To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Branży Rolnej

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskało 545 firm branży rolnej, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2018 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2018, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Branży Rolnej
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r. w mln zł
1 AGRI PLUS Sp. z o.o. Poznań 2506
2 Joni Mink Van Ansem S.J. Żdżary 1936
3 Goodvalley Agro S.A. Przechlewo 1074
4 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 477
5 FERMY DROBIU WOŹNIAK Sp. z o.o. Żylice 373
6 BIOAGRA – OIL S.A. Tychy 369
7 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Witkowo Pierwsze 314
8 Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR Kobylin 306
9 Greenyard Mycoculture Poland S.A. Karszew 292
10 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 281
11 DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. Kościan 227
12 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Mrągowo 227
13 POLHOZ Sp. z o.o. Szymankowo 200
14 Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. Piasek 188
15 Kombinat 2000 Sp. z o.o. Kłoda 168
16 Poland Fur Production Sp. z o.o. Leszczno 164
17 Unikost sp.j. U. Sztandera A. Gajowniczek Gołąbek 158
18 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 146
19 TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o. Czempiń 145
20 Danhatch Poland S.A. Stary Widzim 145
21 Fungis Sp. z o.o. Maków 144
22 AGRO- LAND MAREK RÓŻNIAK Śmielin 141
23 Park Drobiarski Sp. z o.o. Śmiłowo 140
24 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Mikołów 134
25 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 133
26 Gospodarstwo Rolne Paweł Święcicki Tuszynek Majoracki 132
27 Przeds. Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o. Śmiłowo 132
28 Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o. Manieczki 128
29 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 124
30 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 120
31 Allflex Polska Sp. z o.o. Psary Małe 114
32 Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o. Oława 109
33 Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kołodziejowy Grąd 107
34 ZEGART – FARMS Sp. z o.o. Zegartowice 97
35 FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o. Poznań 96
36 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 93
37 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Siechnice Sp. z o.o. Siechnice 91
38 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Bądecz 91
39 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niemodlin 89
40 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 85
41 Awra Group Sp. z o.o. S.K. Świeca 85
42 Kombinat Rolny Świdnica Sp. z o.o. Pszenno 85
43 GRELAVI S.A. Olsztyn 84
44 Flewo – Pol Sp. z o.o. Stegna 84
45 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. T. Kościuszki Ostroróg 84
46 Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Kraków 83
47 Fortune Sp. z o.o. Cieszymowo 83
48 GRASO Zenon Sobiecki Starogard Gdański 78
49 KWS LOCHOW POLSKA Sp. z o.o. Kondratowice 76
50 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 75
51 AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o. Barciany 75
52 Spółdzielnia Rolniczo – Usługowa w Łężku Łężek 74
53 Gospodarstwo Rolne Janusz Kaczmarek Żółwia Błoć 73
54 AGRI PLUS Wielkopolska S.A. Konarzewo 69
55 Polskie Pomidory S.A. Zgorzelec 69
56 Stadnina Koni PĘPOWO Sp. z o.o. Krobia 68
57 RUSKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Rusko 68
58 Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Kłodawa 66
59 Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. Kamieniec Ząbkowicki 65
60 Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z Siedzibą w Tulcach Sp. z o.o. Tulce 61
61 ULENBERG Mirosław Ulenberg Główczyce 61
62 Almano Sp. z o.o. Czarnylas 60
63 Drobex – Agro Sp. z o.o. Solec Kujawski 59
64 Deupoplant Sp. z o.o. Ernestynów 57
65 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Stolno 56
66 Agro-Krzepice Sp. z o.o. Siecieborowice 56
67 MBC Invest sp. z o.o. Tywica 55
68 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma Skórzewo 54
69 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 53
70 Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o. Olesno 52
71 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 52
72 Planasa Polska Sp. z o.o. Gniezno 51
73 Fermy Trzody Pol – Ferm Sp. z o.o. Mirków 51
74 Avena Sycewice Sp. z o.o. Sycewice 50
75 POLFARM S.A. Chwaszczyno 50
76 Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. Krasne 50
77 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 50
78 Spółdzielnia Adorol w Adolfowie Adolfowo 50
79 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 49
80 Rolnicza Korporacja Spółdzielcza w Czempiniu Piechanin 49
81 Gospodarstwo Rolne Michał Święcicki Galinki 49
82 JAGROL Sp. z o.o. Pierzchno 49
83 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 49
84 Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o. Księży Las 48
85 Przedsiębiorstwo Produkcji Zwierzęcej PRZYBKOWO Sp. z o.o. Barwice 48
86 Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie Złotoryja 48
87 Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Hopkie Łaszczów 48
88 Agrocom Sp. z o.o. Setniki 47
89 Hajduk Pieczarkarnia S.J. Lipinki 47
90 Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. Świeszyno 46
91 Paul – Pon Polska Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 46
92 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pietrowicach Głubczyce 46
93 GOSPODARSTWO OGRODNICZE TADEUSZ KUSIBAB Kraków 46
94 Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. Michałów 45
95 Agro-Tak Zagrodno Bronisław Tabisz, Jacek Kozłowski sp. j. Zagrodno 45
96 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 45
97 Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. sp.k. Pruszków 44
98 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Bielsk Podlaski 43
99 Rolgos Sp. z o.o. Gościejewice 43
100 CGK Sp. z o.o. Piła 42
101 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 42
102 Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Malechowo 42
103 Gospodarstwo Rolne Grobner Sp. z o.o. Pisarzowice 42
104 Gospodarstwo Rolne FERMA SUCHORZE Sp. z o.o. Suchorze 41
105 ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt Rawicz 41
106 Handlowo – Rolnicza Spółdzielnia Dawidy w Dawidach Warszawa 41
107 Agrofirma Spółdzielcza Wolsztyn 40
108 Rol – Plant Sp. z o.o. Rzecino 40
109 Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 39
110 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Starych Bogaczowicach Stare Bogaczowice 39
111 Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o. Długie Stare 39
112 Rapool Polska Sp. z o.o. Wągrowiec 39
113 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 38
114 Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 38
115 Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o. Lubiana 38
116 Produkcyjno – Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej Łące Wielka Łąka 37
117 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J. Steblów 37
118 AKTIW Sp. z o.o. Gostków 37
119 Hipperpol Sp. z o.o. Miłocin 36
120 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego Wilczyna 36
121 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 35
122 Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. Wschowa 35
123 Agrochleb Sp. z o.o. Chlebówko 34
124 Sano Agrar Institut Sp. z o.o. Sękowo 34
125 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne W Baszewicach Baszewice 34
126 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Dusocin 34
127 Pacht Rolno – Handlowa Sp. z o.o. Salno 34
128 Gospodarstwo Siejnik Sp. z o.o. Tczew 34
129 INWESTROL IZ Sp. z o.o. Rolnicze Zakłady Produkcyjno – Doświadczalne Żórawina 34
130 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat Dobrzyca 34
131 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier Belęcin 34
132 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy Wieśnica 33
133 FARM FRITES POLAND DWA Sp. z o.o. Damnica 33
134 Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. z siedzibą w Żydowie Żydowo 33
135 Jedność Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rów 33
136 CERPLON PPHU Sp. z o.o. Żnin 33
137 Agro-Pool-Prima Sp. z o.o. Warszawa 32
138 Gillagro Sp. z o.o. Targoszyn 32
139 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o.o. Stare Czarnowo 32
140 Kamys & Veens Sp. z o.o. Turkowice 32
141 Rolpol Sp. z o.o. Łęczyna 31
142 ROL-BIG Sp. z o.o. PHU Brzeźno 31
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice Krzanowice 31
144 Eko Biomasa sp. z o.o. Biechów 31
145 Lind Sp. z o.o. Drzonowo 31
146 Majątek Ziemski Stary Jaworów S.A. Jaworzyna Śląska 31
147 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 31
148 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie Goleszów 30
149 Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o. Śmiełów 30
150 Gospodarstwo Rolne Góreczki Sp. z o.o. Biały Dwór 30
151 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bolechowie Bolechowo 30
152 Mirasol Wilk sp.j. Słubice 30
153 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu Kamieniec 30
154 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu Wojsław 29
155 Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o. Zaborze 29
156 Now-Rol Sp. z o.o. Wojcieszyn 29
157 Agrokotlin Sp. z o.o. Kotlin 29
158 AGRO – MAS Sp. z o.o. P W Sierakowice 29
159 Złotowskie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Święta 29
160 Gospodarstwo Rolne Jazdon S.J. Siedlec 29
161 Rolpod Sp. z o.o. Straszyn 29
162 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Szychowice Nowe 29
163 Wilga Fruit Sp. z o.o. Sobienie-Jeziory 28
164 Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o. Łojowice 28
165 Hajduk Gospodarstwo Rolne sp.j. Lipinki 28
166 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward S.J. Malerzowice Małe 28
167 Agroman Sp. z o.o. Przelewice 28
168 Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy im. Antoniego Paśki w Dębnie Dębno 28
169 Agro – Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 28
170 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Granowie Granowo 28
171 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie Kokorzyn 28
172 STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Stawnica 28
173 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Wodzisław 28
174 Łąkpol Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Łuskowo 28
175 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 28
176 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 28
177 Agrominor Sp. z o.o. Świebodzice 27
178 Agro Cedynia Sp. z o.o. Cedynia 27
179 Stadnina Koni BIELIN Sp. z o.o. Bielin 27
180 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach Kuślin 27
181 Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 27
182 Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o. Kotowo 27
183 Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o. Osiek 27
184 ML – Pol Sp. z o.o. Łagiewniki 27
185 Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o. Nowe Jankowice 27
186 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Lichnowy 27
187 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S W Krzyżankach Krzyżanki 27
188 Spółka Rolna Dretyń Sp. z o.o. Dretyń 27
189 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 27
190 Agriza Sp. z o.o. Żarczyn 27
191 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 27
192 IGP Polska Sp. z o.o. S.K. Poznań 26
193 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 26
194 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie Siennica Różana 26
195 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 26
196 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piastoszyn 26
197 Kub Farm Sp. z o.o. Barnim 26
198 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 26
199 SULISŁAWICE Sp. z o.o. Przeds. Rolno Przemysłowo Handlowe Trzebnica 26
200 ŁANPOL Sp. z o.o. Ruja 26
201 Biogazownia Mróz Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 25
202 Przedsiębiorstwo Rolne Barycz Sp. z o.o. w Ryczeniu Ryczeń 25
203 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 25
204 SPÓŁKA AGRARNA – MOŚCISKO – Sp. z o.o. Mościsko 25
205 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie Urbanowo 25
206 Cron – Pl – Agro Sp. z o.o. Banie 25
207 BNA Polska Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 25
208 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Zgoda Jeziorki Kosztowskie 25
209 Sekam Sp. z o.o. Kobylnica 25
210 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 25
211 Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o. Kruszwica 25
212 BOVINAS Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne Chodów 25
213 Przedsiębiorstwo Rolne TACZANÓW Sp. z o.o. Dobrzyca 24
214 Per-La Sp. z o.o. Siemczyn 24
215 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 24
216 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 24
217 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 24
218 Przedsiębiorstwo Rolne Czernina Sp. z o.o. Gościejewice 24
219 Farma Redło Sp. z o.o. Redło 24
220 Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka 24
221 Rola Sp. z o.o. Łozice 24
222 TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Objezierze 24
223 Eko-Rol Sp. z o.o. Tokarnia 24
224 Vivai Mazzoni Polska Sp. z o.o. Kodeń 24
225 Rolmix Sp. z o.o. Zakrzewo 24
226 DD-Agro Sp. z o.o. Czartoryja 23
227 ROLNICZA SP-NIA PROD. IM. 1-GO MAJA Przeciszów 23
228 Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o. Falmierowo 23
229 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Głuchołazy 23
230 Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o. Niemce 23
231 TERRA INVESTMENT POLSKA Sp. z o.o. Wróblewo 23
232 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stara Kamienica 23
233 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 23
234 Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe KŁOS Sp. z o.o. Rychnów 23
235 BIO-KASZ Sp. z o.o. Koszewko 23
236 Gospodarstwo Rolne Łan Sp. z o.o. Wielogłowy 23
237 Almari Sp. z o.o. Pobłocie Wielkie 23
238 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krywiatyczach Krywiatycze 23
239 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 23
240 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o. Wierzbica Górna 23
241 UNIROLP Sp. z o.o. Srebrzyszcze 23
242 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 23
243 Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o. Śmigiel 23
244 ROLNICZA SP-NIA HANDLOWO-USŁUGOWA W PSARSKIEM Psarskie 23
245 Grunwald Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald 22
246 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Ogrodzonej Ogrodzona 22
247 Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o. Kruszyna 22
248 Szyn – Mar Sp. z o.o. Gruta 22
249 Sad Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tychy 22
250 Ferma Drobiu Weko Sp. z o.o. Moszczanka 22
251 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dorożki 22
252 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 22
253 Agro-Vit Sp. z o.o. Szymanowo 22
254 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Rudno 22
255 Książ-Rol Sp. z o.o. Książ Wielkopolski 22
256 Galion Grupa Producentów Drobiu Sp. z o.o. Radom 22
257 POL – LEAN Sp. z o.o. Łosice 22
258 Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe SMAGRO Sp. z o.o. Smardzko 22
259 AGRO-BELPOL Sp. z o.o. Kobylnica 22
260 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka Osiek 21
261 Farmer Sp. z o.o. Kosztowo 21
262 BERNARD GINTER PPHU GINTER Lipnica 21
263 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 21
264 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin Białośliwie 21
265 Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o. Lubomino 21
266 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Śnieciska 21
267 J.W. Agro Sp. z o.o. Szczecin 21
268 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Święciechowa Święciechowa 21
269 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Libertowie Libertów 21
270 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bożnowicach Bożnowice 21
271 DUTCH FARMERS Sp. z o.o. Stargard 21
272 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 21
273 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Brzeźnie Brzeźno 21
274 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy ocieszyn Ocieszyn 21
275 Gospodarstwo Rolne Warkocz sp.j. Z.Hałoń, W.Trojanowski, J.Matyjak Warkocz 21
276 Przedsiębiorstwo Rolne Agroduet Sp. z o.o. Chlewiska 21
277 Tobacco Of Mazovia Sp. z o.o. Malanowo Nowe 21
278 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ROLMAK w Makówce Narew 21
279 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzeg 21
280 JK Prorol Sp. z o.o. Czernin 20
281 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 20
282 Nordan Sp. z o.o. Czerniejewo 20
283 Agromarina Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 20
284 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 20
285 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Gajz Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 20
286 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 20
287 HUBBARD POLSKA Sp. z o.o. Pawłów Trzebnicki 20
288 PLANTICO Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. Zielonki-Parcela 20
289 Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o. Janów Podlaski 20
290 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ponięcice 20
291 Rolvit Sp. z o.o. Żelmowo 19
292 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 19
293 DOBRYNKA Sp. z o.o. Debrzno-Wieś 19
294 Wiosna Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Produkcyjne Warszawa 19
295 ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe Zawonia 19
296 Gospodarstwo Rolne Grocholin Sp. z o.o. Grocholin 19
297 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siedleczku Łekno 19
298 Target-Food Sp. z o.o. Czarne Błoto 19
299 Vreespol Sp. z o.o. Gogolice 19
300 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 19
301 Produkcyjno – Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno – Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 19
302 Małgorzata Kasperska-Stec Wytwarzanie Podłoża Pod Uprawę Pieczarek Łask 19
303 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Giełczycach Giełczyce 19
304 PPH AGROPOL Sp. z o.o. Sokołowo 19
305 Sereso Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kłopot 19
306 Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o. Stare Pole 19
307 Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o. Płaczkowo 18
308 Pork Piotrowo Sp. z o.o. Manieczki 18
309 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w Brzóstowni Brzóstownia 18
310 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Śliwnikach Śliwniki 18
311 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 18
312 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie Izdebno 18
313 Ekorol-Plus Sp. z o.o. Łaziszcze 18
314 Spółka Pracownicza Michpol sp. z o.o. Michorowo 18
315 Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o. Zagrodno 18
316 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 18
317 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ostrowieczku Ostrowieczko 18
318 Diagro sp. z o.o. Mieszewo 18
319 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 18
320 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 18
321 DROB – WIT SAMOREK Sp.J. Końskowola 18
322 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 18
323 PPHiU Arenda Sp. z o.o. Głuchołazy 18
324 Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o. Bełcz Mały 18
325 Agroprof Sp. z o.o. Grąbkowo 18
326 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Duchnicach Ożarów Mazowiecki 17
327 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 17
328 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 17
329 Przeds. Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 17
330 Rolniczo Przemysłowe Zakłady Zielarskie Strykowo Sp. z o.o. Strykowo 17
331 WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojewo 17
332 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubycza Królewska 17
333 PPUH Terra Sp. z o.o. Krobia 17
334 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 17
335 Farm-Tucz B. Z. Budka S.J. Kobyla Łąka 17
336 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 17
337 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach Żurawce 17
338 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Łambinowice 17
339 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o. Gądkowice 17
340 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kujakowicach Górnych Kujakowice Górne 17
341 ZPM Agma Sp. z o.o. Sława 17
342 Agro Słowenkowo Sp. z o.o. Słowenkowo 17
343 Drzenin-Rol Sp. z o.o. Drzenin 17
344 Dargoleza Sp. z o.o. Dargoleza 17
345 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świlcza 17
346 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 17
347 Agro – Max Sp. z o.o. Sycewice 17
348 Ritmo Sp. z o.o. Pęzino 17
349 Plantacja nad Tanwią Sp. z o.o. Olchowiec 17
350 Gospodarstwo Rolne MADROL Sp. z o.o. Gniew 17
351 Ka – Mi Sp. z o.o. Kaszyce Milickie 17
352 Naturel Sp. z o.o. Dubielewo 17
353 DZIAŁPOL Sp. z o.o. Działyń 16
354 Grupa Producentów Rolnych KAREX Sp. z o.o. Ciesław 16
355 Ławki – Rol Sp. z o.o. Ławki 16
356 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzyżanowice 16
357 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Woli Worowskiej Wola Worowska 16
358 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 16
359 Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie Kamieniec 16
360 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu Hrubieszów 16
361 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 16
362 Farmstar Polska sp. z o.o. Żelazno 16
363 P P H i U Agro – Eko Sp. z o.o. Pakosławice 16
364 PPUH Raszynek Sp. z o.o. Okmiany 16
365 Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 16
366 Zakład Rolno Przemysłowy Sp. z o.o. Bukowo 16
367 Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o. Malbork 16
368 Ciszewo Sp. z o.o. P P H U Ciszewo 16
369 AGRO – WAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe Warszyn 16
370 Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o. Kunice 16
371 JEDNOŚĆ Spółdzielnia Ciężkowice 16
372 Wesoła Sp. z o.o. Rów 16
373 SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Nochowo 15
374 Borkowina Sp. z o.o. Łomża 15
375 Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o. Tupadły 15
376 Przedsiębiorstwo Rolne Produkcyjno Handlowo Usługowe Alworol Wolica Nowa Sp. z o.o. Aleksandrów 15
377 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze Rudniczyn 15
378 Terra Sp. z o.o. Balewo 15
379 Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o. Lubanowo 15
380 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 15
381 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Rol-Pol Sp. z o.o. Mojęcice 15
382 Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o. Gilów 15
383 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 15
384 Agro Smart Sp. z o.o. Rzecino 15
385 Ekorol Sp. z o.o. Łaziszcze 15
386 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 15
387 Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o. Kondrajec Pański 15
388 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Grochowiska 15
389 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuklinowie Kuklinów 15
390 Techmlek L.Mitura J.Drągowski Sp.J. Pałecznica-Kolonia 15
391 Przedsiebiorstwo Handlowo – Rolnicze Słowenkowo Sp. z o.o. Sławoborze 15
392 Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Przeworno Sp. z o.o. Przeworno 15
393 Gospodarstwo Rolne Wysoka – Sp. z o.o. Silno 15
394 Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o. Ceków 15
395 Agromadex Sp. z o.o. Pszenno 15
396 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej Czerna 15
397 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Chorzelów Sp. z o.o. Chorzelów 15
398 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w starym Korninie Stary Kornin 15
399 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 14
400 Ferma Sikory Sp. z o.o. Łomża 14
401 MIROL Sp. z o.o. Ogorzelice 14
402 BMT Sp. z o.o. Żabice 14
403 Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Kopytkowo Sp. z o.o. Kopytkowo 14
404 Hodowla Roślin Sobótka Sp. z o.o. Sobótka 14
405 Rolnix Sp. z o.o. Muszkowice 14
406 Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 14
407 Agro Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 14
408 PRO Agro Sp. z o.o. Karolew 14
409 Towarzystwo Agronomiczne AGROKRAJ Sp. z o.o. Dobiegniew 14
410 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Grodków 14
411 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 14
412 Gospodarstwo Rolne w Bronnie Sp. z o.o. Kwidzyn 14
413 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 14
414 Rolchamp Sp. z o.o. Podarzewo 14
415 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce Mórka 14
416 Tannenbaum Sp. z o.o. Radzików 14
417 Zielone Fermy Sp. z o.o. Lublin 14
418 Agro Wabcz Sp. z o.o. Stolno 14
419 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w Paczkowie Paczkowo 14
420 Montagro Sp. z o.o. Wierzbica 14
421 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe Dorol Sp. z o.o. Tworzyjanów 14
422 Polder Sp. z o.o. Damianowo 14
423 Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach Niziny 14
424 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Lewin Brzeski 14
425 Investagro Sp. z o.o. Imbramowice 14
426 Zakład Produkcji Rolnej Agroprod Sp. z o.o. Wierzbnik 14
427 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Ks. Piotra Ściegiennego Bilcza 14
428 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Pracy W Łukowie Łukowo 13
429 Deut – Pol Sp. z o.o. Bienice 13
430 Lubiechowo Sp. z o.o. Lubiechowo 13
431 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 13
432 Agro – Farm Sp. z o.o. Pisarzowice 13
433 BVK Farm Sp. z o.o. Barnim 13
434 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Konsta Sp. z o.o. Kosowo 13
435 MDS – Agrar Sp. z o.o. Gorawino 13
436 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Rudawa Sp. z o.o. Rudawa 13
437 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli Orla 13
438 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach Tomkowice 13
439 RSP w Górce Duchownej Lipno 13
440 Cereal Sp. z o.o. Jarnołtowo 13
441 Ferma Polska Sp. z o.o. Baczyna 13
442 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pianowie Kościan 13
443 Majątek Ziemski Trutnowy Warzywnictwo Sp. z o.o. Trutnowy 13
444 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żychlinie Żychlin 13
445 Star – Rol Sp. z o.o. Stare Pole 13
446 Euro Farm Dwa Sp. z o.o. Wyczechy 13
447 Agrar Technik Sp. z o.o. Mirosławice 13
448 DREKOP Sp. z o.o. Gniechowice 13
449 Jarka Sp. z o.o. Babki 13
450 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w Kamieniu Złotów 13
451 Paluzy Sp. z o.o. Paluzy 13
452 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Czarnylas 13
453 Zakład Produkcyjno – Handlowy Roll – Pol Sp. z o.o. Rydzyna 13
454 Watkowice Sp. z o.o. Watkowice Małe 13
455 WAHOPOL Sp. z o.o. Tołkiny 13
456 FERMA DROBIU Sp.J. E. i W. Szewczyk, Mgr H. i K. Błachnio Ryki 13
457 AGRA MOS Sp. z o.o. Budno 13
458 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pacholewie Pacholewo 13
459 Przedsiębiorstwo Rolne Nadodrze Sp. z o.o. Gościejewice 13
460 Laneus Sp. z o.o. Zielin 13
461 Dropplant Krzysztof Zimnicki S.J. Kostomłoty Drugie 12
462 GR Ludwikowo Sp. z o.o. Poznań 12
463 CERES INTERNATIONAL Sp. z o.o. Pyzdry 12
464 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 12
465 Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Poznań 12
466 Bracia Laird Sp. z o.o. Lisewo Malborskie 12
467 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie Niechanowo 12
468 Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o. Gurcz 12
469 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 12
470 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach Wyględy 12
471 HST Agro Sp. z o.o. Siecieborowice 12
472 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie Miłosław 12
473 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego Swarzędz 12
474 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ścinawie Nyskiej Ścinawa Nyska 12
475 Libram Sp. z o.o. Janków 12
476 Łowiecka Korporacja Exportowa Maniszewo Sp. z o.o. Maniszewo 12
477 Rolpol Sp. z o.o. Grąbkowo 12
478 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 12
479 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rożnowie Rożnowo 12
480 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grodków 12
481 Agrar Magnice Sp. z o.o. Magnice 12
482 Bioraj Sp. z o.o. Jeżewo 12
483 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o. o. Dzierzgoń 12
484 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 12
485 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prężyna 12
486 Flevoplant Polska Sp. z o.o. Duraczewo 12
487 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Raszków 11
488 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Turowo Turowo 11
489 Hartog Sp. z o.o. Stegna 11
490 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 11
491 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niesłabin – Zbrudzewo Zbrudzewo 11
492 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda Nieszawa 11
493 AGRIPAM Sp. z o.o. Cychry 11
494 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 11
495 Agroanna Sp. z o.o. Przewodów 11
496 Przeds. Rolno- Handlowe Zajączkowo Sp. z o. o. Zajączkowo 11
497 K&B&A Ltd Sp. z o.o. Rzeczyn 11
498 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu RÓŻ-POL Sp. z o.o. Różanna 11
499 Gospodarstwo Rolne Kobylniki Sp. z o.o. Kobylniki 11
500 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp Prusice 11
501 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Iwinach Iwiny 11
502 Przedsiębiorstwo Rolniczo – Usługowe PROAGRO Sp. z o.o. Skokowa 11
503 AGROFARM S.A. Biała Giżycka 11
504 GRUNTPOL Sp. z o.o. PPHIU Kalisz 11
505 MARPOL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Martąg 11
506 Przedsiębiorstwo Rolne Gros-Rol Sp. z o.o. Małe Walichnowy 11
507 Sp-nia Produkcji Rolnej PHU Wronczyn Wronczyn 11
508 Polok-Grupa Producentów Grzybów Sp. z o.o. Suszec 11
509 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o. Wieszczyce 11
510 Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o. Kamienica 11
511 Restal-Agri Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
512 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 11
513 Przemiany Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wszemiłowice 11
514 Agoris Sp. z o.o. Łasin 11
515 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 11
516 Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import Dzierzgoń 11
517 Nadbużańska Spółdzielnia Mleczarska Siemiatycze 11
518 Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna WIGAŃCICE w Wigańcicach Wigańcice 11
519 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik Chwałszyce 11
520 HOPOFARM Sp. z o.o. Prusy 11
521 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o. Odrzechowa 11
522 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe GROPOL Sp. z o.o. Górzyca 11
523 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 11
524 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kluczewie Kluczewo 10
525 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krośnie Krosno 10
526 Volmary Sp. z o.o. Kampinos 10
527 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 10
528 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Pakosławice 10
529 Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export Import Sp. z o.o. Tralewo 10
530 Agrochleb Agri Sp. z o.o. Chlebówko 10
531 JARTEX Sp. z o.o. Jaraczewo 10
532 Twój Owoc Trade Sp. z o.o. Wichradz 10
533 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Rolne Sady Dolne Sp. z o.o. Bolków 10
534 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 10
535 Przedsiębiorstwo Rolno -Usługowe Pa-Rol Parzęczewo Sp. z o.o. Parzęczewo 10
536 TOP – FARM Sp. z o.o. Księginice Wielkie 10
537 Rolniczo-Usługowo-Handlowa WTOKLESZ Sp. z o.o. Mieczniki 10
538 Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o. Ciążeń 10
539 Ts Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 10
540 Agronar Sp. z o.o. Makówka 10
541 Rolniczy Zespół Spółdzielczy Im. Ludwika Waryńskiego w Młynach Młyny 10
542 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 10
543 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kaczkowo Kaczkowo 10
544 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Łaszczyn Łaszczyn 10
545 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu  marcu 2017 r.:  C/Z:  20,1, a  C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z  marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

3 tygodnie temu przez w Instytut , Polskie Brylanty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane