Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 321 firm handlu artykułami budowlanymi i drewnem, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Atlas Sp. z o.o. Łódź 838
2 KNAUF Sp. z o.o. Warszawa 494
3 Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o. Warszawa 392
4 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 288
5 Saint – Gobain Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 281
6 MAJSTER S.A. Rzeszów 260
7 P.H.U. KONSTANS – Konstanty Król Mińsk Mazowiecki 224
8 Norgips Sp. z o.o. Warszawa 198
9 Sobik Firma Handlowo Usługowa Sobik Marian Żory 192
10 Blachotrapez Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 181
11 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Diamond Sp. z o.o. Kraków 173
12 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Warszawa S.K. Warszawa 171
13 SELENA S.A. Wrocław 170
14 Voster Sp. z o.o. S.K. Zarzecze 169
15 Remmers Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 153
16 Stalco Sp. z o.o. S.K.A. Skawina 149
17 Classen Floor Systems Sp. z o.o. Zwonowice 129
18 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 124
19 SIG Sp. z o.o. Kraków 110
20 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 107
21 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 104
22 3W Dystrybucja Budowlana S.A. Ruda Śląska 98
23 Bomar Marek Wojciechowski i Wspólnicy sp.j. Grajewo 98
24 BLACHPROFIL 2 Sp. z o.o. Kraków 98
25 Schuco International Polska sp. z o.o. Siestrzeń 91
26 KLINKIER-BUD Przesiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Czesław Marek Penconek Konstancin-Jeziorna 89
27 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Poznań S.K. Poznań 87
28 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 86
29 Peamco Materiały Budowlane Tomczak Sp. J. Leszno 86
30 Arka Sp. z o.o. S.K. Sianów 86
31 GEZE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 84
32 Budmech Sp. z o.o. S.K. Warszawa 84
33 Wamar sp.j. Cwalina Świderski Białystok 82
34 Omnires , Sp. z o.o. Warszawa 81
35 CAPAROL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 77
36 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 77
37 Deante Antczak sp.j. Łódź 75
38 JD Sp. z o.o. sp.k. Opole 75
39 Składy Vox Sp. z o.o. S.K. Czerwonak 74
40 Greinplast Plus Sp. z o.o. S.K. Krasne 73
41 Domo A.Żochowski sp.j. Straszyn 73
42 Reynaers Aluminium Sp. z o.o. Piaseczno 72
43 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 66
44 Heban Sp. z o.o. S.K. Kraków 64
45 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 64
46 Rozbud Łapińscy sp.j. Augustów 63
47 PROMAT TOP Sp. z o.o. Warszawa 63
48 Global Point Sp. z o.o. S.K. Biskupice Podgórne 61
49 Matex Sp. z o.o. Jelenia Góra 59
50 Merkury Goławski sp.j. Biała Podlaska 59
51 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 58
52 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 57
53 GEBERIT Sp. z o.o. Warszawa 55
54 WESOŁEK Sp. z o.o. Materiały Budowlane Chocicza 55
55 Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 55
56 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 54
57 Vinderen Sp. z o.o. Warszawa 54
58 Fimal Psb Sp. z o.o. Słupsk 51
59 Budchem Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk sp.j. Poznań 51
60 MAZI Tadeusz Gryglas, Stanisław Skalski S.J. Budy Wielgoleskie 51
61 Leg-Sanit sp.j. Tadeusz Jażdżyk, Stanisław Budzyński Warszawa 51
62 RZEPISKO Sp. z o.o. Skawina 50
63 MODOM PODHALE Sp. z o.o. Szaflary 49
64 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 49
65 FORBUILD S.A. Końskie 49
66 FEMAX Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 48
67 Onduline Polska Sp. z o.o. Mielec 47
68 Domino Polska Sp. z o.o. S.K. Dzierżoniów 46
69 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Metal-Hurt Dorota Rafińska Bożena Wesołowska-sp.j. Toruń 45
70 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Białystok 44
71 Protan Polska Sp. z o.o. Warszawa 43
72 Małachowski i Spółka – Hurtownia Materiałów Budowlanych – sp.j. Chodzież 43
73 Tamir sp.j. T. i M. Kuśnierz Pszczyna 41
74 Hydrosolar Sp. z o.o. Dolny Śląsk Spółka Komandytowa Wrocław 41
75 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Regamet Krzysztof Boroń, Wacław Tryba sp.j. Mielec 41
76 Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. Krzemieniewo 41
77 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Gama sp.j. Antoni Grabalski i Wspólnicy Śliwin 40
78 Hydrosolar Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Żory 40
79 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Wieżowiec E.J.M.T. Leśniak S.J. Ząbkowice Śląskie 40
80 Bauder Polska Sp. z o.o. Poznań 40
81 Btr Blachotrapez Sp. z o.o. S.K. Ponice 40
82 PLASMET – JESION S.J. Kalisz 40
83 Steico Cee Sp. z o.o. Czarnków 39
84 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kocoń , sp.j. Kocoń Krzysztof, Kocoń Jakub Rycerka Górna 39
85 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe INTER-S Piotr Sielski Międzyborów 39
86 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 39
87 RUREX Sp. z o.o. Opacz 37
88 SILVA Sp. z o.o. Mielec 37
89 Center Plast Sp. z o.o. Jemielnica 37
90 Farbex Sp. z o.o. sp.k. Ciechanów 37
91 Oman Sp. z o.o. Racibórz 37
92 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 37
93 INTAR Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 36
94 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 36
95 Centrum Budowlane Sirbud – Daniel Sip, Dorota Barańska sp.j. Wałbrzych 36
96 Wiór Kostro, Romaniuk sp.j. Białystok 35
97 Salony Fachowiec Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 35
98 CARADON POLSKA Sp. z o.o. Kraków 35
99 Bel – Pol Sp. z o.o. Świdnica 35
100 Floorpol Sp. z o.o. Skaryszew 35
101 Jordahl & Pfeifer Technika Budowlana Sp. z o.o. Krępice 34
102 Ake-Net Tomaszewski, Wilk S.J. Pabianice 32
103 Keran Sp. z o.o. Kołobrzeg 32
104 Eurosystem Polska Sp. z o.o. sp.k. Przywory 32
105 OMNICOM Sp. z o.o. Warszawa 32
106 INTERNITY S.A. Warszawa 32
107 FHU DREWNOSTYL Adam Matuszny Istebna 31
108 Best Meble sp.j. T.Kluska, D.Kluska, P.Kluska, A.Kluska Syców 31
109 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 31
110 Sufigs Sp. z o.o. Tarnów 31
111 DLH GLOBAL Sp. z o.o. Warszawa 31
112 Cerampol Tomczyk i Wspólnicy sp.j. Rabka-Zdrój 31
113 P.P.H.U. MEJPOL Anna Mazur-Paduszyńska Opoczno 30
114 HÖRMANN – POLSKA Sp. z o.o. Komorniki 30
115 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 30
116 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wojciech Tycner Mielec 30
117 Zino Sp. z o.o. Ząbki 30
118 Polwos Sp. z o.o. Witaszyce 30
119 Attic Sp. z o.o. Kraków 29
120 SEWERA POLSKA CHEMIA Ireneusz Wolak Katowice 29
121 Marlin sp.j. Małeccy Krotoszyn 29
122 Elmas Sowa, Pawlak sp.j. Zakręt 29
123 AALBORG PORTLAND POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 29
124 Polskie Składy Budowlane – Stalmet Sp. z o.o. Stalowa Wola 28
125 TRAK – POL Adam Gałka Sidzina 28
126 Solida Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 28
127 Fertiz S.A. Białystok 28
128 NEOTERMO Edyta Herzyk Bielsko-Biała 27
129 BUDPOL A. Tomczak, G. Kędzierski S.J. Łuków 26
130 Przedsiębiorstwo Obrotu Hurtowego Wod Bud Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 26
131 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dachy z Blachy Olichwer i Wspólnicy sp.j. Marcinkowice 26
132 Brata Sp. z o.o. Ustka 25
133 PHU Budex Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko sp.j. Gryfice 25
134 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 25
135 Aquaphor Poland Sp. z o.o. Warszawa 25
136 Anmar Marian Przybył sp.j. Gorzów Wielkopolski 25
137 Golden sp.j. Adam Moszoński Dariusz Sylwanowicz Malbork 25
138 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis sp.j. Suwałki 25
139 B Plus B Sp. z o.o. S.K. Modlnica 24
140 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Duet Jolanta Kucharska i Henryk Kaszuba sp.j. Człuchów 24
141 New Trendy Sp. z o.o. Radom 24
142 Elikopol Bk Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
143 THERM – INSTAL Bogdan Michoń, Paweł Zubiel S.J. Łódź 24
144 Lech sp.j. L.P.Sykuła Biłgoraj 24
145 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Domex 2 E. Żułtak, A. Celińska, D. Żułtak sp.j. Nowy Dwór Mazowiecki 23
146 KANWA Sp. z o.o. S.K. Kraków 23
147 AB Bechcicki Sp. z o.o. Wrocław 23
148 Exec Edmund Czubak i Wspólnicy sp.j. Warszawa 23
149 BOZZA Sp. z o.o. S.K. Kraków 23
150 TO-MASZ Wiesława I Roman Wiśnik S.J. Siedliska 23
151 Firma Kuma Magda & Magda sp.j. Olszowa 23
152 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 23
153 Heatpex Sp. z o.o. Gdańsk 23
154 Knauf Insulation Sp. z o.o. Warszawa 23
155 LAMINART Sp. z o.o. Stęszew 23
156 Ambit Jan Zielonkowski i Wspólnicy sp.j. Gdańsk 23
157 DOMBUD RP Piotr Dąbrowski Golub-Dobrzyń 23
158 Firma Zaopatrzenia Korner Sp. z o.o. Strzałków 22
159 May-Mat Sp. z o.o. sp.k. Przyborów 22
160 Sotex Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Sp. z o.o. Szczecin 22
161 Misiura Stanisław Euro-Trans Braniewo 21
162 Salon Budowlany Kram Sieniccy sp.j. Świnoujście 21
163 Grupa Handlo-Budowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
164 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 21
165 Fokus Premium Sp. z o.o. Gościcino 21
166 Majster-Atlas Kujawy P. Świec S.J. Włocławek 21
167 FOLNET Sp. z o.o. S.K. Skórzewo 21
168 Armatura Woda Kanalizacja Sp. z o.o. Jasło 21
169 Hurtownia Bartek Ryszard Bartoszewicz, Marta Daczkowska sp.j. Warszawa 21
170 Markat Plus Renata Brózda – Banasik, Michał Banasik sp.j. Brody 21
171 Stalrem Sp. z o.o. Szczecin 21
172 Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Kraków 21
173 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 21
174 Comitor Sp. z o.o. Łódź 20
175 Fuhr Polska Sp. z o.o. Libiąż 20
176 Glaz-Bud Sp. z o.o. Pułtusk 20
177 Bisan Sp. z o.o. Warszawa 20
178 Andarex D.Nazarczuk, A.Mosiejczuk sp.j. Sulejówek 19
179 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 19
180 Dachy Bawarii S.J. Ociąż 19
181 Proventuss Polska Sp. z o.o. Warszawa 19
182 BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jelonek 19
183 WROŃSKI Sp.J. Kiełpino 19
184 Baumabrick Sp. z o.o. Wrocław 19
185 Logi-Pal Grupa Kupiecka Sp. z o.o. Poznań 18
186 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 18
187 Gips-System Bieleninik sp.j. Stargard 18
188 ALFA Sp.J. Antoni Janik, Jan Janik, Józef Janik Nowy Sącz 18
189 Bratex Dachy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębica 18
190 Firma Handlowa Kolanko sp.j. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 18
191 Drewnostyl Sp. z o.o. Skoczów 18
192 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 18
193 EKO-BUD PLUS Sp. z o.o. S.K. Białystok 18
194 DREW-TRANS II Zenon Wrzeszcz i Wspólnicy Sp. z o.o. Chojnice 18
195 Market Przemysłowy Bracia Olejniczak sp.j. Szamotuły 18
196 Fullfarb – M.Łuczyk,S.Sasiela sp.j. Raniżów 18
197 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo – Produkcyjne Budmar Sp. z o.o. Międzychód 17
198 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 17
199 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawal sp.j. Waligóra Jan i Elżbieta Morawica 17
200 Budomat Prus S.J. Łazy 17
201 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sezam sp.j. H.Samul L.Samul Kolno 17
202 Grupa Mo Sp. z o.o. sp.k. Poznań 17
203 LANDZBERG S.J. Brzeźno Wielkie 17
204 Ph Sopexim Anna Sopek, Sławomir Sopek i Adam Sopek – sp.j. Aleksandrów Łódzki 17
205 Stal-Rol Michno sp.j. Czarna 17
206 Dorfner Minerals Polska Sp. z o.o. Legnica 16
207 Kadex Ag Sp. z o.o. S.K. Radom 16
208 Eurostandard sp.j., Firma Rodzinna Klauzo Topole 16
209 Arteks Sp. z o.o. Włocławek 16
210 Neotherm Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 16
211 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 16
212 Polski Beton Sp. z o.o. sp.k. Katowice 16
213 Przedsiębiorstwo Handlowe Bazar Z.Adamczyk i Spółka-sp.j. Radom 16
214 Cembrit Sp. z o.o. Warszawa 15
215 Mazur Natalia i Marcin Mazur sp.j. Kurzętnik 15
216 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Emchrom Sp. z o.o. Siedlce 15
217 DEKTRA S.A. Toruń 15
218 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 15
219 Dakor Sp. z o.o. Warszawa 15
220 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profit Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota sp.j. Gliwice 15
221 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Woźniak sp.j. Łomianki 15
222 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane Samer Sp. z o.o. Kielce 15
223 TECHMAPROJEKT Sp. z o.o. Gdańsk 15
224 Zakład Produkcyjno-Usługowy Arbet Sp. z o.o. Szczecin 15
225 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 15
226 Mrówka A.S. Bogusz sp.j. Lubartów 15
227 Centrum Zaopatrzenia Budowlanego HADEX Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 15
228 Firma Elmat Adam Seweryn, Andrzej Wójtowicz sp.j. Stalowa Wola 15
229 Gregor Grzegorz Barczyński sp.j. Częstochowa 14
230 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KRAM Krzysztof Suchocki Suwałki 14
231 Harat Sp. z o.o. S.K. Miastko 14
232 Mir-Bud Bis Michalski, Brzozowski sp.j. Kobyłka 14
233 Dav-Import E. Kopeć Sp. z o.o. S.K. Warszawa 14
234 Sanswiss Polska Sp. z o.o. Wałbrzych 14
235 Skład Materiałów Budowlanych i Opału Bol – Ann A. T. M. Stelmaszykowie sp.j. Gniezno 14
236 KIM Sp. z o.o. Warszawa 14
237 Centrum Budowlane Przedsiębiorstwo Handlowe Koszewski Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Augustów 14
238 Egger Polska Sp. z o.o. Poznań 14
239 IMPOL Sp. z o.o. S.K. Lipno 14
240 Niwa Stanisław Głuc sp.j. Osielec 14
241 Isko Sp. z o.o. Grupa Sbs Jastrzębie-Zdrój 14
242 MB – 04 Sp. z o.o. Kraków 14
243 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Artpol Grzegorz Mączko, Krzysztof Ligęza sp.j. Oświęcim 14
244 Przedsiębiorstwo Handlowo-Przemysłowe Promogaz-Kpis Sp. z o.o. Kraków 14
245 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Euro-Klinkier Andrzej Dąbski Ryszard Staniak sp.j. Szczecin 14
246 Japi-Bud Duda sp.j. Piasek 13
247 Technid Sp. z o.o. Rzeszów 13
248 Scandinavian Stone Polska Sp. z o.o. Wrocław 13
249 Krismar Sp. z o.o. S.K. Kielce 13
250 Pruszyński – Nowicki Sp. z o.o. Motaniec 13
251 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 13
252 Stc Sławomir Kazek, Roman Kazek sp.j. Nowy Targ 13
253 Skład Materiałów Budowlanych Replin sp.j. Choszczówka Stojecka 13
254 INTERSTONE Sp. z o.o. Andrychów 13
255 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 13
256 Gabryś – Sikora sp.j. Kęty 13
257 Greinplast Podkarpacie Sp. z o.o. Krosno 13
258 Euro-Płyta Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 13
259 Domco Grzegorzewska i S-Ka sp.j. Konstantynów Łódzki 13
260 Hurtownia Materiałów Budowlanych Mat-Bud sp.j. J.Cholewa R.Gospodarek A.Kofluk Rumia 13
261 Materiały Budowlane Bud-Rol Sp. z o.o. Jaromierz 13
262 Budowlanka Marek Słowik sp.j. Żywiec 13
263 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Trójbet Sp. z o.o. Łebunia 13
264 Firma Handlowo Usługowa Czarmet sp.j., Krzysztof Czarniga, Michał Czarniga Tarnów 13
265 Intenso-Doors Sp. z o.o. Wadowice 12
266 Arkadia Bis Mtg Sp. z o.o. Lwówek Śląski 12
267 Chemia Sp. z o.o. Kowale 12
268 Bartyla Materiały Budowlane i Pokrycia Dachowe Sp. z o.o. S.K. Chudoba 12
269 CENTROBUD CENTRALA Sp. z o.o. S.K. Konstancin-Jeziorna 12
270 Euro-Dach Sylwia Kowalik, Marek Kowalik sp.j. Nowa Sól 12
271 Firma Handlowo-Usługowa Instal Socha sp.j. Jasło 12
272 PHU Jago-Bis Goździkiewicz sp.j. Władysławów 12
273 Kleks Drewka, Puszkiel sp.j. Zielona Góra 12
274 Forner Sp. z o.o. Lublin 12
275 Cegbud – Cegielnia Krzyż, Adamczyk – sp.j. Tarnów 12
276 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Now – Bud Nowakowscy sp.j. Mogilno 12
277 Centrum Budowlane Bud-Rol Krystyna Dobkowska S.J. Płońsk 12
278 Feniks sp.j. T.Niewczas, M.Rosłaniec, W.Gołębiewski Kochów 12
279 Dachpoll Sp. z o.o. Włoszczowa 12
280 A.Z. Agora Kubisiak Grupa Sbs sp.j. Międzychód 12
281 Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. Szczecin 12
282 Peplinski & Banaszewski Sp. z o.o. Jarocin 12
283 Emet-Impex S.A. Katowice 12
284 Comex Sp. z o.o. Warszawa 12
285 Firgang Sp. z o.o. sp.k. Ziębice 12
286 Materiały Budowlane Stępińska Sp. z o.o. – Skrót Nazwy Spółki MBS Sp. z o.o. Wrocław 12
287 Paben Kaczorowscy sp.j. Łódź 12
288 Elsan Sp. z o.o. Lublin 12
289 Pruszyński P.G. Sp. z o.o. Nowa Wieś Wrocławska 12
290 Quercus Adamus, Kopytko sp.j. Kraków 12
291 Formatiq Sp. z o.o. S.K. Poznań 11
292 Budomat Max Sp. z o.o. S.K. Sochaczew 11
293 Jarkpol Ajg Trade Sp. z o.o. Sp. K. Łysomice 11
294 Polbit Krzysztof Bąk sp.j. Grabiny 11
295 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 11
296 P.H. Komax Sp. z o.o. S.K. Łomża 11
297 Mibau Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11
298 Lech Centrum Sp. z o.o. Dorotowo 11
299 P.H.U.P. Budrol A. Wcisło, M. Wcisło sp.j. Proszowice 11
300 Ferrima Sp. z o.o. Bogucin 11
301 Rol-Bud Toczyłowscy, Michalczuk sp.j. Lipsk 11
302 Hurtownia Materiałów Budowlanych Import Export Stanisław Majchrowicz sp.j. Spytkowice 11
303 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy Anna i Gabriel Twardy – sp.j. Sierakowo 11
304 Grupa Alians Trade Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 11
305 Handlo-Drew Sp. z o.o. Sulęcin 11
306 Blok Bud Stanisław Krawczykowski Fabian Krawczykowski sp.j. Blok Dobryszyce 11
307 Hurtownia Materiałów Budowlanych – Andrzej Kowalczyk – Dariusz Krasuski sp.j. Gorzów Wielkopolski 11
308 NORMA Sp. z o.o. S.K. Klaudyn 11
309 Wepa Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 11
310 Świat Drzwi i Okien Dariusz Wrzeszcz sp.j. Piła 11
311 Baustoff + Metall Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
312 Smb Materiały Wykończeniowe J.Wedler,M.Zawadzki sp.j. Zielona Góra 10
313 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.S.Lipiak sp.j. Szprotawa 10
314 Bestpol Żurakowski i Wspólnicy sp.j. Kleosin 10
315 Firma Handlowa Kwasek sp.j. Sandomierz 10
316 Henwal Sp. z o.o. Radziszów 10
317 Giceepo Sp. z o.o. Janki 10
318 SFA Poland Sp. z o.o. Warszawa 10
319 Doorsystem Szczepan Szwarczewski i Wspólnicy sp.j. Milejowice 10
320 Budus – Grupa Phmb Sp. z o.o. Wrocław 10
321 Para.Com.Pl sp.j. Busko-Zdrój 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

OFERTA HANDLOWA

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki 2019 kosztuje 990 zł netto, dyplom XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 – 330 zł netto, logo promocyjne Brylant Polskiej Gospodarki 2019, które można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach – 330 zł netto, plakietka do statuetki – 30 zł.
Wymiary statuetki: wysokość 21 cm. Średnica szklanego brylantu – 8 cm.
Statuetka zamocowana jest na podstawce z szarego marmuru: długość 7 cm, szerokość 7 cm, wysokość 4 cm.
Waga statuetki z podstawką: 2 kg.
Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo Państwa Firmy w kolorze czarnym, co zwiększy koszt o 60 zł netto.
Logo promocyjne wysyłamy mejlem, a dyplomy i statuetki można otrzymać pocztą albo odebrać na IX Kongresie Nowoczesnej Gospodarki 18 czerwca 2020 r. w Warszawie.
Udział w kongresie kosztuje 400 zł netto od osoby. W tej cenie jest jeden dyplom dla uczestnika kongresu i krótka prezentacja firmy (dwa slajdy: na pierwszym kilka kluczowych zdań o firmie, na drugim logo firmy).
Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla firmy, ale również dla jej pracowników. To dobra forma wyróżnienia pracowników za wkład w rozwój firmy.

Zamówienie wystarczy złożyć mailem. W odpowiedzi wysyłamy wypełniony formularz zamówienia z numerem konta bankowego i oczekujemy na wpłatę na nasze konto bankowe. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyłamy zamówione produkty i fakturę.

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200