Gepardy BiznesuŚwiatowa Firma

Dantom eksportuje oryginalne produkty do 26 krajów

Od początku działalności kładliśmy nacisk na rozwój produktów niszowych, a jednocześnie powszechnie wykorzystywanych przez różne zagraniczne i polskie firmy. Obecnie jesteśmy czołowym światowym producentem i dostawcą naszych podstawowych zamknięć do woreczków: clipbandu i twist bandu, mówi Daniel Chromiński, współzałożyciel Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu.

Daniel Chromiński, współzałożyciel Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu:

Na potencjał firmy składają się liczne elementy. W przypadku firmy produkującej i sprzedającej swoje wyroby na rynku globalnym, znaczenie ma profesjonalny zespół, a także wysoka, stabilna jakość produktów oraz obsługi. Wszystko zaczyna się od założycieli firmy i ich nastawienia do biznesu, a kończy na dopięciu na ostatni guzik procesów w firmie.

Image
 Daniel Chromiński, współzałożyciel Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu.
Potencjał ludzki
Dobrzy specjaliści to podstawa utrzymania wysokiej jakości produktów oraz bardzo dobrej obsługi klienta. Elastyczność i otwartość na potrzeby klienta jest podstawą sukcesu firmy, więc mówiąc o potencjale ludzkim, mam na myśli cechy zespołu pracowników, ich zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie. Umiejętność słuchania kontrahenta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb przebiega na dwóch poziomach: strukturalnym i  interpersonalnym. Dlatego współpracujemy z osobami, które – oprócz wiedzy i profesjonalizmu – posiadają również empatię.
ISO i oczekiwania zagranicznego klienta
Bazą dobrej komunikacji w firmie jest odpowiednia struktura. U nas jest ona możliwie płaska, dlatego przepływ informacji między działami jest sprawny, co pozwala szybko reagować na pytania i potrzeby ze strony klientów. Dzięki sprawności organizacyjnej uzyskaliśmy Certyfikaty ISO (9001:2009 oraz 14001:2005) potwierdzające, że działamy zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Jednak o wiele bardziej cieszymy się z zaufania i zadowolenia naszych klientów, którzy doceniają nasz wkład oraz zaangażowanie w obsługę. Dzięki temu, wspieramy swoich kontrahentów z całego świata w rozwijaniu ich działalności na rynku, a nasza firma, na zasadzie synergii, stała się czołowym światowym producentem w swojej branży.
Produkty
Od początku działalności kładliśmy nacisk na rozwój produktów niszowych, a jednocześnie powszechnie wykorzystywanych przez różne zagraniczne i polskie firmy. Obecnie jesteśmy czołowym światowym producentem i dostawcą naszych podstawowych zamknięć do woreczków: clipbandu i twistbandu. Oferujemy również inne produkty z pokrewnych branż: worki do szprycowania, multistripy, czy heatlocki do zamykania żywności podczas obróbki cieplnej. Równocześnie wciąż rozwijamy swoją działalność w innych branżach i za sprawą naszych opasek zaciskowych docieramy także do firm zajmujących się budownictwem, elektryką oraz reklamą.
Image
Image
Zaangażowanie społeczne, badania i rozwój technologii
Rozwijając firmę, nie zapominamy także o inwestowaniu w badania i naukę. Dzięki badaniom i współpracy ze specjalistami możemy wprowadzać na rynek nowe rozwiązania oraz angażować się w rozwój technologii. Wiadomo, że każde przedsiębiorstwo funkcjonuje w określonych strukturach społecznych i gospodarczych, dlatego pamiętamy o regularnym wspieraniu społeczności lokalnej oraz sztuki. Te wszystkie działania powodują, że potrafimy łączyć pasję i ciągłe doskonalenie firmy z nieustanną obecnością wśród ludzi, od których czerpiemy inspirację.

Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu  została wyróżniona przez  Instytutu Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 oraz w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2014. Z danych Instytutu Nowoczesnego Biznesu wynika, że Dantom eksportuje do 26 krajów