Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutPolskie Brylanty

Brylant Polskiej Gospodarki 2017 z Wolsztyna

Wytwórnia Opakowań Kartonowych WOK z Wolsztyna obecna jest na rynku opakowań od ponad 25 lat. Za nieustanny rozwój i swoje osiągnięcia finansowe została uhonorowana tytułami Brylant Polskiej Gospodarki 2017,  Gepard Biznesu 2017 i Efektywna Firma 2017.

O te tytuły rywalizowało 70 tys. podmiotów gospodarczych. Przyznawane są po wnikliwej analizie kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa. Analiza przeprowadzona została przez Instytut Europejskiego Biznesu z siedzibą w Warszawie. Policzył on wartość rynkową i jej dynamikę przez porównanie do wyników spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na podstawie uzyskanych wyników stworzył rankingi najcenniejszych i  najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw. Wartość rynkowa Wytwórni Opakowań Kartonowych Marian Górny w Wolsztynie została oszacowana na prawie 49 mln zł, a jej dynamika wyniosła 33,8 proc., przy stosunku zysku netto do przychodów powyżej 10 proc.

Początki firmy sięgają 1992 roku i od tego czasu WOK skupił się na szeroko rozumianej produkcji opakowań kartonowych. W ofercie znajdziemy m.in. opakowania kartonowe i tekturowe, zarówno w powszechnie stosowanych rozmiarach, jak i te niestandardowe. Przedsiębiorstwo produkuje je również w niewielkich seriach i do rozmaitych zastosowań, wszystko zaś zgodnie ze specyfikacją klienta. Wśród wyrobów znajdziemy m.in. pudła kartonowe klapowe, pudła dwuczęściowe, składane pudła-tace, kartonowe opakowania wysuwane, pudełka jednoczęściowe, pudła łączone trwale i rozmaite wyposażenie wnętrz pudeł.

Wytwórnia Opakowań Kartonowych oferuje ponadto drukowanie na produkowanych opakowaniach i kartonach. Klienci mogą wybrać własny wzór, poszukać nadruku w bogatym katalogu firmy lub poprosić grafików WOK o przygotowanie stosownego motywu.  Z kompleksową ofertą firmy można się zapoznać na jej stronie internetowej http://www.wok-kartony.pl/wok/katalog.

Wytwórnia Opakowań Kartonowych to przedsiębiorstwo stawiające na wszechstronny rozwój. Dlatego modernizuje i rozwija swój park maszynowy, dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Na terenie zakładu produkcyjnego w Barłożni znajdują się ekologiczna oczyszczalnia ścieków oraz system paneli solarnych wspierających ogrzewanie. Zakład ma status zakładu pracy chronionej i zatrudnia także osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności,

Wytwórnia Opakowań Kartonowych Marian Górny w Wolsztynie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 i X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.