Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Transportu i Spedycji

Spośród 56 456  polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 692 firm transportu i spedycji, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.


Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Transportu i Spedycji
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Deutsche Lufthansa S.A. Oddział w Polsce Warszawa 7322
2 Pern S.A. Płock 4900
3 Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze Warszawa 3949
4 PKP Intercity S.A. Warszawa 3736
5 Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. Warszawa 3053
6 DCT GDAŃSK S.A. Gdańsk 1786
7 Emirates (Rządowa Spółka Handlowa) Oddział w Polsce Warszawa 1738
8 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej Warszawa 1332
9 DPD Polska Sp. z o.o. Warszawa 1262
10 Unity Line Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Szczecin 1187
11 Raben Logistics Polska Sp. z o.o. Robakowo 1135
12 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Szczecin 1019
13 Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Warszawa 909
14 Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Warszawa 875
15 Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II KRAKÓW – BALICE Sp. z o.o. Balice 859
16 Scandinavian Airlines System Denmark-Norway-Sweden Konsorcjum Oddział w Polsce Warszawa 851
17 Lufthansa Cargo S.A. Oddział w Polsce Warszawa 830
18 General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. Komorniki 785
19 Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. Warszawa 672
20 Swiss International Air Lines S.A. Warszawa 649
21 Metro Warszawskie Sp. z o.o. Warszawa 570
22 PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. Zamość 566
23 Turk Hava Yollari S.A. Oddział w Polsce Warszawa 555
24 Austrian Airlines S.A. Oddział w Polsce Warszawa 477
25 ENTER AIR Sp. z o.o. Warszawa 457
26 SCHENKER Sp. z o.o. Warszawa 449
27 Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 427
28 Lotos Kolej Sp. z o.o. Gdańsk 402
29 UPS Polska Sp. z o.o. Warszawa 387
30 Dachser Sp. z o.o. Sosnowiec 326
31 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. Katowice 323
32 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sprint Florian Jagodziński, Dariusz Tietz sp.j. Jastrzębie-Zdrój 323
33 FM Polska Sp. z o.o. Mszczonów 320
34 Koleje Mazowieckie – Km Sp. z o.o. Warszawa 317
35 Port Północny Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunkowo Składowe Gdańsk 307
36 British Airways Publiczna S.A. Warszawa 307
37 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Kraków 299
38 DHL Express (Poland) sp. z o.o. Warszawa 289
39 Fresh Logistics Polska Sp. z o.o. Robakowo 287
40 Exertis Supply Chain Services Limited Sp. z o.o., Oddział w Polsce Łódź 287
41 NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Gdańsk 283
42 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 278
43 LS Airport Services S. A. Warszawa 273
44 Hegelmann Transporte Sp. z o.o. Częstochowa 263
45 Raben Real Estate Poland Sp. z o.o. Rzeszów 254
46 Intertoll Polska Sp. z o.o. Pelplin 253
47 Polskie Koleje Linowe S.A. Zakopane 239
48 ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. Sopot 233
49 Port Lotniczy Wrocław S.A. Wrocław 231
50 Gdynia Container Terminal S.A. Gdynia 211
51 PKP Cargo Connect Sp. z o.o. Warszawa 207
52 Metro Logistics Polska Sp. z o.o. i Spółka sp.k. Warszawa 206
53 Alitalia-Societa Aerea Italiana S.P.A. S.A. Oddział w Polsce Warszawa 203
54 Panalpina Polska Sp. z o.o. Kraków 203
55 PODLASIE S.A. Łuków 197
56 Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o.o. Białka Tatrzańska 190
57 Air China Limited S.A. Oddział w Polsce Warszawa 189
58 BALTA S.A. Gdańsk 184
59 Air Canada S.A. Oddział w Polsce Warszawa 184
60 CEMET S.A. Warszawa 182
61 Przedsiębiorstwo Usług Kolejowych KOLPREM Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 178
62 SPRINTAIR S.A. Warszawa 178
63 Cd Cargo Poland Sp. z o.o. Warszawa 175
64 Firma Transportowo Spedycyjno Handlowa Mielczarek Andrzej Zduńska Wola 173
65 ENTER AIR S.A. Warszawa 172
66 DHL GLOBAL FORWARDING Sp. z o.o. Warszawa 171
67 Orlen Koltrans S.A. Płock 165
68 Maszoński Logistic Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 160
69 Ryszard Wójcik Prywatne Biuro Podróży Sindbad Opole 158
70 Pekaes Sp. z o.o. Błonie 155
71 Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. S.K. Gdynia 151
72 JAS – FBG S.A. Katowice 145
73 Anwil Transport Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Złotniki 139
74 Etihad Airways PJSC S.A. Oddział w Polsce Warszawa 137
75 Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski Sp. z o.o. Pilzno 135
76 OTP S.A. Płock 132
77 Skat Transport Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 129
78 Tramwaje Śląskie S.A. Chorzów 125
79 PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. Gdynia 124
80 Welcome Airport Services Sp. z o.o. Warszawa 119
81 Airbus Poland S.A. Warszawa 119
82 Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Francepol Sp. z o.o. Zielona Góra 117
83 Transchem Sp. z o.o. Włocławek 116
84 BALTCHEM S.A. Zakłady Chemiczne w Szczecinie Szczecin 112
85 Cargotor Sp. z o.o. Warszawa 112
86 PUH WŁODZIMIERZ S.A. Trzebinia 109
87 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Euro-Trans Sp. z o.o. Warszawa 106
88 MOSTVA Sp. z o.o. Ciemno-Gnojna 105
89 Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 103
90 Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Gdańsk 103
91 Ciech Cargo Sp. z o.o. Inowrocław 101
92 Alta-Trans Transport-Spedycja-Logistyka Wójcik S.J. Żyraków 101
93 GEFCO Polska Sp. z o.o. Warszawa 100
94 Wolter Koops International Logistics Sp. z o.o. Komorniki 100
95 DSV AIR & SEA Sp. z o.o. Duchnice 99
96 Rail Polska Sp. z o.o. Warszawa 98
97 WUŻ Port And Maritime Services Ltd. Sp. z o.o. Gdańsk 97
98 Pol-Mare Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 94
99 Janas Logistics Sp. z o.o. Skwierzyna 92
100 CAT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 92
101 Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. Warszawa 91
102 Freightliner Pl Sp. z o.o. Warszawa 91
103 F.H.U. ORION Kolej Krzysztof Warchoł Nowy Sącz 91
104 VGL Group Sp. z o.o. Gdynia 90
105 Meiko Trans Polska Sp. z o.o. Gliwice 89
106 LINK Sp. z o.o. Wiązowna 88
107 FIEGE Sp. z o.o. Warszawa 88
108 Schade Polska Międzynarodowy Transport i Spedycja Sp. z o.o. Będzin 87
109 Koleje Dolnośląskie S.A. Legnica 86
110 Raben Transport Sp. z o.o. Gądki 86
111 CTL Północ Sp. z o.o. Gdynia 85
112 Ot Port Świnoujście S.A. Świnoujście 84
113 Polska Żegluga Bałtycka S.A. Kołobrzeg 84
114 Raf Trans Sp. z o.o. Warszawa 83
115 SURET Sp. z o.o. Dębica 80
116 Transport Towarowy Samochodowy Marcin Słomka Konary 78
117 Sokołów – Logistyka Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 76
118 Logwin Poland Sp. z o.o. Piaseczno 76
119 Rework Poland Sp. z o.o. S.K. Warszawa 76
120 Duhabex Sp. z o.o. Trzebinia 76
121 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Agrostop Sp. z o.o. Terespol 75
122 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 74
123 Marathon International Sp. z o.o. S.K. Kostrzyn 70
124 MEXEM Sp. z o.o. Warszawa 70
125 Optima Logistics Group S.A. Warszawa 70
126 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Romix Sp. z o.o. Żodyń 69
127 PKS International Cargo S.A. Opole 69
128 Firma Transportowo-Handlowa Stanisław Bojdo Niwka 68
129 Ruta sp.j. Mińsk Mazowiecki 68
130 EXTRANS Szeliga Zbigniew Sędziszów Małopolski 68
131 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Trans-Plus Dariusz Słomka, Robert Słomka sp.j. Tomaszów Mazowiecki 68
132 Laude Smart Intermodal S.A. Toruń 67
133 Matex Transport S C Monika Sobolewska Tomasz Sobolewski Kraków 66
134 SAMSUNG SDS GLOBAL SCL POLAND Sp. z o.o. Wronki 66
135 TSL Intermodal Sp. z o.o. S.K. Warszawa 66
136 JSW Logistics Sp. z o.o. Katowice 65
137 Trans – Dan Sp. z o.o. Źródła 65
138 P.P.H.U. Zadroga W. Zadroga, G. Zadroga S.J. Ostrów Mazowiecka 65
139 P.P.H.U. BETA Kopacz Paweł Wąwał 65
140 GREEN FACTORY LOGISTICS Sp. z o.o. S.K. Zdunowo 64
141 Pawtrans Holding Sp. z o.o. Warszawa 64
142 Transpetrol Sp. z o.o. Chorzów 64
143 Db Cargo Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 63
144 Polcab N. Gamoń sp.j. Rybnik 63
145 DAR-POL Dariusz Kulesza Ochudno 63
146 POL-AGENT Sp. z o.o. Szczecin 63
147 Trans Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Słubice 62
148 PCC INTERMODAL S.A. Gdynia 62
149 Koimex S.A. Świebodzin 62
150 Hes Gdynia Bulk Terminal Sp. z o.o. Gdynia 61
151 TPU Transport I Logistyka Sp. z o.o. S.K. Pikutkowo 61
152 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie S.A. Lubin 61
153 ZET TRANSPORT Sp. z o.o. Nowy Sącz 61
154 Nagel Polska Sp. z o.o. Komorniki 61
155 Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. Kalisz 60
156 Glt Sp. z o.o. sp.k. (Dawniej: Glt Services Sp. z o.o.) Ostrzeszów 60
157 Poll – Nussbaumer Sp. z o.o. Chałupki 58
158 Trans Polonia S.A. Tczew 58
159 Solidaris Sp. z o.o. Dzielawy 58
160 Transannaberg Wiesiollek J.M. sp.j. Strzelce Opolskie 58
161 Ntg Polar Road Sp. z o.o. Warszawa 57
162 Młot sp.j., Bożena i Henryk Młot Ostrowik 57
163 Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. Białystok 55
164 Chomar Sp. z o.o. Pietrzykowice 55
165 Tur-Trans-Gapsa sp.j. Dzierżązna 55
166 Trans-Truck-Serwis Drob sp.j. Tychy 54
167 Koleje Śląskie Sp. z o.o. Katowice 54
168 ANTON ROHR – LOGISTYKA Sp. z o.o. Poznań 54
169 Przedsiębiorstwo Przewozowe Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. Rzeszów 54
170 Expeditiors Polska Sp. z o.o. Warszawa 53
171 Van Cargo S.A. Warszawa 53
172 Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS Gdańsk – Oliwa S.A. Gdańsk 53
173 Ryszard Nowak FIRMA NOWAK Nakło nad Notecią 52
174 ATF Heavy Transport Adam Fijał Łomianki 52
175 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Aldo Leszek Długołęcki i Andrzej Długołęcki sp.j. Surowe 52
176 Natanek Nova Sp. z o.o. S.K. Szyk 52
177 Polski Transport Międzynarodowy Sp. z o.o. Wyszków 52
178 El Al Israel Airlines Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 52
179 Trans East West Sp. z o.o. Warszawa 51
180 Via Cargo S.A. Warszawa 51
181 Martrans Marzena Aniołkowska Warszawa 51
182 Rhenus Port Logistics Sp. z o.o. Warszawa 50
183 Transsped Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 50
184 Omida S.A. Gdańsk 50
185 Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transhand Sp. z o.o. Słubice 49
186 Ligentia Sp. z o.o. Gdynia 49
187 Air Baltic Corporation S.A. Oddział Opacz Kolonia Opacz-Kolonia 49
188 YUSEN LOGISTICS (POLSKA) Sp. z o.o. Warszawa 47
189 Citronex Trans Logistic Sp. z o.o. Zgorzelec 47
190 Sastrans Nova Sp. z o.o. S.K. Kawki 47
191 CARGO Partner Spedycja Sp. z o.o. Moszna-Parcela 46
192 Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o. Szczecin 46
193 Asotra Polska Sp. z o.o. Będzin 46
194 C.H. Robinson Polska S.A. Warszawa 45
195 Transmar Lilla i Marcin Ungier sp.j. Deszczno 45
196 BCUBE Sp. z o.o. Sosnowiec 45
197 Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 44
198 P.U.H.T. MŁYNPOL Ryszard Stalmach Wyszków 44
199 Antrans Bis Anna Pacia sp.j. Jeżówka 44
200 Jan Kulczyk Gdańsk 44
201 DSV ROAD Sp. z o.o. Duchnice 43
202 Targor – Truck Sp. z o.o. Rzekuń 43
203 Agencja Celna Terminus S.J. Białystok 43
204 Śląskie Centrum Logistyki S.A. Gliwice 43
205 Trade & Trans Expert Czaicki i Czaicki sp.j. Sławków 43
206 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Żary 42
207 Firma Handlowo Usługowa Północ Południe Kazimierz Łącki, Krzysztof Stabrawa sp.j. Muchówka 42
208 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 42
209 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Gliwice 42
210 Wieliński Rita Wielińska, Grzegorz Wieliński sp.j. Poznań 42
211 BERTANI POLAND Sp. z o.o. Bieruń 42
212 Styropianex Transport Sp. z o.o. Sp.K. Stare Miasto 41
213 VGL ROAD Sp. z o.o. Gdynia 41
214 Bronisław Gwiździel Transport Krajowy i Międzynarodowy Chojnice 41
215 Pkp Cargo Terminale Sp. z o.o. Żurawica 40
216 Eurogate Logistics Sp. z o.o. Warszawa 40
217 Winterpol Sp. z o.o. Zieleniec 39
218 Heisterkamp Transport Sp. z o.o. Szczecin 39
219 RB Trans Service Bis Sp. z o.o. S.K. Warszawa 39
220 Delta Trans Transporte Sp. z o.o. Świętochłowice 39
221 LPG Polonia Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 39
222 Havi Logistics Sp. z o.o. Warszawa 39
223 TRANSPOLAND Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe Skoczów 39
224 Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. Gdynia 39
225 Huta Katowice Zakład Transportu Samochodowego Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 39
226 Logeo Polska Sp. z o.o. S.K. Poznań 38
227 TSL Sp. z o.o. Lublin 38
228 DB PORT SZCZECIN Sp. z o.o. Szczecin 38
229 CAVERAL Sp. z o.o. S.K. Szczecin 38
230 Spedycja i Transport ACROPOL Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kalisz 38
231 Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. Kaniów 38
232 Ewals Cargo Polska Sp. z o.o. Warszawa 38
233 Baltic Stevedoring Company Sylwestrzak sp.j. Szczecin 38
234 PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o. Małaszewicze 37
235 Franklin Sp. z o.o. S.K. Szydlice 37
236 Stępnicki sp.j. Łuków 37
237 Agmat J. Szczech S. J. Jabłonowo Pomorskie 37
238 Unilever Poland Services Sp. z o.o. Warszawa 36
239 Dartom Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 36
240 H.Z. TRANSPORT POLAND Sp. z o.o. Kolonia Klepaczka 36
241 Europe Group Sp. z o.o. Prusice 36
242 Bluegrace Solutions Sp. z o.o. Warszawa 36
243 Spedman Global Logistics Sp. z o.o. Gdynia 36
244 OOCL Poland Limited Sp. z o.o. Gdynia 35
245 Wowix Sp. z o.o. S.K. Zagorzyn 35
246 Czarna Góra S.A. Stronie Śląskie 35
247 Zarząd Portu Morskiego Hel Koga Sp. z o.o. Hel 35
248 Gerlach Sp. z o.o. Dąbrowa 35
249 Majkoltrans Sp. z o.o. Wrocław 35
250 Lot Crew Sp. z o.o. Warszawa 35
251 PKP Cargo Service Sp. z o.o. Warszawa 35
252 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Michtrans Wojciech Michalak Szczecin 35
253 Ebrex Polska Sp. z o.o. Kalisz 35
254 Dast Express Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 35
255 Starter24 Sp. z o.o. Poznań 35
256 Transbud-Katowice Sp. z o.o. Katowice 35
257 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Mik Piosik sp.j. Nowy Tomyśl 35
258 Przedsiębiorstwo Spedycyjno Transportowe Ost Sped Sp. z o.o. Gądki 34
259 Butter Sp. z o.o. Górzec 34
260 Arra Group Sp. z o.o. S.K. Głogów 34
261 Benski Sp. z o.o. sp.k. Solarnia 34
262 Lokofracht Sp. z o.o. S.K. Katowice 34
263 Enterprise Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Stargard 34
264 Slam Poland Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 34
265 EL – ZAK Sp. z o.o. Sp.K. Bieruń 34
266 Gran Sp. z o.o. Głobino 34
267 Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o. Police 34
268 Firma Transportowa Mirko S C Bolesławiec 34
269 Kano Sp. z o.o. Opole 34
270 OST Sped Intermodal Sp. z o.o. Sp.K. Szamotuły 33
271 Bart-Trans Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś 33
272 C. Hartwig Gdynia S. A. Gdynia 33
273 M-TRANS Ireneusz Mędrek Kąpiele Wielkie 33
274 Winner Spedition Polska Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 33
275 Wimak sp.j. Borkowscy, Zdanowski Stare Opole 33
276 Sprint Logistyka Polska S.A. S.K. Szczecin 32
277 Schmidt Polska Sp. z o.o. Nadarzyn 32
278 Schnellecke Polska Sp. z o.o. Poznań 32
279 Fuh Tas Marek, Grażyna, Angelika Frączkiewicz sp.j. Korytów A 32
280 Taj sp.j. Piętka Andrzej, Piętka Halina Warszawa 32
281 Międzynarodowy Transport Drogowy i Spedycja Olma Elżbieta Mastalerz Marek Mastalerz sp.j. Nowy Sącz 32
282 Bednarek Transport S.J. Tomiczki 32
283 Wiśniowski Sp. z o.o. Wielogłowy 31
284 Euro-Pegaz Sp. z o.o. Transport S.K. Warszawa 31
285 Trans-Krusz Sp. z o.o. S.K. Pszczyna 31
286 Lidmann i Megger sp.j. Lisi Ogon 31
287 Tranzyt Jan Nowak sp.j. Opole 31
288 Wipax Sp. z o.o. Świętochłowice 30
289 HERMESPOL Sp. z o.o. Kleszczewo 30
290 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Tychy 30
291 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Spedycyjne Export-Import Transpil-Spedition Waldemar Bocheński Skórka 30
292 Transcargo Sp. z o.o. Szczecin 30
293 Atenon Sp. z o.o. S.K. Wrocław 30
294 Rola-Trans T.Gadomski, J.Gadomski sp.j. Przasnysz 30
295 Global Motion Sp. z o.o. Kraków 29
296 WEGA – A Sp. z o.o. PW Kalisz 29
297 Automotive Logistics Polska Sp. z o.o. Bestwina 29
298 HIT Transport Międzynarodowy I Spedycja Sp. z o.o. S.K. Wolsztyn 29
299 Bedmet Sp. z o.o. S.K. Opole 29
300 Arka Sp. z o.o. Woskrzenice Duże 29
301 Gepa Logistics Sp. z o.o. S.K. Kórnik 29
302 Wiskol Sp. z o.o. S.K. Nowiny 29
303 Trans Kinetik Sp. z o.o. S.K. Warszawa 29
304 Sprintbox Sp. z o.o. Wrocław 29
305 SACHS-TRANS SACHS MAREK Radlin 29
306 Stalko-Przybysz i Wspólnicy sp.j. Zielonka 29
307 Przedsiębiorstwo Finansowo Handlowo Usługowe Framar Maria Jagusiak I Franciszek Jagusiak sp.j. Kalety 28
308 Zasada Trans Spedition Sp. z o.o. sp.k. Brzesko 28
309 Miśtransport i Spedycja sp.j. Tarnów 28
310 EURO24 Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 28
311 LLOYD’S REGISTER POLSKA Sp. z o. o. Gdańsk 28
312 Mtb Sp. z o.o. Sulechów 28
313 Hoffman Transport Sp. z o.o. Janikowo 28
314 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 27
315 Frigo Sp. z o.o. Wiskitki 27
316 INTRA S.A. Iłowa 27
317 Charter Sp. z o.o. Wiskitki 27
318 Natrix Sp. z o.o. Szumowo 27
319 Gryf Stevedoring Sp. z o.o. Szczecin 27
320 Damco Poland Sp. z o.o. Mszczonów 27
321 DE ROOY POLAND Sp. z o.o. Warszawa 27
322 Karpacz Ski Arena Sp. z o.o. Karpacz 26
323 MATFIL Sp. z o.o. S.K. Koźmin 26
324 Retos Transport Lampel Czapka sp.j. Skoczów 26
325 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach Kielce 26
326 Daltrans Henryk Dalaszyński sp.j. Kościan 26
327 Euro-Trans Logistyka Sp. z o.o. Warszawa 26
328 Farmada Transport Sp. z o.o. Toruń 26
329 Erontrans S.J. Henryk i Karin Eron Pruszcz Gdański 26
330 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 26
331 C. HARTWIG SZCZECIN Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o. Szczecin 26
332 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wurex Marian Bojar Zamość 26
333 Kapsch Road Services Sp. z o.o. Gliwice 26
334 Euro Finannce Sp. z o.o. Piła 26
335 ANNEBERG TRANSPOL INT Sp. z o.o. Zielona Góra 26
336 Przedsiębiorstwo Usług Portowych Elewator Ewa Sp. z o.o. Szczecin 26
337 Shipco Transport Sp. z o.o. Gdynia 26
338 Epo-Trans Logistic S.A. Tychy 26
339 CEMET SERWIS Sp. z o.o. Małogoszcz 25
340 Piomar Sp. z o.o. Opole 25
341 INFRA SILESIA S.A. Rybnik 25
342 Trans-Drog M. Pomarański, D. Mamrot sp.j. Wałbrzych 25
343 Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowe Dom-Trans Mariusz Lis sp.j. Straszęcin 25
344 Adecon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębe 25
345 Carbo-Sped Sp. z o.o. Małaszewicze 25
346 Sadi Polska – Agencja Celna Sp. z o.o. Bielsko-Biała 25
347 Dartomeks Lichnerowicz sp.j. Rudno 25
348 Sped Partner Sp. z o.o. Leszcze 25
349 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Autozak Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 25
350 Szczecińsko – Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Police 25
351 Cat LC Polska Sp. z o.o. Duchnice 24
352 Stacja Narciarska Małe Ciche Sp. z o.o. Małe Ciche 24
353 ABC Czepczyński Sp. z o.o. S.K. Międzychód 24
354 Lit-Logistic-Information-Transporte Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 24
355 Paganini Tsl Sp. z o.o. sp.k. Nawojowa Góra 24
356 Trans Południe Sp. z o.o. Podgrodzie 24
357 CMA CGM Polska Sp. z o.o. Gdynia 24
358 Petek i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Zabrze 24
359 Polonia Logistyka Sp. z o.o. Myszków 24
360 Żegluga Gdańska Sp. z o.o. Gdańsk 24
361 Stefar Phu Sp. z o.o. sp.k. Zabrzeż 24
362 PORT CONSULTANTS Jacek Parysek i Paweł Parysek S.J. Gdynia 24
363 Krotrans Logistics Sp. z o.o. Tychy 24
364 Abretix Sp. z o.o. S.K. Wrocław 24
365 Walter Schmidt Cement Polska Sp. z o.o. Wrocław 24
366 Mtx Sp. z o.o. sp.k. Kraków 23
367 Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. Kraków 23
368 Prymus Szumacher, Wieczorek sp.j. Gongolina 23
369 Transport Kaczmarek Sp. z o.o. S.K. Chełmek 23
370 Firma Handlowo-Usługowa Bingo G.Popiołek sp.j. Kraśnik 23
371 Nijman / Zeetank International Transport Sp.z o.o Sandomierz 23
372 Ambro Logistics Sp. z o.o. Przykona 23
373 Tevex Logistics Spółka z o.o. Grodzisk Wielkopolski 23
374 A&Z Transport – Logistyka Sp. z o.o. Stęszew 23
375 Margo Worldwide Sp. z o.o. S.K. Poznań 23
376 MPL Services Sp. z o.o. Balice 23
377 F L Polska Sp. z o.o. Szczecin 23
378 Daw-Trans Sp. z o.o. S.K. Rogówko 23
379 Pepsico Logistyka Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 23
380 Towarowy Transport Samochodowy Katarzyna Perkowska Brochów 23
381 Witrans Izak Wenerski sp.j. Grodzisk Mazowiecki 23
382 Faro Autocentrum Sp. z o.o. S.K. Górki Małe 23
383 Aseco Container Seruices Sp. z o.o. Gdynia 22
384 Maram Sp. z o.o. Jawczyce 22
385 Duvenbeck Logistik Sp. z o.o. Wrocław 22
386 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 22
387 MANDERSLOOT – POLSKA Sp. z o.o. Komorniki 22
388 Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. Gdańsk 22
389 Eurotter Logistyka Sp. z o.o. S.K.A. Olsztynek 22
390 Captrain Polska Sp. z o.o. Wrocław 22
391 Miejski Zakład Komunikacyjny W Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 22
392 Przedsiębiorstwo Transbud Sp. z o.o. Warszawa 22
393 Agromex Wojciech i Jacek Fraszka sp.j. Marzenin 22
394 BF Transport Norbert Ryszard Wyszyński Wyszków 22
395 Artano Sp. z o.o. Rypin 21
396 Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o. Gdynia 21
397 M.S.Truck M.Iwanowska S.Iwanowski sp.j. Siedlce 21
398 Logeo Group Logistics Sp. z o.o. S.K. Poznań 21
399 Carbotrans Sp. z o.o. Zabrze 21
400 Savino Del Bene Poland Sp. z o.o. Gdynia 21
401 Rst Logistics Sp. z o.o. Katowice 21
402 ACP Global Forwarding Sp. z o.o. Warszawa 21
403 Nta Sp. z o.o. Gdynia 21
404 Sender J.Bednarek i S-Ka sp.j. Syców 21
405 Friday Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 21
406 Parol Sp. z o.o. sp.k. Toruń 21
407 Thermo Transit Poland Sp. z o.o. Barlinek 20
408 Ts – Transport Service – Sp. z o.o. Gdynia 20
409 Apport Logistyka Sp. z o.o. Ostrów Kania 20
410 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o. Szczecin 20
411 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 20
412 ETRA Sp. z o.o. Zakład Energetyczny Białystok Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe Białystok 20
413 Eko-Trans Kowaluk K. Brzózka M. sp.j. Wełecz 20
414 Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Łódź 20
415 Rt Trans Sp. z o.o. S.K. Szczecin 20
416 Convoy Logistics Platform Sp. z o.o. Niepołomice 20
417 Przedsiębiorstwo Robót Torowych Torrems Sp. z o.o. Brody Małe 20
418 Lz Apolinary Lazar, Marcin Lazar sp.j. Zendek 20
419 Schavemaker Invest Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 20
420 Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. Kołobrzeg 20
421 Transplanner Sp. z o.o. Banino 20
422 Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Tracom Sp. z o.o. Mrągowo 20
423 Lester Sp. z o.o. S.K. Święciechowa 20
424 Fortis Logistics Sp. z o.o. S.K. Katowice 20
425 Wiktorowicz sp.j. Strzegom 19
426 Transterra Polska Sp. z o.o. Warszawa 19
427 Nts Wajnert sp.j. Międzybórz 19
428 Logistics & Transport Company Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 19
429 TRADE TRANS LOG Sp. z o.o. Leszno 19
430 B.P. Transports Sp. z o.o. Lublin 19
431 Ece Logistics Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 19
432 Pastrans Sp. z o.o. Kąpiele Wielkie 19
433 Wekta Transport i Usługi Choiński,Choiński,Chełstowski sp.j. Olsztyn 19
434 Przedsiębiorstwo Martrans Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Szamocin 19
435 Zte Katowice Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 19
436 Almar Transport Spedycja Sp. z o.o. Gostyń 19
437 POLBUS – PKS Sp. z o.o. Wrocław 19
438 Al Trans Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 19
439 Skowroński Logistic Sp. z o.o. Suchorzew 18
440 Przedsiębiorstwo Transportowe Erro-Trans Rogala sp.j. Florianów 18
441 Antrans Group Sp. z o.o. Olkusz 18
442 Allport Cargo Services Poland Sp. z o.o. Warszawa 18
443 Dalubo Kędzierscy sp.j. Piski 18
444 Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. Ustroń 18
445 Pekazet Sp. z o.o. S.K. Kartuzy 18
446 Mammut Ciężki Transport Sp. z o.o. Arentowo 18
447 Cross System Sp. z o.o. Szczecin 18
448 Firma Transportowa Suwała Sp. z o.o. Humniska 18
449 Baltic Trans Sp. z o.o. Poznań 18
450 Ele Taxi Warszawa Sp. z o.o. S.K. Warszawa 18
451 Polski Transport Ciężarowy Sp. z o.o. Warszawa 17
452 Mini Bus Komunikacja Prywatna Andrzej Mosak i Tadeusz Pleskot sp.j. Karczew 17
453 Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. Poznań 17
454 UC Transports Polska Sp. z o.o. Kolonia Klepaczka 17
455 PPHU Pestanpol Stanisław Dunat, Paweł Piecuch sp.j. Biery 17
456 Glob – Trans Itis Sp. z o.o. S.K. Tarnów 17
457 Mar-Koks Krasowski, Szewczyk sp.j. Zielonka 17
458 Kurier Sp. z o.o. Łuków 17
459 Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Czesław i Artur Mierzwa sp.j. Wawrzeńczyce 17
460 NIETEN SERWIS CELNY Sp. z o.o. S.K. Warszawa 17
461 Apis Logistyka Transport Spedycja Sp. z o.o. S.K. Gryżyna 17
462 Visline Sp. z o.o. Gdynia 17
463 Terwer Logistic Sp. z o.o. S.K. Świdnica 17
464 P.U.H. Kips sp.j. – Przemysław Borek, Kinga Borek-Wilczyńska Wyszków 17
465 Gryf Stevedoring Sp. z o.o. S.K. Szczecin 17
466 Master TSL Sp. z o.o. S.K. Łódź 17
467 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DER – TRANS – S.J. W ŚWIEBODZINIE Świebodzin 17
468 Miratrans Sp. z o.o. Sierpów 17
469 It – Logistics Sp. z o.o. Gdynia 17
470 Robi Sp. z o.o. Kwidzyn 17
471 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 16
472 Marcotran Polska Sp. z o.o. Pyskowice 16
473 Polkad Transport&Forwarding Sp. z o.o. sp.k. Katowice 16
474 Hoyer Polska Sp. z o.o. Katowice 16
475 Logic Sp. z o.o. Lutol Suchy 16
476 Fetra Sp. z o.o. Warszawa 16
477 Olimp Trans Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 16
478 Wmw Sp. z o.o. Rybarzowice 16
479 Vgl Sp. z o.o. Gdynia 16
480 Transport Warszawa Usługi Transportowe Sp. z o.o. Warszawa 16
481 Nowak – Nowak Roman, Nowak Arkadiusz sp.j. Żelisławice 16
482 Amax Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Oświęcim 16
483 Tabaknatie Polska Sp. z o.o. Gdynia 16
484 Transdom Domagała i Wspólnicy S.J. Kraków 16
485 Waldemar Kurspiot Transport Towarowy Głogówek 16
486 Voyager Transport Sp. z o.o. Gorlice 16
487 Transrem Sp. z o.o. Gdańsk 16
488 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Eksport-Import Włodzimierz Kawczyński Ślesin 16
489 Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 16
490 Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16
491 PHU MAŃK Sp. z o.o. S.K. Warszawa 15
492 Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Łódź 15
493 Terra-Logis Europe Sp. z o.o. Nieborowice 15
494 Zakład Usługowo-Handlowy Zygmunt, Iwona, Sebastian, Krystyna Ziętek sp.j. Drezdenko 15
495 BBA Transport System Sp. z o.o. S.K. Warszawa 15
496 Transport-Spedycja Firma Skar sp.j. Krystyna Milewska, Renata Firlik Jasieniec 15
497 Bomatur sp.j. Bogusław i Danuta Matlak Czechowice-Dziedzice 15
498 GRAND Sp. z o.o. S.K. Głogów 15
499 ATC Cargo S.A. Gdynia 15
500 Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. Włocławek 15
501 Federalna Instytucja Państwowa Rosyjski Morski Rejestr Statków – Oddział W Polsce Gdańsk 15
502 Bulk Cargo – Port Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 15
503 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne A & B Sp. z o.o. Jasiona 15
504 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe An Tor Andrzej Zwoliński Nieszawa 15
505 Inter Centrum Sp. z o.o. Świętochłowice 15
506 Akpol Sp. z o.o. Szczecin 15
507 Spedimex Sp. z o.o. Sosnowiec 15
508 Konig-Trans Spedition Sp. z o.o. Szczecin 15
509 Goodferry Transport Sp. z o.o. Rzeszów 15
510 PPiasta Sp. z o.o. S.K. Łubnice 15
511 EOP Hoka Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 15
512 Polmet Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Waldemar Janicki Elżbieta Janicka sp.j. Radom 15
513 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Trans-Man Małgorzata Bojar Krzysztof Bojar sp.j. Sitaniec-Wolica 15
514 Interpaper Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 15
515 Anika-Trans – Krzysztof Strzała, Anna Strzała – sp.j. Sokołów Podlaski 14
516 Vesta Polska Sp. z o.o. Kopytów 14
517 Interfjord Poland S.A. Kraków 14
518 Supertrans Sp. z o.o. Karczew 14
519 TRANSGAZ S.A. Zalesie 14
520 Bernarda Konieczna Robert Konieczny Silo Trans sp.j. Gubin 14
521 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Trans-Man Sp. z o.o. Kraków 14
522 Big Car J. i W. Krawczyk sp.j. Zabrze 14
523 Uni – Logistics Sp. z o.o. Gdynia 14
524 BLG Autoterminal Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 14
525 ARMIR Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 14
526 Raf Trans K.Troicka – Jańczuk, R.Jańczuk sp.j. Warszawa 14
527 DTW Logistics Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kopytów 14
528 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 14
529 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Unicem Sp. z o.o. Chełm 14
530 Expresslogic J.T.Czajka sp.j. Siedlce 14
531 Macsped Sp. z o.o. S.K. Szczecin 14
532 Anel Mitoraj Andrzej i Mitoraj Elżbieta sp.j. Skalmierzyce 14
533 Dedal Sp. z o.o. S.K. Dzierżoniów 14
534 Gsf Polska Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 14
535 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Wak – Trans Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14
536 Sobex Sobota sp.j. Trzebicz 14
537 Polwit Group Sp. z o.o. S.K. Rakoniewice 14
538 Czarna Góra – Koziniec Sp. z o.o. Czarna Góra 14
539 ATG Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 14
540 Hopi Pl Poland Sp. z o.o. Warszawa 14
541 Global Sp. z o.o. Gdynia 14
542 Ilog Baltic Sp. z o.o. Szczecin 14
543 Galan Logistics Sp. z o.o. Kobylanka 14
544 Spółka Przewozowa Trans Krupa sp.j. Mielec 14
545 Daher Projects Sp. z o.o. Poznań 14
546 Nordsped Sp. z o.o. S.K. Szczecin 14
547 Rail & Sea Logistics Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14
548 Trans-Cargo Group Sp. z o.o. S.K. Oleśnica 14
549 Feltrans Felczak sp.j. Sochaczew 14
550 Jordan Group Jacek Legendziewicz Kraków 14
551 MDJ Koniaków Sp. z o.o. S.K. Koniaków 14
552 ART-Spedspedycja Międzynarodowa – Zbigniew Szymaniak Sp.K. Plewiska 14
553 Lew-Trans Sp. z o.o. S.K. Cekanowo 14
554 Mtd Mariusz Dziura sp.j. Olewin 14
555 Elltrans Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 14
556 ABS Bonifer Polska Sp. z o.o. Brzeg 13
557 B.W.A Bis Piotr Rozwora, Mariusz Niemczewski sp.j. Środa Wielkopolska 13
558 PDP Logistics S.J. M. Piwoni, M. Potapczuk Biała Podlaska 13
559 Scan-Trans Dziadek Sp.J. Środa Wielkopolska 13
560 Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13
561 Transyacht Makowscy sp. j. Olecko 13
562 Zakład Inżynierii Kolejowej Sp. z o.o. Sandomierz 13
563 Logistic Solutions Group Sp. z o.o. Wrocław 13
564 Twardzik – sp.j. Katowice 13
565 Polfracht Sp. z o.o. Gdynia 13
566 Schavemaker Poland Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 13
567 CTK Logistics S.A. Konin 13
568 Cenergo Logistyka Sp. z o.o. S.K. Białystok 13
569 Profi Logistics Sp. z o.o. sp.k. Łapy 13
570 Nosta Logistik Sp. z o.o. Sopot 13
571 Silva Trans Sp. z o.o. Tarnów 13
572 Galileo Logistic Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 13
573 Foss Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13
574 Telefun Travel Sp. z o.o. Warszawa 13
575 Gab-Trans Józef Gaber Suwałki 13
576 Cometto – Z.Ciszewski i W.Ciszewski sp.j. Wolice 13
577 Beskidus Sp. z o.o. Zembrzyce 13
578 Paass Logistyka Sp. z o.o. Bolesławiec 13
579 JF Hillebrand Poland Sp. z o.o. Gdynia 13
580 Imperial Transport Sp. z o.o. Swarzędz 13
581 Agro Brokers Transport Sp. z o.o. S.K. Wrocław 13
582 Pw Agat Grzegorz Talewicz Sp. z o.o. Spławie 13
583 Mtransport Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 13
584 Trans Ng Sanok Sp. z o.o. Sanok 12
585 TRANS – ZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Transportowych Zawiercie 12
586 Bollore Logistics Poland Sp. z o.o. Gdynia 12
587 Cargo Master Sp. z o.o. Toruń 12
588 Kułton Transport Sp. z o.o. sp.k. Czekanów 12
589 Jastim Sp. z o.o. Warszawa 12
590 Aguana Sp. z o.o. S.K. Giżyce 12
591 4Ward Sp. z o.o. S.K. Śrem 12
592 Transmarino Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 12
593 PHUP Motozbyt Sp. z o.o. Białystok 12
594 Firma Handlowo-Usługowa Truck – Józef Pruś, Robert Pruś, Marcin Pruś sp.j. Dworzysko 12
595 BRW Trans Sp. z o.o. Biłgoraj 12
596 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Inowrocław 12
597 Emerlog Sp. z o.o. Warszawa 12
598 Plus Logistics Soremski & Jaskólski sp.j. Radzionków 12
599 Bukowina – Trans Sp. z o.o. Warszawa 12
600 PBI Logistyka Sp. z o.o. Sandomierz 12
601 Wm Logistic W. Winnowicz M. Głogowski sp.j. Gorzów Wielkopolski 12
602 Promet Cargo Sp. z o.o. Kunowice 12
603 Transgór S.A. Mysłowice 12
604 Roltrans Kwj Czerep sp.j. Mońki 12
605 Magnat Net Sp. z o.o. SP.K. Ostrów Wielkopolski 12
606 PHU Jubo-Trans Jerzy Halczuk, Bogdan Halczuk sp.j. Jasień 12
607 SKY.XS AIRCARGO SERVICES Sp. z o.o. Warszawa 12
608 Broekman Logistics Sp. z o.o. Poznań 12
609 Mmpj – Sp. z o.o. Gdańsk 12
610 Domo-Best Sp. z o.o. S.K. Nowy Tomyśl 12
611 Dodger TSL Sp. z o.o. S.K. Śrem 12
612 Antrans Sp. z o.o. S.K. Głogów 12
613 Dettendorfer Polska Sp. z o.o. Tarnów Opolski 12
614 Kruk Transport Danuta Kruk Zduny 12
615 Hk Logistic Sp. z o.o. Pszczyna 12
616 Roleks Sp. z o.o. Siedlce 12
617 Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. Opole 12
618 Fanlogic Sp. z o.o. S.K. Wałbrzych 12
619 Hsf Logistics Polska Sp. z o.o. Szubin 12
620 Ff Fracht Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 12
621 Skorupska Sp. z o.o. Białystok 12
622 Nippon Express (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 12
623 Taurus Sp. z o.o. Płock 12
624 Deer Sp. z o.o. S.K. Piła 11
625 Wodmel Sp. z o.o. Wołomin 11
626 POLSTEAM Frachtowanie Sp. z o.o. Szczecin 11
627 Grabo-Trans Sp. z o.o. Czeladź 11
628 Indiggo Sp. z o.o. Siedlce 11
629 Visline Express Sp. z o.o. Sp.K. Gdynia 11
630 Tdf Sp. z o.o. Rudno 11
631 LTE Polska Sp. z o.o. Gdynia 11
632 Tron Group Sp. z o.o. S.K. Kielce 11
633 Renmar Sp. z o.o. Pszczyna 11
634 Przedsiębiorstwo Przewozów Międzynarodowych Transeuropa Alfred Kosela sp.j. Koszalin 11
635 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Zamościu Zamość 11
636 Verocargo Sp. z o.o. S.K. Gliwice 11
637 TRAKT Sp. z o.o. Gliwice 11
638 Fercam Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 11
639 TK Transport Sp. z o.o. Szczecin 11
640 Multicco Sp. z o.o. Sp.K. Warszawa 11
641 Promet Trans Sp. z o.o. Turek 11
642 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. Grudziądz 11
643 A2B Online Polska Sp. z o.o. Długołęka 11
644 WI – Trans Sp. z o.o. Sp.K. Gryfice 11
645 Transport, Spedycja, Pol-Buss Sp. z o.o. Poznań 11
646 Cebula Transport Sp. z o.o. S.K. Opole 11
647 Krismar Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 11
648 Startis HMP Sp. z o.o. sp.k. Kraków 11
649 LUDWIG Sp. z o.o. S.K. Mikołów 11
650 Artimas Sp. z o.o. Warszawa 11
651 Intertransports Centre – Polska Sp. z o.o. Police 11
652 Global Trans Sp. z o.o. Goleniów 11
653 Primo Sole Sp. z o.o. Zielonka 11
654 Sten Sp. z o.o. S.K. Żukowo 11
655 Firma Handlowo-Usługowa Romi Mirosław Rosiński, Władysław Rosiński sp.j. Słupia 11
656 Navigar Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 11
657 Kukułka Transport sp.j. Zawada 11
658 Chemical Worldwide Bussiness S.A. Słupca 11
659 Żegluga Ostródzko – Elbląska Sp. z o.o. W Ostródzie Ostróda 11
660 Omegair Cargo Sp. z o.o. Glewice 11
661 Karo Usługi Transportowe Handel Kazimierz Bródka i Robert Bródka sp.j. Zbydniów 11
662 Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Transmas sp.j. Ireneusz i Andrzej Stefaniak Bukowice 11
663 PGS Sp. z o.o. Odolanów 11
664 Euro-Trans sp.j. Danuta i Stanisław Początek Lecka 10
665 Natanex Logistics Poland Sp. z o.o. Warszawa 10
666 Waldrom Usługi Transportowe Rzeszutek sp.j. Mielec 10
667 Borpol D. Zieliński M. Andryjanko sp.j. Tadzin 10
668 Unibaltic Sp. z o.o. Szczecin 10
669 Globe Air Cargo Sp. z o.o. Warszawa 10
670 Kozaryn Sp. z o.o. S.K. Różanki 10
671 Litwiński Transport – Sprzęt – Budownictwo Sp. z o.o. Tęgoborze 10
672 Aldo Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 10
673 Ton-Pol Sp. z o.o. Kobylin 10
674 EuroAfrica Services Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Szczecin 10
675 Niekotrans-Nova Sp. z o.o. Nieborowice 10
676 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Izotrans Sp. z o.o. Trzemeszno 10
677 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku Słupsk 10
678 Aglet Sp. z o.o. Warszawa 10
679 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxpol Sp. z o.o. Wałbrzych 10
680 Excel Handling Sp. z o.o. Warszawa 10
681 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 10
682 EP Cargo Polska S.A. Czechowice-Dziedzice 10
683 As Logistics Sp. z o.o. Warszawa 10
684 Rotrans Cybinka Sp. z o.o. sp.k. Cybinka 10
685 J.P. Transport Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 10
686 Profit Express Sp. z o.o. Kraków 10
687 Zet Logistic Sp. z o.o. Nowy Sącz 10
688 Arner Sp. z o.o. S.K. Krzynowłoga Mała 10
689 Hanseatic Coal & Coke Trading Polska Sp. z o.o. Sopot 10
690 Ipsen Logistics Sp. z o.o. Morawica 10
691 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hitor Sp. z o.o. S.K. Toruń 10
692 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowe KRUCZEK Paweł Kruczek Brzozów 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2017 roku,

2. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. zł.

3. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. zł.

 
Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.:  C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.
Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

OFERTA HANDLOWA

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki 2019 kosztuje 990 zł netto, dyplom XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 – 330 zł netto, logo promocyjne Brylant Polskiej Gospodarki 2019, które można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach – 330 zł netto, plakietka do statuetki – 30 zł.
Wymiary statuetki: wysokość 21 cm. Średnica szklanego brylantu – 8 cm.
Statuetka zamocowana jest na podstawce z szarego marmuru: długość 7 cm, szerokość 7 cm, wysokość 4 cm.
Waga statuetki z podstawką: 2 kg.
Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo Państwa Firmy w kolorze czarnym, co zwiększy koszt o 60 zł netto.
Logo promocyjne wysyłamy mejlem, a dyplomy i statuetki można otrzymać pocztą albo odebrać na IX Kongresie Nowoczesnej Gospodarki 18 czerwca 2020 r. w Warszawie.
Udział w kongresie kosztuje 400 zł netto od osoby. W tej cenie jest jeden dyplom dla uczestnika kongresu i krótka prezentacja firmy (dwa slajdy: na pierwszym kilka kluczowych zdań o firmie, na drugim logo firmy).
Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla firmy, ale również dla jej pracowników. To dobra forma wyróżnienia pracowników za wkład w rozwój firmy.

Zamówienie wystarczy złożyć mailem. W odpowiedzi wysyłamy wypełniony formularz zamówienia z numerem konta bankowego i oczekujemy na wpłatę na nasze konto bankowe. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyłamy zamówione produkty i fakturę.

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200