Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie – Światowa Firma – Worldwide Company 2016

 ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie  zdobyła tytuł Światowa Firma – Worldwide Company 2016.

 ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie  wysłała swoje dane finansowe, by ją ocenić w konkursach Instytutu Europejskiego Biznesu – Institute of European Business.

Instytut Europejskiego Biznesu ocenił jej działalność na zagranicznych rynkach. Okazało się, że  ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie  w 2015 r. eksportowała towary do 5 krajów o wartości przekraczającej 1 milion euro rocznie. To znaczy, że zasługuje na Światowa Firma – Worldwide Company 2016 przyznany w IV  edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2016. 

 ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie większość przychodów osiąga na zagranicznych rynkach.

Wyniki finansowe ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie
Rok 2014 2015
Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi w tys. zł 112518 80062
Przychody netto ze sprzedaży eksportowej w tys. zł 68562 63261
Liczba krajów, do których firma eksportowała swoje produkty lub usługi 5 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych za lata 2014-2015, podanych przez  ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie

ANKOL to innowacyjna i nowoczesna firma działająca od 1991 r.  Jest liderem wśród prywatnych dostawców dla lotnictwa w kraju i na świecie.  Dynamika rozwoju i osiągnięta renoma wynikają z prowadzonych działań w oparciu o JAKOŚĆ KOMPETENCJE STANDARDY oraz nastawienia na stałe doskonalenie.

Działalność ANKOL warunkują wymagane uprawnienia rządowe zezwalające na obrót krajowy i zagraniczny wyrobami, usługami i technologiami o znaczeniu strategicznym dla lotnictwa wojskowego i cywilnego. Specjalizuje się w dostawach sprzętu lotniczego, części zamiennych oraz usług remontowych do samolotów i śmigłowców cywilnych i wojskowych, silników lotniczych, przekładni do śmigłowców i sprzętu obsługi naziemnej.

 Image

Posiadane świadectwa zgodności i certyfikaty jakości potwierdzają spełnianie wymagań krajowych i zagranicznych norm oferowanych wyrobów. Realizuje dostawy dla departamentów MON na całym świecie i jest uprawniona do  uczestnictwa w przetargach dla państw grupy NATO.  Posiadane przedstawicielstwa zachodnich producentów umożliwiają transfer nowych technologii do zakładów lotniczych w Europie Wschodniej. ANKOL to dynamiczna i rozpoznawalna na rynkach działania marka, której rzetelność potwierdzają liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia otrzymywane na arenie krajowej i międzynarodowej.

ANKOL Sp. z o.o.
39-331 Chorzelów 244
Tel. +48175840101
Fax: +48175840120
ankol@ankol.com.pl Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
www.ankol.com.pl
Dystrybucja części zamiennych dla lotnictwa

ANKOL Sp. z o.o. była wielokrotnie wyróżniana w konkursach Instytutu Europejskiego Biznesu. Wśród 40 tysięcy polskich firm, których wyniki IEB zbadała we wrześniu 2016 r. na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, uzyskała tytuły Gepard Biznesu 2015, Efektywna Firma 2015 i Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

ANKOL Sp. z o. w Chorzelowie jest też Mocną Firmą Godną Zaufania 2016.  Została  bowiem wyróżniona w XI edycji  Konkursu Gepardy Biznesu 2016 i  IX edycji Konkursu Efektywna Firma 2016, a to oznacza, że jest też laureatem IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2016.

ANKOL jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu od 2007 roku.

Konkurs Światowa Firma – Worldwide Company prowadzony jest od 2013 r. przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych.  Obecnie trwa czwarta edycja konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2016, w której firma może zdobyć tytuł Światowa Firma – Worldwide Company 2016, jeżeli w 2015 r. sprzedawała swoje towary na minimum trzech zagranicznych rynkach, a wartość jej eksportu w 2015 roku była większa niż 1 milion euro według kursu jej rodzimej waluty do euro na koniec 2015 roku.