
421 FLOPPY COMPUTER SYSTEMS Sp. z o.o. Toruń 9,8
422 Apteka Im. J. Korczaka Czerniakowska Nagel sp.j. Toruń 9,7
423 AKO S.A. Bydgoszcz 9,7
424 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,7
425 Apro Investment Sp. z o.o. Toruń 9,6
426 BARSKA Centrum Diagnostyczno Lecznicze Sp. z o.o. Włocławek 9,6
427 Motobus Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 9,6
428 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 9,6
429 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J. Janowiec Wielkopolski 9,5
430 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 9,5
431 Solanki Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. Inowrocław 9,5
432 ALUFIRE Sp. z o.o. S.K. Łysomice 9,5
433 PROMIT Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,5
434 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 9,4
435 Firma Handlowo-Usługowa Truck – Józef Pruś, Robert Pruś, Marcin Pruś sp.j. Świecie 9,4
436 M. Karczewski i Wspólnicy Optometria Karczewski sp.j. Toruń 9,4
437 Privacon Technics Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,4
438 Personal – Service – Ost – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,4
439 Velvet Group Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Firma Handlowo-Produkcyjna Velvet Bis S.J. Arkadiusz Grzymskitomasz Grejczyk) Bydgoszcz 9,4
440 SORIMEX Sp. z o.o. S.K. Toruń 9,4
441 Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Koneck 9,4
442 NZOZ Awicenna Sp. z o.o. Mrocza 9,4
443 Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,4
444 PIASCOL Sp. z o.o. Brodnica 9,4
445 Transtom Górka Sp. z o.o. S.K. Mąkowarsko 9,3
446 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe An Tor Andrzej Zwoliński Nieszawa 9,3
447 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 9,3
448 MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. Bydgoszcz 9,3
449 Centrum Sportu i Rekreacji Olender Sp. z o.o. Wielka Nieszawka 9,3
450 Poradnia Rehabilitacyjna Revita Sp. z o.o. Toruń 9,3
451 Zbych – Pol & Mobet Sp. z o.o. Mogilno 9,2
452 Tewemo Sp. z o.o. Włocławek 9,2
453 PZE Elektromont – Wojtowicz S.J. Bydgoszcz 9,2
454 ACV Polska Sp. z o.o. Włocławek 9,2
455 Würth Industrie Service Gmbh & Co. Kg , Oddział W Polsce Bydgoszcz 9,2
456 Foton – Bis Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,2
457 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 9,1
458 AIS.PL Sp. z o.o. Toruń 9,1
459 HURTOSTAL Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,1
460 Screen – Led Sp. z o.o. Inowrocław 9,1
461 Kash Krzysztof Kaszyński S.J. Toruń 9,1
462 Standard Projekt Sp. z o.o. Toruń 9,1
463 Arkaga Lidia Karnafel Arszyńska Sp.J. I wspólnicy Bydgoszcz 9,1
464 Struga Spółka Akcyjna Struga S.A. Jezuicka Struga 9
465 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 9
466 Nord Probroker Sp. z o.o. Toruń 9
467 Nipparo sp. j. Pawłowski, Szubski Toruń 9
468 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hanza Sp. z o.o. Toruń 9
469 GM Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 9
470 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 9
471 Hydrapress Sp. z o.o. Białe Błota 9
472 Centrum Medyczne Jedynka Sp. z o.o. Grudziądz 8,9
473 Fabryka Mebli STOLKAR Wiśniewski Wojciech Brodnica 8,9
474 PHU Hydraulik S.J. Tuchola 8,9
475 Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Rypin Sp. z o.o. Puszcza Miejska 8,9
476 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 8,8
477 Elektrin S.J. Kwiatkowski Janusz Nowak Czesław Inowrocław 8,8
478 Euronova Polska Sp. z o.o. Konojady 8,8
479 Combinath S.J. M. i E. Nath Toruń 8,8
480 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arma Sp. z o.o. Szubin 8,7
481 Contact Center Sp. z o.o. Toruń 8,7
482 Korona – Kosmetyki S.J. Bydgoszcz 8,7
483 EZET Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,7
484 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 8,7
485 Oknovid Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 8,6
486 T & F Plasttrade Sp. z o.o. Toruń 8,6
487 Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Sp. z o.o. Ciechocinek 8,6
488 Robos Sp. z o.o. Głogowo 8,6
489 Sawogaz Krakowiak S.J. Świecie 8,6
490 L&P Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,6
491 Market – Jeans S.J. PH Włocławek 8,6
492 MBA – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 8,6
493 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 8,5
494 Ronet Sp. z o.o. Więcbork 8,5
495 RENEX PREDRAG TOPIĆ Włocławek 8,5
496 Tondera Sp. z o.o. Lubicz Górny 8,5
497 Unibox IT Sp. z o.o. Toruń 8,5
498 Trans-Koliber Sp. z o.o. Brodnica 8,5
499 Firma WIDUTO Sp.J. Arkadiusz, Krzysztof i Witold Widuto Solec Kujawski 8,4
500 KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o. Świecie 8,4
501 CGH Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,4
502 Centrum Chirurgiczne – Chirurgia Plastyczna Bieńkowski Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,4
503 H20 Sp. z o.o. Oddział w Warszawie Toruń 8,4
504 FBR Sp. z o.o. S.K. Obodowo 8,4
505 EFMETAL Sp. z o.o. Włocławek 8,4
506 Bracia Wiland sp.j. Kierzkowo 8,4
507 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 8,4
508 Wytwórnia Pianek Poliuretanowych Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,4
509 EKOMER – K. Wróblewska S.J. Toruń 8,3
510 Ipm-Materace Sp. z o.o. Grudziądz 8,3
511 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 8,3
512 Kafena Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 8,3
513 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 8,3
514 SYSTEM Władysław Kędziora, Urszula Kędziora – S.J. Dworzysko 8,3
515 Katarzynki Akcesoria Meblowe Sp. z o.o. Katarzynki 8,3
516 GLOBALMALT POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,3
517 Ener Kap Sp. z o.o. Osielsko 8,3
518 Banasiak Transport-Spedycja Wojciech Banasiak S.K. Turzno 8,3
519 Pozzani Polska Sp. z o.o. Toruń 8,3
520 Siropol Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,2
521 OFTALMIKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,2
522 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Cytrus sp.j., Andrzej Nowakowski, Mirosława Nowakowska Bydgoszcz 8,2
523 Livingston Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,2
524 Chemsol Sp. z o.o. (Dawniej: Chemsol St. Polinowski S.J.) Bydgoszcz 8,2
525 Przedsiebiorstwo Budowlane Komin – Piec – Bud Roman Majcherczyk i Wspólnicy S.J. Bydgoszcz 8,2
526 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Redis Kantorski sp. j. Toruń 8,2
527 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 8,2
528 Megan Seating sp. z o.o. Otowice 8,2
529 NZOZ Przychodnia Lekarska Wrzosy Sp. z o.o. Toruń 8,2
530 Multi sp.j. Beata Grzybowska, Tomasz Siekierski Brodnica 8,2
531 Firma Handlowa Magnetik Bartkowski Andrzej, Huzarski Ireneusz, Huzarski Mariusz sp. j. Toruń 8,2
532 Form – Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 8,2
533 NZOZ Medicus Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 8,2
534 Tech-Art Sp. z o.o. S.K. Toruń 8,2
535 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 8,2
536 LEWIATAN Kujawy Sp. z o.o. Włocławek 8,1
537 International House Szkoła Języka Angielskiego Bydgoszcz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bydgoszcz 8,1
538 TOP – Chem S.J. Kruszyn 8,1
539 Planika Sp. z o.o. Brzoza 8,1
540 Agropol Kowalczyk Sp. z o.o. Zakrzewo 8,1
541 INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy S.J. Nowa Wieś 8,1
542 BAYERSYSTEM Grzenia S.J. Lisi Ogon 8,1
543 Taryk Sp.J. T. Krzemień, Z. Krezemień Toruń 8
544 Rzedsiębiorstwo Usług Budowlanych BROSTER Marek Brodecki & Mirosław Stec – S.J. Janikowo 8
545 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 8
546 Przeds. Wielobranżowe Lumac Sp. z o.o. Kowal 8
547 RENEX Regina Jędrych, Tomasz Jędrych – S.J. Bydgoszcz 8
548 Stara Mydlarnia Sp. z o.o. Białe Błota 7,9
549 Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych Ciechocinek 7,9
550 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,9
551 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,9
552 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 7,9
553 Osaa Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,9
554 SANPLAST S.A. Strzelno 7,9
555 Firma Handlowa Bis Jarosław Woźniak, Marek Modrzejewski sp.j. Chodecz 7,9
556 NOWBUD Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 7,8
557 Intro-Packman P.Paczkowski i Wspólnicy S.J. Jeżewo 7,8
558 PHU Cuprum Bis Z. Kowalski Sp. J. Grupa SBS Toruń 7,8
559 Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 7,8
560 Żebrowski, Żebrowska Imba Sp.J. Brodnica 7,8
561 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,8
562 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 7,7
563 Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Wegner i Spółka S.J. Tuchola 7,7
564 Fulicon Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 7,7
565 Remstal Sp. z o.o. Chełmża 7,7
566 RPC Superfos Poland Sp. z o.o. Lubień Kujawski 7,7
567 AKPE Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,7
568 AWE POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,7
569 Kowalk Sp. z o.o. S.K. Bartniczka 7,7
570 Asklepios Jeszke-Ochendal S.J. Tuchola 7,7
571 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 7,7
572 Centrum Kształcenia I Zarządzania Atut Sp. z o.o. Włocławek 7,7
573 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Białe Błota 7,6
574 DSN Sp. z o.o. Grudziądz 7,6
575 Szpila Wojciech Bydgoszcz 7,6
576 Media System Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,6
577 Fruitino Sp. z o.o. Płonkowo 7,6
578 Harasówka Sp. z o.o. Gniewkowo 7,6
579 Jutex – LTS Logistyka – Transport – Spedycja Sp. z o.o. Grudziądz 7,6
580 HIRSCH-POL Sp. z o.o. Osielsko 7,6
581 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 7,6
582 Intermed Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,6
583 Kontratech Sp. z o.o. Osielsko 7,5
584 PW GALKOR Sp. z o.o. Koronowo 7,5
585 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Stabud – Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,5
586 Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o. Brodnica 7,5
587 Wimar Sp. z o.o. Koronowo 7,5
588 Expert Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 7,5
589 Minda Ktsn Plastic Andtooling Solutions Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,5
590 Regionalne Wąbrzeskie T. B. S. Sp. z o. o. Wąbrzeźno 7,5
591 Althuisius Polska Sp. z o.o. Toruń 7,5
592 Hel – Wita Sp. z o.o. Zielonka 7,5
593 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń 7,5
594 Centrum Budowlane Winpol Sp. z o.o. Sp.K. Ciechocinek 7,4
595 Zakład Techniczno-Budowlany Polkam Sp. z o.o. S.K. Włocławek 7,4
596 Gzella Osie Sp. z o.o. sp.k. Osie 7,4
597 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 7,4
598 Alumaster Polska sp. z o.o. Toruń 7,4
599 Decostayle Pro Sp. z o.o. Toruń 7,4
600 Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex Sp. z o.o. Toruń 7,4
601 PW Dacomet Dariusz Kaczmarek, Andrzej Spychalski S.J. Bydgoszcz 7,4
602 RSI Sp. z o.o. Włocławek 7,3
603 Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich Białe Błota 7,3
604 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin 7,3
605 AJW Invest Sp. z o.o. Łabiszyn 7,3
606 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,3
607 Agnat Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,3
608 PPHU Kam-Eko Sp. z o.o. Kamień Krajeński 7,3
609 Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o. Rogowo 7,2
610 Aluinvest Sp. z o.o. Toruń 7,2
611 Polskie Składy Rolne Sp. z o.o. Chełmno 7,2
612 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 7,2
613 Majster-Atlas Kujawy P. Świec S.J. Włocławek 7,2
614 Piekarnia POLKORN Jarosław Zieliński S.J. Ciechocinek 7,2
615 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAZAMCZE Włocławek 7,2
616 TM Drutpol Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 7,2
617 Garbarnia MASTER Sp. z o.o. Włocławek 7,2
618 PALUSZEK Marzena i Piotr Paluch S.J. Toruń 7,2
619 Bazkar Bazyk & Kardasz sp. j. Inowrocław 7,2
620 EL – DŻI – EL Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,1
621 Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. J. Marek i Piotr Dworscy Bydgoszcz 7,1
622 Altom Fabryka Okien Sp. z o.o. Toruń 7,1
623 Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. Włocławek 7,1
624 Firma Handlowo Produkcyjno Transportowa Marian Gerka Gorczenica 7,1
625 TRANSCHEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Włocławek 7,1
626 KLG Sp. z o.o. Bydgoszcz 7
627 Lavorwash Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 7
628 Meralliance Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 7
629 Proterm S.J. Bydgoszcz 6,9
630 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 6,9
631 Girder Sp. z o.o. Włocławek 6,9
632 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń 6,9
633 Bohamet S. A. Ciele 6,9
634 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 6,9
635 T.K.J. Matuszewski S.J. Grudziądz 6,8
636 PUHP PIOSTAMAR S.J. Bielawski Marian, Bielewicz Piotr Świecie 6,8
637 Biuro Rachunkowo – Księgowe Bilansista Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,8
638 Nowy Dom Sp. z o.o. Grudziądz 6,8
639 Innovad Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,8
640 Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 6,8
641 Darmex Casing Sp. z o.o. Świecie 6,8
642 Ciech Pianki Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,8
643 CUK Ubezpieczenia Jacek Byliński, Maciej Kuczwalski, Przemysław Grabowski S.J. Toruń 6,8
644 Przedsiębiorstwo Odwodnienia Marek Szczygieł, Arkadiusz Walkiewicz – S.J. Białe Błota 6,8
645 Artom Bis sp.j. M.Kowalczyk J.Żebrowski Bydgoszcz 6,8
646 Opec – Bio Sp. z o.o. Grudziądz 6,7
647 Przystanek Tleń Sp. z o.o. Tleń 6,7
648 DEKTRA S.A. Toruń 6,7
649 Agril Sp. z o.o. Włocławek 6,7
650 Pallmed Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,7
651 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rubinkowo Toruń 6,7
652 Gawrońscy Sp. z o.o. Józefinka 6,7
653 Hacop Technika Grzewcza D.D. Jabłońscy sp.j. Toruń 6,7
654 Pepe Sp. z o.o. Solec Kujawski 6,7
655 Drew-Kon Sp. z o.o. Legbąd 6,7
656 Domitech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 6,7
657 Wentik Sp. z o.o. Solec Kujawski 6,7
658 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 6,6
659 Gospodarstwo Linki Sp. z o.o. Łasin 6,6
660 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Kobylarnia 6,6
661 Alba Marketing i Konsultacje Farmaceutyczne Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 6,6
662 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Solec Kujawski 6,6
663 Rewident Sp. z o.o. Toruń 6,6
664 International House Toruń Szkoła Języka Angielskiego Sp. z o.o. sp.k. Toruń 6,6
665 Darchem Cosmetics Sp. z o.o. Mogilno 6,6
666 VIP S.D. PIKUL SPÓŁKA JAWNA Lubicz Górny 6,6
667 Zakład Produkcyjno-Handlowy Ol-Corn Biernatowski, Olwert, Pankowski sp.j. Rypin 6,5
668 Ciechocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Ciechocinek 6,5
669 Drukarnia Franczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,5
670 Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 6,5
671 Restal-Agri Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,5
672 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euromedica Sp. z o.o. Grudziądz 6,5
673 RU – NO Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,5
674 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 6,5
675 Elmar-Pro Sp. z o.o. Chodeczek 6,5
676 ERIS Partner Bydgoszcz S.J. Katarzyna Tyma, Piotr Tyma Osielsko 6,5
677 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,5
678 Grupa Producentów Warzyw i Owoców Pol – Frut Sp. z o.o. Sierzchowo 6,5
679 Borowiak Sp. z o.o. Inowrocław 6,4
680 METALBARK Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Wielka 6,4
681 Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. Brodnica 6,4
682 Citomed Sp. z o.o. Toruń 6,4
683 Optiguard Sp. z o.o. Toruń 6,4
684 Mikołajczak sp. j. Bydgoszcz 6,4
685 Energo – Inwest – Broker S.A. Toruń 6,4
686 DRUKARNIA COLOR-PRINT S.J. Maria Cicherska, Patrycja Śliwińska Bydgoszcz 6,4
687 AZ.Con – Sp. z o.o. Toruń 6,4
688 ELKARD Sp. z o.o. S.K. Toruń 6,4
689 Chiaravalli Polska Sp. z o.o. Toruń 6,4
690 INVESTOR Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,4
691 Elektromontaż – Toruń Sp. z o.o. Toruń 6,3
692 Przedsiębiorstwo Instalacyjne INSTAL TORUŃ Sp.J. Z. Balcer, K. Żelazny Toruń 6,3
693 Klubben Polska Sp. z o.o. Ciele 6,3
694 BAZA Sp. z o.o. Toruń 6,3
695 Inventus Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,3
696 Pegaz90 Sp. z o.o. Mogilno 6,3
697 SMAK Anna Sokołowska, Alicja Barańska, Joanna Barańska S.J. Dziardonice 6,3
698 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 6,3
699 Veolia Północ Sp. z o.o. Świecie 6,3
700 Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,2
701 Hurtownia Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Inowrocław 6,2
702 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 6,2
703 Regionalna Firma Handlowa GAMA Sp. z o.o. Świecie 6,2
704 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 6,2
705 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,2
706 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 6,2
707 D-M-D SPÓŁKA JAWNA DAWID MALICKI, MICHAŁ MALICKI Piotrków Kujawski 6,2
708 Kolbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,2
709 Hico Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,2
710 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o. Wieszczyce 6,2
711 NOVAPOL PBU Sp. z o.o. Toruń 6,1
712 Manusad Sp. z o.o. Sadki 6,1
713 Bioscience S.A. Bydgoszcz 6,1
714 Aktywa Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,1
715 Agrokag Sp. z o.o. Żnin 6,1
716 PPH SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J. Grudziądz 6,1
717 Mechanika Maszyn Joachim i Wawrzyniec Ziegert Sp. J. Brodnica 6,1
718 Calor Sp. z o.o. Toruń 6,1
719 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 6,1
720 Diament Sp. z o.o. Inowrocław 6,1
721 Spomasz Nakło Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 6,1
722 Medical-Chemist Sp.J. Zakład Usług Sanitarnych i Rehabilitacyjnych Bydgoszcz 6,1
723 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gruczno 6,1
724 PPH IGLOO-MARK Marek Dudziński Maria Dudzińska – S.J. Włocławek 6,1
725 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 6,1
726 Linkspot Sp. z o.o. Papowo Toruńskie 6,1
727 Carbowil Sp. z o.o. Włocławek 6,1
728 ADRIANA S.A. Kosowizna 6
729 Bigtor Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 6
730 Baby’s World Sp. z o.o. Kokocko 6
731 ARTEKS Sp. z o.o. Włocławek 6
732 Usługi Transportowe – Handel Rolniczy Ekspor t- Import Sp. z o.o. Wielgie 6
733 INSTALBUD Sp. z o.o. Inowrocław 6
734 Energobilans Sp. z o.o. Bydgoszcz 6
735 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno 6
736 BIO – KSEL Sp. z o.o. Grudziądz 6
737 Elko Sp. z o.o. Toruń 5,9
738 DKA Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,9
739 Opec-Ineko Sp. z o.o. Grudziądz 5,9
740 MARGO Sp. z o.o. S.K. Toruń 5,9
741 Exon Computer Systems Andrzej Jassowicz Spółka Komandytowa Toruń 5,9
742 Firma Biegłych Rewidentów Sp. z o.o. Toruń 5,9
743 SKLEP PKS – Sp. z o.o. Toruń 5,9
744 Prime Install Sp. z o.o. Toruń 5,9
745 PACK DRUK POLIGRAFIA Uszok & Uszok S.A. Toruń 5,8
746 Lemigo Sp. z o.o. Grudziądz 5,8
747 Eko – Instal R.Chabowski sp.j. Bydgoszcz 5,8
748 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Marlex Sp. J. Janowski Waldemar Janowska Marlena Janikowo 5,8
749 Axfarm Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,8
750 Elmehurt L. Kisielewski, M.Sieraczkiewicz, T.Szybieniecki sp.j. Włocławek 5,8
751 Imprefarb Fabryka Farb sp. j. Dąbrowscy Gałczewko 5,7
752 SBN Runowo Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 5,7
753 TPP Thermoplastics Polska sp. z o.o. Solec Kujawski 5,7
754 Fortis Medica Sp. z o.o. Brodnica 5,7
755 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 5,6
756 Urbitor Sp. z o.o. Toruń 5,6
757 Bud – Eko R. S. Szymańscy Sp.J. Toruń 5,6
758 Vega Sp. z o.o. Toruń 5,6
759 GAO Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,6
760 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Transkup S.J. Małgorzata I Roman Adam Dołęgowscy Skrwilno 5,6
761 Reh – Med Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,6
762 Marplast Sp. z o.o. Mała Grzywna 5,6
763 PLAST-FARB Sp. z o.o. S.K. Toruń 5,6
764 Biuro Ochrony Osób I Mienia Argus Sp. z o.o. Włocławek 5,6
765 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie Lipno 5,6
766 Shapers’ Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 5,6
767 Hoffman Transport Sp. z o.o. Janikowo 5,6
768 Softmaks.pl Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,6
769 Zakład Elektroniczny SIMS Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 5,6
770 Interpersonal Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,6
771 LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,5
772 Sensus Polska Sp. z o.o. Toruń 5,5
773 PPUH PLASTJAN Piotr Dzielski & Jan Weisbrót S.J. Chełmża 5,5
774 Zakład Produkcji Form,Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Graform Stanisław Grabowski Bydgoszcz 5,5
775 ASTOR Marek Plewa Kowalewo 5,5
776 Energa-Operator Eksploatacja Toruń Sp. z o.o. Toruń 5,5
777 PREM-VIT Frątczakowie Sp.J. Inowrocław 5,5
778 Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o. Kruszwica 5,5
779 Marketing i Konsultacje Farmaceutyczne Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,5
780 PRO – Comp Sp. z o.o. Lipno 5,5
781 VauPe Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,5
782 Euro-Trans-Bud Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Tłuchowo 5,4
783 Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski Kcynia 5,4
784 K & M Logistik Sp. z o.o. Toruń 5,4
785 UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław 5,4
786 Miejskie Przedsiebiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Inowrocław 5,4
787 Kujawskie Przedsiębiorstwo Produkcyji, Przetwórstwa i Usług Rolniczych Polsusz Sp. z o.o. Łówkowice 5,4
788 Laude Smart Intermodal S.A. Toruń 5,4
789 Brodnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Brodnica 5,4
790 Grządziel Investment sp. z o.o. Włocławek 5,4
791 Pro – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,3
792 Wesstron Sp. z o.o. Augustowo 5,3
793 Krystyna Kopa i Wspólnicy Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,3
794 Uni – Kat Sp. z o.o. Grabowiec 5,3
795 PUH CHEMIROL Sp. z o.o. Mogilno 5,3
796 Piekarnia Ryszard Robak i Wspólnicy sp.j. Inowrocław 5,3
797 Sanatorium Gracja Sp. z o.o. Ciechocinek 5,3
798 Klanad Sp. z o.o. Toruń 5,3
799 KOMANDOR – BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 5,3
800 MEGAZEC S.J. Agencja Handlowo Serwisowa Toruń 5,3
801 Innowacyjno-Wdrożeniowa Sp. z o.o. Sopur Bydgoszcz 5,3
802 International Transport Z. Jaskot Sp. z o.o. Toruń 5,3
803 PROSIACZEK Sp. z o.o. Jeżewo 5,3
804 Bogner Edelstahl Polska Sp. z o.o. Solec Kujawski 5,2
805 FAMOR S.A. Bydgoszcz 5,2
806 Sklep Spożywczo Przemysłowy Platan S.J. Świecie 5,2
807 PW Paprocki Sp. z o.o. Lubicz Dolny 5,2
808 KAR-POL KAROL GÓRCZYŃSKI Włocławek 5,2
809 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 5,2
810 Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Włocławek 5,2
811 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sławpol Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,2
812 PPUH MEL – KAN Sp. z o.o. Grudziądz 5,2
813 LOGISPACK MRauto Sp. z o.o. S.K. Czarne Błoto 5,2
814 JMS Sp. z o.o. Toruń 5,2
815 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Agriteam Sp. z o.o. Trląg 5,1
816 Kosta Sp. z o.o. Inowrocław 5,1
817 Inbras Energoserwis Sp. z o.o. Inowrocław 5,1
818 CBT Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,1
819 BAUMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,1
820 Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o. Grudziądz 5,1
821 EMPEGIEK Sp. z o.o. Radziejów 5,1
822 VCO S.A. Osielsko 5,1
823 Mager Sp. z o.o. S.K. Toruń 5,1
824 Przychodnia Lekarska Zdrowie Sp. z o.o. Toruń 5,1
825 Moda Media Sp. z o.o. Świecie 5,1
826 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 5,1
827 MIKO PAC Sp. z o.o. Bydgoszcz 5,1
828 Świat Prasy Sp. z o.o. Świecie 5
829 Arkon Sp. z o.o. Włocławek 5
830 Montostal Sp. z o.o. Janikowo 5
831 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 5
832 Agencja Konsultingowa SAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 5
833 Lidmann i Megger S. J. Lisi Ogon 5
834 KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 5
835 Schoenberger Polska Enterprises Sp. z o.o. Toruń 5
836 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. Zławieś Wielka 5
837 Hitmasz Henryk Kołtonowski S.J. Toruń 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.