AktualnościEfektywna FirmaInstytutPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Astromal Sp. z o.o. sp.k. to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma i Wielki Modernizator 2021

Astromal Sp. z o.o. sp.k. w Wilkowicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i X edycji Konkursu Wielki Modernizator 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 215,2 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 19,6 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 3,1 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2021.

Ma bardzo duże doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu elementów z tworzyw sztucznych i metalu  dla transportu i motoryzacji. To lider w produkcji elementów z laminatów poliestrowo-szklanych. Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat, obecnie zatrudnia około 240 pracowników, ma przedstawicielstwa handlowe w Belgii, Francji i na Litwie. Wykonuje elementy najwyższej jakości, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Nieustannie stara się wyprzedzać potrzeby rynku proponując innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i jakość na najwyższym poziomie. Każdy klient, niezależnie od rozmiaru projektu, jest zawsze traktowany po partnersku.

Kabina toaletowa produkowana przez Astromal dla głównego kolejowego przewoźnika w Holandii

Firma wyróżnia się dbałością o najdrobniejsze szczegóły, bo bardzo często to właśnie one decydują o sukcesie produktu. Asortyment części i akcesoriów dla samochodów ciężarowych i naczep jest bardzo szeroki. W ofercie znajdują się m.in. pełne gamy błotników metalowych i z tworzywa, chlapacze, mocowania, zbiorniki na wodę, pojemniki na gaśnice, różnego rodzaju i wielkości skrzynki narzędziowe, na których można wytłoczyć lub nanieść logo firmy, kliny pod koła z uchwytami, kompletne systemy osłon najazdowych, odbojniki burtowe, specjalistyczne uszczelki, listwy mocujące ładunek, nakładki zderzaków, drabinki wejściowe ze stali galwanizowanej, nierdzewnej lub ocynkowanej. Poza tym na uwagę zasługują lekkie dachy przesuwne i bogaty wybór oświetlenia LED. W ofercie również można znaleźć zestawy ADR oraz taśmy odblaskowe twarde i miękkie.

Więcej o firmie pod adresem: https://astromal.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #efektywnafirma #effectivecompany #WielkiModernizator

#JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.

C/Z: 34,60

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.