Bez kategoriiDla ZdrowiaEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie Brylanty

Centrum Medyczne Corten Medic nieprzerwanie pomaga pacjentom w czasie ataku Covid -19. Przyjmuje z bólem zęba również tych, którzy są w kwarantannie lub są zakażeni koronawirusem

Centrum Medyczne Corten Medic nieprzerwanie pomaga pacjentom w czasie ataku Covid 19. Przyjmuje z bólem zęba również tych, którzy są w kwarantannie lub są zakażeni koronawirusem.

Centrum Medyczne Corten Medic od 26 lat z pasją i zaangażowaniem świadczy wysokiej jakości usługi medyczne. Cechuje je szczególna dbałość o to, aby pacjenci znaleźli profesjonalną i kompleksową pomoc medyczną, ale także życzliwość i wsparcie w trakcie leczenia. Jest to szczególnie ważne w obliczu pandemii koronawirusa.


Kiedy pacjenci w kwarantannie lub zakażeni koronawirusem borykają się z bólem zęba, a nie mogą wyjść z domu lub szpitala – Corten Medic przyjmował ich w dentobusie i przyjmuje nadal w przystosowanym do tego, działającym 24h ostrym dyżurze stomatologicznym Covid-19.

Kiedy niektóre gabinety prowadziły głównie teleporady lub obsługiwały jedynie zdrowych pacjentów, Corten Medic wprowadziło w ramach swojego projektu #BezpiecznaPrzychodnia dodatkowe procedury bezpieczeństwa oraz innowacyjny podział oddziałów na te dla pacjentów zdrowych oraz dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa.

Na ostrym dyżurze stomatologicznym Covid-19 centrum pomaga pacjentom:
• chorym na Covid-19
• ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem
• z objawami chorobowymi (Covid-19, grypa)
• przebywającym na kwarantannie lub izolacji
domowej

Środki bezpieczeństwa w gabinetach strefy poruszania się pacjenta i personelu medycznego
• bezpieczny jednorazowy kombinezon i środki ochrony dla pacjenta
• doświadczony personel w opiece medycznej nad pacjentami z Covid-19
• śluzy bezpieczeństwa w obrębie gabinetu
• pełna dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń

Centru Medyczne Corten Medic już w marcu 2020 r., jako jedne z pierwszych, wprowadziło błyskawicznie testy na Covid-19. Kiedy inne przychodnie i praktyki lekarskie zamykały swoje gabinety z obawy przed zakażeniem – Corten Medic jeszcze bardziej zaangażowało się w pomoc pacjentom.

Kolejnym krokiem było otwarcie pierwszego Punktu Diagnostyki Mobilnej Covid-19 Corten Test & Drive, by mieszkańcy miast mogli korzystać z testów wykonując je nie wychodząc z auta. Pierwszy punkt powstał 7 maja 2020 r. przy współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym.

W porozumieniu z władzami lokalnymi miast centrum organizowało dla mieszkańców kolejne Punkty Diagnostyki Mobilnej Covid-19 typu Corten Test & Drive oraz Test & Go. W dedykowanych miejscach (ambulansie, lokalu lub specjalnym namiocie) pacjenci mogą skorzystać z kilku komercyjnych i refundowanych rodzajów testów:

  • Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała
  • Testy serologiczne z krwi żylnej na przeciwciała (ilościowe)
  • Testy genetyczne (molekularne) RT-PCR
  • Testy na antygeny koronawirusa
  • Testy na grypę typu A i B (objawy podobne do Covid-19)

By wspierać polskie przedsiębiorstwa i zakłady produkcyjne w czasie pandemii, CM Corten Medic docierało do firm i wykonywało testy w kierunku Covid-19 pracownikom – również w miejscach ich pracy. W razie potrzeby pomagało wdrażać tam procedury bezpieczeństwa zdrowotnego, by zachować ciągłość pracy w przedsiębiorstwie.

•Corten Medic uruchamił własną dedykowaną infolinię Covid-19 dla pacjentów.

•Corten Medic, aby umożliwić dostęp do diagnostyki Covid-19 i maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wynik, nawiązał w trybie błyskawicznym współpracę z siecią laboratoriów, do których wysyła wymazy pacjentów.

•Corten Medic uruchomił w Polsce niemal 50 Punktów Diagnostyki Mobilnej, gdzie pacjenci mogą wykonać 4 rodzaje testów w kierunku Covid-19. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania przeorganizował niektóre punkty, aby były dostępne dla pacjentów 24h na dobę!

W poprzednich latach Centrum Medyczne Corten Medic było obecne głównie w Warszawie, Kielcach i Radomiu. W trakcie pandemii utworzyło niemal 50 nowych Punktów Diagnostyki Mobilnej Covid-19.

CM Corten Medic dzięki niebywałemu zaangażowaniu swoich zespołów oraz odważnym decyzjom dyrektorów i kadry zarządczej, nieprzerwanie niesiemy pomoc pacjentom. Pomaga Pacjentom 24h na dobę!

Firma CortenMedic Tomasz Sikora w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i IX edycji Konkursu Mocna Firma 2021 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 150,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 8,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w styczniu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na ponad 100 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Firma prowadzi od 1993 r. Centrum Medyczne Corten Medic. Z pasją i zaangażowaniem świadczy wysokiej jakości usługi medyczne.  Obecnie ma 7 klinik w Warszawie i jedną w Radomiu. Obejmuje opieką pacjentów indywidualnych, ich rodziny oraz zakłady pracy. Wyróżniają je krótkie terminy oczekiwania na wizytę oraz szczególna dbałość o to, aby pacjenci znaleźli  fachową pomoc medyczną oraz życzliwość i zrozumienie dla swoich obaw i problemów.

Usługi świadczone przez Corten Medic to podstawowa opieka zdrowotna, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, rehabilitacja oraz specjalistyka, jednak dziedziną, w której firma wyróżnia się szczególnie jest stomatologia. Placówki Corten Medic oferują bardzo szeroki zakres usług stomatologicznych, w tym chirurgia stomatologiczna, implantologia, ortodoncja, leczenie pod mikroskopem, stomatologia zachowawcza, dziecięca i estetyczna, endodoncja oraz protetyka. Usługi w przychodniach są świadczone komercyjnie, jak i w ramach realizowanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum Medyczne Corten Medic stale się rozwija, szczególnie w zakresie leczenia specjalistycznego. Oferuje swoim pacjentom dostęp do coraz większej liczby wyspecjalizowanych lekarzy. Jako pierwsza placówka medyczna wprowadziła w Radomiu w 2017 r. chirurgiczne zabiegi wszczepiania zaawansowanych technologicznie soczewek wewnątrzgałkowych (torycznych), które mogą usunąć kilka wad wzroku już podczas jednego zabiegu. Dzięki nowym technologiom stosowanych przez Corten Medic Pacjenci mogą wyleczyć zaćmę czy skorygować astygmatyzm na oddziale Chirurgii Jednego Dnia.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.cortenmedic.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #JerzyKrajewski