Aktualności

Chiński lider teraz w Media Expert

Polski dystrybutor marki kamer i akcesoriów YI rozpoczął współpracę z TERG S.A, właścicielem sklepów Media Expert, Avans i Electro.pl. To kolejny krok rozwoju sieci dystrybucji chińskiego giganta. W czwartym kwartale 2016 roku sprzedaż jego produktów dedykowanych na nasz rynek wzrosła o 400%. W tym roku dystrybutor zapowiada premierę m.in. drona oraz ekspansję na innych rynkach europejskich.

 

Marka YI, jeden ze światowych liderów na rynku kamer, rok po uruchomieniu w Polsce oficjalnej dystrybucji wchodzi do sieci Media Expert.

Zaczynaliśmy od dwóch kamer sportowych, a ich ogromny sukces skłonił nas do znaczącego poszerzenia gamy produktów YI dedykowanych na polski rynek. Marka zdobyła już na nim mocną pozycję, co potwierdza dynamiczny wzrost sprzedaży. W ostatnim kwartale 2016 roku wyniósł 400% w porównaniu z pierwszym kwartałem. Współpraca z Media Expert to dla nas ważny etap udostępniania kolejnych kanałów sprzedaży – mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS oficjalnego dystrybutora marki YI w Polsce.

W Media Expert znajdzie się pełna oferta produktów YI, w tym flagowe: kamery sportowe, YI Action i YI 4K wraz z akcesoriami, kamery do monitoringu z serii YI Home oraz YI Dome, a także rejestrator samochodowy YI Dash. Z nowości, dostępny jest już ręczny stabilizator do kamer YI Gimbal.

Kamery sportowe YI są drugą najchętniej kupowaną kamerą na świecie, wyprzedzając produkty znanych, dłużej istniejących na tym rynku firm. Atutem marki YI jest wysoka jakość w bardzo przystępnych cenach. Na przykład YI Action kosztuje tylko 449 zł, 3-4 razy mniej niż konkurencyjne produkty o podobnych lub nawet gorszych parametrach. W dalszej części  2017 roku planujemy kolejne premiery, w tym oczekiwany dron YI Erida czy nowe wersje kamer domowych i sportowych – mówi Jakub Tomasiczek.

 

 

 

 

 

 

Model oficjalnej dystrybucji marki YI w Polsce jest zbudowany w oparciu o sprzedaż online i offline. Aktualnie produkty YI oferują: x-kom, Allegro (oficjalny sklep), PLAY, oficjalna strona marki YI.pl oraz sieć wyspecjalizowanych sklepów branżowych.

 

Polski dystrybutor planuje ekspansję w Europie

Spółka JBTS jest oficjalnym dystrybutorem marki YI na całą Europę. W kolejnych miesiącach dystrybutor zapowiada debiut na nowych rynkach zagranicznych.

Po sukcesie w Polsce, systematycznie będziemy poszerzali zasięg dystrybucji
w Europie, wykorzystując potencjał marki YI
– dodaje Jakub Tomasiczek.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstała oficjalna sieć dystrybucji marki YI, należącej do grupy Xiaomi, jednego z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie.