Dla ZdrowiaEfektywna FirmaGepardy BiznesuKonferencjeMocna Firma

15-lecie Kongregacji Przemysłowo Handlowej na XIV Kongresie Gospodarki Polskiej

 21 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się Jubileuszowe Spotkanie 15-lecie Kongregacji Przemysłowo Handlowej. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób z całego kraju, reprezentujących  przedsiębiorców i miłośników kultury i sztuki polskiej.

Wśród przybyłych gości w Kongresie uczestniczyli  posłowie  Grzegorz Matusiak, Adam Abramowicz, senator Adam Gawęda, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego  oraz reprezentanci prezydentów miasta Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Siedlec, Olsztyna i wielu innych.

Podczas Kongresu Prezes Kongregacji przedstawił  dorobek 15-lecia działalności Izby oraz plany działalności  Izby na najbliższe lata.

Odbyła się również debata na temat handlu, w której uczestniczyli Bożenna Kolba  z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości , Wiesław Michałowski z Kraśnickiej Izby Gospodarczej, Tadeusz Sławik z Grupy Zakupowej „Kupiec” oraz Szymon Fabisiak ze Społem. Debatę  prowadził  redaktor Jerzy Krajewski. Wszyscy zgodnie ocenili, iż w Polsce jest pilna potrzeba uchwalenia ustawy o handlu, o samorządzie gospodarczym, czy też zmianie ustawy o nieuczciwej konkurencji i określeniem wielkości pozycji monopolisty w handlu. Wiele uwag wpłynęło pod adresem Rządu, braku odpowiedzi na pisma z organizacji pozarządowych.

Całość imprezy ubarwiała przepiękna wystawa poplenerowa współpracujących z Kongregacją polskich malarzy, Kapela Wojciechowskiego z Opoczna oraz najmłodsza wokalistka (15-letnia) Małgosia Pietrasz.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył współpracujących z Kongregacją Przemysłowo-Handlową przedstawicieli świata sztuki malarzy i animatorów, honorową odznaką „zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wśród odznaczonych znaleźli się ;
Maria Sadowska, Bożenna Leszczyńska, Arnold Ananicz Ananiczius, Krzysztof Jan Stawnicki i Wojciech Kałkusiński.

 

Podczas Jubileuszowego Kongresu zostały przyznane nagrody Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Syzyfy Roku.
Nagrodę statuetkę Syzyf Roku 2017 w kategorii Polityk Roku   Wielka Kapituła przyznała   Pani Premier Beacie Szydło,
statuetkę Syzyf Roku 2017 w kategorii Prezydent Miasta   otrzymał Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski
statuetkę Syzyf Roku 2017 w kategorii Polska Sieć Handlowa otrzymała Polska Grupa Zakupowa „KUPIEC”- nagrodę odebrał przewodniczący Rady Nadzorczej -Tadeusz Slawik, zaś statuetkę Syzyf Roku 2017 w kategorii organizacja samorządu gospodarczego otrzymało Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Żywnościowego- nagrodę odebrał Prezes Bronisław Wesołowski.
Oprócz statuetek Syzyfa Roku Wielka Kapituła Syzyfa Roku odznaczyła medalami zasłużony dla Kongregacji Przemysłowo Handlowej”Józefa Puzika- właściciela sieci handlowej na ziemi sądeckiej, oraz Ghassiba Kronfly  przedsiębiorcę z Gdańska.

W drugiej części Kongresu zostały przyznane przez Instytut Europejskiego Biznesu nagrody Gepardy Biznesu 2016. Otrzymali między innymi: Konsorcjum Projektowo-Wykonawcze „EKOBUDOWA” sp. z o o z Bełchatowa, Cukiernio-Kawiarnia s.c. Wincenty Wolak z Wrocławia, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Żyrardów sp. z o o, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Krakowie, Mellon Poland sp. z o o w Warszawie, TVB sp. zoo w Warszawie, WZ EUROCOPERT sp. z o o w Szczecinku, Infonet Projekt S.A w Bielsku- Białej, oraz firma FACHMAN- Grażyna i Marek Kruszona Sp. J. w Poznaniu.
Nagrody Miasto Przyjazne Firmom 2016 otrzymali; Powiat Kraśnicki, miasto Olesno i miasto Błonie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

 

jubileusz1

jubileusz2

jubileusz3

jubileusz4

jubileusz5

jubileusz7

jubileusz8

jubileusz9

jubileusz10

jubileusz11

jubilusz12

 

jubileusz13

źródło: www.kph.pl

logo KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: kph@kph.plKONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000
godlo