Dożynki Powiatowe z SANBankiem

W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. na terenie działania Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli odbyły się równocześnie Dożynki Powiatu Stalowowolskiego w Pysznicy i Dożynki Powiatu Niżańskiego w Ulanowie, których Bank był jednym ze sponsorów i uczestnikiem dożynek.

W trakcie uroczystości wszystkie gminy obu powiatów prezentowały wieńce dożynkowe, swój dorobek artystyczny, produkty oraz wyroby regionalnych kół gospodyń wiejskich i lokalnych firm. Wśród wielu wystawców w Pysznicy i w Ulanowie nie mogło zabraknąć również stoiska SANBanku, w którym pracownicy Oddziału Stalowa Wola i Oddziału Ulanów udzielali zainteresowanym informacji na temat oferowanych produktów, wręczali ulotki i czasopismo bankowe oraz firmowe balony i słodycze.

Dożynki Powiatu Niżańskiego, miały w tym roku wyjątkowy charakter, ponieważ połączone były z Dożynkami Diecezji Sandomierskiej, która obchodził 200–lecie swojego powstania. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, na czele z bp Krzysztofem Nitkiewiczem. Obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych różnego szczebla, poczty sztandarowe, flisacy, strażacy i zespoły ludowe. Delegacje rolników z całego powiatu prezentowały zrobione z wielkim artyzmem wieńce, które brały udział w diecezjalnym konkursie wieńca dożynkowego. Było też wiele atrakcji dla dzieci, wesołe miasteczko, konkursy, prezentacje artystyczne poszczególnych gmin, spływy galarami oraz koncert Zespołu „Golec uOrkiestra”.

Nadsański Bank Spółdzielczy funkcjonuje na rynku lokalnym od ponad 90 lat. Na stałe wpisał się w krajobraz lokalnego środowiska wspierając przedsiębiorczość i współpracując z licznymi jednostkami samorządu terytorialnego, prowadząc nie tylko ich obsługę budżetową, ale również finansując wiele wydarzeń kulturalnych i imprez plenerowych, w tym Dożynek Gminnych i Powiatowych.

SANBank był wyróżniony przez Instytut Europejskiego Biznesu w szóstej edycji konkursu Bank Przyjazny Firmom 2014.