AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Dostarczamy narzędzia – ułatwiamy ludziom życie

Profix to firma dystrybuująca swoje produkty w ponad dwudziestu krajach świata.  Przed nami nowe rynki i nowe wyzwania. Jesteśmy przekonani, że uda się je efektywnie zrealizować. Już teraz w Rumunii i na Ukrainie z powodzeniem działają nasze spółki-córki. Ich dynamiczny rozwój jest możliwy, ponieważ mają dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia. Pracują w oparciu o rozwiązania, które sprawdziły się na polskim, bardzo konkurencyjnym rynku”, mówi Mirosław Cichecki, Wiceprezes Zarządu Profix Sp. z o.o. w Warszawie.

Mirosław Cichecki, Wiceprezes Zarządu Profix Sp. z o.o. w Warszawie:Z dużym entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość, że Profix po raz kolejny znalazł się w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm województwa mazowieckiego. Radość jest tym większa, że zgromadzone i opublikowane dane jednoznacznie wskazują na to, że nasze działania są skuteczne i jednocześnie efektywne. To dowód na to, że przyjęta i realizowana od kilku lat strategia przynosi zamierzone rezultaty
Dynamiczny rozwój firmy i duża efektywność to zasługa całego zespołu Profix. W ciągu zaledwie dwudziestu lat razem udało nam się stworzyć  tak prężną firmę, która dostarcza narzędzia do blisko 5000 odbiorców w kraju i za granicą. Otrzymana nagroda i przyszłoroczny jubileusz dwudziestolecia to także zobowiązanie wobec naszych  klientów. Mam tu na myśli zarówno dystrybutorów produktów: Proline, Proline HD, Lahti Pro, Vulcan Concept i Tryton, jak i użytkowników finalnych. Doceniamy ich wkład w rozwój firmy, a z naszej strony staramy się dostarczać im narzędzia bardzo wysokiej jakości. Dokładamy więc wiele starań, aby  produkty były przede wszystkim trwałe, bezpieczne, wygodne i ergonomiczne – jednym słowem, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby naszych klientów i to jak najdłużej.
Image
Nadchodzący jubileusz dwudziestolecia traktuję jako ogromne zobowiązanie także  wobec pracowników Profix. Wielu obecnie zatrudnionych od początku istnienia Profix pracuje na rozwój firmy. Zarząd firmy dokłada wszelkich starań, aby pracownicy mogli rozwijać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności. Pracownicy chętnie korzystają z kursów i szkoleń. Mają też dostęp do bogatych pakietów socjalnych.
Właściciele firmy Profix doskonale zdają sobie sprawę z tego, że do osiągnięcia sukcesu w biznesie potrzebna jest wiedza, praca, szczęście i wytrwałość.  Zbudowanie firmy globalnej, jaką jest obecnie Profix, to konsekwentna realizacja ich marzeń. Dobrze skonstruowane, trwałe, bezpieczne i dostępne w akceptowalnej cenie narzędzie to idea, która przyświecała założycielom naszej firmy.
Doskonale pamiętają oni czasy kiedy na polskim rynku panował ustawiczny brak podstawowych produktów niezbędnych do wykonywania szeregu prac naprawczych czy remontowych. Dobrze wyposażony warsztat był marzeniem.
Stale rozwijana od 20 lat oferta Profix i wkład firmy w rozwój polskiego rynku narzędzi doprowadziły do tego, że teraz mało kto pamięta o tamtych czasach. Dziś w bardzo prosty sposób można doposażyć warsztat nowym narzędziem. Wystarczy odwiedzić najbliższy sklep z budowlano-narzędziowy. Podobnie jest w przypadku firm montażowych, budowlanych, czy warsztatów samochodowych. Jesteśmy z tego dumni, że dzięki naszej pracy, dzięki umiejętnie rozwijanej ofercie narzędzi, ułatwiliśmy Polakom życie. Teraz mogą kiedy tylko chcą, realizować swoje pomysły. Mogą bezpiecznie pracować i całkowicie poświęcać się wykonywanej pracy, muszą jedynie wiedzieć jak, bo właściwe narzędzie na pewno znajduje się w naszej ofercie.
W tym kontekście Profix jest firmą spełnioną. Odnosi rynkowe sukcesy, a z drugiej strony podnosi poziom życia w każdym kraju, w którym dostępne są nasze produkty.
Dziś jesteśmy jednym z największych polskich producentów narzędzi i elektronarzędzi.  Nasze marki kojarzą się  z najlepszą jakością, bezpieczeństwem i innowacyjnością. Mamy własny, nowoczesny dział badawczo-rozwojowy. Do wielu krajów świata eksportujemy nie tylko narzędzia, ale także rozwiązania sprzedażowe i marketingowe.  W ten sposób wytyczamy nowe kierunki rozwoju dla branży narzędziowej.
Nasi partnerzy otrzymują pomoc w dalszej odsprzedaży produktów. Akcje promocyjne dedykowane do wsparcia sprzedaży od początku działalności wyróżniały Profix na rynku. W pierwszych latach kierowane były głównie do bezpośrednich kontrahentów – a dziś również do klienta ostatecznego. Dziś akcje  reklamowe mają charakter masowy i są realizowane z wykorzystaniem telewizji, radia, internetu i portali społecznościowych. Dzięki właściwemu połączeniu elementów markentig-mix nasze marki własne cieszą się zaufaniem klientów. Są utożsamiane z wysoką jakością i funkcjonalnością oraz dobrą ceną.
Profix to firma dystrybuująca swoje produkty w ponad dwudziestu krajach świata.  Przed nami nowe rynki i nowe wyzwania. Jesteśmy przekonani, że uda się je efektywnie zrealizować. Już teraz w Rumunii i na Ukrainie z powodzeniem działają nasze spółki-córki. Ich dynamiczny rozwój jest możliwy, ponieważ mają dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia. Pracują w oparciu o rozwiązania, które sprawdziły się na polskim, bardzo konkurencyjnym rynku.

Profix Sp. z o.o. w Warszawie.  została wyróżniona w VII edycji ogólnopolskiego  Konkursu Gepard Biznesu 2012, V edycji ogólnopolskiego  Konkursu Efektywna Firma 2012 i I edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielki Inwestor 2012.