Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskało 343 firm handlu artykułami budowlanymi i drewnem, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2018, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r. w mln zł
1 Atlas Sp. z o.o. Łódź 991
2 Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o. Warszawa 453
3 Saint – Gobain Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 397
4 KNAUF Sp. z o.o. Warszawa 373
5 Blachotrapez Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 333
6 MAJSTER S.A. Rzeszów 289
7 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 204
8 Remmers Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 197
9 Stalco Sp. z o.o. S.K.A. Skawina 167
10 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Diamond Sp. z o.o. Kraków 158
11 Norgips Sp. z o.o. Warszawa 144
12 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 133
13 SIG Sp. z o.o. Kraków 127
14 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 124
15 REYNAERS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 123
16 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Stal-Bud Syta i Wspólnicy sp.j. Skoczów 120
17 Classen Floor Systems Sp. z o.o. Zwonowice 118
18 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Warszawa S.K. Warszawa 116
19 WAMAR S.J. Cwalina Świderski Białystok 113
20 Onduline Polska Sp. z o.o. Mielec 112
21 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 112
22 Bostik Sp. z o.o. Sady 111
23 GEZE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 111
24 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 110
25 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Poznań S.K. Poznań 107
26 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 107
27 Fakro Sp. z o.o. Nowy Sącz 103
28 GEBERIT Sp. z o.o. Warszawa 102
29 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Ozorków 100
30 Peamco Materiały Budowlane Tomczak Sp. J. Leszno 99
31 SELENA S.A. Wrocław 99
32 PHU Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 98
33 Heban Sp. z o.o. S.K. Kraków 95
34 BLACHPROFIL 2 Sp. z o.o. Kraków 94
35 BAT Sp. z o.o. Firma Handlowa Sierakowice 93
36 Spółdzielnia Pracy Remo-Bud w likwidacji Poznań 92
37 Eurobud Chajewscy S.J. Starogard Gdański 90
38 KLINKIER-BUD Czesław Penconek PPUH Konstancin-Jeziorna 89
39 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Białystok 88
40 3W Dystrybucja Budowlana S.A. Ruda Śląska 87
41 PPUH Regamet Krzysztof Boroń, Wacław Tryba S.J. Mielec 86
42 Schuco International Polska sp. z o.o. Siestrzeń 85
43 MULTI FORM II Sp. z o.o. Tychy 83
44 CAPAROL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 83
45 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 78
46 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KONSTANS Konstanty Król Mińsk Mazowiecki 77
47 FEMAX Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 76
48 Bauder Polska Sp. z o.o. Poznań 71
49 Hydroland Chorobik Gawęda Malec Wojtycza Sp.J. Myślenice 68
50 Arka Sp. z o.o. S.K. Sianów 68
51 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 66
52 FHU DREWNOSTYL Adam Matuszny Istebna 64
53 MAZI Tadeusz Gryglas, Stanisław Skalski Sp.J. Latowicz 63
54 Matex Sp. z o.o. Jelenia Góra 62
55 Budmech Sp. z o.o. S.K. Warszawa 61
56 Minox S.A. Warszawa 61
57 Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 61
58 Farbex Sp. z o.o. sp.k. Ciechanów 60
59 LEG – Sanit S.J. Tadeusz Jażdżyk, Stanisław Budzyński Legionowo 59
60 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 59
61 MODOM PODHALE Sp. z o.o. Szaflary 58
62 Global Point Sp. z o.o. S.K. Pietrzykowice 57
63 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 57
64 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Inter-S Piotr Sielski Międzyborów 56
65 BUDCHEM Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk S.J. Poznań 55
66 TRAK – POL Adam Gałka Sidzina 55
67 Best Meble sp.j. T. Kluska, D .Kluska, P. Kluska, A. Kluska Syców 55
68 Małachowski i Spółka – Hurtownia Materiałów Budowlanych – S.J. Chodzież 54
69 PUH GAMA S.J. Antoni Grabalski i Wspólnicy Śliwin 53
70 Bratex Dachy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębica 52
71 PHU Hydraulik S.J. Tuchola 52
72 RZEPISKO Sp. z o.o. Skawina 51
73 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 51
74 WESOŁEK Sp. z o.o. Materiały Budowlane Chocicza 51
75 Metal – Hurt S.J. Toruń 51
76 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 50
77 ROZBUD Łapińscy S.J. Augustów 50
78 Eurosystem Polska Sp. z o.o. sp.k. Przywory 50
79 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 49
80 Steico Cee Sp. z o.o. Czarnków 48
81 PLASMET – JESION S.J. Kalisz 48
82 WIÓR Kostro, Romaniuk S.J. Białystok 48
83 PROMAT TOP Sp. z o.o. Warszawa 48
84 Amis J Mamątow S.J. Olsztyn 48
85 Protan Polska Sp. z o.o. Warszawa 47
86 Greinplast Plus Sp. z o.o. S.K. Krasne 47
87 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 45
88 SANPOL Sp. z o.o. Poznań 44
89 Floorpol Sp. z o.o. Skaryszew 44
90 BEL – POL Sp. z o.o. Świdnica 44
91 Zino Sp. z o.o. Ząbki 43
92 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 43
93 FIMAL PSB Sp. z o.o. Słupsk 42
94 DREWNO S. Sokołowski i T. Dobrowolski S.J. Częstochowa 42
95 MAGO P H U MAŁGORZATA GOSTYŃSKA Łódź 42
96 INTAR Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 41
97 AALBORG PORTLAND POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 41
98 TRANSHANDROL S.J. Padew Narodowa 41
99 OMNICOM Sp. z o.o. Warszawa 40
100 Oman Sp. z o.o. Racibórz 39
101 B+B M. Bieńkowski L. Budkowski S.J. Modlnica 39
102 POLWOS Sp. z o.o. Witaszyce 38
103 P.P.H.U. MEJPOL Anna Mazur-Paduszyńska Opoczno 38
104 Firma Zaopatrzenia KORNER Sp. z o.o. Strzałków 37
105 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Wieżowiec E.J.M.T. Leśniak S.J. Ząbkowice Śląskie 37
106 STALREM Sp. z o.o. Szczecin 36
107 Składy Vox Sp. z o.o. S.K. Czerwonak 36
108 Ambit Jan Zielonkowski i Wspólnicy S.J. Gdańsk 35
109 CERAMPOL Tomczyk i Wspólnicy S.J. Rabka-Zdrój 35
110 FORBUILD S.A. Końskie 34
111 Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. Poznań 34
112 Market Budowlany Format Sp. z o.o. Zawiercie 34
113 Domino Polska Sp. z o.o. S.K. Dzierżoniów 34
114 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis S.J. Suwałki 33
115 LAMINART Sp. z o.o. Stęszew 33
116 BUDPOL A. Tomczak, G. Kędzierski S.J. Łuków 32
117 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 32
118 Salon Budowy Kram Sieniccy S.J. Świnoujście 32
119 P.W MAY-MAT Sp.J. Przyborów 31
120 Ake-Net Tomaszewski, Wilk S.J. Pabianice 31
121 Exec Edmund Czubak i Wspólnicy S.J. Warszawa 30
122 ATTIC Sp. z o.o. Kraków 30
123 Sufigs Sp. z o.o. Tarnów 30
124 New Trendy Sp. z o.o. Radom 30
125 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 30
126 Tarpol Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 29
127 Hydrosolar Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Żory 29
128 Polskie Składy Budowlane – Stalmet Sp. z o.o. Stalowa Wola 29
129 Elmas Sowa, Pawlak S.J. Zakręt 29
130 Grupa Cermag Sp. z o.o. S.K. Poznań 29
131 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 28
132 Rurex Sp. z o.o. Opacz 28
133 Firma KUMA Magda & Magda S.J. Olszowa 28
134 Hydrosolar Sp. z o.o. Dolny Śląsk Spółka Komandytowa Wrocław 28
135 WROŃSKI Sp.J. Kiełpino 28
136 Keran Sp. z o.o. Kołobrzeg 28
137 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dachy z Blachy Olichwer i Wspólnicy sp.j. Marcinkowice 28
138 Proventuss Polska Sp. z o.o. Warszawa 28
139 Rolbud FUH S.J. Gołkowice Górne 28
140 AB Bechcicki Sp. z o.o. Wrocław 27
141 Therm Instal Bogdan Michoń, Paweł Zubiel sp.j. Łódź 27
142 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 26
143 Hydropol – Dekor S.J. Przesiębiorstwo Zaopatrzenia Klimatyzacji Wrocław 26
144 Fuhr Polska Sp. z o.o. Libiąż 26
145 LECH S.J. L.P. SYKUŁA Biłgoraj 26
146 PHU BUDEX Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko S.J. Gryfice 26
147 BOZZA Sp. z o.o. S.K. Kraków 26
148 Firma Handlowa Kolanko S.J. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 25
149 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 25
150 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne DUET Jolanta Kucharska i Henryk Kaszuba S.J. Człuchów 25
151 FULLFARB M. Łuczyk, S. Sasiela S.J. Raniżów 25
152 Multon Sp. z o.o. Koniecpol 24
153 ARTEKS Sp. z o.o. Włocławek 24
154 Glaz – Bud Sp. z o.o. Pułtusk 24
155 GRUPA HANDLO- BUDOWA Sp. z o.o. Bydgoszcz 24
156 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski S.J. Gorzów Wielkopolski 24
157 Kdc Sp. z o.o. Mielec 24
158 Win-Bud H.E. Winniccy Dom Handlowy Majster sp.j. Nasielsk 23
159 TO-MASZ Wiesława I Roman Wiśnik S.J. Siedliska 23
160 ANMAR Marian Przybył S.J. Gorzów Wielkopolski 23
161 Mera Sp. z o.o. Tychy 23
162 Jordahl & Pfeifer Technika Budowlana Sp. z o.o. Krępice 22
163 Pruszyński – Nowicki Sp. z o.o. Motaniec 22
164 DOMO A. Żochowski S.J. Straszyn 22
165 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 22
166 Kronmat Sp. z o.o. Nowy Sącz 22
167 BISAN Sp. z o.o. Warszawa 22
168 Elsan Sp. z o.o. Lublin 22
169 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 22
170 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sezam S.J. H. Samul L. Samul Kolno 22
171 DREW-TRANS II Zenon Wrzeszcz i Wspólnicy Sp. z o.o. Chojnice 22
172 ALFA Sp.J. Antoni Janik, Jan Janik, Józef Janik Nowy Sącz 21
173 BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jelonek 21
174 Eurostandard S.J., Firma Rodzinna Klauzo Topole 21
175 GS OMB Sp. z o.o. sp.k. Nowe Skalmierzyce 21
176 Skład Materiałów Budowlanych Replin S.J. Choszczówka Stojecka 21
177 Zakład Produkcyjno-Usługowy Arbet Sp. z o.o. Szczecin 21
178 AM&HP Sp. z o.o. Suwałki 21
179 Kosbud Bracia Kosińscy Adam Kosiński, Mariusz Kosiński, Marcin Kosiński S.J. Dziękowizna 21
180 Landzberg Sp.J. Brzeźno Wielkie 21
181 CARADON POLSKA Sp. z o.o. Kraków 21
182 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Wojciech Tycner Mielec 21
183 FHU Instal S.J. Jasło 21
184 KIM Sp. z o.o. Warszawa 21
185 Budomat Prus S.J. Łazy 20
186 PPHU EMCHROM Sp. z o.o. Siedlce 20
187 GOM Sp.J. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 20
188 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WOŹNIAK S.J. Łomianki 20
189 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 20
190 Centrum Materiałów Budowlanych Euro – Płyta Paszkowscy S.J. Nowy Tomyśl 20
191 Niwa S.J. Osielec 20
192 Market Budowlany Beata Lubowska, Katarzyna Ścisłowska S.J. Kępina 20
193 Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Kraków 20
194 Prefabed Sp. z o.o. Bielsko-Biała 20
195 EKO-BUD PLUS Sp. z o.o. S.K. Białystok 20
196 Centrum Budowlane Przedsiebiorstwo Handlowe S.J. Augustów 19
197 Hurtownia Artykułów Przemysłowych Import Eksport Radosław Kalinowski Dąbrowa Białostocka 19
198 IMPOL Sp. z o.o. S.K. Lipno 19
199 CENTRUM BUDOWLANE SIRBUD – Daniel Sip, Dorota Barańska S.J. Wałbrzych 19
200 FOLNET Sp. z o.o. S.K. Skórzewo 19
201 Firma Handlowa BAT Tadeusz Bigus, Andrzej Bigus sp.j. Sierakowice 19
202 Rolmex Witold Jankowski, Henryk Jankowski S.J. Brudzeń Duży 19
203 FIRMA ELMAT Adam Seweryn, Andrzej Wójtowicz S.J. Stalowa Wola 19
204 Golden sp.j. Adam Moszoński Dariusz Sylwanowicz Malbork 19
205 DÖLLKEN Sp. z o.o. Sosnowiec 19
206 JAGRAM S.A. Warszawa 19
207 Cembrit Sp. z o.o. Warszawa 18
208 PHU PROFIT Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota S.J. Gliwice 18
209 Mazur Natalia i Marcin Mazur S.J. Kurzętnik 18
210 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe Trojbet Sp. z o.o. Łebunia 18
211 INTERSTONE Sp. z o.o. Andrychów 18
212 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane Samer Sp. z o.o. Kielce 18
213 Firma Handlowo Usługowa Czarmet Sp. J, Krzysztof Czarniga, Michał Czarniga Tarnów 18
214 Fertiz S.A. Białystok 18
215 ROL-BUD Toczyłowscy, Michalczuk S.J. Lipsk 17
216 Svimpex Sp. z o.o. Wrocław 17
217 Sanswiss Polska Sp. z o.o. Wałbrzych 17
218 Przedsiębiorstwo Handlowo – Przemysłowe Promogaz – KPIS Sp. z o.o. Kraków 17
219 NEWMOR POLSKA Sp. z o.o. Kraków 17
220 Handlo-Drew Sp. z o.o. Sulęcin 17
221 Greinplast Podkarpacie Sp. z o.o. Krosno 17
222 PHU Promesa Sp. z o.o. Kielce 17
223 Comex Sp. z o.o. Warszawa 16
224 STAL-ROL Michno S.J. Czarna 16
225 PPHU Loba S.J. Nowy Tomyśl 16
226 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 16
227 Firma Handlowa DREWNO Sp. z o.o. Łódź 16
228 Giebel Sp. z o.o. Ornontowice 16
229 EMET – IMPEX Sp. z o.o. Gliwice 16
230 GIPS-SYSTEM Bieleninik S.J. Stargard 16
231 Dorfner Minerals Polska Sp. z o.o. Legnica 15
232 TECHSAN PISAŃSKI KULCZEWSKI KOWALÓWKA Sp.J. Szczecin 15
233 P.H. Komax Sp. z o.o. S.K. Łomża 15
234 Majster-Atlas Kujawy P. Świec S.J. Włocławek 15
235 Kopos Elektro PI Sp. z o.o. Wrocław 15
236 DEKTRA S.A. Toruń 15
237 WEKTRA Marek Brzozowski S.J. Płock 15
238 KBM Sp. z o.o. Bełchatów 15
239 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.S.Lipiak S.J. Szprotawa 15
240 Stanbud Skład Materiałów Budowlanych H. ST. Kopeć S.J. Biertowice 15
241 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 15
242 KONVERS Sp. z o.o. Warszawa 15
243 ARKADIA BIS MTG Sp. z o.o. Lwówek Śląski 15
244 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE TRANSMAR MAREK PRZYBYŁO Kraków 15
245 Proxim One Sp. z o.o. S.K. Lublin 15
246 SAMSEL I SYN Stanisław Samsel, Mariusz Samsel S.J. Ostrołęka 15
247 Artpol S. J. PPHU Oświęcim 15
248 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 15
249 Total Partner Sp. z o.o. Poznań 15
250 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Filar Sp. z o.o. Inowrocław 14
251 STC Sławomir Kazek, Roman Kazek sp.j. Nowy Targ 14
252 Egger Polska Sp. z o.o. Poznań 14
253 PRUSZYŃSKI P.G. Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 14
254 INTERNITY S.A. Warszawa 14
255 ELGROM Sp. z o.o. Olsztyn 14
256 ISKO Sp. z o.o. GRUPA SBS Jastrzębie-Zdrój 14
257 CHATA 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda S.J. Suwałki 14
258 CORAM POLAND Sp. z o.o. Warszawa 14
259 Dachy Bawarii S.J. Ociąż 14
260 Wepa Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 14
261 Texpol Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Dębno 14
262 Andarex D. Nazarczuk, A. Mosiejczuk S.J. Sulejówek 14
263 DREBSZOK – DREWPOL Sp. z o.o. Wrocław 14
264 Padilla Polska Sp. z o.o. Poznań 14
265 Hurtownia BARTEK Ryszard Bartoszewicz, Marta Daczkowska Sp.J. Warszawa 14
266 Dav-Import E. Kopeć Sp. z o.o. S.K. Warszawa 14
267 SBS Sp. z o.o. Łódź 14
268 Lech Centrum Sp. z o.o. Olsztyn 14
269 Fokus Premium Sp. z o.o. Gościcino 13
270 MIR-BUD BIS Michalski, Brzozowski Sp.J. Kobyłka 13
271 Gabryś – Sikora S.J. Kęty 13
272 FLAMCO Sp. z o.o. Suchy Las 13
273 SMB Materiały Wykończeniowe J. Wedler, M. Zawadzki S.J. Zielona Góra 13
274 Arma San S.J. Strzałkowo 13
275 Centrum Budowlane Bud-Rol Krystyna Dobkowska S.J. Płońsk 13
276 P W Now – Bud Nowakowscy S. J. Mogilno 13
277 DIMAKT Sp. z o.o. Sopot 13
278 Niemann Polska Sp. z o.o. Gdańsk 13
279 TechnoNICOL Sp. z o.o. Piaseczno 13
280 TECHNID Sp. z o.o. Rzeszów 13
281 Bauneo Sp. z o.o. Leszno 13
282 Repiko sp.j. Jan, Ryszard Franków Dębno 13
283 EUROPANELS Sp. z o.o. Warszawa 13
284 Hurtownia Materiałów Budowlanych – Andrzej Kowalczyk – Dariusz Krasuski S.J. Gorzów Wielkopolski 13
285 Skład Materiałów Budowlanych i Opału BOL-ANN A. T. M. Stelmaszykowie S.J. Gniezno 13
286 Krab Sp. z o.o. sp.k. Nysa 13
287 Pagaz Sp. z o.o. Krzeszów 13
288 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy Anna i Gabriel Twardy Sp. J. Sierakowo 13
289 Przedsiębiorstwo SABO Bogdan Sadowski Suwałki 13
290 Rajchel & Jelonkiewicz Novator S.J. Proszowice 13
291 Świat Drzwi i Okien Dariusz Wrzeszcz sp.j. Piła 13
292 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 13
293 Apa-2 Sp. z o.o. S.K. Szczecin 12
294 Euro-Dach Sylwia Kowalik, Marek Kowalik sp.j. Nowa Sól 12
295 JAPI-BUD Duda S.J. Piasek 12
296 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe BZM Cieśla S.J. Kraśnik Dolny 12
297 TELMAK Kędzierski S.K. Warszawa 12
298 EP Development Sp. z o.o. Baranowo 12
299 Quercus Adamus, Kopytko Sp. J. Kraków 12
300 Markat Plus Renata Brózda Banasik, Michał Banasik sp.j. Brody 12
301 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 12
302 FINSA POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 12
303 Adex – Grylewicz sp.j. Tychy 12
304 Aspeo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 12
305 Pepliński & Banaszewski Sp. z o.o. Jarocin 12
306 Amber-Glass Sp. z o.o. Chorzów 12
307 DORKEN DELTA FOLIE Sp. z o.o. Warszawa 12
308 SEEGER DACH Sp. z o.o. Gdańsk 12
309 San-Gaz Kardach S.K. Jarocin 12
310 Doorsystem Szczepan Szwarczewski i Wspólnicy S. J. Milejowice 12
311 Ars-3 Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 12
312 Buster Jerzy Chorzelski, Marek Chorzelski S.J. Mikołów 12
313 A. Z. Agora Kubisiak Grupa Sbs Sp. J. Międzychód 12
314 Szatkowski i Syn Sp.J. Teresin 12
315 Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Cem-Bud, Agata Wąsik, Bogumił Wąsik sp.j. Ryczów 11
316 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 11
317 Rajman Marcin Rapcewicz S.J. Słubice 11
318 Budgips Rafał Patyk, Sławomir Sak sp.j. Oświęcim 11
319 Boguc Construction Sp. z o.o. Warszawa 11
320 Orte Polska Sp. z o.o. Oddział 11
321 Knauf Insulation Sp. z o.o. Warszawa 11
322 Lech-Bor Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 11
323 Budomat Max Sp. z o.o. S.K. Sochaczew 11
324 INWESTOR S.J. J. Pawelec J. Socha Lublin 11
325 Dek-Pol Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 11
326 MADAR Fila S.J. Pruszków 11
327 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 11
328 Venska Sp. z o.o. Gdańsk 11
329 TRAPEZ-CARBO II Sp. z o.o. S.K.A. Kraków 11
330 ABM Lokum Sp. z o.o. S.K. Międzychód 11
331 Budus – Grupa PHMB Sp. z o.o. Wrocław 11
332 AQUAPLAST Sp. z o.o. FPHU Podrzecze 11
333 Materiały Budowlane Stępińska Sp. z o.o. – Skrót Nazwy Spółki MBS Sp. z o.o. Wrocław 11
334 Proterm S.J. Bydgoszcz 11
335 Skład Budowlany Budrol Sp. z o.o. S.K. Kąty Wrocławskie 10
336 PPHU Rembet Sp. z o.o. Warszawa 10
337 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Euro-Klinkier Andrzej Dąbski Ryszard Staniak sp.j. Szczecin 10
338 MB – 04 Sp. z o.o. Kraków 10
339 Blok Bud Stanisław Krawczykowski Fabian Krawczykowski sp.j. Blok Dobryszyce 10
340 Hurtownia Materiałów Budowlanych MAT-BUDEX I. Kucharska S. Wolff S.J. Głogów 10
341 Saternus Distribution Sp. z o.o. S.K. Chorzów 10
342 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 10
343 Zakład Obsługi Rolnictwa ROLNAFT Hryciuk i Wspólnicy S.J. Łosice 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017. .