P.T.H. AL – TRANS Leszek Marian Kopeć to Gepard Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

P.T.H. AL – TRANS Leszek Marian Kopeć zostala wyrózniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w ramach XVII edycji rankingu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sadowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 166%. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 53 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Dodatkowo w latach 2019-2020 przedsiębiorstwo dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 4,0 mln zł, co przyczyniło się do wyróżnienia w rankingu Wielki Modernizator 2022.

zdjecie ze strony firmy


AL-TRANS to znacząca polska firma transportowa oferująca wszechstronne usługi w zakresie przewozu towarów. Znana jest z rozbudowanej floty, obejmującej ponad 100 pojazdów, w tym standardowe auta o pojemności 83m3, megatrucki o pojemności 90m3, zestawy o pojemności 120m3 oraz chłodnie.

Przesiębiorstwo specjalizuje się w transporcie międzynarodowym, AL-TRANS obsługuje klientów nie tylko w Unii Europejskiej, ale także w Rosji, Białorusi, Ukrainie i Kazachstanie. Wśród jej partnerów znajdują się renomowane firmy, takie jak Procter & Gamble Polska, SCODA Auto, Volkswagen Auto CZ, Kimberly Clark, Bosch czy Amica.

Firma AL-TRANS to nie tylko imponująca flota, ale również gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Posiada ubezpieczenie OC przewoźnika w wysokości 250 tys. euro, karnet TIR oraz HVG. Jako autoryzowana firma transportowa i spedycja, kładzie nacisk na indywidualne podejście do klienta, eliminując sztywne stawki i oferując możliwość negocjacji cen.

Usługi świadczone przez AL-TRANS opierają się na zaufaniu, doświadczeniu i wyszkoleniu kierowców. Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku transportowym, firma zyskała uznanie klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie na najbardziej rozpoznawalnych giełdach załadunkowych.

AL-TRANS to nie tylko firma transportowa, lecz partner, na którym można polegać. Dzięki wysokim standardom obsługi, doświadczeniu i elastycznym warunkom współpracy, staje się pierwszym wyborem dla tych, którzy cenią solidność i skuteczność w świecie transportu.

Wiecej informacji o firmie na stronie internetowej: http://www.al-trans.com.pl/


Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl oraz Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Instytut publikuje rankingi takie jak Gepardy Biznesu (od 2006 r.), dla firm z dynamiką przychodów i zysku netto powyżej 10%, Efektywna Firma (od 2008 r.), dla firm o stosunku zysku netto do przychodów przekraczającym 5%, oraz Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.), dla firm wyróżnionych w obu poprzednich rankingach.

Od 2008 r. prowadzony jest również Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki, wyróżniający firmy o szacowanej wartości rynkowej powyżej 10 mln zł.

Oszacowanie wartości rynkowej firm oparte jest na bardzo uproszczonym porównaniu do wycen spółek polskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy wykorzystaniu wskaźników takich jak C/Z (cena do zysku netto) oraz C/WK (cena do wartości księgowej, gdzie wartość księgowa rozumiana jest jako suma kapitału własnego firmy i jej zysku netto). Metodologia ta umożliwia orientacyjną ocenę wartości przedsiębiorstw.

Inne konkursy to Wielki Modernizator (od 2012 r.) dla firm z dwuletnią amortyzacją powyżej 2 mln zł, oraz Worldwide Company (od 2013 r.) dla przedsiębiorstw eksportujących do co najmniej 5 krajów.

Autor: Lukasz Krajewski