Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Przemysłu Drzewnego i Papierniczego

Spośród 56 456  polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 611 firm przemysłu drzewnego i papierniczego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Przemysłu Drzewnego i Papierniczego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Mondi Świecie S.A. Świecie 6625
2 International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 4334
3 Ikea Industry Poland Sp. z o.o. Goleniów 2409
4 Swiss Krono Sp. z o.o. Żary 2360
5 Kronospan Polska Sp. z o.o. Szczecinek 1877
6 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 1662
7 Kronospan Mielec Sp. z o.o. Mielec 1550
8 Stora Enso Poland S.A. Ostrołęka 1539
9 Essity Operations Poland Sp. z o.o. Oława 1377
10 Plastica Sp. z o.o. Frydrychowo 1135
11 Com40 Sp. z o.o. S.K. Nowe Skalmierzyce 1093
12 DRUTEX S.A. Bytów 1057
13 Correct – K. Błaszczyk I Wspólnicy sp.k. Ociąż 883
14 Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. Barlinek 855
15 Fabryki Mebli FORTE S.A. Ostrów Mazowiecka 780
16 Grupa G-3 S.J. Grzegorz, Piotr, Radosław Gugała Turkowy 776
17 Paged Pisz Sp. z o.o. Pisz 728
18 HOMANIT POLSKA Sp. z o.o. i Spółka S.K. Karlino 690
19 UPM RAFLATAC Sp. z o.o. Kobierzyce 678
20 DS Smith Polska Sp. z o.o. Warszawa 674
21 International Paper Cellulose Fibers (Poland) Sp. z o.o. Gdańsk 645
22 Sonoco Poland Packaging Services Sp. z o.o. Łódź 631
23 STELMET S.A. Zielona Góra 611
24 Nowy Styl Sp. z o.o. Krosno 580
25 VPK Polska Sp. z o.o. Września 551
26 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 540
27 Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j. Goszcz 520
28 Ikano Industry Sp. z o.o. Rogoźno 509
29 Arctic Paper Kostrzyn S.A. Kostrzyn nad Odrą 498
30 AR Carton Kraków Sp. z o.o. Kłaj 477
31 Dovista Polska Sp. z o.o. Wędkowy 447
32 Werner Kenkel Sp. z o.o. Krzycko Wielkie 442
33 Malta-Decor Sp. z o.o. Poznań 439
34 NB Polska Sp. z o.o. Gniezno 426
35 Hormann Legnica Sp. z o.o. Gromadka 413
36 Steico Sp. z o.o. Czarnków 401
37 Kronospan OSB Sp. z o.o. Mielec 394
38 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 364
39 D.R.E. Sp. z o.o. Gronowo Górne 353
40 Dfm Sp. z o.o. Dobre Miasto 339
41 Progroup Board Sp. z o.o. Smolice 312
42 PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. S.K. Bolszewo 306
43 Velvet Care Sp. z o.o. Klucze 303
44 SITS Sp. z o.o. Brodnica 299
45 BSC Drukarnia Opakowań S.A. Poznań 299
46 Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. Bochnia 291
47 Akomex Sp. z o.o. Starogard Gdański 290
48 Meblomaster Gryglas, Kraszewski, sp.j. Węgrów 284
49 Interprint Polska sp. z o.o. Ozorków 274
50 Paged Morąg S.A. Morąg 255
51 Fabryka Mebli Wer-Sal Kaczorowscy sp.j. Jankowy 244
52 PROFIM Sp. z o.o Turek 237
53 Fabryka Mebli Benix Kaczorowscy sp.j. Mroczeń 231
54 Convert Pl Sp. z o.o. Czachorowo 228
55 Polinova Polska Sp. z o.o. S.K. Wągrowiec 227
56 Meble Wójcik Sp. z o.o. Elbląg 219
57 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Prawda Sp. z o.o. Olecko 217
58 Aquila Radomsko Sp. z o.o. Września 216
59 TFP Sp. z o.o. Dziećmierowo 207
60 NORDAN Sp. z o.o. Powodowo 205
61 Constract Export-Import Sp. z o.o. Wałdyki 204
62 WOK Sp. z o.o. S.K.A. Brodnica 204
63 Europol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Podanin 200
64 Borg Automotive Sp. z o.o. Zduńska Wola 199
65 POLIKAT S.A. Brzozów 194
66 GABI-BIS Sp. z o.o. S.K. Łęka Opatowska 190
67 Borne Furniture Sp. z o.o. Barlinek 190
68 Padma Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 185
69 Apis Sp. z o.o. Chodecz 182
70 Netbox Pl Sp. z o.o. Czachorowo 176
71 Kościerskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Unibud Sp. z o.o. Wielki Klincz 175
72 Telmex Sp. z o.o. Białystok 173
73 Papiery Powlekane Pasaco Sp. z o.o. Solec Kujawski 173
74 RAWIBOX S.A. Rawicz 171
75 Invado Sp. z o.o. Dzielna 169
76 Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp.j. Klonowy Dwór 169
77 Polipol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chojnice 169
78 Kronospan KO Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 163
79 ADRIANA S.A. Kosowizna 163
80 Hilding Anders Polska Sp. z o.o. Murowana Goślina 162
81 Bog-Fran Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 160
82 Mondi Szczecin Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 158
83 Pozbud T&R S.A. Wysogotowo 158
84 VG Polska Sp. z o.o. Chełmek 157
85 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 156
86 FAST S.A. Gdynia 155
87 JANIPOL MEBLE POLSKA Sp. z o.o. S.K. Janikowo 152
88 Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 150
89 Model Opakowania Sp. z o.o. Biłgoraj 150
90 JOBON Sp. z o.o. Zwierzyniec 150
91 PACK PLUS Sp. z o.o. S.K. Wadowice 142
92 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 141
93 Swm Poland Sp. z o.o. Warszawa 140
94 Zakład Poligraficzny Pol – Mak Przemysław Makowiak, Danuta Makowiak sp.j. Przeźmierowo 136
95 Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o. Grajewo 135
96 Malow Sp. z o.o. Suwałki 135
97 Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Lamix Mirosław Laszko Witnica 135
98 SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. Lubawa 133
99 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec 131
100 Pphu Dolmar Sp. z o.o. S.K. Kępno 131
101 Norwood Sp. z o.o. Łęgowo 128
102 Fabryka Mebli Biurowych MDD – Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 127
103 Bart Sp. z o.o. Sulnowo 124
104 Huhtamaki Foodservice Poland Sp. z o.o. Czeladź 123
105 MONDI WARSZAWA Sp. z o.o. Mszczonów 120
106 Przedsiębiorstwo Produkcyjne UNIBUD Sp. z o.o. Wielki Klincz 117
107 PADMA ART Sp. z o.o. S.K. Suwałki 116
108 Sękpol Jan Kowal sp.j. Gręboszów 115
109 Intermeble Sp. z o.o. sp.k. Sompolinek 114
110 Malta Assets Sp. z o.o. Mielec 114
111 BALTIC WOOD S.A. Jasło 113
112 Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy Sp. z o.o. S.K.A. Smolniki 111
113 CCL Label Sp. z o.o. Kiekrz 110
114 Amcor Flexibles Złotów Sp. z o.o. Złotów 110
115 Essentra Packaging Sp. z o.o. Lublin 109
116 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stolarz-Lempert S.J. Marianka Mroczeńska 109
117 Minimaxx Sofa Sp. z o.o. Oborniki 108
118 Postęp Sp. z o.o. Pniewy 108
119 HANKE TISSUE Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 107
120 Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz sp.j. Opatów 106
121 Fadome Sp. z o.o. S.K. Złotniki 105
122 Mondi Bags Mielec Sp. z o.o. Mielec 103
123 RESTYL Sp. z o.o. Ruda Śląska 102
124 Silvan Sp. z o.o. Jaśki 101
125 BRW Comfort Sp. z o.o. Olsztyn 100
126 Bella Sp. z o.o. Toruń 97
127 Bejot Sp. z o.o. Manieczki 96
128 Trio Line Polska Sp. z o.o. Plewiska 94
129 Fabryka Papieru Kaczory Sp. z o.o. Kaczory 94
130 Gała Meble Sp. z o.o. Twardogóra 93
131 Pol-Skone Sp. z o.o. Lublin 90
132 Karton-Pak S.A. Nowa Sól 90
133 Fabryka Mebli PIASKI Henryk Kaczorowski Łęka Opatowska 89
134 Sentrex Sp. z o.o. Gogolin 88
135 Eurobox Polska Sp. z o.o. Przesiadłów 88
136 Mardom Pro Sp. z o.o. S.K. Lipniki Stare 88
137 Drukpak Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 87
138 Karwel S.J. Stare Dłutowo 87
139 STOL-TAP Sp. z o.o. S.K. Rabowice 86
140 Elita Sp. z o.o. Sztumskie Pole 85
141 Granpak sp.j. M. Korczak, R. Marczak Bulowice 85
142 Emerson Polska Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 83
143 Fagro D. Grosz A. Fałek sp.j. Krapkowice 83
144 Roto Okna Dachowe Sp. z o.o. Lubartów 83
145 Aquila Września Sp. z o.o. Września 83
146 RESCO Sp. z o.o. Jastrowo 82
147 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Gabi-Jerczyńscy sp.j. Piaski 82
148 RECTICEL Sp. z o.o. Łódź 79
149 A.Baran Sp. z o.o. S.K. Iwierzyce 79
150 C.M.C. Sp. z o.o. Andrychów 78
151 Interdruk S.A. Warszawa 77
152 Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. Szczecinek 77
153 Tri-Wall Polska Sp. z o.o. Kopanka 76
154 Zakłady Drzewne POLDAN Eksport-Import Zygmunt Kroplewski Sławno 75
155 DUNI POLAND Sp. z o.o. Poznań 75
156 Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o. Wysoka 75
157 Iwaniccy Sp. z o.o. S.K. Gubin 74
158 Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. Białystok 73
159 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Inter Agra S.C. Grzegorz Stefanowicz, Marcin Stefanowicz Zbrosławice 72
160 PAN DRAGON Sp. z o.o. Gdańsk 71
161 Grafpol B.M.Meszkes Bogusław Marek Meszkes Bydgoszcz 71
162 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Drewtur Jacek Gugała i Aneta Gugała sp.j. Turkowy 70
163 MWH Meble Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa Brody 70
164 Pro Ascobloc Sp. z o.o. Syców 69
165 Ergo Store Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 69
166 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jurek Danuta i Piotr Żurecki sp.j. Jankowy 69
167 Polak Meble Sp. z o.o. S.K. Kępno 68
168 MONDI BZWP Sp. z o.o. Bystrzyca Kłodzka 68
169 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku Rzecko 68
170 Mondi Wierzbica Sp. z o.o. Wierzbica 68
171 DIG-NET Lenart S.J. Mroczeń 68
172 Promonotes Sp. z o.o. Suchy Las 67
173 Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. Lębork 66
174 Fabryka Mebli Meblar Maria i Franciszek Sołtysik sp.j. Baranów 66
175 Royalpack, Tatar sp.j. Słone 66
176 OMEKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Kraków 65
177 Lamintex Sp. z o.o. Nowy Sącz 64
178 Drewmix Albert sp.j. Łęka Mroczeńska 63
179 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 62
180 Tektura Opakowania Papier S. A. Tychy 62
181 Marbach Polska Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 62
182 FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. Czerwonak 61
183 Marco Sp. z o.o. Gliwice 60
184 Fabryka Mebli Biurowych Maro Sp. z o.o. Komorniki 59
185 Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J. Zgierz 59
186 MEBLE STOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Jankowy 59
187 Gobor Sp. z o.o. Boronów 58
188 Mirjan Sp. z o.o. S.K. Łęka Mroczeńska 58
189 Bista Standard Sp. z o.o. Bydgoszcz 58
190 Natura Wood Sp. z o.o. S.K. Bełżec 58
191 WIKO COMPANY S.A. Stare Babice 57
192 Formaplan Komponenty Sp. z o.o. Mielec 57
193 Pianpol Styła – sp.j. Łomża 57
194 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 57
195 Eugeniusz Pasymowski Usługi i Produkcja Export-Import Wieczfnia Kościelna 56
196 Wytwórnia Parkietów DĄBEX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Wielkopolski 56
197 WALKI EKOPAK S.A. Jatne 56
198 MTI-FURNINOVA POLSKA Sp. z o.o. Kętrzyn 56
199 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 55
200 Eco-Progres Sp. z o.o. Ełk 55
201 Steico Joist Sp. z o.o. Czarnków 55
202 Firma Produkcyjno Handlowa Seppa S.C. Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn Chełmża 54
203 CLASSEN-POL S.A. Zwonowice 54
204 ZEBRA Sp. z o.o. Dzierżoniów 53
205 Meble Negro Sp. z o.o. S.K. Piaski 52
206 NOVA POLSKA – Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 52
207 Engas Sp. z o.o. Bielsko-Biała 52
208 Tappol Sp. z o.o. Słonawy 51
209 Drewtur L.T.M. Greber sp.j. Słodków 51
210 Słowińscy sp.j. Słupca 51
211 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Complex Sp. z o.o. Gdańsk 50
212 JANMAR CENTRUM Sp. z o.o. S.K. Trzcinica 50
213 PPHU UNIPACO S.A. Poznań 50
214 Karl Knauer Poland Sp. z o.o. Pniewy 49
215 Apis Fijałkowski, Bloch sp.j. Chodecz 49
216 Euronova Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 49
217 WAPPEX Sp. z o.o. S.K. Słupca 49
218 Meble Laski Kaczorowski S.K. Laski 48
219 KOSPAN Sp. z o.o. S.K. Ciasna 48
220 SAGAN FM Sp. z o.o. S.K. Kępno 48
221 Amk Group Rękawek, Kondraciuk sp.j. Warszawa 47
222 Bestem Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 47
223 Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o.o. Bielsko-Biała 47
224 B.D.ART Sp. z o.o. Sp.K. Wołomin 46
225 A J Fabryka Mebli Sp. z o.o. Redzikowo 46
226 Multi Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o. Tczew 46
227 PAW Sp. z o.o. Suchy Las 46
228 Leopol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbrudzewo 45
229 P.H.U. MAGO – Małgorzata Gostyńska Łódź 45
230 DEFTRANS Sp. z o.o. Wszewilki 45
231 Meble KRYSIAK Krzysztof Krysiak Strzałków 44
232 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sigro II Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 44
233 KUVERT POLSKA Sp. z o.o. Zbąszyń 44
234 Fabryka Mebli Szynaka Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 44
235 FIRMA WIELOBRANŻOWA ILTRANS JAN ILNICKI Ośno Lubuskie 43
236 Meblik Sp. z o.o. Topole 43
237 INTERTREND Polska Sp. z o.o. Września 43
238 Duet Henryk Kędzia sp.j. Moszyce 42
239 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe GRET-POL Greta Katarzyna Gąsiorowska Płock 42
240 Intropak Płochocki & Wspólnicy sp.j. Celestynów 42
241 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 42
242 Meble Vox Sp. z o.o. S.K. Czerwonak 42
243 Meblokar 2 Karcz sp.j. Wadowice 41
244 Bemarc Sp. z o.o. sp.k. Jasin 41
245 E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o. Łąkie 41
246 Sonoco – Alcore Sp. z o.o. Warszawa 41
247 Opax Sp. z o.o. S.K. Przytkowice 40
248 Dreweko Sp. z o.o. Iwierzyce 40
249 Drewpal Wiesław Majtas, Krzysztof Drygała, Grzegorz Drygała – sp.j. Janków Pierwszy 39
250 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Boma Małgorzata i Bolesław Pietruszewscy sp.j. Kazimierzowo 39
251 Victoria Sp. z o.o. sp.k. Poznań 39
252 SD Poland Sp. z o.o. Tczew 39
253 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 39
254 Rega M.H. Gajdel sp.j. Węgorzyce 39
255 Fabryka Mebli Tom-Pol Tomasz Wróbel Opatów 39
256 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Dankros Sp. z o.o. Ustjanowa Górna 39
257 GRUPA 3 DRUK Sp. z o.o. S.K. Kraków 39
258 Unipak sp.j. Ewa i Tomasz Figwer, Stanisław Hojny Wieprz 39
259 Aquila Brzeg Sp. z o.o. Września 39
260 PPUH KARTON Maciej Kołodziejczyk Wymysłów 38
261 Długosz Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 38
262 Korff Isolmatic Sp. z o.o. Sobótka 38
263 Opakowaniamax Paweł Kołaczek Przytyk 38
264 ABWOOD Sp. z o.o. Sławno 37
265 Palettenwerk Kozik sp.j. Jordanów 37
266 KLER S.A. Dobrodzień 36
267 Ms Okna i Drzwi Sp. z o.o. Słupsk 36
268 M-Line Sp. z o.o. Sopel 36
269 Granbud Sp. z o.o. S.K. Granowo 36
270 Welmax Paper Sp. z o.o. Bezwola 35
271 Steba Sp. z o.o. Bielsko-Biała 35
272 Europa Trading Meble Sp. z o.o. sp.k. Borówiec 35
273 POMERANIAN TIMBER S.A. Szczecin 35
274 Tfp – Grafika Sp. z o.o. Śrem 35
275 Olta K.K. Zawistowscy sp.j. Ignatki 35
276 INTROGRAF – LUBLIN S. A. Lublin 35
277 Fabryka Materaców RELAKS Sp. z o.o. Topole 35
278 Serwach Sp. z o.o. S.K. Goleniów 35
279 Arpak Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski 35
280 MERA S.A. Lewin Brzeski 34
281 Oristo Sp. z o.o. Montowo 34
282 Krex Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 34
283 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 34
284 Novar M.Romanowski, J.Romanowska sp.j. Krobia 34
285 Jbm Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa Jacek Bergiel, Renata Bergiel sp.j. Borowina Sitaniecka 34
286 KFM-FURNITURE Sp. z o.o. Kolbuszowa 34
287 Lupus Fabryka Mebli Sp. z o.o. Elbląg 34
288 Drewpol Sp. z o.o. S.k. Jordanów 34
289 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Józef Kaczmarek Sieroszewice 33
290 Meble 21 sp.j.Ciastoń Wojciech i Grzegorz Zielonka 33
291 Zakład Stolarsko-Tartaczny Ryszard Winecki i Wspólnicy sp.j. Puszczew 33
292 Kowalk Sp. z o.o. S.K. Bartniczka 33
293 Wood Pak Sp. z o.o. Bogusławice 33
294 Tvilum Poland Sp. z o.o. Szczecinek 33
295 Styler Grzegorz Litewka, Szymon Romaniewski sp.j. Dziekanowice 33
296 Siro – Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 32
297 JP Promis Sp. z o.o. S.K. Poznań 32
298 Tompla Koperty Sp. z o.o. Gniezno 32
299 FIBRIS S. A. Przemyśl 32
300 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp.j. Aleksandrów Łódzki 32
301 Grab Sp. z o.o. Fajum 32
302 Wiązary Burkietowicz S.J. Odolanów 32
303 W. Z. Eurocopert Sp. z o.o. Szczecinek 32
304 Dewro Wróbel sp.j. Bestwinka 31
305 Stolwit Meble Sp. z o.o. S.K. Polesie 31
306 Manufaktura Drewna Sp. z o.o. S.K. Leszno 31
307 PACKPROFIL Sp. z o.o. Kolonowskie 31
308 C + P Systemy Meblowe Sp. z o.o. Legnica 31
309 P.P.H. Jandar D. Łata i I. Łata sp.j. Denkówek 31
310 Prino-Plast Sp. z o.o. Joint Venture Produkcja Artykułów Higienicznych Malbork 31
311 Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie S.A. Cieszyn 30
312 Mebloform Sp. z o.o. Kalwaria Zebrzydowska 30
313 Sylva Sp. z o.o. Wiele 30
314 MEBLE STOLRUS Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 30
315 Kasprzak T.J. Kasprzak Sp. J. Barwałd Średni 30
316 Zorka Sp. z o.o. Jelenia Góra 30
317 ABC Pak Sp. z o.o. S.K. Sompolno 30
318 Firma Promar Marciniak Sp. z o.o. S.K. Jarocin 30
319 ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o. Połaniec 30
320 RADEX POLAND Sp. z o.o. S.K. Iława 29
321 Vank Sp. z o.o. Swarzędz 29
322 WERTH-HOLZ S.A. Warszawa 29
323 „OPAK” LEOPOLD PĄCZKA SPÓŁKA JAWNA Szczecinek 29
324 Polsal Sp. z o.o. Brzozów 29
325 Rotom Polska Sp. z o.o. Komorniki 29
326 Firma Handlowo-Produkcyjno-Transportowa Marian Gerka Gorczenica 29
327 G I A Sp. z o.o. Sp.K. Lędziny 28
328 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gruczno 28
329 Intro-Packman P. Paczkowski i Wspólnicy sp.j. Jeżewo 28
330 Zakład Usługowo-Handlowy Trak-Pol Helena I Adam Gałka S.J. Sidzina 28
331 Antex Renata Antoni Trojak sp.j. Mroczeń 28
332 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j. Milejewo 28
333 Gib Meble Gandecki i Berski Sp. J. Kępno 28
334 Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Metalowych Medros Sp. z o.o. Kobielice 27
335 Mebin Andrzej Binkowski Stobiecko Szlacheckie 27
336 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 27
337 Kiel-Pak Więcek Ewa, Więcek Tadeusz sp.j. Nowiny 27
338 Fameg Sp. z o.o. Radomsko 27
339 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Raf-Pak Rafał Frąszczak i Izabela Wrzesińska sp.j. Sowina 27
340 EUR NEPA Sp. z o.o. Fabryka Wsporników Węgierki 27
341 Boxpol Bochenek S.J. Dąbrowa Górnicza 27
342 SEAKING POLAND LTD Sp. z o.o. Czarnków 27
343 Retech Sp. z o.o. Mielec 26
344 Fabryka Mebli BALMA S.A. Tarnowo Podgórne 26
345 KAROL MEBLE Karol Mirowski Nowa Wieś Książęca 26
346 Fabryka Frontów Meblowych Wiech W. Stokłosa i Wspólnicy sp.j. Polanka 26
347 Zakład Rzemiosł Drzewnych Petrus Wiesław Przybył sp.j. Zbąszynek 26
348 K&M GRUPA Sp. z o.o. Gruszczyn 26
349 Trak-Drew S.C., Krystyna Gałka i Damian Gałka Bystra 26
350 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe PUSZMAN- MEBLE Magdalena Puszman-Kornak Syców 26
351 Hubertus Design Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 26
352 C.M.C. Sp. z o.o. S.K. Andrychów 25
353 VP Polska Sp. z o.o. Żagań 25
354 ZIELONY DĄB Marek Ambroszkiewicz Szczecinek 25
355 Mcp Sp. z o.o. Rzezawa 25
356 usunięte
357 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Kielecka Fabryka Mebli Paweł Wiśnicki Warszawa 25
358 Fabryka Mebli Meblosiek Sp. z o.o. Kolonia Osiek 25
359 Duko Sp. z o.o. Gdynia 25
360 Kartex J. Kowalczyk i Wspólnicy sp. j. Radomsko 24
361 Cowan Mobel Sp. z o.o. Krzywaniec 24
362 Planika Sp. z o.o. Brzoza 24
363 Avisa A. Kujawa, L. Kujawa sp.j. Fasty 24
364 Max Mebel K.Zapert J.Galanek sp.j. Stary Gieląd 24
365 Florad Sp. z o.o. Podłopień 24
366 Complet Chmielewscy sp.j. Myślęcin 24
367 Dolux S.J. Iława 24
368 Zakład Produkcyjno-Usługowy MET-LAK Jerzy Suchomski Skarszewy 24
369 Da Gama Sp. z o.o. Lubliniec 24
370 Arkoch P. Koch sp.j. Zbrudzewo 24
371 Zakład GRABO Waldemar Irzyk Grabownica 23
372 Pakorex Sp. z o.o. S.K. Olkusz 23
373 Dazar Sp. z o.o. S.K. Piaseczno 23
374 Kaja Sp. z o.o. S.K. Karnieszewice 23
375 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Export-Import Bogusław i Rafał Bodnar Drew-Trans sp.j. Wołcza Mała 23
376 Mgj – Sp. z o.o. Leśniewo 23
377 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nord-Ost Sp. z o.o. Gołdap 23
378 Dominowood S.A. Sokółka 23
379 Pemalux Sp. z o.o. Malbork 23
380 A&G Koperty Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o. Gołdap 23
381 FIRMA GUGAŁA – BIS – Grzegorz Gugała Turkowy 23
382 Primavera Furniture Sp. z o.o. Dąbrówka Mała 23
383 Multifol Sp. z o.o. S.K. Kraków 23
384 Zakład Usług Mechanizacyjnych SUSARSKI JERZY Rogaszyce 23
385 Zenon Sp. z o.o. Brusy 22
386 P.H.U. Drewex Andrzej Perchel , Drewex-Bis S.C. Wspólnik Spółki-Andrzej Perchel Pawłów 22
387 Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o.o. Starogard Gdański 22
388 Prost-Key Packaging Sobolewscy sp.j. Prostki 22
389 Fabryka Mebli STOLKAR Wiśniewski Wojciech Brodnica 22
390 Sawo Recykling Kazimierz Szałapski, Zbigniew Szałapski sp.j. Zgierz 22
391 Linek-Eko Sp. z o.o. sp.k. Cybulice Małe 22
392 Fabryka Materacy Janpol Sp. z o.o. Orzesze 21
393 Jfm Furniture Sp. z o.o. S.K. Warszawa 21
394 PALKO Sp. z o.o. Gniewięcin 21
395 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 21
396 Bog Mar Sp. z o.o. Rymanów 21
397 Start Pm Sp. z o.o. Stare Babice 21
398 Partnex St.Grabowski, J.Szarejko sp.j. Gdańsk 21
399 Fabryka Mebli WUTEH S.A. Toruń 21
400 Polaszek Meble Sp. z o.o. Zagórki 21
401 Meblomak Sp. z o.o. Rumia 21
402 Ats Display Sp. z o.o. Wiązowna 21
403 M & K Foam GmbH Sp. z o.o. Koło 21
404 Tek Sp. z o.o. Zielonki 21
405 Tartak Zębowo sp.j. Jerzy Nowak Wioletta Nowak Zębowo 21
406 Bildau & Bussmann Polska Sp. z o.o. Płock 21
407 Ropez Fabryka Mebli Robert i Aneta Poszwa sp.j. Mroczeń 21
408 Z.H.U. Alan Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
409 Okpol Sp. z o.o. Skarbimierz 20
410 Almus Sp. z o.o. Słomniki 20
411 Bovelli Bedding Sp. z o.o. Gniezno 20
412 Pfluger Koperty Sp. z o.o. Kraków 20
413 Drewco Sp. z o.o. S.K.A. Szczecin 20
414 HENGST POLAND Sp. z o.o. Czachorowo 20
415 Gaber FG Sp. z o.o. S.K. Dobrodzień 20
416 Bumet Henryk Bugaj – sp.j. Kłobuck 20
417 Epros Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 20
418 RASCH POLSKA Sp. z o.o. Łozienica 20
419 Holzexport Sp. z o.o. Kielce 20
420 Worwo Sp. z o.o. Wąbrzeźno 20
421 Kährs Polska Sp. z o.o. Białośliwie 19
422 Zakład Stolarski JARSTOL Jarosław Linka Perzów 19
423 Varmil Sp. z o.o. Rytwiany 19
424 Nobud Sp. z o.o. Sosnowiec 19
425 Klon S.A. Nowa Święta 19
426 Ig Design Group Sp. z o.o. Jędrzychowice 19
427 Zakład Produkcji Opakowań Jan Legeń Jawor 19
428 Zakład Drzewny Obrzycko Sp. z o.o. Obrzycko 19
429 Linux Polska Sp. z o.o. Warszawa 19
430 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 19
431 Stella Sp. z o.o. Łódź 19
432 Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o. Świebodzin 19
433 PROSPERO Sp. z o.o. S.K. Łęka Mroczeńska 19
434 Tartak Kołodno Sienkiewicz sp.j. Kołodno 19
435 Balda Sp. z o.o. Strzyżewo 19
436 Fabryka Mebli Meblocross Myszkowscy sp.j. Węgrów 18
437 Atlas Meble Kuchenne Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 18
438 Europarquet Sp. z o.o. Hutki 18
439 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pinus Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk sp.j. Skarbimierz-Osiedle 18
440 Klamal Sp. z o.o. Odechów 18
441 Mba – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 18
442 MEBLE SZKOLNE OLSZTYN Sp. z o.o. Giedajty 18
443 Abatec Sp. z o.o. Słupsk 18
444 Osika Meble sp.j. Rzepiennik Biskupi 18
445 K.T.D. Wyposażenie Obiektów Handlowych Sp. z o.o. Gdynia 18
446 Schnell Polska Sp. z o.o. Rogoźno 18
447 Rol Tol Przedsiębiorstwo Papiernicze Główka, Trela sp.j. Pabianice 18
448 BH Meble Sp. z o.o. S.K. Srebrzyszcze 18
449 Mazurskie Meble Szynaka – Living Sp. z o.o. Iława 17
450 Lege Opakowania Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski 17
451 Specbud Sp. z o.o. S.K. Szczecin 17
452 BHB BERTSCH HOLZBAU Sp. z o.o. Nowy Sącz 17
453 DELTA – GRAPHIX Zakład Pracy Chronionej Marian Dreszer Tarnów 17
454 PRIGNITZ – Meble Pomorskie Sp. z o.o. Lipiany 17
455 Mazurskie Meble Szynaka-Interline Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 17
456 Drogowiec – Pl Sp. z o.o. Kielce 17
457 Fabryka Mebli Biurowych Mikomax Sp. z o.o. Łódź 17
458 Podłogi Sp. z o.o. Łańcut 17
459 Produkcja Palet Handel i Usługi J.Kowal i W.Ciołek sp.j. Czajków 17
460 Schultz Seating Poland Sp. z o.o. Kłobuck 17
461 Wytwórnia Opakowań Kartonowych Marian Górny Barłożnia Wolsztyńska 17
462 Tartak Zębowo Sp. z o.o. S.K. Zębowo 17
463 FG Wójcikowscy I Łyczakowski Sp.J. Kołbaskowo 17
464 WUMEX Sp. z o.o. S.K. Lipie 17
465 Łąccy-Kołczygłowy Sp. z o.o. Kołczygłowy 16
466 Opec – Bio Sp. z o.o. Grudziądz 16
467 Mazowieckie Zakłady Graficzne Jarosław Zaczek Andrzej Fiłończuk Bogusław Kozakiewicz sp.j. Wysokie Mazowieckie 16
468 Alpha Paper Pack Sp. z o.o. Woźniki 16
469 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 16
470 Acord Sp. z o.o. Poznań 16
471 Dolmeb Sp. z o.o. Świdnica 16
472 Meblex Sp. z o.o. Kalisz 16
473 H.O.PERSIEHL POLSKA Sp. z o.o. Czachorowo 16
474 Jt Mebel Sp. z o.o. Kartuzy 16
475 Erma Sp. z o.o. PPHU Kandlewo 16
476 CARTONPLAST POLSKA Sp. z o.o. Mysłowice 16
477 Leipa Polska Sp. z o.o. Warszawa 16
478 Bong Cały Świat Kopert Sp. z o.o. Poznań 16
479 Corex Polska Sp. z o.o. Września 16
480 Tessa Sp. z o.o. Wtórek 16
481 Metalprodukt Polska Sp. z o.o. sp.k. Namysłów 16
482 Zakłady Drzewne Zadobrze Sp. z o.o. S.K. Zadobrze 16
483 Mixpol Zdzieszowice Sp. z o.o. S.K. Zdzieszowice 16
484 Andpol Furniture Sp. z o.o. sp.k. Świniary 16
485 Bester Sklejki Sp. z o.o. S.K. Wysoka 16
486 Jaro-Meble Instal Kran Sp. z o.o. S.K. Krągola 16
487 D-M-D sp.j. Dawid Malicki, Michał Malicki Piotrków Kujawski 16
488 OKK Otlewski Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Osie 16
489 Polak Meble L. & M. & D. Polak sp. j. Kępno 16
490 Sfm Sp. z o.o. Strzyżów 16
491 Noti Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 15
492 SKLEJKA – EKO S.A. Ostrów Wielkopolski 15
493 United Packaging S.A. Poznań 15
494 Select-Style Sp. z o.o. Ruda Śląska 15
495 Robert Kowalski, Karol Kowalski Stolarstwo sp.j. Szymanowo 15
496 A&T S.J. H.A. Augustyńscy Nowy Dwór 15
497 Brinkpol Sp. z o.o. Topole 15
498 Firma Patora Sp. z o.o. S.K. Glinno 15
499 Porębska Beata Garus sp.j. Czechowice-Dziedzice 15
500 Pos Systems Sp. z o.o. Dębogórze 15
501 ELOPAK S.A. Warszawa 15
502 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 15
503 Meble Heban Sp. z o.o. S.K. Janów Lubelski 15
504 Filmar Group Sp. z o.o. Warszawa 15
505 Grasant Sp. z o.o. Krapkowice 15
506 Nc Koperty Sp. z o.o. Gołdap 15
507 Woodstyle Kopacki sp.j. Dynów 15
508 Deck – Dry Polska Sp. z o.o. Gdańsk 15
509 Lacroix-Opakowania Sp. z o.o. Ostrołęka 15
510 VAN KEULEN POLSKA Sp. z o.o. Inwałd 15
511 Ab System Sp. z o.o. Rydzyna 15
512 Violetta Sp. z o.o. Stronie Śląskie 14
513 Raven Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 14
514 PERFECT Sp. z o.o. PW Starachowice 14
515 Combinath sp.j. M. i E. Nath Toruń 14
516 ASTOR Marek Plewa Kowalewo 14
517 DS Smith Packaging Sp. z o.o. Warszawa 14
518 Jezierski Markowe Okna Sp. z o.o. Lekomin 14
519 Zakład Stolarski Wolbel Belica sp.j. Słupno 14
520 Dmd-Bis Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 14
521 Tekpud Sp. z o.o. Jasło 14
522 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Poldrew Sp. z o.o. Zwierzyn 14
523 Padma Art Sp. z o.o. Suwałki 14
524 GORAN Sp. z o.o. Grybów 14
525 Phpu Arkol Sp. z o.o. Warszawa 14
526 Torendi Sp. z o.o. Przodkowo 14
527 G.M.B.T. Magnus Sp. z o.o. Skórnice 14
528 Marek Liberacki Libro Lubawa 14
529 Perfectdoor Sp. z o.o. Kunów 13
530 Karton – Pack sp.j. Zakład Produkcji Opakowań Jakub Szyrwiński, Antoni Kaciuba, Bogdan Pniewski Michałowice 13
531 Skalik sp.j. Kazimierz Skalik i Zofia Skalik Świętajno 13
532 Aerem Industry Sp. z o.o. Szczecin 13
533 Stow Polska Sp. z o.o. Warszawa 13
534 Promag MS Sp. z o.o. Owińska 13
535 Adams Sp. z o.o. Baranowo 13
536 Renggli Sp. z o.o. Białystok 13
537 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stagra Mieszała sp.j. Kuźnica Skakawska 13
538 Interpak-2 Krzysztof Dębicki, Anna Bal sp.j. Myślenice 13
539 Wintech Production Group Sp. z o.o. Dąbie 13
540 Fogia Furniture Sp. z o.o. Maks 13
541 Horton Kirby Poland Sp. z o.o. Dobra 13
542 Meblomex S.A. Skawina 13
543 Marzena Czernek VEGA Lekarcice 13
544 Zakład Drzewny Kimex sp.j. Elżbieta Urbańska-Buda, Grzegorz Buda Nadrzecze 13
545 DIORA – ŚWIDNICA Sp. z o.o. Świdnica 13
546 Pro Market A.Chudzik i R.Magiera sp.j. Warszawa 13
547 Vaupe Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
548 Pakman Sp. z o.o. Tursko 13
549 Fabryka Mebli Meblo-System Sp. z o.o. Zabajka 13
550 AP Holding S.A. Kraków 13
551 Hersta Staśkiewicz i Spółka Sp. J. Lubczyna 13
552 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport – Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 13
553 JAGRAM – PRO S.A. Susz 13
554 Kar-Tek Sp. z o.o. S.K. Maków Podhalański 13
555 Sanex Sp. z o.o. w Łowcach Łowce 12
556 Fabryka Mebli Spin Roman Łaźny i Jerzy Łaźny sp.j. Mnichowo 12
557 SOFEX Sp. z o.o. S.K. Skiereszewo 12
558 Aniflex Głowacka Wojtaszek sp.j. Tomaszów Mazowiecki 12
559 Elm-Design Sp. z o.o. S.K. Falmirowice 12
560 Gp Production Sp. z o.o. Warszawa 12
561 Zakład Drzewny T.B Sp. z o.o. Pustków 12
562 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Tartak Import-Export Jerzy Abramczyk Wólka-Folwark 12
563 Meble Elmar-Jerczyńscy sp.j. Jankowy 12
564 Poltarex Polskie Drewno Sp. z o.o. Warszawa 12
565 Domel Meble Podłogi Sp. z o.o. S.K. Kępno 12
566 Etigraf Sp. z o.o. Sulejówek 12
567 MEBLOBUK S.J. Skórzewo 12
568 Eko-Trak S.J. Słudwia 12
569 Dinopol Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 12
570 Usługi Stolarskie Lidia Semba i Jerzy Semba sp.j. Klatka 12
571 Easysofa Sp. z o.o. Klebark Wielki 12
572 Q4sash Windows Sp. z o.o. Koszalin 12
573 Kabex M i K Bogunia sp.j. Janów 12
574 Plastmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Lubasz 12
575 Retro Tomasz Majewski i Wspólnicy S.J. Kobyłka 12
576 Banco Sp. z o.o. Rusocin 12
577 ENTRA Sp. z o.o. Juszkowo 12
578 Sobex Sp. z o.o. Trzebicz 11
579 Pjoro Sp. z o.o. Rzeszów 11
580 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rasel – T.I B. Lewandowscy sp.j. Dygowo 11
581 T.H. Kakado sp.j. Andrzej Pajda i Spółka Będzin 11
582 Meblomontaż Sp. z o.o. Poznań 11
583 Flexpress Sp. z o.o. sp.k. Kraków 11
584 Rfm Sp. z o.o. Piotrkówek Mały 11
585 Techpak Group Sp. z o.o. Białężyce 11
586 Dre Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka sp.j. Gronowo Górne 11
587 Ajram Sp. z o.o. Pasłęk 11
588 Euro-Rama Sp. z o.o. Ulanów 11
589 Przedsiębiorstwo Handlowe Dobis Sp. z o.o. Trzciana 11
590 PPHU WUTEH Sp. z o.o. Gołdap 11
591 Furnmaster Sp. z o.o. Świebodzin 11
592 Sofastyl Sp. z o.o. S.K. Żołędzin 11
593 Vasco Doors Sp. z o.o. Nysa 11
594 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka – sp.j. Wielki Konopat 11
595 Interdrex Sp. z o.o. Bieszkowice 11
596 Europol sp.j. Jarosław Zadka, Robert Zadka Brzeziny 10
597 Drewmex Sp. z o.o. S.K. Wąchock 10
598 Krepel Poland Sp. z o.o. Kobierno 10
599 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Spar-Meble A.Stucki, R.Stucki, S.Magnuszewski sp.j. Pawłówko 10
600 Cetech Sp. z o.o. Łódź 10
601 Mar-S Sp. z o.o. S.K.A. Bralin 10
602 CARO Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10
603 Daal Sp. z o.o. Lubaczów 10
604 Track Tec Lipa Sp. z o.o. Lipa 10
605 SKLEJKA ORZECHOWO S.A. Orzechowo 10
606 Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoszcz 10
607 Walczak S.J. Książ Wielkopolski 10
608 Eurostyl Sp. z o.o. Chełmek 10
609 TARPOM S.A. Tarnowiec 10
610 Zefir Sp. z o.o. Łopuszno 10
611 Krośnieńskie Fabryki Mebli Krofam Sp. z o.o. Krosno 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.:  C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.
Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

OFERTA HANDLOWA

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki 2019 kosztuje 990 zł netto, dyplom XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 – 330 zł netto, logo promocyjne Brylant Polskiej Gospodarki 2019, które można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach – 330 zł netto, plakietka do statuetki – 30 zł.
Wymiary statuetki: wysokość 21 cm. Średnica szklanego brylantu – 8 cm.
Statuetka zamocowana jest na podstawce z szarego marmuru: długość 7 cm, szerokość 7 cm, wysokość 4 cm.
Waga statuetki z podstawką: 2 kg.
Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo Państwa Firmy w kolorze czarnym, co zwiększy koszt o 60 zł netto.
Logo promocyjne wysyłamy mejlem, a dyplomy i statuetki można otrzymać pocztą albo odebrać na IX Kongresie Nowoczesnej Gospodarki 18 czerwca 2020 r. w Warszawie.
Udział w kongresie kosztuje 400 zł netto od osoby. W tej cenie jest jeden dyplom dla uczestnika kongresu i krótka prezentacja firmy (dwa slajdy: na pierwszym kilka kluczowych zdań o firmie, na drugim logo firmy).
Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla firmy, ale również dla jej pracowników. To dobra forma wyróżnienia pracowników za wkład w rozwój firmy.

Zamówienie wystarczy złożyć mailem. W odpowiedzi wysyłamy wypełniony formularz zamówienia z numerem konta bankowego i oczekujemy na wpłatę na nasze konto bankowe. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyłamy zamówione produkty i fakturę.

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200