Aktualności

20 lat Festiwalu Tansman ze wsparciem Banku Pekao SA

Do 2 grudnia potrwa Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych Tansman odbywający się w Łodzi. W tym roku Festiwal obchodzi jubileusz 20-lecia. Jest to jednocześnie 20-lecie współpracy z Bankiem Pekao SA, który sponsoruje to wyjątkowe przedsięwzięcie od samego początku.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych Tansman (TANSMAN FESTIVAL) to jedno z najważniejszych wydarzeń z zakresu kultury i sztuki w Polsce oraz najważniejsze wydarzenie tego rodzaju w regionie. Festiwal odbywa się co dwa lata w Łodzi, naprzemiennie z Łódzkimi Spotkaniami Baletowymi. Bank Pekao SA jest wieloletnim sponsorem obu tych imprez. Wspiera Festiwal od jego pierwszej edycji w 1996 roku.

Dwie dekady Festiwalu to bezprecedensowe polskie i światowe prapremiery wykonawcze oraz fonograficzne – ponad 450 godzin muzyki, 51 koncertów symfonicznych, 10 spektakli operowych, baletowych i multimedialnych, 183 koncerty kameralne, 270 wykonań utworów Aleksandra Tansmana, w tym prapremiery światowe i polskie. Utwory pisane są specjalnie dla TANSMAN FESTIVAL przez tak wybitnych twórców, jak Henryk Mikołaj Górecki, Michael Nyman czy Krystof Maratka.

W 2016 roku wypada 20-lecie TANSMAN FESTIVAL, którego pierwsza edycja odbyła się pod patronatem UNESCO, i 30. rocznica śmierci patrona Festiwalu Aleksandra Tansmana. Motywem przewodnim TANSMAN FESTIVAL: Jubileuszu 20-lecia, jest  Muzyka Polska – Odkrycia i Nowości: unikalne i spektakularne rekonstrukcje polskich arcydzieł muzyki XX wieku, ich prapremiery i prawykonania. To będzie wyjątkowa edycja – dla Festiwalu, dla Łodzi i jej mieszkańców, dla wszystkich miłośników muzyki. Program Tansman 2016 odsłoni m.in. nieznane, odnalezione i zrekonstruowane utwory patrona festiwalu, urodzonego w Łodzi Aleksandra Tansmana. Zakończeniem Festiwalu będzie prapremiera napisanej przez słynnego łodzianina opery „Złote runo”, która odbędzie się 2 grudnia w Teatrze Wielkim w Łodzi z udziałem gości banku.

 


Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2 kwartału 2016 r. na poziomie 18,1%).

Pozycję nr 1 Banku Pekao w Polsce i wśród największych banków europejskich potwierdziły wyniki testów warunków skrajnych oraz przeglądu jakości aktywów (AQR).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2016 r. Bank obronił tytuł najbardziej innowacyjnego banku, ponownie zdobywając Złotego Bankiera w kategorii Innowacja. Eksperci uznali kartę wielowalutową Pekao za najbardziej innowacyjny produkt na rynku. W poprzedniej edycji rankingu Pekao triumfował za wdrożenie, jako jeden z pierwszych banków na świecie, mobilnych płatności HCE. W 2015 r. rozwiązania mobilne Banku otrzymały pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl. Bank Pekao otrzymał również tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” magazynu EMEA Finance.

Lubelska KULkarta – wielofunkcyjna legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao otzrymałą nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016, przyznawaną na londyńskiej prestiżowej konferencji „Contacless Inteligence”.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2015 roku, Bank Pekao zdobył tytuł Innowatora Roku 2015 w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Kolejny raz Bank Pekao uzyskał tytuł Najlepszego Dostawcy Usług Finansowania Handlu 2015 w badaniu przeprowadzonym przez prestiżowy magazyn Euromoney. Bankowość korporacyjna Pekao została uhonorowana także tytułem „Financing Provider of the Year, Poland” w konkursie organizowanym przez miesięcznik Eurobuild. W 2015 roku Bank Pekao został uznany po raz czwarty za Najlepszy Bank Powierniczy w Polsce oraz zdobył tytuł Banku Roku w konkursie Diamenty Private Equity.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych.