Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Przemysłu Spożywczego

Spośród 56 456  polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 906 firm przemysłu spożywczego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

 

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Branży Budowlanej
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 4181
2 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 3812
3 Pfeifer & Langen Polska S.A. Poznań 3509
4 Sudzucker Polska S.A. Wrocław 2912
5 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 2182
6 NESTLE POLSKA S.A. Warszawa 1992
7 ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A. Cięcina 1982
8 Cargill Poland Sp. z o.o. Warszawa 1762
9 Danone Sp. z o.o. Warszawa 1751
10 Cedrob S.A. Ujazdówek 1744
11 JTI Polska Sp. z o.o. Stary Gostków 1398
12 Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 1398
13 ANIMEX Foods Sp. z o.o. S.K. Morliny 1383
14 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1342
15 Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Wysokie Mazowieckie 1273
16 COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1272
17 WAWEL S.A. Kraków 1266
18 Imperial Tobacco Polska S.A. Jankowice 1193
19 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 1164
20 Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Warszawa 1152
21 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 1121
22 Unilever Polska S.A. Warszawa 992
23 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 980
24 Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K. Tymbark 979
25 Carlsberg Supply Company Polska S.A. Warszawa 913
26 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom 894
27 Kwaśniewscy sp.j. Raszyn 824
28 Maspex-Gmw Sp. z o.o. Wadowice 806
29 Nordzucker Polska S.A. Opalenica 739
30 R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o. Swarzędz 720
31 WIPASZ S.A. Wadąg 713
32 Mondelez Polska Sp. z o.o. Warszawa 705
33 Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Import – Eksport Józef Bałdyga Łyse 703
34 STOCK Polska Sp. z o.o. Lublin 693
35 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 692
36 British – American Tobacco Polska S.A. Augustów 675
37 Lotte Wedel Sp. z o.o. Warszawa 669
38 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 661
39 PIEKARNIA OSKROBA S.A. Człekówka 626
40 SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. Sękowo 604
41 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 580
42 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 577
43 Mokate Sp. z o.o. Żory 553
44 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 521
45 POLMLEK Sp. z o.o. Warszawa 517
46 GRAAL S.A. Wejherowo 517
47 Muszynianka Sp. z o.o. Krynica-Zdrój 507
48 Frito Lay Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 500
49 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 496
50 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 489
51 Van Pur S.A. Warszawa 485
52 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 482
53 Lisner Poznań Sp. z o.o. S.K. Poznań 470
54 Sokpol Sp. z o.o. Myszków 468
55 Inter Europol S.A. Marki 462
56 STORTEBOOM HAMROL Sp. z o.o. Granowo 452
57 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 450
58 IGLOTEX S.A. Skórcz 449
59 AMI Sp. z o.o. S.K. Mikstat 442
60 McCAIN POLAND Sp. z o.o. Chociwel 431
61 Bartex Bartol Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 421
62 HERBAPOL LUBLIN S. A. Lublin 411
63 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 375
64 Aryzta Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 368
65 FUTREX Sp. z o.o. Żdżary 367
66 Olimp Laboratories Sp. z o.o. Pustynia 331
67 Ekoland Sp. z o.o. Tychy 330
68 Wyborowa S. A. Poznań 330
69 Froneri Polska Sp. z o.o. Mielec 330
70 DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. Chrzanów 311
71 PPHU KONSPOL – BIS Sp. z o.o. Słupca 306
72 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 297
73 Olewnik Sp. z o.o. Drobin 297
74 AMBRA S.A. Warszawa 295
75 Pudliszki Sp. z o.o. Pudliszki 294
76 BAKOMA Sp. z o.o. Warszawa 291
77 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki 287
78 Cukiernia Sowa sp.j. Bydgoszcz 281
79 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 281
80 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole Koło 277
81 TARCZYŃSKI S.A. Trzebnica 277
82 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 277
83 Foodcare Sp. z o.o. Zabierzów 274
84 POLMOS ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów 273
85 Kerry Polska Sp. z o.o. Kielce 271
86 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 268
87 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 263
88 Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Skawina 263
89 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o. Trzemeszno 261
90 WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o. Rzeczenica 254
91 Roleski sp.j. Zbylitowska Góra 254
92 Intersnack Poland Sp. z o.o. Niedźwiedź 253
93 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL – Józef Koral S.J. Limanowa 252
94 CHIPITA POLAND Sp. z o.o. Warszawa 251
95 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sierpc 250
96 Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Gąsiorek sp.j. Czerniejewo 249
97 Grana Sp. z o.o. Skawina 248
98 Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. Swadzim 247
99 Paula Ingredients Sp. z o.o. sp.k. Kalisz 239
100 Frito Lay Sp. z o.o. Warszawa 236
101 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 230
102 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 229
103 Viking Malt Sp. z o.o. Sierpc 220
104 Komplet Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 220
105 SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o. Poznań 220
106 Stokson sp.j. Henryk Stokłosa i Wspólnicy Chorzów 219
107 Goodmills Polska Sp. z o.o. Stradunia 218
108 Austria Juice Poland Sp. z o.o. Chełm 218
109 Animex K4 Sp. z o.o. Warszawa 216
110 Zakład Produkcji Rolnej Miropasz M.Wiczyński sp.j. Mirowice 214
111 Piekarnia K.I A. Cichowscy , E. Federowicz sp.j. Warszawa 212
112 Browar Namysłów Sp. z o.o. Namysłów 211
113 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 204
114 Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K. Majdan 203
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 199
116 Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki 199
117 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 199
118 Zakłady Mięsne Łuniewscy Eugeniusz Łuniewski Kostry-Śmiejki 196
119 Świeże i Zielone Sp. z o.o. S.K. Kórnik 196
120 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 195
121 MRÓZ S.A. Borek Wielkopolski 193
122 MOKATE S.A. Ustroń 193
123 TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 189
124 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agro-Top Sp. z o.o. Wiśniew 185
125 Arctic Navigations Sp. z o.o. Warszawa 184
126 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 183
127 Eko-Vit Sp. z o.o. Łódź 181
128 ONIX Sp. z o.o. Zakrzewo 179
129 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 178
130 Polmass S.A. Bydgoszcz 177
131 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Nik-Pol Sp. z o.o. Ruda Śląska 176
132 Sante A.Kowalski sp.j. Warszawa 173
133 Dijo Baking Sp. z o.o. Wrocław 171
134 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 169
135 Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o. Łódź 168
136 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 165
137 AGRO-RYDZYNA Sp. z o.o. Kłoda 164
138 Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o. Warszawa 160
139 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina 159
140 Polski Ogród Sp. z o.o. Warszawa 156
141 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 155
142 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 153
143 Suszarnia Warzyw Jaworski sp.j. Bramki 153
144 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina 151
145 Firma Kabanos Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk sp.j. Jabłonka 150
146 Agros Nova Food Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 149
147 Konspol Holding Sp. z o.o. Nowy Sącz 148
148 ADM Czernin S.A. Szamotuły 143
149 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 143
150 Browar Dojlidy S.A. Białystok 139
151 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 138
152 Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK B. Wolarek, W. Wolarek S.J. Nowa Wieś Szlachecka 138
153 Piast Pasze Sp. z o.o. Lewkowiec 138
154 Rauch Polska Sp. z o.o. Przeworsk 136
155 Balcerzak Sp. z o.o. Sława 134
156 Putka Sp. z o.o. S.K. Warszawa 134
157 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 129
158 Piekarnia Familijna sp.j. Elżbieta Kowalczyk Witold Kowalczyk Kuźnica Czeszycka 128
159 Crisp Malt Sp. z o.o. Bydgoszcz 127
160 Helio S.A. Wyględy 125
161 Oleofarm Sp. z o.o. Wrocław 125
162 Zakład Mięsny Poliwczak sp.j. Mysłowice 124
163 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia 124
164 Agrifirm Polska Sp. z o.o. Szamotuły 124
165 DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów 122
166 WILD POLSKA Sp. z o.o. Marcinkowo 121
167 Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J. Radzionków 121
168 AKSAM Sp. z o.o. Sp.k. Osiek 121
169 Suszarnia Warzyw Jaworski S.A. S.K. Bramki 121
170 Lumiko Sp. z o.o. Łuków 120
171 Amco Sp. z o.o. Dybów-Kolonia 119
172 Dr. Oetker Dekor Sp. z o.o. Płock 119
173 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Way – Pol Waś I Waś sp.j. Warszawa 116
174 Wędlinka Sp. z o.o. S.K. Dobrydział 116
175 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 115
176 Verco S .A. Warszawa 115
177 Mckeen-Beef Sh Sp. z o.o. Linne 114
178 Zakłady Mięsne SZUBRYT Zbigniew Szubryt Chełmiec 113
179 Tchibo Manufacturing Poland Sp. z o.o. Marki 112
180 Nowel Sp. z o.o. Legionowo 112
181 Lis Polska Sp. z o.o. Legnica 110
182 SEKO S.A. Chojnice 110
183 Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek Radzyń Podlaski 110
184 Rolpek 2 Sp. z o.o. Strzegom 110
185 Nutripol Sp. z o.o. Olsztynek 109
186 Ceko Sp. z o.o. Goliszew 108
187 Jnt Group S.A. sp.k. Dobroń 108
188 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J. Kwidzyn 106
189 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot sp.j. Starowa Góra 105
190 CREDIN POLSKA Sp. z o.o. Sobótka 104
191 Weko – Polska Sp. z o.o. Raszków 104
192 PPHU LAKTOPOL Sp. z o. o. Warszawa 104
193 OSI Poland Foodworks Sp. z o.o. Chróścina 103
194 Lucky Union Foods – Euro Sp. z o.o. Łozienica 103
195 SARIA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 103
196 Virtu Production Sp. z o.o. Zawiercie 103
197 Dawtona Frozen Sp. z o.o. Błonie 101
198 Ludwig Czekolada Sp. z o.o. Skoczów 101
199 Dat-Schaub Polska Sp. z o.o. Suchy Las 100
200 AGRO – HANDEL Sp. z o.o. Krzywiń 99
201 POLINDUS Sp. z o.o. Kraków 99
202 Bonduelle Polska S.A. Warszawa 98
203 Geo-Poland Sp. z o.o. Poznań 98
204 Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o. Rzeszów 98
205 FERRARINI Sp. z o.o. Sieraków 97
206 ADM SZAMOTUŁY Sp. z o.o. Szamotuły 97
207 ZEELANDIA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 97
208 Brüggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 96
209 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe DARPOL Dariusz Chodanienok Kaczory 95
210 Mirosław Kojs Firma Kojs Jabłonka 95
211 DROSED S.A. Siedlce 95
212 Neorol Sp. z o.o. Chrzan 95
213 Solan Investment Sp. z o.o. Warszawa 93
214 Sovit Jarosław Buczkowski sp.j. Warszawa 93
215 ESPERSEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin 92
216 Franciszek Siegień WPPH Elena Import-Export Żelazków 92
217 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 91
218 Master Pharm S.A. Łódź 90
219 Bastek Coffee & Tea sp.j. Karwie 90
220 Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy INEX Sp. z o.o. Inwałd 89
221 PAMAPOL S.A. Rusiec 89
222 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dworecki sp.j. Golejewo 89
223 System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz sp.j. Lubomierz 88
224 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o. Sława 88
225 Fanex Sp. z o.o. Radonice 87
226 P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o. Odolanów 86
227 Okechamp S.A. Poznań 86
228 NOWAMYL S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Łobez 86
229 KŁOS Sp. z o.o. S.K. Zabrze 86
230 PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy Piwniczna-Zdrój 86
231 SONKO Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 85
232 Zakład Produkcji Spożywczej Jamar Szczepaniak sp.j. Albertów 85
233 Zakład Piekarniczy OMAR Paweł Okólski Kielce 84
234 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 84
235 OSMOFROST Sp. z o.o. Osmolice Pierwsze 84
236 PERLA POLSKA Sp. z o.o. S.K. Głobino 83
237 Makarony Polskie S.A. Rzeszów 83
238 Jurajska Sp. z o.o. Postęp 83
239 Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. Łomża 83
240 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 81
241 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 80
242 Mlekoma Sp. z o.o. Warszawa 80
243 Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. Wałcz 80
244 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX – Sp. z o.o. Solec Kujawski 80
245 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 80
246 GADUS Sp. z o.o. Gdynia 79
247 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 79
248 Proszkownia Mleka Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 78
249 Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o. Sierakowice 78
250 Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski Rudniki 78
251 Zakłady Mięsne Dobrosławów Amanowicz Henryk Dobrosławów 78
252 Komagra Sp. z o.o. Warszawa 77
253 Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o. Warszawa 77
254 Krynica Vitamin S.A. Warszawa 76
255 BROWAR JABŁONOWO ZARZĄD Sp. z o.o. S.K. Jabłonowo 75
256 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 75
257 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 75
258 Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek sp.j. Łowicz 74
259 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 74
260 Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A. Kraków 74
261 Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie Warszawa 74
262 Zakłady Mięsne Silesia S.A. Katowice 74
263 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 73
264 POLARICA Sp. z o.o. Niemierzyno 73
265 Ppzk Sp. z o.o. sp.k. Tarnogród 73
266 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 72
267 XL Energy Marketing Sp. z o.o. Warszawa 72
268 MISPOL S.A. Białystok 72
269 Zpc Flis sp.j. Kuranów 72
270 Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k. Karwia 72
271 BARISTA S.A. Warszawa 71
272 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku Radomsko 71
273 FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o. Białobrzegi 71
274 Oshee Polska Sp. z o.o. Kraków 70
275 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 70
276 Food Service Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 69
277 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 68
278 BHJ Polska Sp. z o.o. Michorzewko 68
279 Agrana Fruit Polska Sp. z o.o. Ławy 68
280 HERMES Sp. z o.o. Włoszakowice 68
281 Spółdzielnia Mleczarska MAZOWSZE Chorzele 68
282 Zbyszko Company S.A. Radom 67
283 Lubella Food Sp. z o.o. sp.k. Lublin 67
284 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 67
285 FANTASY FOOD Sp. z o.o. Ręczaje Polskie 67
286 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 67
287 EKOPLON Sp. z o.o. S.K. Szydłów 66
288 SCHAAP – POL Sp. z o.o. Puck 66
289 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 66
290 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 66
291 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 65
292 Piekarnia Kraska K. Karwowska-Dołęga G. Dołęga sp.j. Łomża 65
293 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 64
294 Jan Korkus Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Korkus Pajęczno 64
295 Unifreeze Sp. z o.o. Miesiączkowo 64
296 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy sp.j. Płudy 64
297 Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks sp.j. K.E.C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 64
298 Mleczarnia Gościno Sp. z o.o. Warszawa 63
299 Prosiaczek Sp. z o.o. Krąplewice 62
300 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 62
301 Kilargo Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 62
302 PROBIO PROFESJONALNE ŻYWIENIE – Paweł Benedykciński Radziejów 62
303 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 62
304 Agromaks Sp. z o.o. Mizerka 62
305 Eurowafel Sp. z o.o. sp.k. Zator 61
306 REAL S.A. Siedlce 61
307 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 61
308 Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o. Leżajsk 60
309 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin Wola Rębkowska 60
310 Good Food Products Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 60
311 Fantic Górszczak sp.j. Głogoczów 60
312 Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego FRITAR S.A. Tarnów 60
313 FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Kalisz 60
314 ASPROD Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 59
315 Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 59
316 Aspol Bis Sp. z o.o. S.K. Dobrzelin 59
317 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 59
318 SCANDIC FOOD Sp. z o.o. Warszawa 59
319 Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. S.K. Święciechowa 58
320 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 58
321 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o. Chybie 58
322 Microstructure Sp. z o.o. Warszawa 58
323 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 58
324 Mowi Lębork Sp. z o.o. Lębork 57
325 Kapitan Navi Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński sp.j. Trzebiatów 57
326 Unipol Wypieki Sp. z o.o. sp.k. Biskupice 57
327 Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa 56
328 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 56
329 Murawscy Sp. z o.o. S.K. Żerków 55
330 POPRAD Sp. z o.o. Muszyna 55
331 Superfish S.A. Ustronie Morskie 55
332 Aleksandria Sp. z o.o. sp.k. Aleksandria Pierwsza 55
333 SKAWA S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Wadowice 55
334 Dino Krotoszyn Sp. z o.o. Krotoszyn 55
335 Dobr-Mięs S.Cichórz, W.Cichórz sp.j. Dobra 55
336 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 55
337 Z.P.C. Złoty Kłos Wiesława Binkowska, Dorota Binkowska sp.j. Kielce 54
338 Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Leoncin 54
339 Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o. Katowice 53
340 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie Niechlów 53
341 Lactima Sp. z o.o. Morąg 53
342 Eurohansa Sp. z o.o. Toruń 52
343 MAJAMI Sp. z o.o. S.K. Bełchatów 52
344 Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j. Kargowa 52
345 Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego w Pile Zetpezet Sp. z o.o. Piła 52
346 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 52
347 PPHU PASZ – KONSPOL Sp. z o.o. Nekla 52
348 Tyskie Sp. z o.o. sp.k. Poznań 52
349 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 51
350 PP-H CYMES Adam Ołów Suwałki 51
351 ECO-BEEF Ubojnia Spółka z o. o. Węgrzynowo 51
352 Emilgrana – Poland Sp. z o.o. Siedlec 51
353 Ovotek Sp. z o.o. Lasocice 51
354 Podlaska Wytwórnia Wódek POLMOS S.A. Warszawa 51
355 Puratos Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 50
356 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komplexmłyn Sp. z o.o. Wągrowiec 50
357 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 50
358 Zakłady Mięsne Peklimar 2 Sp. z o.o. Umienino-Łubki 49
359 Uldo Polska Sp. z o.o. & CO S.K. Wrocław 49
360 Sushi Factory Sp. z o.o. S.K. Robakowo 49
361 FF Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 49
362 Hkscan Poland Sp. z o.o. Świnoujście 48
363 Awiteks Sp. z o.o. sp.k. Kraków 48
364 Browar Zamkowy Sp. z o.o. Racibórz 48
365 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elmar sp.j. Mirosław Będzikowski, Roman Będzikowski Sierpc 48
366 Fdw Pasze Sp. z o.o. Lasocice 47
367 Bg Production Sp. z o.o. Białogard 47
368 Könecke Sp. z o.o. Słubice 47
369 Agrocentrum Sp. z o.o. Kolno 47
370 Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. S.K. Wąsosz Dolny 47
371 Eco Trade Sp. z o.o. Gliwice 47
372 Sonpex A i K Janeczek sp.j. Działoszyn 47
373 Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus Chorzów 47
374 Indrol Sp. z o.o. S.K. Rostarzewo 47
375 DOBROWOLSCY Sp. z o.o. Wadowice Górne 47
376 Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A. Nowy Tomyśl 46
377 Uren Novaberry Sp. z o.o. Lublin 46
378 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Bronisław 46
379 Obory Sp. z o.o. Kozienice 46
380 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 46
381 Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul – Drób Ryszard Kulus, Ewa Kulus S.J. Chwalim 46
382 IMA Polska S.A. Murowana Goślina 46
383 Noris Sp. z o.o. S.K. Drawski Młyn 46
384 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 46
385 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 46
386 KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. Biała Rawska 45
387 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 45
388 Zakłady Mięsne Unimięs S.A. Chrzanów 45
389 Alpex Sp. z o.o. Łęczeszyce 45
390 Mirko Sp. z o.o. Głobino 45
391 Jutar Olgierd Jurek, Andrzej Tarnogrodzki sp.j. Łagiewniki Kościelne 45
392 Konsorcjum Mięsne Okrasa. Grupa Południe Sp. z o.o. Pilica 45
393 Zakłady Mięsne Szajek Sp. z o.o. S.K. Granowo 45
394 Henkell Freixenet Polska Sp. z o.o. Toruń 45
395 Boku Sp. z o.o. Warszawa 45
396 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 45
397 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 44
398 Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska Rzeniszów 44
399 Jamir Sobieraj i Wspólnicy sp.j. Bechcice-Parcela 44
400 Dega S.A. Sianów 44
401 ZMK Delikates Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 43
402 Dms Sp. z o.o. Rybnik 43
403 Orskov Foods S.A. Czaplinek 43
404 Bruno Tassi Plus Przyprawy Sp. z o.o. S.K. Marysin 43
405 Jantar Ltd Sp. z o.o. Zdrada 43
406 Atlanta Poland S.A. Gdańsk 43
407 Zakłady Mięsne Bystry Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Swarzędz 42
408 CARLETTI POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 42
409 Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. Warszawa 42
410 Efferta Sp. z o.o. sp.k. Cząstków Mazowiecki 42
411 Piekarnia-Cukiernia Jacek Błaszkowiak sp.j. Puszczykowo 42
412 Olsza Olbrysz S.J. Warszawa 42
413 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie Krasnystaw 41
414 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 41
415 Zakład Przetwórstwa Rolniczego Sp. z o.o. S.K. Dębniałki Kaliskie 41
416 Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 41
417 Doppelt Sp. z o.o. S.K. Poznań 41
418 Silesian Grain Sp. z o.o. Ziębice 40
419 Algas Sp. z o.o. sp.k. Sosnowiec 40
420 Spa Sp. z o.o. Śmigiel 40
421 Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J. Koło 40
422 Polskamp Sp. z o.o. Warszawa 40
423 Bona-Agra Sp. z o.o. Nadma 40
424 Zakład Produkcji Cukierniczej Cymes Jerzy Klecha, Witold Klecha sp.j. Kłobuck 39
425 Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. Kraków 39
426 Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A. Mścice 39
427 MLEKO Sp. z o.o. Lipsko 39
428 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne K.W.S. Żabczyńscy sp.j. Łaskarzew 39
429 Liogam Sp. z o.o. S.K. Zgórsko 39
430 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Tadeusz Rafałowski Łomża 39
431 Traper J.Smorczewski i M.Machała sp.j. Nowe Opole 39
432 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim Kosów Lacki 39
433 Pałuki E.M. Głuszczyńscy. sp.j. Malice 39
434 CSM Polska Sp. z o.o. Warszawa 39
435 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kawiks Karol Chachulski Wincenty Chachulski sp.j. Patoki 38
436 Colian Factory Sp. z o.o. Opatówek 38
437 Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j. Pajęczno 38
438 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 38
439 LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o. Józefów 38
440 Piekarnia Jerzy, Barbara Buczek sp.j. Kraków 38
441 Westpol-Teeuwissen Pharma Sp. z o.o. Rzeczenica 37
442 Piekarnia Józef Kazana Warka 37
443 Dębowa Polska Sp. z o.o. S.K. Siedlec 37
444 Provitus Dąbrowscy, Malesa sp.j. Radzymin 37
445 William’S Manufacturing Poland Sp. z o.o. Radzymin 37
446 Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o. Stasin 37
447 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie Czarnków 37
448 Polsero Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 36
449 Browar Fortuna Sp. z o.o. S.K. Miłosław 36
450 Polskie Zakłady Zbożowe Lubella Gmw Sp. z o.o. sp.k. Lublin 36
451 Sulmin Borkowski sp.j. Kawle Dolne 36
452 Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Ernestyn Janeta Lubomia 36
453 Cukiernia A.Cieślikowski sp.j. Warszawa 36
454 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach Skierniewice 36
455 Polmlek Raciąż Sp. z o.o. Raciąż 36
456 FROST Barbara Maria Wegenke Jarogniewice 35
457 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bajgiel Jan Wodecki, Ewa Wodecka-Bordun sp.j. Będzino 35
458 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach Siedlce 35
459 Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A. Krynica-Zdrój 35
460 Gran Pik Liwocz Sp. z o.o. S.K. Brzozów 34
461 Interchemall Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o. Jelenie 34
462 Zakłady Mięsne PAMSO S.A. Pabianice 34
463 Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski Koziołki 34
464 Rubin Energy Sp. z o.o. Warszawa 34
465 Polski Drób Sp. z o.o. S.K. Świdnik 34
466 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 34
467 Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Zalesiu Zalesie 34
468 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 34
469 Natural Sweet Good Sp. z o.o. S.K. Żuromin 34
470 Elstar Fats Sp. z o.o. Stare Pole 34
471 Lst-Polska Sp. z o.o. Nałęczów 34
472 Lonza-Nata Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 33
473 Firma Legierski sp.j. Legierski Leszek, Legierski Zdzisław Istebna 33
474 Carotex Aromaty Sp. z o.o. S.K. Warszawa 33
475 Zakłady Mięsne Tur Sp. z o.o. S.K. Kobylec 33
476 Zakłady Mięsne SOMIANKA Andrzej Ruciński Somianka 33
477 Snebo Sp. z o.o. Orchowo 33
478 Biofeed Sp. z o.o. Rajkowy 33
479 Hanpol S. J. PPHU Bytom 33
480 Konvin Sp. z o.o. Głuchów 33
481 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 33
482 Gospodarstwo Rybackie Gosławice Sp. z o.o. Konin 33
483 RUN – CHŁODNIA Sp. z o.o. Włocławek 33
484 Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendel Antoni, Struk Edmund sp.j. Władysławowo 32
485 Zakłady Mięsne Olewnik Sp. z o.o. Sierpc 32
486 Wimar-Chłodnia Sp. z o.o. Radwanków Szlachecki 32
487 Zakład Masarski Więcek sp.j. Dariusz i Klaudiusz Więcek Psary 32
488 AKO S.A. Bydgoszcz 32
489 Eggs Product Sp. z o.o. Żylice 32
490 Ubojnia Drobiu Elczar sp.j. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 32
491 Edpol Food & Innovation Sp. z o.o. Łomża 32
492 Firma Usługowo-Handlowa Natur Vit Marek Płachta Pińczów 32
493 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe i Transportowe Marter Góreccy sp.j. Sierpc 31
494 Masarnia ELMAS Krystyna Krzyżanowska Radom 31
495 Prospona Sp. z o.o. Nowy Sącz 31
496 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 31
497 KRUGER POLSKA Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 31
498 Greenyard Frozen Investments Pl Sp. z o.o. Lipno 31
499 Zakład Mięsny Kamieńczyk sp.j., Irena, Jan i Dariusz Kalisz Kamieńczyk 31
500 Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o. Grudziądz 31
501 PPHU Agrotex Sp. z o.o. Łososina Dolna 31
502 POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture Żabno 31
503 Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o. Krzywiń 31
504 Zakład Drobiarski Linodrób Kwiatkowscy sp.j. Linowo 31
505 ULMER, Ulmer Danuta i Paweł S.J. Warszawa 31
506 Smakmak Sp. z o.o. sp.k. Strzyżewice 30
507 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku Olecko 30
508 MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J. Gromadka 30
509 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 30
510 Pets Dolfos Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 30
511 Lucjan Przybyła Przedsiebiorstwo Przemysłu Mięsnego MARS Łubnice 30
512 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 30
513 Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp.j. Jaworzno 30
514 Młyn Szadek Jerzy Łaszkiewicz i Synowie sp.j. Szadek 29
515 Zakład Produkcyjno Handlowy WITAMINA Mirosław Szczypek Mniszew 29
516 Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak Siedlec 29
517 Zakład Cukierniczy Michaś A.Szymczyk, K.Chojnacka-Szymczyk sp.j. Częstochowa 29
518 Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J. Kościerzyna 29
519 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna 29
520 Z.P.O.W.Milejów Sp. z o.o. Milejów-Osada 29
521 Iko Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Augustowo 29
522 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Usługowo-Handlowe Prosper Sp. z o.o. Łukta 29
523 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Komers – Mag H.Jarczok, K.Moc – sp.j. Międzyrzecze Dolne 29
524 M.K.Z. Sp. z o.o. Rawicz 29
525 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 29
526 Górni Sp. z o.o. S.K. Giżycko 29
527 Kiszeczka Sp. z o.o. Karczew 29
528 Firma Handlowo-Produkcyjna Janas sp.j. Kraków 29
529 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Marusza 29
530 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Chromowola 29
531 Contimax S.A. Bochnia 29
532 Dromico Sp. z o.o. S.K. Mikstat 29
533 Piekarnia Janca sp.j. Smołdzino 28
534 Wtg Holding Sp. z o.o. Najdziszów 28
535 Pupil Foods Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 28
536 Rzeźnia Braci Szypcio S.J. Mońki 28
537 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J. Pieniężno 28
538 Tmt Sp. z o.o. Łomża 28
539 Przediębiorstwo Wielobranżowe Laskopol Halina Dudek,Roman Dudek sp.j. Limanowa 28
540 Kazeina Polska Sp. z o.o. Legionowo 28
541 Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Vortumnus Sp. z o.o. Lisów 28
542 Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o. Szczecin 28
543 Hi Tec Nutrition Sp. z o.o. Wrocław 28
544 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Koniarek Andrzej Koniarek Kozia Góra 28
545 Browar Na Jurze – Ewa Piątek sp.j. Zawiercie 28
546 Dubimex Zakład Przetwórstwa Mięsa sp.j. Zygmunt Dubielak Gostynin 28
547 Grokam Gbl Sp. z o.o. Mielec 28
548 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek sp.j. Buczkowice 28
549 Zakład Przetwórczy Rolno-Spożywczy, Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Marek Kujawski sp.j. Uniszki-Cegielnia 28
550 Zakłady Mięsne Mielczarek Sp. z o.o. sp.k. Komorniki 27
551 Zakład Przetwórstwa Mleka MLECZ Sp. z o.o. Wolsztyn 27
552 Tasomix 2 Sp. z o.o. Biskupice Ołoboczne 27
553 JACK P.P.U.H. PIEKARNIA BAGIETKA Marek Jackowski Kostrzyn nad Odrą 27
554 Zakład Piekarski Grzyb sp.j. Tęgoborze 27
555 Zakłady Mięsne Viando Sp. z o.o. S.K. Radojewice 27
556 Piekarnia Halina H. Milczek, J. Milczek sp.j. Starościn 27
557 Bestkebab Sp. z o.o. Lisowice 27
558 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 27
559 Piekarnia Warmińska Sp. z o.o. S.K. Braniewo 27
560 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech Sp. z o.o. Kolbuszowa 27
561 Ajinomoto Poland Sp. z o.o. Warszawa 27
562 Ubojnia Przywarty Sp. z o.o. S.K. Babin-Olędry 27
563 Aves Sp. z o.o. Gajewniki 26
564 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ozimek , K. Ozimek, R. Ozimek, M. Ozimek sp.j. Stargard 26
565 Jan Rumaniec Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Młyn Gospodarczy w Dobrem Dobre 26
566 Eisberg Sp. z o.o. Legnica 26
567 Kinga Pienińska Sp. z o.o. Kraków 26
568 Zakłady Mięsne Niebieszczańscy sp.j. Proszówka 26
569 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 26
570 Powiśle A.Pietras M.Stasiak J.Pietras sp.j. Kępa Chotecka 26
571 Imex Poland Sp. z o.o. Brzesko 26
572 Zakład Mięsny Smoliński Zbigniew Smoliński i Wspólnicy sp.j. Długa Wieś 25
573 Bifix Wojciech Piasecki sp.j. Górki Małe 25
574 Piekarnia Baldwin Jastrzębski, Mańkowski sp.j. Skórzec 25
575 Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o. Starzawa 25
576 Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j. Turośń Kościelna 25
577 Victoria Cymes Sp. z o.o. Wałcz 25
578 Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 25
579 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 25
580 Mbm Meat Food Sp. z o.o. Kazimierów 25
581 Sezam sp.j. Włodarczyk Baranowo 25
582 Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k. Łódź 25
583 Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik Sp. z o.o. Stróże 24
584 Pol-Pasz Sp. z o.o. Siedlce 24
585 Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo 24
586 Koga-Maris Sp. z o.o. Hel 24
587 Firma Handlowo-Produkcyjna Barbara Sp. z o.o. Turza 24
588 Martex sp.j. Stanisław Furtak i S-Ka Zębowice 24
589 Cezar sp.j. Handel-Produkcja-Usługi W. Zglecz, U. Wojtkowska i Wspólnicy Kręgi Nowe 24
590 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 24
591 Runoland Sp. z o.o. – sp.j. Góra 24
592 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 24
593 McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 23
594 Stoczek Natura Sp. z o.o. Stoczek Łukowski 23
595 Bacówka Towary Tradycyjne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rajbrot 23
596 AGRAM S.A. Lublin 23
597 Tarsmak Gondek i Wspólnicy sp.j. Radgoszcz 23
598 Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Kram Jerzy Andrzejak, Maria Andrzejak sp.j. Wolsztyn 23
599 Firma Drobiarska Sp. z o.o. Strzegom 23
600 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 23
601 LINEX Sp. z o.o. Lubowidz 23
602 Planet Food Sp. z o.o. S.K. Kalisz 23
603 AGRO – KOCIĘBA Bogdan Kocięba Czarnocin 23
604 Zakłady Mięsne BRADO – 2 S.A. Tomice 23
605 Mirasol Wilk sp.j. Słubice 23
606 Agro-Smak Jajecznik i Spółka sp.j. Dębe-Kolonia 23
607 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo- Usługowe Demeter Góra Czesław Ostrowski Robert sp.j. Kamieńsk 23
608 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Smak – Grzegorz Dorosz i Bronisław Dorosz sp.j. Cieszków 23
609 Bestmilk Sp. z o.o. Warszawa 23
610 Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o. Dębniałki Kaliskie 23
611 CUKIERNIA MISTRZA JANA Sp. z o.o. Szczecin 23
612 Wytwórnia Pasz i Koncentratów Maria Bąkowska Inowrocław 22
613 Piekuś Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 22
614 Piekarnia Cukiernia OKRUSZEK G. i M. Mironowicz – Sp.J. Białystok 22
615 BAKOMA BIS Sp. z o.o. Janików 22
616 Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński sp.j. Górki Wielkie 22
617 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Rol-Pek Leszek Roleski Zbylitowska Góra 22
618 Libra Polska Sp. z o.o. Warszawa 22
619 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Dwór Gdański 22
620 Uzdrowisko WYSOWA S.A. Wysowa-Zdrój 22
621 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Myszków 22
622 Efes-Pol Fedai Simsek Sp. z o.o. Złotkowo 22
623 Piekarstwo-Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy sp.j. Łódź 22
624 Serwis Plus Sp. z o.o. Warszawa 22
625 Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j. Białystok 22
626 Benus Sp. z o.o. Poznań 22
627 Frost Second Sp. z o.o. sp.k. Jarogniewice 22
628 Masarnia Borowe J. B. Pluta sp.j. Borowe 21
629 1 Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik 2 Nieruchomości Sławomir Mielnik Straszyn 21
630 Interfiber Sp. z o.o. Warszawa 21
631 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 21
632 RAB JAŻYNIEC Adam Moder Bogusław Jóźwikowski Jażyniec 21
633 Zakład Mięsny Bukat sp.j. Kołodzińscy Jarocin 21
634 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Tadeusz Żelazko Sp. J. Nowy Sącz 21
635 PPHU MARK’S Sp. z o.o. Prusak 21
636 Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki sp.j. Siedlęcin 21
637 Cukiernia-Piekarnia Jacek Romanowski sp.j. Wólka Brzezińska 20
638 Bioticom Sp. z o.o. Warszawa 20
639 Jarzyny Meyer Sp. z o.o. Kożuchów 20
640 Michna Sp. z o.o. sp.k. Ropuchy 20
641 Antonio M.S. Niezabitowscy S.J. Prandocin-Wysiołek 20
642 Waldi Zakłady Mięsne Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Wielkopolski 20
643 Chłodnia Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 20
644 Koliber sp.j. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 20
645 Naturtim Sp. z o.o. S.K. Włocławek 20
646 TEEKANNE – POLSKA Sp. z o.o. Kokotów 20
647 Unipasz. Zenon Mazuruk i Bogdan Raczyński sp.j. Siemiatycze 20
648 Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. Radom 20
649 Piekarnia – Cukiernia S.J. Dopiewo 20
650 Gobarto Dziczyzna Sp. z o.o. Grąbkowo 20
651 Przetwórstwo Mięsne Płatek Sp.J. Nowa Wieś Szlachecka 20
652 ZUH Wojciechowski Zdzisław Wojciechowski Sobawiny 20
653 ARLA FOODS S.A. Tychowo 20
654 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Farpol Sp. z o.o. Łódź 19
655 Naarden Polska Sp. z o.o. Legionowo 19
656 PPHU Rolpot sp.j. Królewski i Panek Płock 19
657 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce Hajnówka 19
658 JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska Środa Wielkopolska 19
659 Zakład Przetwórstwa Spożywczego Maków Sp. z o.o. Maków 19
660 DE Graaf Poland Sp. z o.o. Pelplin 19
661 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Zbęchy-Pole 19
662 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j. Jeziorko 19
663 JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska Łódź 19
664 Ośrodek Hodowli Pstrąga Ubiedrze Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 19
665 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Pik Płuciennik i Kołacz sp.j. Wawrzyszów 19
666 Piekarnia-Cukiernia Szelców Lesko sp.j. Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc Lesko 19
667 Cukiernia Nova Sp. z o.o. S.K. Stargard 19
668 Firma SMALCO Marianna Jarosz Goczałkowice-Zdrój 19
669 PIEKARNIA MIMA S.J. Sikora i Janowscy Ostrów Wielkopolski 19
670 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Rzeźnik Przemysław Paszkowski Jeżów 19
671 Sprzedaż Hurt Detal Przetwórstwo Ryb Ryby Mielewczyk Jan i Wspólnicy sp.j. Kartuzy 19
672 MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J. Łódź 19
673 Starmeat Katowicz, Ignatowicz sp.j. Aleksandrów Łódzki 19
674 Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 18
675 WOSANA S.A. Andrychów 18
676 Anka Znamirowska Sp.J. Bogoniowice 18
677 Zakłady Mleczarskie Laktopol – A Sp. z o.o. w Łosicach Łosice 18
678 Wanda Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 18
679 Unico Katarzyna, Adam Jasińscy – sp.j. Łomża 18
680 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Venus M.Zyga S.J. Marysinek 18
681 Agrocomex Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 18
682 Piast Pasze II Sp. z o.o. Płońsk 18
683 Rolnik Sp. z o.o. Mikołów 18
684 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk sp.j. Gdańsk 18
685 Lis Sp. z o.o. S.K. Sierakowice 18
686 Zakłady Zbożowo-Młynarskie Pzz w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 18
687 Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy S.J. Kutno 18
688 Piekarnia – Ciastkarnia Maria, Paweł Walenciak sp.j. Kiełczewo 18
689 Product Plus Kozanecki – Begier – Słabolepszy sp.j. Kleszczewo 18
690 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Bifood Sp. z o.o. Psary Polskie 18
691 All Taste Sp. z o.o. Jaworze 18
692 Evrafish Sp. z o.o. Brusy 18
693 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 17
694 Rab-Pol Sp. z o.o. Siemianice 17
695 Podlaskie Przedsiębiorstwo Mięsne Sp. z o.o. Białystok 17
696 Browar Pinta Sp. z o.o. Żywiec 17
697 Piekarnia Piskorek Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś 17
698 Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j. Zator 17
699 Cukry Nyskie Spółdzielnia Pracy Nysa 17
700 Badapak-Borowski, Bieganowski sp.j. Bieniewiec 17
701 Cukiernia – Piekarnia B & M Wenta sp.j. Lębork 17
702 Suchan Zakład Mięsny sp.j. Barbara Suchan, Kazimierz Suchan Zagacie 17
703 Krzysztof Czajczyk i Dariusz Czajczyk sp.j. Mogilany 17
704 Mamut Polska S.A. Poznań 17
705 Sharman Sp. z o.o. Pyrzyce 17
706 Ajax Sp. z o.o. Jaworzno 17
707 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Edmir-Pol J. i M. Hutnik sp.j. Chorzów 17
708 MLEKOVITA S.A. Morąg 17
709 ZPM Hochel Sp. z o.o. Micigózd 17
710 Piekarnia Ciastkarnia Jasiek sp.j. Marian i Ewa Jasiek Pszczyna 17
711 KANWIL Sp. z o.o. Firma Produkcyjno – Handlowa Dębica 17
712 Zakład Mięsny Kawscy sp.j. Różnowo 17
713 Piekarnia-Ciastkarnia Kuna sp.j., Małgorzata Kuna i Grzegorz Kuna Żabia Wola 17
714 Victus Mielczarek i Kowalska sp.j. Działoszyn 17
715 Europiek Sp. z o.o. Lublin 17
716 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Rejów 16
717 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska sp.j. Toruń 16
718 Raków S.J. Raków Duży 16
719 Diaspolis Sp. z o.o. S.K. Kruszów 16
720 Twist Sp. z o.o. Rybnik 16
721 Prebake Sp. z o.o. Szczecin 16
722 Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o. Góra Ropczycka 16
723 Green Absolutes Sp. z o.o. Władysławowo 16
724 Zakład Piekarniczo – Cukierniczy B.M. Michalscy sp.j. Katowice 16
725 Xdrob Sp. z o.o. Gorzewo 16
726 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk Sieradz 16
727 LAS – KALISZ Sp. z o.o. Tomnice 16
728 Tanis K.T.M.A. Pyzara sp.j. Stalowa Wola 16
729 Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 16
730 Foodexo Sp. z o.o. Warszawa 16
731 PPHU MARKAM Andrzej Marek SKOLARUS Kasinka Mała 16
732 Roll sp.j. J. Post, D. Mulka Bielsko-Biała 16
733 Kłos M. Kurzyca sp.j. Katowice 15
734 Agro-Danmis Gramowscy S.J. Wyszyny 15
735 Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe MATEO Stanisław Cabaj Dębica 15
736 Joker-Herby Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Sp. z o.o. Herby 15
737 MARLIN Anna i Piotr Topczewscy Sp.J. Grzybowo 15
738 Piekarnia Grela sp.j. Mariusz, Tomasz Grela Mełgiew 15
739 Excellence S.A. Lipa 15
740 Ulkem Dönerproduktion Sp. z o.o. Osieczna, Wybudowanie 15
741 Gom Owczarek S.J. Gomunice 15
742 Holger Food Group Sp. z o.o. Luboń 15
743 Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie Chełm 15
744 Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o. Mielno 15
745 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Obornikach Śląskich Oborniki Śląskie 15
746 Ana Trading Sp. z o.o. S.K. Warszawa 15
747 Aqua Farm Sp. z o.o. Darłowo 15
748 Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. Olsztynek 15
749 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 15
750 Ritpol Spyrzyński sp.j. Psary 15
751 Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy sp.j. Żeleźniki 15
752 Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. Kosakowski, G. Karwowski sp.j. Piątnica Poduchowna 15
753 Zakład Produkcyjno-Handlowy Darpol M. Omylak, Z. Piątkowski sp.j. Barzowice 15
754 Glutenfree24 Sp. z o.o. sp.k. Katowice 15
755 Zakłady Mięsne Berger Irena i Bonifacy Berger sp.j. Rydułtowy 15
756 Piekarnia – Cukiernia Łobza sp.j. Zaniemyśl 15
757 Gospodarstwo Rybackie – Górki Sp. z o.o. Górki 15
758 Miłomłyn Sp. z o.o. Kijowiec-Kolonia 15
759 Formeds Sp. z o.o. Poznań 15
760 Piekarnia Złoty Kłos Cz. Palonek, W. Brożek, Z. Palonek, R. Palonek sp.j. Dobczyce 15
761 Wega Sp. z o.o. S.K. Wągrowiec 15
762 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Tomaszewski, Małgorzata Sobik, Sławomir Tomaszewski sp.j. Środa Wielkopolska 15
763 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Wola-Pasze Sp. z o.o. Biała Podlaska 15
764 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe J.R. Fanex Sp. z o.o. Radonice 14
765 Wyroby Cukiernicze Keks A. Śliż, S. Gorczyca, S. Maciejowski, D. Skrzyszowska sp.j. Sławęcin 14
766 Biurkom-Flampol Sp. z o.o. Szeligowo 14
767 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Bo-Ro Wilary sp.j. Konojady 14
768 Zakład Hodowli Pstrąga Mylof Sp. z o.o. Zapora 14
769 Biomin Polska Sp. z o.o. Warszawa 14
770 Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin 14
771 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny-Kolonia 14
772 Przedsiębiorstwo Mięsne Hanna i Tomasz Wilczek sp.j. Cieszyn 14
773 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gramar Sp. z o.o. Włodawa 14
774 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy Łubnica 14
775 Istanbul Sp. z o.o. & Co. sp.k. Białe Błota 14
776 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Fructodor Sp. z o.o. Bolimów 14
777 Firma Rozalczyk Sp. z o.o. Parkowo 14
778 Wabo Sp. z o.o. Warszawa 14
779 Zakład Cukierniczy Joker Sp. z o.o. S.K. Miejska Górka 14
780 MULTIVITA Sp. z o.o. Warszawa 14
781 Zakład Mięsny Zofia, Tadeusz i Włodzimierz Przebinda S.J. Nowa Wieś Szlachecka 14
782 Suplemed Sp. z o.o. S.K. Warszawa 14
783 WARWIN S.A. Warka 14
784 ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suchy Las 14
785 Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. S.K. Czernichów 14
786 Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o. Suchowola 14
787 CHRIST Sp. z o.o. Wieliczka 14
788 Prp Mors W.B. Michalak sp.j. Bydlino 14
789 Piekarnia i Cukiernia Drożdżyk Grażyna I Tadeusz Moskal S.J. Łobez 14
790 COSMO Sp. z o.o. Kobiernice 14
791 Brandenburg Game Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 14
792 Maxan Sp. z o.o. S.K. Wardyń 14
793 Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. Majdan 14
794 Damak Food Sp. z o.o. Grzędy 14
795 Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o. Jaworze 14
796 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL-IGLOKRAK Sp. z o.o. Tarnów 14
797 Alpepharma Sp. z o.o. Jelenia Góra 14
798 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żmigrodzie Żmigród 13
799 Marand A. Półkośnik i Wspólnicy sp.j. Sienkiewicze 13
800 Wytwórnia Wód Mineralnych Mineral Marek Duda, Augustyn Maślanka sp.j. Zakład Pracy Chronionej Gorzanów 13
801 FBH Sp. z o.o. S.K. Jankowice 13
802 Sulimar Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 13
803 Agro Food S.A. Pilica 13
804 Weronica Sp. z o.o. Gorlice 13
805 Sms Food Industries Poland Sp. z o.o. Starogard Gdański 13
806 NORD CAPITAL Sp. z o.o. Rekowo Górne 13
807 Piekarnia Merk Dyczewski, Kopiczko sp.j. Suwałki 13
808 Invent Farm Sp. z o.o. Lublin 13
809 GOLIARD Sp. z o.o. Łojki 13
810 Ak Otrębusy Sp. z o.o. S.K. Otrębusy 13
811 PHP BAGIETKA Sp. z o.o. Chojnice 13
812 Zakłady Przemysłu Cukierniczego Śnieżka S.A. Świebodzice 13
813 Rolpol – Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. Uścikowo 13
814 Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze DUBIELAK Gostynin 13
815 Cd S.A. Warszawa 13
816 Polskie Domy Towarowe Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 13
817 Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. Dziekanów Nowy 13
818 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Aquamar Sp. z o.o. Pasieka 13
819 Spółdzielnia Mleczarska W Żarach Żary 13
820 Dai Logistic Solution Sp. z o.o. Dzierżoniów 13
821 Zakład Mleczarski Figand Leszek Figarski i Wspólnicy sp.j. Kolonia Wawrzyszów 13
822 IPF Jobs Sp. z o.o. Poznań 13
823 Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o. Szczodrowo 13
824 Cuiavia Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu Inowrocław 12
825 Zakład Mięsny Mk – sp.j. Norbert Maciejewski Tadeusz Kurzawa Kobylin 12
826 Admirał Sp. z o.o. Lędziny 12
827 Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa Kwidzyn 12
828 Wytwórnia Pasz Solpasz Sp. z o.o. Nowa Sól 12
829 Mks Sp. z o.o. Słupsk 12
830 Karol Sp. z o.o. Sp.K. Strzakły 12
831 Appol Bis Sp. z o.o. Potycz 12
832 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Belin Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak sp.j. Poznań 12
833 Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz i Halina sp.j. Lisów 12
834 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j. Janowiec Wielkopolski 12
835 Premium Rosa Sp. z o.o. Złotokłos 12
836 Comprital Polska Sp. z o.o. Stanisławowo 12
837 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Getak’S Sp. z o.o. Suwałki 12
838 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 12
839 Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Skup i Sprzedaż Export-Import Ryszard Walczak Galewice 12
840 Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk sp.j. Pająków 12
841 Piekarnia Ziarno Jan Winiarski S.J. Tarnów 12
842 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar D.J. Gibke S.M. Archman sp.j. Łódź 12
843 Piekarnia Żytnia K.W.Rasińscy sp.j. Wyszków 12
844 Scf Natural Sp. z o.o. Puławy 12
845 PPHU BAMAL Sp. z o.o. Przeworsk 12
846 Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak sp.j. Warszawa 12
847 TBM Sp. z o.o. Kunów 12
848 SARNA S.J. PUH . SA i SA Chodzież 11
849 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DOMINIK Wiesława Pawlikowska Łąkorz 11
850 Zakład Przemysłu Mięsnego Jan Kociemba Michał Kociemba sp.j. Konojad 11
851 Seamor International Ltd Sp. z o.o. Szczecin 11
852 Stw Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 11
853 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowo Usługowe Gomak Sp. z o.o. Godzianów 11
854 Almar Sp. z o.o. Kartuzy 11
855 Zpihm Złotex Chojnaccy sp.j. Złoczew 11
856 Getmor Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chrzanowo 11
857 Codex Sp. z o.o. Krzeszyce 11
858 Masarnia K.Leśniewski, B.Biegański, G.Sobiech sp.j. Brzozie 11
859 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Herold – Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold sp.j. Zblewo 11
860 Jhj Sp. z o.o. Nowa Wieś 11
861 Perino Sp. z o.o. Nowy Konik 11
862 VIN – KON S.A. Konin 11
863 Piekarnia – Kupczyk Andrzej Kupczyk i Marta Kupczyk sp.j. Chojnów 11
864 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A. Warszawa 11
865 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o. Gołkowice Dolne 11
866 Solida Food Sp. z o.o. Mysiadło 11
867 Abk Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 11
868 Drozd sp.j. Lubartów 11
869 Eldom Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 11
870 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kompasz sp.j. Mirosław Tkaczyk Stanisław Pawłowski Iława 11
871 Mlektar S.A. Tarnów 11
872 Reypol Sp. z o.o. Janowiec 11
873 MACED Sp. z o.o. Polanów 11
874 Blue Ice Sp. z o.o. Andrychów 11
875 Dijo Sweet Sp. z o.o. Zabrodzie 11
876 TOORANK POLSKA S.A. Jasienica 11
877 Sonac Osetnica Sp. z o.o. Osetnica 11
878 Zakład Produkcyjno-Handlowy Argo Sp. z o.o. Łańcut 11
879 Balviten Sp. z o.o. Katowice 11
880 APIS Spółdzielnia Pszczelarska Lublin 11
881 Szumera Sp. z o.o. S.K. Zimnodół 11
882 Łuksza sp.j. J.W.Ł.Łuksza, M.Gajewska Opacz Mała 11
883 Ubojnia A.J.K. Matejka – sp.j. Opole 11
884 Zakład Produkcyjno-Handlowy Global Andrzej Dębowski sp.j. Popów 11
885 Barkas sp.j. E.Świderek G.Świderek A.Skorupińska Obroty 11
886 Agrokordi Sp. z o.o. Szosa Turecka 11
887 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki Bielawa 11
888 Bmb Sp. z o.o. Grójec 10
889 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Smak Zdzisław i Krystyna Truskolascy – sp.j. w Troszynie Troszyn 10
890 Krakowskie Wypieki Sp. z o.o. S.K. Kraków 10
891 Agrocon sp.j. E.Przyborowska i Spółka Warszawa 10
892 Agro Meat Sp. z o.o. Olsztyn 10
893 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak S.J. Janów Lubelski 10
894 Fabryka Przetworów Rybnych MIESZKO Sp. z o.o. Warszkowo 10
895 ABP POLAND Sp. z o.o. Pniewy 10
896 Zachodniopomorskie Mleko Sp. z o.o. Warszawa 10
897 3 Topole Sp. z o.o. Dziekanów Leśny 10
898 Maria Ziębińska, Stanisław Ziębiński Ice Mastry sp.j. Czaniec 10
899 Laguna Ustarbowski Tadeusz, Rekowski Sylwester sp.j. Łebcz 10
900 Polsoja Sp. z o.o. Warszawa 10
901 Wytwórnia Koncentratów i Mieszanek Paszowych Agropol Wawryszuk A.M.P.T., Wilczek A.B. w Motyczu sp.j. Marynin 10
902 Zakład Mięsny Smak-Górno Sp. z o.o. Górno 10
903 Emer Sp. z o.o. S.K. Wyłudki 10
904 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 10
905 Helado Sp. z o.o. Konin 10
906 Bik Stanisław Zakład Drobiarski Chłodnia Składowa Export Import Jędrzejów 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.:  C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.
Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

OFERTA HANDLOWA

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki 2019 kosztuje 990 zł netto, dyplom XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 – 330 zł netto, logo promocyjne Brylant Polskiej Gospodarki 2019, które można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach – 330 zł netto, plakietka do statuetki – 30 zł.
Wymiary statuetki: wysokość 21 cm. Średnica szklanego brylantu – 8 cm.
Statuetka zamocowana jest na podstawce z szarego marmuru: długość 7 cm, szerokość 7 cm, wysokość 4 cm.
Waga statuetki z podstawką: 2 kg.
Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo Państwa Firmy w kolorze czarnym, co zwiększy koszt o 60 zł netto.
Logo promocyjne wysyłamy mejlem, a dyplomy i statuetki można otrzymać pocztą albo odebrać na IX Kongresie Nowoczesnej Gospodarki 18 czerwca 2020 r. w Warszawie.
Udział w kongresie kosztuje 400 zł netto od osoby. W tej cenie jest jeden dyplom dla uczestnika kongresu i krótka prezentacja firmy (dwa slajdy: na pierwszym kilka kluczowych zdań o firmie, na drugim logo firmy).
Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla firmy, ale również dla jej pracowników. To dobra forma wyróżnienia pracowników za wkład w rozwój firmy.

Zamówienie wystarczy złożyć mailem. W odpowiedzi wysyłamy wypełniony formularz zamówienia z numerem konta bankowego i oczekujemy na wpłatę na nasze konto bankowe. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyłamy zamówione produkty i fakturę.

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200