Gepardy Biznesu

Belgijską firma Bake & Co NV przejmie spółkę piekarniczą Dakri-Dystrybucja z Łodzi

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wydał zgodę na przejęcie przez belgijską firmę Bake & Co NV spółki piekarniczej Dakri-Dystrybucja z Łodzi.

Firma Dakri Dystrybucja zajmuje się produkcją i sprzedażą artykułów piekarniczych i cukierniczych. Produkty firmy są dostępne w sieciach: Biedronka, Lidl Polska, Makro C&C i Tesco Polska.

Grupa Waterland, do której należy firma Bake & Co NV jest niezależną grupą inwestycyjną typu private equity, która inwestuje w przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach, takich jak przemysł farmaceutyczny, ochrona zdrowia, usługi ubezpieczeniowe, usługi IT, usługi wypoczynkowe i luksusowe, branża spożywcza i napojów, branża gier losowych, branża kosmetyczna, zarządzanie i obrót wierzytelnościami oraz usługi związane ze zrównoważonym rozwojem.

źródło: Wiadomości Handlowe

Dakri-Dystrybucja z Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.