Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 56 456  polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 987 firm przemysłu elektromaszynowego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Przemysłu Elektromaszynowego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Poznań 5703
2 FCA Poland S.A. Bielsko-Biała 4661
3 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 3874
4 Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. Gliwice 3221
5 FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2950
6 GE Power Sp. z o.o. Warszawa 2469
7 RONAL – POLSKA Sp. z o.o. Wałbrzych 2263
8 Valeo Autosystemy Sp. z o.o. Skawina 2224
9 Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2166
10 VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o. Polkowice 1937
11 SITECH Sp. z o.o. Polkowice 1892
12 MAHLE Polska Sp. z o.o. Krotoszyn 1876
13 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 1768
14 BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Warszawa 1751
15 Flextronics International Poland Sp. z o.o. Tczew 1657
16 Amica S.A. Wronki 1614
17 Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Rzeszów 1611
18 LEAR CORPORATION POLAND II Sp. z o.o. Tychy 1588
19 Zf Braking Systems Poland Sp. z o.o. Gliwice 1461
20 Signify Poland Sp. z o.o. Piła 1425
21 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 1418
22 Mann+Hummel Ft Poland Sp. z o.o. S.K. Gostyń 1397
23 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce 1360
24 Wagony Świdnica Sp. z o.o. Świdnica 1357
25 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Świdnik S.A. Świdnik 1330
26 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Oleśnica 1288
27 ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Częstochowa 1270
28 CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock 1258
29 KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. Mielec 1242
30 BorgWarner Poland Sp. z o.o. Jasionka 1232
31 Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. Rzeszów 1154
32 International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. Radom 1153
33 Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. Wronki 1127
34 Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 1114
35 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec 1105
36 ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o. Warszawa 1046
37 Marelli Sosnowiec Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 999
38 FAMUR S.A. Katowice 980
39 Plastic Omnium Auto Inergy Poland Sp. z o.o. Lublin 973
40 JABIL POLAND Sp. z o.o. Kwidzyn 960
41 LG ELECTRONICS MŁAWA Sp. z o.o. Mława 954
42 PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o. Kalisz 941
43 MAN BUS Sp. z o.o. Starachowice 926
44 Famot Pleszew Sp. z o.o. Pleszew 920
45 FEDERAL-MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 886
46 Gestamp Polska Sp. z o.o. Września 878
47 MAN TRUCKS Sp. z o.o. Niepołomice 855
48 TELE-FONIKA KABLE S. A. Myślenice 850
49 Magna Automotive Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 845
50 Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 798
51 Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. Tychy 775
52 ALSTOM KONSTAL S.A. Chorzów 721
53 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 720
54 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy 715
55 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 689
56 Danfoss Power Solutions Sp. z o.o. Wrocław 682
57 SOPEM Sp. z o.o. Niepołomice 668
58 Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 613
59 WIELTON S.A. Wieluń 610
60 APATOR S.A. Toruń 610
61 Wabco Polska Sp. z o.o. Wrocław 587
62 Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. Krosno 542
63 Marelli Bielsko-Biała Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 508
64 Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 507
65 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn 507
66 Faurecia Automotive Polska S.A. Grójec 499
67 Fideltronik Poland Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 485
68 BURY Sp. z o.o. Mielec 474
69 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 459
70 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 450
71 Volvo Polska Sp. z o.o. Wrocław 449
72 Faurecia Wałbrzych S.A. Wałbrzych 448
73 Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. Wierzbice 445
74 EXIDE TECHNOLOGIES S.A. Poznań 436
75 LEGRAND Polska Sp. z o.o. Ząbkowice Śląskie 429
76 Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Wrocław 425
77 RECO POLSKA PRODUKCJA Sp. z o.o. Wrocław 420
78 TI POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 417
79 Husqvarna Poland Sp. z o.o. Warszawa 409
80 Leszczyńska Fabryka Pomp – Sp. z o.o. Leszno 407
81 AIC S.A. Gdynia 406
82 PCO S.A. Warszawa 400
83 NIDEC Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. Niepołomice 390
84 Trumpf Huettinger Sp. z o.o. Zielonka 389
85 Faymonville Polska Sp. z o.o. Łozienica 386
86 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 379
87 BWI Poland Technologies Sp. z o.o. Kraków 364
88 Lumileds Poland S.A. Pabianice 364
89 Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 363
90 Satel Sp. z o.o. Gdańsk 360
91 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 353
92 WB Electronics S.A. Ożarów Mazowiecki 351
93 Ma Polska S.A. Tychy 351
94 HARRIS CALORIFIC INTERNATIONAL Sp. z o.o. Dzierżoniów 350
95 TPV Displays Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 348
96 Lumag Sp. z o.o. Budzyń 345
97 Stadler Polska Sp. z o.o. Siedlce 331
98 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 322
99 Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o. Krzeszów 321
100 Adr Polska S.A. Zagórz 313
101 APATOR POWOGAZ S.A. Poznań 313
102 Brunswick Marine In Poland Sp. z o.o. Warszawa 311
103 Plastic Components And Modules Poland S.A. Sosnowiec 310
104 Joy Global (Poland) Sp. z o.o. Tychy 309
105 ZAP Sznajder Batterien S.A. Piastów 305
106 Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Bielawa 304
107 AC S.A. Białystok 300
108 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice 300
109 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce 299
110 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 299
111 Utc Aerospace Systems Wrocław Sp. z o.o. Wrocław 293
112 Norma Polska sp. z o.o. Sławniów 289
113 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 286
114 Mahle Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 284
115 SOLARIS BUS & COACH S.A. Bolechowo-Osiedle 284
116 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew 282
117 Jbg-2 Sp. z o.o. Warszowice 271
118 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 262
119 Bowa Polska Sp. z o.o. Złotkowo 258
120 MW LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 249
121 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 248
122 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 243
123 APLISENS S.A. Warszawa 239
124 Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice 237
125 PLASTIC OMNIUM AUTO EXTERIORS Sp. z o.o. Gliwice 234
126 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 234
127 Arcelormittal Service Group Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 231
128 Autostore Sp. z o.o. Koszalin 220
129 WILK ELEKTRONIK S.A. Łaziska Górne 216
130 Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o. Swarzędz 215
131 PRONAR Sp. z o.o. Narew 215
132 Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 214
133 UMC Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 213
134 Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. Kraków 212
135 Fabryka Kabli Elpar Sp. z o.o. Parczew 212
136 ETO Magnetic Sp. z o.o. Wrocław 210
137 Zakład Usługowo-Produkcyjny Emiter sp.j. Stanisław Bieda, Piotr Lis Limanowa 208
138 ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 202
139 KROSS S.A. Przasnysz 195
140 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 191
141 Auto-Hak Sp. z o.o. Słupsk 189
142 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków 188
143 Meyer Tool Poland Sp. z o.o. Kalisz 187
144 Abb Industrial Solutions (Kłodzko) Sp. z o.o. Kłodzko 187
145 Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o. Gliwice 186
146 Snop Automotive Opole Sp. z o.o. Opole 184
147 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 182
148 Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 182
149 Thales Dis Polska Sp. z o.o. Tczew 181
150 Spinko Sp. z o.o. Leszno 180
151 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 179
152 Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o. Świebodzice 177
153 Trepko S.A. Gniezno 177
154 Faurecia Legnica S.A. Legnica 176
155 DGS Poland Sp. z o.o. Mierzyn 174
156 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 174
157 DEBON Sp. z o.o. Pępowo 174
158 Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o. Żarów 171
159 Radmor S.A. Gdynia 170
160 Sila Poland Sp. z o.o. Częstochowa 170
161 IS – POLSKA Sp. z o.o. Jawor 170
162 Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. Rawicz 169
163 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 168
164 BITRON POLAND Sp. z o.o. Sosnowiec 167
165 Polmostrów Sp. z o.o. Wysocko Wielkie 166
166 IMI INTERNATIONAL Sp. z o.o. Olkusz 166
167 NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. Wałbrzych 162
168 LM WIND POWER BLADES (POLAND) Sp. z o.o. Łozienica 160
169 Metalbud Sp. z o.o. Podlas 155
170 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne 153
171 Adient Poland Sp. z o.o. Świebodzin 153
172 FIBAR GROUP S.A. Poznań 153
173 N&N Nadratowski sp.j. Bielsk 152
174 APATOR METRIX S.A. Tczew 152
175 Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. Zielonka 152
176 Grammer Automotive Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 152
177 MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 148
178 Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. Warszawa 147
179 AMZ-KUTNO S.A. Kutno 147
180 Spółdzielnia Pracy Arwimont Buk 147
181 TN Polska Sp. z o.o. Kraśnik 145
182 Tenneco Silesia Sp. z o.o. Stanowice 145
183 ZETKAMA Sp. z o.o. Ścinawka Średnia 144
184 Thule Sp. z o.o. Huta Szklana 143
185 Hager Polo Produkcja Sp. z o.o. Tychy 142
186 Pratt & Whitney Tubes Sp. z o.o. Niepołomice 141
187 UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. Ropczyce 141
188 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 140
189 Wezi – TEC Sp. z o.o. Legnica 140
190 AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o. Żarów 140
191 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 139
192 LENA LIGHTING S.A. Środa Wielkopolska 139
193 NIBE – BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 138
194 CRIST S.A. Gdynia 138
195 LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o. Strzelin 137
196 F & F Filipowski sp.j. Pabianice 135
197 Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o. Kraków 134
198 POLMOTORS Sp. z o.o. Mazańcowice 132
199 DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. Jelenia Góra 131
200 EL CAB Sp. z o.o. Bolechowo-Osiedle 130
201 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 128
202 Toyota Boshoku Legnica Sp. z o.o. Legnica 127
203 Signify Poland Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 127
204 Arkus & Romet Group Sp. z o.o. Podgrodzie 127
205 ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. Lublin 125
206 Nuctech Warszaw Company Limited Sp. z o.o. Warszawa 124
207 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 124
208 Fabryka Przyczep Niewiadów Sp. z o.o. Warszawa 123
209 TECHGLASS Sp. z o.o. Kraków 122
210 WOOD-MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. Koło 122
211 Europa Systems Sp. z o.o. Warszawa 121
212 Autobox Innovations Sp. z o.o. S.K. Starachowice 121
213 Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. Bukowno 117
214 Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 117
215 VOESTALPINE ROTEC Sp. z o.o. Komorniki 116
216 ATB TAMEL S.A. Tarnów 115
217 ASK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 115
218 Madro Kraków Sp. z o.o. Niepołomice 115
219 Chemet S.A. Tarnowskie Góry 114
220 FRISTOM Sp. z o.o. S.K. Sicienko 114
221 Bodex Sp. z o.o. S.K. Wrocław 113
222 SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 113
223 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Henmar Sp. J. Henryk Stawowy, Maria Stawowa, Michał Stawowy Koźmin Wielkopolski 113
224 Samasz Sp. z o.o. Zabłudów 112
225 Tm Technologie Sp. z o.o. Morawica 111
226 Ek Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie Sp. z o.o. Turek 110
227 PRO – Cars Group Sp. z o.o. Tychy 109
228 MAXCOM S.A. Tychy 109
229 FAMUR FAMAK S.A. Kluczbork 108
230 Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o. Gniew 108
231 AQUAEL Sp. z o.o. Dubowo Drugie 108
232 SMP POLAND Sp. z o.o. Warszawa 108
233 Celma Indukta S.A. Cieszyn 107
234 PMPoland S.A. Jelenia Góra 107
235 Incobex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 107
236 Emix sp.j. Torbus Tychy 107
237 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 106
238 Kabel Technik – Polska Sp. z o.o. Czaplinek 105
239 Lenze Tarnów Sp. z o.o. Tarnów 105
240 Metaltech Sp. z o.o. Czosnów 105
241 Aluteam Polska Sp. z o.o. Biała Podlaska 103
242 Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Kraśnik 103
243 BMZ Poland Sp. z o.o. Gliwice 103
244 PANASONIC ENERGY POLAND S.A. Gniezno 101
245 VIGO SYSTEM S.A. Ożarów Mazowiecki 100
246 Tapflo Sp. z o.o. Tczew 100
247 Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Zabrze 99
248 Autobast Sp. z o.o. S.K. Maków Podhalański 97
249 Kolsatpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 97
250 Interphone Service Sp. z o.o. Mielec 97
251 Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o. Nowogrodziec 97
252 Mine Master Sp. z o.o. Złotoryja 96
253 Wesob Sp. z o.o. Strumień 96
254 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 96
255 SPRICK ROWERY Sp. z o.o. Świebodzin 95
256 Donako Sp. z o.o. Wrocław 95
257 Joh. Clouth Composite Technology Sp. z o.o. Kamienna Góra 95
258 Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. Kraków 94
259 LWW Śląska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 94
260 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 94
261 SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o. Żywiec 93
262 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 93
263 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 93
264 Z.S.E. OSPEL S.A. Wierbka 92
265 Henryk Konieczny Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Heko Czermno 92
266 IPB Polska Sp. z o.o. Oświęcim 92
267 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa sp.j. Giżycko 92
268 Telestrada S.A. Warszawa 91
269 RELPOL S.A. Żary 90
270 European Brakes and Chassis Components Sp. z o.o. Wrocław 89
271 Nowavent Sp. z o.o. Nowa Sól 88
272 Montex Shipyard Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 87
273 Buglo Place Zabaw Sp. z o.o. S.K. Koszalin 85
274 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 85
275 TECHNOKABEL S.A. Warszawa 85
276 AUTO-FORM Sp. z o.o. i Wspólnik S.K. Sosnowiec 85
277 ENERSYS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 85
278 JG Immobilien Sp. z o.o. Jelenia Góra 84
279 LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Zielona Góra 84
280 Stocznia Szczecińska Sp. z o.o. Szczecin 84
281 Cornaglia Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 84
282 Ster Sp. z o.o. Poznań 83
283 Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Skawina 83
284 Nowodworski sp.j. Częstochowa 83
285 SONEL S.A. Świdnica 83
286 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 82
287 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk sp.j. Janiszewice 82
288 Brenderup Sp. z o.o. Wieleń 81
289 Biko Serwis Sp. z o.o. sp.k. Nowiny 81
290 CGR Polska Sp. z o.o. Częstochowa 81
291 Pawbol Sp. z o.o. Andrychów 81
292 Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o. Żary 81
293 Adler Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 80
294 Sma Magnetics Sp. z o.o. Zabierzów 80
295 Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 80
296 Teknia Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 80
297 SFB POLSKA Sp. z o.o. Ostrzeszów 80
298 Zamel Sp. z o.o. Pszczyna 79
299 Carpol Sp. z o.o. Warszawa 79
300 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 79
301 Metal Expert Sp. z o.o. sp. j. Warszawa 78
302 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 77
303 MIRAGE BOATS W. Bychto i Wspólnicy S.K. Augustów 77
304 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 76
305 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 76
306 ASCO Numatics Sp. z o.o. Warszawa 76
307 Pci Membranes Sp. z o.o. Kostrzyn 76
308 Pemes Gaca i Wspólnicy sp.j. Warszawa 76
309 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J. Piotrków Trybunalski 76
310 GST Automotive Safety Poland Sp. z o.o. Częstochowa 76
311 TECH STEROWNIKI Sp. z o.o. S.K. Wieprz 75
312 Hydrosprzęt sp.j. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla Łąkta Dolna 75
313 M & R Printing Equipment Poland Sp. z o.o. Wojnicz 74
314 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz S.A. Kalisz 74
315 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 74
316 GRASO Zenon Sobiecki Starogard Gdański 73
317 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 73
318 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Aro Karoń sp.j. Częstochowa 72
319 BECKER – WARKOP Sp. z o.o. Świerklany 72
320 Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów 72
321 Pulsar K. Bogusz sp.j. Siedlec 72
322 BROEN POLAND Sp. z o.o. Dzierżoniów 72
323 PONAR WADOWICE S.A. Wadowice 72
324 Agromet Pilmet Sp. z o.o. Brzeg 71
325 METALFER POLONIA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 71
326 KARPOL Sp. z o.o. Piła 71
327 Hapam Poland Sp. z o.o. Łódź 71
328 Lightnet Sp. z o.o. Kobiernice 70
329 Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Będzin 70
330 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 70
331 Elester-Pkp Sp. z o.o. Łódź 69
332 Danfoss Saginomiya Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 69
333 B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przeworsk 69
334 Jenox Akumulatory Sp. z o.o. Chodzież 69
335 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 68
336 Eltem Sp. z o.o. Lublin 68
337 JELCZ Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 68
338 KIEL – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 68
339 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 68
340 Macro Molds Polska Sp. z o.o. Tychy 68
341 Nederman Manufacturing Poland Sp. z o.o. Marki 67
342 Hewalex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czechowice-Dziedzice 67
343 Weber – Hydraulika Sp. z o.o. Nowogrodziec 67
344 Plum Sp. z o.o. Ignatki 67
345 Horpol J.I.A.T Horeczy sp.j. Lipniki 67
346 Kelvion Sp. z o.o. Opole 66
347 Smile Sp. z o.o. Korpele 66
348 Greentech Polska Sp. z o.o. Warszawa 66
349 NORLYS Sp. z o.o. Nowy Sącz 66
350 Zeszuta Sp. z o.o. Warszawa 65
351 Mayr Polska Sp. z o.o. Rojów 65
352 Eltrim Kable Sp. z o.o. Uzdowo 64
353 VTS Sp. z o.o. Gdańsk 64
354 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 64
355 Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A. Mielec 63
356 Stocznia Wisła Sp. z o.o. Gdańsk 63
357 FMR LISICKI Janusz Lisicki Pukinin 63
358 Luxiona Poland S.A. Sadowie 63
359 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 62
360 Intap Advanced Technology Sp. z o.o. sp.k. Bukowiec 62
361 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 62
362 Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. Kuźnia Raciborska 62
363 TechniSat Digital Sp. z o.o. Siemianice 61
364 Ushio Poland Sp. z o.o. Pass 61
365 ETI – POLAM Sp. z o.o. Pułtusk 61
366 Klingenburg International Sp. z o.o. Świdnica 61
367 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 61
368 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 60
369 TECHMATIK S.A. Radom 60
370 Radionika Sp. z o.o. Kraków 59
371 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk 59
372 Coroplast Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 58
373 Zelmotor Sp. z o.o. Rzeszów 58
374 Uni-Masz H.M.Juszczuk sp.j. Panieńszczyzna 58
375 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 58
376 PAS Polska Sp. z o.o. Opalenica 58
377 Eurotherm Poland Sp. z o.o. Tychy 58
378 RADWAG Wagi Elektroniczne Witold Lewandowski Radom 57
379 SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 57
380 Feber Sp. z o.o. Warszawa 57
381 ES-SYSTEM NT Sp. z o.o. Kraków 57
382 FPM S.A. Mikołów 56
383 Elektra Włodzimierz Nyc Witold Nyc sp.j. Ożarów Mazowiecki 56
384 Budtor Bestwina Sp. z o.o. S.K. Bestwina 56
385 KNOTT Sp. z o.o. Zdziechowice 56
386 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Akpo Cegiełkowski Niedzielska sp.j. Laski 56
387 Zakład Techniki Próżniowej Tepro S.A. Koszalin 55
388 Guss-Ex Sp. z o.o. Warszawa 55
389 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 55
390 Posnet Systemy Kas Fiskalnych. Krauze, Ratyński. sp.j. Warszawa 55
391 Besser Poland Sp. z o.o. Wrocław 54
392 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 54
393 LAMAR Sp. z o.o. Smardzów 54
394 Gazex-Drzewicki sp.j. Warszawa 54
395 Aircom Automotive Sp. z o.o. S.K. Pietrzykowice 54
396 Panlink Sp. z o.o. Rokitki 54
397 Budomont Sp. z o.o. Czerwieńsk 53
398 Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. Zegrze Południowe 53
399 INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych Tarnowskie Góry 53
400 Portowy Zakład Techniczny S.A. Gdynia 53
401 TELESKOP Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 53
402 Fca Sp. z o.o. Niepołomice 53
403 Kwazar Corporation Sp. z o.o. Budy-Grzybek 53
404 Wheelabrator Schlick Sp. z o.o. Września 53
405 Przedsiębiorstwo AMS Sp. z o.o. Jagodnik 52
406 POL-EKO-APARATURA S.J. A. Polok-Kowalska, S. Kowalski Wodzisław Śląski 52
407 Tomasz i Danuta Mrukowie Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Plandex sp.j. Stęszew 52
408 Fabryka Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial S.A. Białystok 52
409 Elplc S.A. Tarnów 52
410 PPUH Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o. Mielec 52
411 Sils Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 52
412 FABA S.A. Baboszewo 52
413 Władyslaw Chrobak Firma WALTER Pustyny 52
414 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 52
415 Firma Produkcyjno – Handlowa Art-Metal Jolanta Dobrodziej, Grzegorz Dobrodziej sp.j. Łapino Kartuskie 52
416 Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o. Lublin 51
417 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 51
418 Domar Sp. z o.o. S.K. Warszawa 50
419 Tomex A.J.C. Tomczyk S.J. Budzyń 50
420 Polsource S.A. Kraków 50
421 Fabryka Aparatury Pomiarowej Pafal S.A. Świdnica 50
422 Gama Group Szepietowscy sp.j. Wysokie Mazowieckie 50
423 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 50
424 Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Poznań 50
425 VALVEX S.A. Jordanów 50
426 OZAS – ESAB Sp. z o.o. Opole 50
427 Specma Sp. z o.o. Stargard 49
428 Klimor Sp. z o.o. Gdynia 49
429 Ideal Europe Sp. z o.o. Kutno 49
430 EBS INK-JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. Wrocław 49
431 Mc Diam Sp. z o.o. Warszawa 49
432 Mettler Toledo Sp. z o.o. Warszawa 49
433 Plasimet sp.j. – Kijas, Uziębło Warszawa 48
434 Rystherm Sp. z o.o. S.K. Zamość 48
435 Techno Service S.A. Gdańsk 48
436 Antolin Silesia Sp. z o.o. Strzelin 48
437 Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych GZUT S.A. Gliwice 48
438 Toho Poland Sp. z o.o. Radom 47
439 BPW POLSKA Sp. z o.o. Łomianki 47
440 REVICO S.A. Mirosław 47
441 Transbit Sp. z o.o. Warszawa 47
442 EBS Sp. z o.o. Warszawa 47
443 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 47
444 ALTRAD POLAND S.A. Białystok 47
445 SCANIA Production Słupsk S.A. Słupsk 46
446 KONAR W. Jeziorecki R. Jeziorecka S.J. Stęszew 45
447 BERKER Polska Sp. z o.o. Kórnik 45
448 Matt R. P. Trączyńscy sp. j. Kościan 45
449 Ossmet Sp. z o.o. S.K. Kobylnica 45
450 AVISTA Sp. z o.o. Warszawa 45
451 BKF Myjnie Bezdotykowe Sp. z o.o. Skarbimierzyce 45
452 ES SYSTEM K Sp. z o.o. Wolbrom 45
453 Meyn Polska Sp. z o.o. Lębork 45
454 Termet S.A. Świebodzice 45
455 Mcd Electronics Sp. z o.o. Żywiec 44
456 Engcon Poland Sp. z o.o. Niepruszewo 44
457 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 44
458 Przedsiębiorstwo SIMET S.A. Jelenia Góra 44
459 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 44
460 ROGER Sp. z o.o. S.K. Gościszewo 44
461 MARKOS Sp. z o.o. Głobino 43
462 MEGA Sp. z o.o. Bełżyce 43
463 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 43
464 AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. Starogard Gdański 42
465 JUKA Sp. z o.o. S.K. Niepołomice 42
466 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 42
467 Serwis Turbin Włodzimierz S.Leszczyński sp.j. Elbląg 42
468 Instal-Service Pl Sp. z o.o. sp.k. Jelenia Góra 42
469 F M E Food Machinery Europe Sp. z o.o. Czudec 42
470 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 40
471 Airpress Polska Sp. z o.o. Przeźmierowo 40
472 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o. Świdnica 40
473 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 40
474 Unirol A.Wira K.Szymczak R.Janicki sp.j. Borek Wielkopolski 40
475 Alex Sp. z o.o. Kleosin 40
476 Conistics Sp. z o.o. Słubice 40
477 System – Barosz Gwimet Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 39
478 Temared Spółka z Ograniczoną Odopowiedzialnością Świdnik 39
479 Zakład Aparatury Elektrycznej Ergom Sp. z o.o. Łódź 39
480 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 39
481 AG Invest Agnieszka Stawowy S.K. Maków Podhalański 39
482 Katcon Polska sp. z o.o. Pass 39
483 JMJ Sp. z o.o. S.K.-A. Kalisz 39
484 S.I.A.P. Sp. z o.o. Gliwice 39
485 Zasław TSS Sp. z o.o. sp.k. Andrychów 39
486 Emed Sp. z o.o. sp.k. Opacz 39
487 Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A. Łosice 39
488 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Zap – Mechanika Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 39
489 Zakład Mechaniczny Rozkop Jaromin Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Imielin 38
490 Telvis Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Katowice 38
491 SORELPOL Sp. z o.o. Warszawa 38
492 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o. Batorowo 38
493 PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień sp.j. Wysocko Wielkie 38
494 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 38
495 SOMMER POLSKA Sp. z o.o. Brzeźnio 38
496 Lakfam Jerzy Zakrzewski, Artur Zakrzewski, sp.j. Kowary 38
497 Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA Sp. z o.o. Łódź 38
498 LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lublin 37
499 Reflex 2 K.Nowak sp.j. Świętochłowice 37
500 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Galkor Sp. z o.o. Koronowo 37
501 GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Gorlice 37
502 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 37
503 Autocam Poland Sp. z o.o. Kamienna Góra 37
504 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 37
505 Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych Tywent Sp. z o.o. Tyczyn 37
506 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 36
507 Koltex Plastic Recycling Systems Sp. z o.o. S.K. Kolbuszowa 36
508 Bauer Maszyny Polska Sp. z o.o. Warszawa 36
509 Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j. Września 36
510 PW Arkton Sp. z o.o. Wilkowice 36
511 Kamex Sp. z o.o. Opole 36
512 Eaton Power Quality S.A. Oddział w Polsce Warszawa 36
513 Xtrim Zbigniew Michella sp.j. Piekary Śląskie 36
514 Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A. Wrocław 36
515 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 35
516 Homag Services Poland Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 35
517 Gema, M. Maćko sp.j. Kielce 35
518 Svantek Sp. z o.o. Warszawa 35
519 Wamtechnik Sp. z o.o. Warszawa 35
520 GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o. Gdynia 35
521 Castor – Unia Gospodarcza Sp. z o.o. Katowice 35
522 Zakład Produkcyjno – Handlowy Elektro-Plast Sp. z o.o. Opatówek 35
523 Etronika Sp. z o.o. Warszawa 35
524 Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. Zabrze 35
525 Firma Prywatna KOJA Janina Konopka Stawiski 35
526 Solgaz Sp. z o.o. z siedzibą w Dzierżonowie Marcinowice 35
527 Metar Sp. z o.o. Gliwice 35
528 Pelmet, Eugeniusz Pelczar i Kazimierz Pelczar sp.j. Krościenko Wyżne 35
529 DT Swiss Polska Sp. z o.o. Oborniki 34
530 E.G.O. Polska Sp. z o.o. Łódź 34
531 Marine Projects Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 34
532 BTI Gumkowski Sp. z o.o. S.K. Suchy Las 34
533 Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. Warszawa 34
534 Onnera Poland Sp. z o.o. Palmiry 34
535 Optosoft Sp. z o.o. Wrocław 34
536 DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o. Wrocław 34
537 Hanza Poland Sp. z o.o. Brzeg Dolny 34
538 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 34
539 LG Innotek Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 34
540 Eltel Katowice Sp. z o.o. S.K. Katowice 34
541 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 34
542 Cms Auto Sp. z o.o. Sulejówek 34
543 Dimark S.A. Złotkowo 34
544 Andrzejewski- Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 33
545 Dobrowolski Sp. z o.o. Wschowa 33
546 EMIT S.A. Żychlin 33
547 Airbus Helicopters Polska Sp. z o.o. Łódź 33
548 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 33
549 ORBIT ONE Sp. z o.o. Prabuty 33
550 Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A. Warszawa 33
551 Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o. Poznań 33
552 Invertim Sp. z o.o. Otwock Mały 33
553 Proxima sp.j. W.M. Fredrych, M. Fredrych Toruń 32
554 Kamir Sp. z o.o. Słupsk 32
555 Chmielewski Dźwigi Sp. z o.o. sp.k. Baniocha 32
556 Eugen Meller Sp. z o.o. Białogard 32
557 Zakłady Produkcyjne B-D S.A. Zawiercie 32
558 Unidex J.Kania J.Wiktor – sp.j. Straszęcin 32
559 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 32
560 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Atut Sp. z o.o. Katowice 32
561 Harmann Polska Sp. z o.o. Kraków 32
562 Ingas Sp. z o.o. Józefów 32
563 Neo-Tec Sp. z o.o. Płock 32
564 Pixel Sp. z o.o. Bydgoszcz 32
565 Tech-Trading Sp. z o.o. Chorzów 32
566 Wesem Sp. z o.o. S.K. Wieliczka 32
567 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 32
568 Mentor Poland Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 32
569 Zakład Produkcyjno Usługowy Faste Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon sp.j. Ciechanów 32
570 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 32
571 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 32
572 OASIS EAST Sp. z o.o. Gliwice 31
573 Zakłady Mechaniczne GLIMAG S.A. Gliwice 31
574 AVK POLSKA Sp. z o.o. Pniewy 31
575 Unibike K. Orłowska, P. Drobotowski sp.j. Bydgoszcz 31
576 AGROMET ZEHS Lubań S.A. Lubań 31
577 Winda-Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 31
578 Fabryka Maszyn i Urządzeń Omag Sp. z o.o. Brzezinka 31
579 PWP Katowice Sp. z o.o. Mysłowice 31
580 Melex Sp. z o.o. Mielec 31
581 AUTO-CUBY Sp. z o.o. Gościcino 30
582 Bwf Orwat Poland Sp. z o.o. Mysłowice 30
583 Weremczuk FMR Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 30
584 Lexmark International Polska Sp. z o.o. Warszawa 30
585 Tesar Polska Sp. z o.o. Niepołomice 30
586 Prolicht Reklama Sp. z o.o. Ozimek 30
587 NSS Sp. z o.o. Szczecin 30
588 EDBAK Sp. z o.o. Strzyżewice 30
589 ZUGIL S.A. Wieluń 29
590 Kampol Adam Kopczyński, Mieczysław Kopczyński, sp.j. Kamieńczyk 29
591 Mera Bellows Sp. z o.o. Wiązowna 29
592 Dramiński S.A. Olsztyn 29
593 WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne Mikołów 29
594 Pancerpol Galewski,Trzopek sp.j. Dąbrowa Górnicza 29
595 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. Racibórz 29
596 Cedrus Sp. z o.o. sp.k. Łążyn 29
597 Spomasz Wrocław S.A. Wrocław 29
598 Zakłady Automatyki POLNA S.A. Przemyśl 29
599 International Wire Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 29
600 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Wąbrzeźno 29
601 Mawos Sp. z o.o. Łódź 29
602 Amsort Sp. z o.o. Blizne Łaszczyńskiego 29
603 Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED S.A. Bielsko-Biała 29
604 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 29
605 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Hylmet Henryk Figiel Eugeniusz Piesik sp.j. Plaskosz 29
606 HURAS Sp. z o.o. Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych Nowa Wieś Legnicka 29
607 SOLARIS LASER S.A. Warszawa 29
608 Rega Yacht Babicz & Królikowski Sp.J. Ropczyce 29
609 Mitsubishi Electric Europe B.V.(Sp. z o.o.)-Oddział W Polsce Balice 28
610 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 28
611 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28
612 DOFAMA THIES Sp. z o.o. Kamienna Góra 28
613 Canexpol Sp. z o.o. Komorowo 28
614 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 28
615 PSF Polish Springs Factory Sp. z o.o. Poznań 28
616 Denso Thermal Systems Polska Sp. z o.o. Tychy 28
617 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 28
618 PARKER POLAND Sp. z o.o. Warszawa 28
619 Darekon Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 28
620 Krosno – Metal Sp. z o.o. Kamień 28
621 Puch Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 28
622 Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM w Warszawie S.A. Jawczyce 28
623 Sonima Sp. z o.o. Rudna Mała 28
624 MEPROZET KOŚCIAN S.A. Kościan 27
625 Mudeung Electronics Poland Sp. z o.o. Chodzież 27
626 Caffaro Sp. z o.o. sp.k. Słonowice 27
627 Protim Sp. z o.o. Poznań 27
628 Fideltronik S.A. Kraków 27
629 Felgenhauer Mining Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 27
630 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Cold Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek sp.j. Bochnia 27
631 Schneider Polska – Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 27
632 Meinert Sp. z o.o. Jelenia Góra 27
633 Garo Polska Sp. z o.o. Szczecin 27
634 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 27
635 Amos – Bis A.Mościcki E.Supińska Sp.J. Mroków 27
636 Technitel Polska S.A. Łódź 27
637 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 27
638 Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej Długołęka 26
639 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań Sp. z o.o. Poznań 26
640 Rorets Polska Sp. z o.o. Pniewy 26
641 Agro-Wikt Sp. z o.o. Opoczno 26
642 IGLOOCAR Sp. z o.o. Dębica 26
643 Kursor Horodeńscy sp.j. Białystok 26
644 Zakłady Metalowe POSTĘP S.A. Gliwice 26
645 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 25
646 Unimetal Sp. z o.o. w Złotowie Złotów 25
647 Elzat Sp. z o.o. Tarnów 25
648 Dora Metal Sp. z o.o. Czarnków 25
649 Cellco Communications Sp. z o.o. Kobylanka 25
650 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Westech Sp. z o.o. Kielce 25
651 Inquel Sp. z o.o. S.K. Warszawa 25
652 Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o. Gdynia 25
653 Topmet Light Kłosowicz Wiśniewski i Wspólnik sp.j. Poznań 25
654 Segepo – Refa Sp. z o.o. Świebodzice 25
655 Bmeters Polska Sp. z o.o. Psary 25
656 Wasiak S.A. Brodnica 25
657 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko sp.j. Elbląg 25
658 Sumera Motor Sp. z o.o. S.K. Andrychów 25
659 Seron Kołodziejczyk sp.j. Stalowa Wola 24
660 Przedsiębiorstwo Alwo-2 Sp. z o.o. Toruń 24
661 Damen Shipyards Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24
662 MOJ S.A. Katowice 24
663 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 24
664 Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. Kozy 24
665 KSK Sp. z o.o. Ruda Śląska 24
666 Astar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 24
667 Ruland Engineering&Consulting Sp. z o.o. Tychy 24
668 Argo Sp. z o.o. Białystok 24
669 CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o. Kraków 24
670 Plasmet Czechowicz sp.j. Widzino 24
671 Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
672 KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o. Stargard 24
673 Agemar Sp. z o.o. Zgierz 24
674 CEPA Sp. z o.o. Mirków 24
675 Nittan Euro Tech Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
676 Fanum Sp. z o.o. sp.k. Wielopole Skrzyńskie 23
677 Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o. Kobyłka 23
678 Aparo Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 23
679 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 23
680 Pomorski Ośrodek Maszynowy – Pom-Eko Sp. z o.o. Szczecinek 23
681 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Geco Sp. z o.o. Cholerzyn 23
682 Interkrąż Sp. z o.o. Trzyciąż 23
683 Agregaty S.A. Wilkowice 23
684 Mysak Group Sp. z o.o. sp.k. Poznań 23
685 Partner Holding Sp. z o.o. Warszawa 23
686 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 23
687 Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Nekla 23
688 STM Sp. z o.o. Złocieniec 23
689 Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych MONTANA S.A. Katowice 23
690 Smay Sp. z o.o. Kraków 23
691 Hydromet Sp. z o.o. Rogoźnica 23
692 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Górzykowo 23
693 KONECRANES and DEMAG Sp. z o.o. Gdańsk 23
694 Mercus-Bus Sp. z o.o. Urszulin 23
695 Art – Motor Leszczyńscy, Rutkowscy sp.j. Solniczki 23
696 Miary i Wagi Tomasz Kogut sp.k. Skarbimierz Osiedle 23
697 Abtrex International Sp. z o.o. Świdnica 23
698 Saks – Pol S.J. Słupno 22
699 JS Fabryka Przekładni Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bierkowo 22
700 Przedsiębiorstwo Prywatne Kaja R.Lendlewicz, J.Gołaszewski, J.Koska sp.j. Bońki 22
701 Polpack Sp. z o.o. Toruń 22
702 Intelight Sp. z o.o. Warszawa 22
703 INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o. Lubin 22
704 Jar-Met sp.j. Dariusz Sińczuk, Tomasz Sternicki Węgrów 22
705 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 22
706 ADEO SCREEN Sp. z o.o. Złotoryja 22
707 HYDROTECH S.A. Rybnik 22
708 Blastrac Poland Sp. z o.o. Jarocin 22
709 BT Electronics Sp. z o.o. Kraków 22
710 SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A. Zamość 22
711 Mikroma Polska S. A. Września 22
712 Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A. Chełm Śląski 21
713 Alu International Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 21
714 RIDI POLSKA Sp. z o.o. Natolin 21
715 Akson Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
716 Bomet Sp. z o.o. S.K. Węgrów 21
717 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Wójtowo 21
718 SESTO Sp. z o.o. Łódź 21
719 Ver-Tom Tomasz Pierzchała sp. j. Borek Szlachecki 21
720 FB-Mont A. Fułek S.K. Kalisz 21
721 Mst Sp. z o.o. sp.k. Kętrzyn 21
722 Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 21
723 Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego Tarel Sp. z o.o. Wola Rzędzińska 21
724 Stemmann – Polska Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 21
725 KK Wind Solutions Polska Sp. z o.o. Szczecin 21
726 Rafiz Sp. z o.o. sp.k. Wierzbica 21
727 Plan-Trade Sp. z o.o. Warszawa 21
728 Giobert Polska Sp. z o.o. Gliwice 21
729 Maschio – Gaspardo Poland Sp. z o.o. Toruń 21
730 Limatherm Sensor Sp. z o.o. Limanowa 21
731 Megaplot J.Wójcicki, M.Jagła sp.j. Sosnowiec 21
732 FIAB Sp. z o.o. S.K. Pietrzykowice 21
733 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. Zabrze 21
734 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 21
735 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 20
736 Blumen Becker Polska Sp. z o.o. Katowice 20
737 Eltron-Kabel Sp. z o.o. Jaworzno 20
738 Fabryka Armatury Przemysłowej Wakmet sp.j. Kaczmarek,Krzywdziński,Wachowski,Wilczyński Bodzanów 20
739 Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. Warszawa 20
740 PPHU MAGIK Piotr Domagała Pianowo 20
741 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 20
742 Pro Produkcja Sp. z o.o. Bielsko-Biała 20
743 Gtm-Mobil Marek – Technology Walisiewicz sp.j. Warszawa 20
744 Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar Sp. z o.o. Korwinów 20
745 Genesismobo Sp. z o.o. Warszawa 20
746 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 20
747 Plexus Sp. z o.o. Nowy Targ 20
748 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
749 BOLARUS S.A. Bochnia 20
750 Unimet Automotive Sp. z o.o. S.K. Tychy 20
751 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
752 Promatik Sp. z o.o. sp.k. Morawica 20
753 Computer Group Pakt – Witecki, Marciniak sp.j. Warszawa 20
754 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice 20
755 NORATEL Sp. z o.o. Dobra 19
756 Ipg Photonics Sp. z o.o. Gliwice 19
757 Elepaz Sp. z o.o. Sp.K. Poznań 19
758 COMMON S.A. Łódź 19
759 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 19
760 Nadodrze Sp. z o.o. Bytom Odrzański 19
761 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ekopol Marzanna Kowalska, Marek Kowalski sp.j. Nowy Sącz 19
762 Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o. Gdańsk 19
763 Spomasz Pleszew S.A. Fabryka Maszyn Spożywczych Pleszew 19
764 HANYANG ZAS Sp. z o.o. Elbląg 19
765 Przedsiębiorstwo Podukcyjno Handlowo Usługowe VOLANT D.Grabowski, U.Grabowska S.C. Siedlce 19
766 Inter Play Kamil Kwietniak S.K. Sopot 19
767 Hut Technika Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 19
768 Jm-Tronic Sp. z o.o. Warszawa 19
769 Elterm – Maciej i Małgorzata Kaszuba sp.j. Chełmno 19
770 Asmet Sp. z o.o. Czersk 19
771 Elhand Transformatory Sp. z o.o. Lubliniec 19
772 Candellux Lighting Sp. z o.o. Warszawa 19
773 Górecki sp.j. Kęty 19
774 Nowatech Sp. z o.o. Wadowice 19
775 Zamech Marine Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 19
776 Dozamech Sp. z o.o. S.K. Odolanów 19
777 Senvion Polska Sp. z o.o. Warszawa 19
778 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 19
779 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 18
780 Bezpol Sp. z o.o. Myszków 18
781 Philogic Sp. z o.o. Trzebinia 18
782 EBARA POMPY POLSKA Sp. z o. o. Warszawa 18
783 Crist Offshore Sp. z o.o. Gdyni 18
784 SUNEX S.A. Racibórz 18
785 Elproma Elektronika Sp. z o.o. Łomianki 18
786 Stalko Sp. z o.o. S.K. Wrocław 18
787 Emmarol Sp. z o.o. Głobino 18
788 SCANCLIMBER Sp. z o.o. Gniezno 18
789 Adal Sp. z o.o. Adamówek 18
790 Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o. Toruń 18
791 OMIG S.A. Warszawa 18
792 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 18
793 Sartech – M.Sarna i P.Jelonek sp.j. Jaworzno 18
794 Zaw sp.j. Caban, Zając Bielsko-Biała 18
795 Mechanika Maszyn i Urządzeń Sam J.Kołodziejski, A.Rogalski, M.Grzywna sp.j. Topołowa 18
796 Agromet Sp. z o.o. Ostrzeszów 18
797 Pendulum Instruments Sp. z o.o. Banino 18
798 NT INDUSTRY Sp. z o.o. Orzesze 17
799 Blastrac Technical Systems Pl Sp. z o.o. Golina 17
800 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych Ma-Ga Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
801 Ultramare Sp. z o.o. Szemud 17
802 Urządzenia i Konstrukcje S.A. Żory 17
803 Eckert Automatyka Spawalnicza Sp. z o.o. Legnica 17
804 Reg Form Sp. z o.o. S.K. Mielec 17
805 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Chorula 17
806 Patelec-Elpena Sp. z o.o. Legnica 17
807 Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o. Duszniki-Zdrój 17
808 SFA POLSKA Sp. z o.o. Czeladź 17
809 Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne Aviomet Sp. z o.o. Warszawa 17
810 Möhlenhoff Sp. z o.o. Antoniów 17
811 Precoptic Co. Wojciechowscy sp.j. Warszawa 17
812 PZL Dębica S.A. – Wytwórnia Urządzeń Chłodniczych Dębica 17
813 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 17
814 LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o.o. Stara Kamienica 17
815 Schreder Polska Sp. z o.o. Warszawa 17
816 Smf Technology Poland Sp. z o.o. Świdnik 17
817 Gniotpol Trailers Sp. z o.o. Kurznie 17
818 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 17
819 Termik Sp. z o.o. Marcinkowo 17
820 Introl Pro-Zap Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 17
821 Klimawent S.A. Gdynia 17
822 Dozo-Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
823 Hydron – Unipress Sp. z o.o. Łódź 17
824 Fabryka Maszyn Lubaczów Sp. z o.o. Lubaczów 17
825 Lamel Rozdzielnice Sp. z o.o. Pępowo 17
826 Starpol Ii, Sp. z o.o. Starachowice 16
827 TALEX Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 16
828 Instytut Maszyn Spożywczych Sp. z o.o. Warszawa 16
829 M Plus M Frąszczak M. Kruk E. sp.j. Obłaczkowo 16
830 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 16
831 Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna Zielona Góra 16
832 Mlekomat Sp. z o.o. Karczew 16
833 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 16
834 Centrum Hydrauliki DOH Sp. z o.o. Bytom 16
835 Lumberg Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 16
836 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 16
837 Spółdzielnia Inwalidów Wielkopolanka Grodzisk Wielkopolski 16
838 Hsk-Data Ltd Sp. z o.o. Kraków 16
839 AFA POLSKA Sp. z o.o. Świątniki Górne 16
840 CC JENSEN Polska Sp. z o.o. Warszawa 16
841 G + K Steelcon Sp. z o.o. Świnoujście 15
842 Faba-Di Sp. z o.o. Baboszewo 15
843 Marbach Budowa Form Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 15
844 Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S. J. Bielsko-Biała 15
845 Hybryd Sp. z o.o. Pyskowice 15
846 Siled Sp. z o.o. Gdańsk 15
847 Eurowash Sp. z o.o. Sobolewo 15
848 HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 15
849 Neweco Sp. z o.o. S.K. Warszawa 15
850 Spółdzielnia Niewidomych Im. M.Sękowskiego Lublin 15
851 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 15
852 Windex Holding Sp. z o.o. Zabrze 15
853 Ekofinn-Pol Sp. z o.o. Banino 15
854 Balt-Yacht K.A. i B. Kozłowscy sp.j. Żarnowo Pierwsze 15
855 Zakład Mechaniczny METALTECH Sp. z o.o. Mirosławiec 15
856 BERLINERLUFT Sp. z o.o. Koszalin 15
857 Chemaxpol Sp. z o.o. S.K. Ostaszewo 15
858 Inochłod-Serwis Sp. z o.o. Janikowo 15
859 Felgenhauer Zremb Sp. z o.o. sp.k. Jasień 15
860 Linker Europa Sp. z o.o. Tyczyn 15
861 Aspa S.A. Wrocław 14
862 Belgrove Sp. z o.o. Warszawa 14
863 Kołaszewski Sp. z o.o. Bytów 14
864 Unidez Sp. z o.o. Nowa Dęba 14
865 Ozamet Sp. z o.o. Jonkowo 14
866 LEDOLUX POLAND Sp. z o.o. Rogoźnica 14
867 Flexipower Group Sp. z o.o. S.K. Wola Zaradzyńska 14
868 U-Touch Poland Sp. z o.o. Chrzanów 14
869 ATEX Sp. z o.o. Godzikowice 14
870 METMAX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Mazowiecki 14
871 Dpmsolid Limited sp.k. Kowanówko 14
872 Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Pozyton Sp. z o.o. Częstochowa 14
873 Skalmex Sp. z o.o. Skalmierzyce 14
874 Guenther Polska Sp. z o.o. Długołęka 14
875 Zakład Produkcyjno-Handlowy Eleks Sp. z o.o. Głogów 14
876 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 14
877 PBF (Warsaw) Sp. z o.o. Warszawa 14
878 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 14
879 Skibicki – Zabudowy Sp. z o.o. Warszawa 14
880 Te Connectivity Industrial Poland Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 14
881 VMI Poland Sp. z o.o. Leszno 14
882 Dynamiks Sp. z o.o. Gliwice 14
883 Flowair Głogowski i Brzeziński sp.j. Gdynia 13
884 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 13
885 Wieland Electric Sp. z o.o. Swadzim 13
886 Zakłady Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego w Krakowie S.A. Kraków 13
887 Dźwig Polska Sp. z o.o. Toruń 13
888 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 13
889 POMET Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego Wronki 13
890 Miflex-Masz Sp. z o.o. Kutno 13
891 Icf Steel Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 13
892 Perun S.A. Warszawa 13
893 Scanrad Sp. z o.o. Krzywopłoty 13
894 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 13
895 Horus-Energia Sp. z o.o. Sulejówek 13
896 Slican Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
897 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Mnich 13
898 Fabryka Kabli Madex sp.j. Mirosław Domagała i Łukasz Cegłowski Stefanówka 13
899 SYR Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 13
900 Damet – Dańko, Jaksina sp.j. Tuchom 13
901 Tedel Pol Wytwórnia Uszczelek Trochimiuk sp.j. Borówiec 13
902 Manex Sp. z o.o. Kraków 13
903 Bmb Sp. z o.o. Lublin 13
904 Formtec Bp Sp. z o.o. Sitno 13
905 Grouptech Sp. z o.o. Sp.K. Bielsko-Biała 13
906 Hydrolab Sp. z o.o. Sp.K. Straszyn 13
907 TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów w Miliczu Milicz 13
908 T. Łuczkowski W. Drajerczak Ariel sp.j. Poznań 13
909 Zakład Urządzeń Technicznych Unimasz Sp. z o.o. Olsztyn 13
910 Procobot Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 13
911 RIMASTER POLAND Sp. z o.o. Czaplinek 13
912 RBM Technik Moskal S. J. Kielce 12
913 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 12
914 Mibm Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 12
915 Ponar Lubań Sp. z o.o. Lubań 12
916 Spółdzielnia Inwalidów Elektromet Dzierżoniów 12
917 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Met-Pol Sp. z o.o. Krobanów 12
918 Synopsys Poland Sp. z o.o. Gdańsk 12
919 Przedsiębiorstwo Art – Płakowice Sp. z o.o. Lwówek Śląski 12
920 Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń Rsm Sp. z o.o. Mielec 12
921 REM-POL Sp. z o.o. Bogucin 12
922 The European Van Company Sp. z o.o. Końskie 12
923 AUTO KONTENER Sp. z o.o. S.K. Witkowice 12
924 Zakłady Elektrochemiczne Alco-Mot Sp. z o.o. Czarnków 12
925 ZDT Top Poręba Sp. z o.o. S.K. Poręba 12
926 Czah-Pomiar Sp. z o.o. Katowice 12
927 Mototechnika Józef Zborowski sp.j. Jasienica 12
928 Ice Group Sp. z o.o. Rybnik 12
929 Wijas , Tomasz i Paweł Wijas, sp.j. Bilcza 12
930 Bmm Sp. z o.o. Buk 12
931 Zakład Przemysłowo-Handlowo-Usługowy Szron M. i D. Klepczyńscy sp.j. Łódź 11
932 Bierutowska Spółdzielnia Niewidomych Biersin – Zakład Pracy Chronionej Bierutów 11
933 Inwap Sp. z o.o. Brzeg 11
934 Automatyka Serwis Sp. z o.o. S.K. Police 11
935 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 11
936 Polink-Wilkowo-Sp. z o.o. Wilkowo 11
937 Awe Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
938 Eae Elektronik Sp. z o.o. Sanok 11
939 Solgam Sp. z o.o. Jasło 11
940 Tabemax – Bernard Grzanka, Maciej Drecki sp.j. Białe Błota 11
941 Start Dobrowolski sp.j. Ożarów Mazowiecki 11
942 NARZĘDZIOWNIA – MECHANIK Sp. z o.o. Kalisz 11
943 JY Poland Sp. z o.o. Skoczów 11
944 Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński sp.j. Koszalin 11
945 Mrauto Sp. z o.o. Czarne Błoto 11
946 EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 11
947 Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o. Wrocław 11
948 Testchem Sp. z o.o. Pszów 11
949 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy sp.j. Bydgoszcz 11
950 Maguin – Chełmża Sp. z o.o. Chełmża 11
951 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 11
952 VMA Polska Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 11
953 Induset Sp. z o.o. S.K. Zagnańsk 11
954 TAMTRON S.A. Katowice 11
955 GMN Techmet Sp. z o.o. Sierpc 11
956 Przedsiębiorstwo Tencom-Pol Kazimierz Łangowski Sp. z o.o. S.K. Kaliska Kościerskie 11
957 Iwona Pellets Sp. z o.o. Rąbień Ab 11
958 Pmp Rolls & Service Sp. z o.o. Świecie 11
959 Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH Oświęcim 11
960 SPORTIS S.A. Bojano 11
961 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 11
962 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 11
963 Projektowanie Maszyn W.Pietrzyk P.Żabiński sp.j. Pruszcz Gdański 11
964 Feronos Sp. z o.o. Częstochowa 10
965 Clima Gold Sp. z o.o. Rumia 10
966 Alu International Sp. z o.o. Gdańsk 10
967 Uni-Trol Sp. z o.o. Warszawa 10
968 Wikpol Sp. z o.o. Konopnica 10
969 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 10
970 Enel-Pc Sp. z o.o. Przyszowice 10
971 Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o. Wrocław 10
972 ELMAK Sp. z o.o. Rzeszów 10
973 PPUH BORIMEX Zygmunt Krupa Borowa 10
974 Zakład Elektroniczny Omega Sp. z o.o. Morawica 10
975 Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. Mińsk Mazowiecki 10
976 Creatronic Sp. z o.o. S.K. Głuchołazy 10
977 Thermotronic Sp. z o.o. Poznań 10
978 Deville Automotive Safety Components Uproszczona S.A. Oddział w Polsce Poznań 10
979 Lin – Tech Sp. z o.o. Janikowo 10
980 M.A.S. Sp. z o.o. Starachowice 10
981 SINTUR Sp. z o.o. Turek 10
982 Sadex Sp. z o.o. Rybnik 10
983 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 10
984 SH Hybsz Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 10
985 SCITEEX Sp. z o.o. Warszawa 10
986 BZWF MOTOR Sp. z o.o. Wrocław 10
987 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Mielec 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2017 roku,

2. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. zł.

3. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.:  C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.
Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

OFERTA HANDLOWA

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki 2019 kosztuje 990 zł netto, dyplom XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 – 330 zł netto, logo promocyjne Brylant Polskiej Gospodarki 2019, które można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach – 330 zł netto, plakietka do statuetki – 30 zł.
Wymiary statuetki: wysokość 21 cm. Średnica szklanego brylantu – 8 cm.
Statuetka zamocowana jest na podstawce z szarego marmuru: długość 7 cm, szerokość 7 cm, wysokość 4 cm.
Waga statuetki z podstawką: 2 kg.
Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo Państwa Firmy w kolorze czarnym, co zwiększy koszt o 60 zł netto.
Logo promocyjne wysyłamy mejlem, a dyplomy i statuetki można otrzymać pocztą albo odebrać na IX Kongresie Nowoczesnej Gospodarki 18 czerwca 2020 r. w Warszawie.
Udział w kongresie kosztuje 400 zł netto od osoby. W tej cenie jest jeden dyplom dla uczestnika kongresu i krótka prezentacja firmy (dwa slajdy: na pierwszym kilka kluczowych zdań o firmie, na drugim logo firmy).
Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla firmy, ale również dla jej pracowników. To dobra forma wyróżnienia pracowników za wkład w rozwój firmy.

Zamówienie wystarczy złożyć mailem. W odpowiedzi wysyłamy wypełniony formularz zamówienia z numerem konta bankowego i oczekujemy na wpłatę na nasze konto bankowe. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyłamy zamówione produkty i fakturę.

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200