Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Usług Komunalnych

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 350 firm usług komunalnych, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Usług Komunalnych

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Libra Centrum Sp. z o.o.Siedlce128277348274
2Idea Green Sp. z o.o.Prudnik81102122982
3Eco Solution Sp. z o.o.Kraków6246927121
4Europrofil Sp. z o.o.Morąg38441136674
5Komunalnik - Nysa Sp. z o.o.Wrocław60222131156
6Eko Centrum Bis Sp. z o.o.Radomsko2948555342
7Biosfera Tomala Olbryś sp.k.Warszawa3822223012
8Eko-Brześć Sp. z o.o.Brześć Kujawski22135513752
9Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agora Sp. z o.o.Kąpino5314010534
10Ekopol-Ż Sp. z o.o.Połaniec2445111023
11Sar Recykling Sp. z o.o.Katowice23428183748
12Rebis S.A.Warszawa39147144178
13Total Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A.Olsztyn4211519436
14Jakmar Recykling Sp. z o.o.Sokołów569957764
15Zielona Park Sp. z o.o.Opoczno2518913647
16Rare Metals Recovery Sp. z o.o.Mirosławice27160218769
17Honest Recykling Sp. z o.o.Gdańsk2322315939
18Ekorespect Sp. z o.o.Chełmek185393846
19Rabeka Sp. z o.o.Jaworzno291406627
20Lp Partner Sp. z o.o.Częstochowa261502410
21Serwis Separatorów i Kanalizacji Eko-Jura Sneka sp.k.Herby499150224
22Agromil Sp. z o.o.Nowy Dziekanów2514017995
23Aquadictus Sp. z o.o.Wilkowice341044902
24Ekoglob Recykling Sp. z o.o.Żabieniec33987308
25Pro-Las Sp. z o.o.Warszawa202043012
26Taltek Sp. z o.o. sp.k.Kraków527611412
27Ekosystem Silesia Sp. z o.o.Tychy14326227458
28Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Zagroda Sp. z o.o.Strzyżów14173082013
29Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Elreko Sp. z o.o.Kęty221395458
30Ekomax Kotulak sp.k.Wolica4866137444
31Bioselect Sp. z o.o.Raków25104116670
32Zuo International Sp. z o.o.Kunowice24108282151
33King Products Sp. z o.o.Kąty Węgierskie30803828
34Mwm Sp. z o.o.Nowe Miasto Lubawskie55537789
35Bonko Sp. z o.o.Łomża135294224
36Eco - Profit Sp. z o.o.Wrocław376318010
37Sobreko Sp. z o.o.Sobuczyna2485268937
38Honestpol Sp. z o.o.Lublin211034383
39Bmj Sp. z o.o.Wrocław42514006
40Eko Solar Polska Sp. z o.o.Jelenia Góra365715016
41Ekologistyka Sp. z o.o.Brzeg Dolny4949434676
42AD Inwest Sp. z o.o.Warszawa151851878
43Empegieka Sp. z o.o.Braniewo524638600
44Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o.Sierzno1422248692
45Severkan Sp. z o.o.Libiąż33566982
46Remondis Hydrokan Sp. z o.o.Gdańsk1236222294
47Gospodarka Komunalna Stara Biała Sp. z o.o.Biała1231638901
48Eko-Stela Sp. z o.o.Brzezówka3949350195
49SK Recykling Sp. z o.o.Gorszewice237571838
50Zakład Zagospodarowania Odpadów Czysta Błękitna Kraina Sp. z o.o.Czarnówko1178991226
51Atf Polska Sp. z o.o.Połczyn-Zdrój17113326371
52Krakowski Holding Komunalny S.A. w KrakowieKraków93374556458
53Ugos Service Sp. z o.o. sp.k.Warszawa444272276
54Zakład Składowania Odpadów Sp. z o.o.Stary Sącz24655796
55Wc Serwis Polska Sp. z o.o.Zabrze11285407572
56Łużyckie Centrum Recyklingu Sp. z o.o.Marszów14123166482
57Przedsiębiorstwo Usług Wodociągowych HKW Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza4138395257
58Pro-Aqua Sp. z o.o. sp.k.Tłuszcz1315112707
59Elkom-Bud Sp. z o.o. sp.k.Gdynia226113015
60Zakład Usług Komunalnych Niegosławice Sp. z o.o.Wrocław18844947
61Eko Wielbark Sp. z o.o.Wielbark112632008
62Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów S.A.Jedlicze1411991659
63Ecosystem Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski21616389
64Oiler Sp. z o.o.Gdynia159546992
65Filoli Odpady Wy Robicie My Wozimy Sp. z o.o.Stara Dębowa Wola42312015
66Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Krzeszów1310747056
67Spółka Gmin Dolnej Odry Sp. z o.o.Chojna956714809
68Forest Tychy Sp. z o.o.Tychy94322801
69Traszkan S.F.Z. Sroka Sp.j.Zegartowice205662361
70Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.Katowice3931120118
71Eneris Surowce Usługi S.A.Kielce4129706912
72Grupa Volf Sp. z o.o.Sopot999510072
73Eneris Ekologiczne Centrum Utylizacji Sp. z o.o.Rusko22461346516
74Recofass Sp. z o.o.Kolechowice-Kolonia30357529
75Green Data i Wspólnicy Sp. z o.o.Warszawa31335025
76Partner Dariusz Apelski Sp. z o.o.Warszawa936996851
77Prote-Technologie Dla Środowiska Sp. z o.o.Poznań1024449123
78Zbiornica Skórzec Sp. z o.o.Skórzec2145125867
79Wkw Polska Sp. z o.o.Kraśnik283439685
80Sanitbiotech Sp. z o.o. sp.k.Szczecin382814372
81Gtd Recykling Sp. z o.o.Dobre16606075
82Wodociągi Srebrnogórskie Sp. z o.o.Budzów936512631
83Kasert Sp. z o.o. sp.k.Leszno27344651
84Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko - Wisła Sp. z o.o.Sulnówko204856840
85Towar Towarnicki sp.j.Szczecin214230615
86Prezero Jantra P.S.A.Szczecin2832667991
87Stemberg-Deters Sp. z o.o.Maszkowo13821275
88Geminor Pl Sp. z o.o.Sopot1470201948
89Aminex Sp. z o.o.Ożarów Mazowiecki3029346102
90Toja Sp. z o.o.Chyliczki34268849
91Ecer Recykling Sp. z o.o. sp.k.Poznań36262680
92Ecoglobe T. Wyglądała sp.k.Międzyrzec Podlaski641952616
93Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych Sp. z o.o.Nowy Dwór Gdański111117324
94Suez Woda Sp. z o.o.Mława129049273
95Remondis Północ Sp. z o.o.Warszawa194577289
96Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Empol Sp. z o.o.Tylmanowa29281311015
97Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.Konin4021332658
98Bmeko Brykczyński sp.k.Krotoszyn174877639
99Złom-Max Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1014436024
100Clean-Pack Sp. z o.o.Warszawa22356548
101Fbserwis Odbiór Sp. z o.o.Warszawa174682049
102Eurotrex Sp. z o.o.Biskupice541776683
103Ekombud Sp. z o.o.Bochnia155086448
104Kan-Pro Sp. z o.o.Wrocław49182062
105Regionalne Centrum Gospodarki Odpadami Resort Sp. z o.o.Leszno1550297366
106Komuland Sp. z o.o.Lublin13733236
107Ekos Poznań Sp. z o.o.Poznań155193005
108Krokowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Żarnowiec826021677
109Perfekt Sp. z o.o.Warszawa75507642
110Fast-Fol Recycling Gadomscy Sp. z o.o.Mława118962867
111Oplast-Recykling Sp. z o.o.Winduga821959604
112Ekogryf Sp. z o.o.Gliwice27242336
113Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni Sp. z o.o.Bochnia1276107043
114Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.Tychy1274401543
115Frma Plastica Sp. z o.o.Łódź302028421
116Ef-Recykling Sp. z o.o.Tomaszowo118114082
117Saur Konstancja Sp. z o.o.Warszawa135127310
118Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Supekom Sp. z o.o.Sulechów750460435
119Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Sp. z o.o.Chocznia2326104679
120SZOP Sp. z o.o.Nowy Dwór Gdański126526841
121Silva Polski Recycling Sp. z o.o.Mielec9119168427
122Miejsko-Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o.Oświęcim3417404176
123Unikom Sp. z o.o.Bydgoszcz391516973
124Dekonta Polska Sp. z o.o.Kielce173517693
125Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Ostrołęka9121110655
126Raf Ekologia Sp. z o.o.Jedlicze4114213502
127Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o.Balin2225240260
128Sego Sp. z o.o.Rybnik2030166463
129Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Porto Sp. z o.o.Prochowice116610926
130Elwoz Eco Sp. z o.o.Sierakowice1542219544
131EKO-MYŚL Sp. z o.o.Dalsze2126426866
132Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hetman Sp. z o.o.Florianów74003376
133Karat Recykling P.S.A.Rogówko125615208
134Eccowaste Sp. z o.o.Pajęczno291832845
135Ela Recycling Sp. z o.o.Ostrów144331070
136Eko-Byś Sp. z o.o.Warszawa117068842
137Ecler Sp. z o.o.Łaszczówka-Kolonia163423771
138SEPARATOR SERVICE Sp. z o.o.Warszawa183066547
139Teco-Park Sp. z o.o.Suchedniów71973855
140Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w KadzidleKadzidło63698179
141Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.Bieruń725542352
142Ekoservice Sp. z o.o. Usługi sp.k.Rzeszów311560888
143Hydroma Sp. z o.o.Kielce29163476
144Mwm Logistic Sp. z o.o.Nowe Miasto Lubawskie71934188
145Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Maxer - Sp. z o.o.Nowa Ruda81601656
146Terra Recycling Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki1252223123
147Ergum Sp. z o.o.Bukowno16332737
148Stare Miasto-Park Sp. z o.o.Leżajsk718758751
149Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Wadowice108299636
150URBIS Sp. z o.o.Gniezno1633189604
151ZPBG Sp. z o.o.Koszalin212215539
152Koma Białystok Sp. z o.o.Białystok637126856
153Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubsku - Sp. z o.o.Lubsko725318521
154Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.Świdnica - Zawiszów1343103321
155Wexpool Sp. z o.o.Dąbrówka Wielkopolska1629102013
156Spółdzielnia Socjalna Zielony PunktKępice10625299
157Pardi Sp. z o.o.Kaczyce714723512
158Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych Sp. z o.o.Żagań106721732
159Atol Recykling Sp. z o.o.Rzeszów648124116
160Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Puławy576790445
161Strach i Synowie Sp. z o.o.Częstochowa134140954
162Cofinco-Poland Sp. z o.o.Katowice2812473245
163Skywater Sp. z o.o.Wrocław812532368
164Usługi Porządkowe Buli Sp. z o.o.Ząbki143328229
165Intereko Sp. z o.o.Opole162629500
166Asenizacja Express Sp. z o.o.Bielsko-Biała19213323
167Sintac-Polska Sp. z o.o.Warszawa105513176
168REMONDIS Sp. z o.o.Warszawa20192718903
169Eko-Pro Sp. z o.o.Jaworzno281119387
170Gminna Spółka Komunalna w Kijewie Królewskim Sp. z o.o.Kijewo Królewskie71261996
171Your Partner Sp. z o.o.Tarnów62606619
172Biokrap Sp. z o.o.Krapkowice142921582
173Ekopak Sp. z o.o.Lublin620136930
174Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.Olszowa97665520
175Zakład Produkcji Wody Pitnej - Baranów Sandomierski Sp. z o.o.Baranów Sandomierski10554077
176Pw Komex Sp. z o.o.Konin11462170
177Filtech Technika Odwadniania Osadów Sp. z o.o.Chróścina124313576
178Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o.Żukowo7116132940
179Remondis Kroeko Sp. z o.o.Krosno211752723
180Partner Zbigniew Markowski Sp. z o.o.Lusina98232727
181Remondis Medison Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza1429293803
182Newco Sp. z o.o.Szczecin114944790
183Cleaner Zakład Sprzątania sp.j. Maciej Bukowski, Grzegorz MisiewiczElbląg221488573
184Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Nowogard271125052
185Blanca Plus Sp. z o.o.Wola Mrokowska105337725
186Zakład Utylizacji Odpadów Clean City Sp. z o.o.Mnichy1917283585
187Remondis Ekoprim Sp. z o.o.Lublin201713769
188Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne Astwa Sp. z o.o.Białystok713527632
189Venestron Sp. z o.o.Księży Dwór88714905
190Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki7120111052
191Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Brzeziny152437738
192MPO Sp. z o.o.Białystok1051252910
193Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o.Błażowa96530739
194Green Road Polska Sp. z o.o.Prusice113919937
195On-Service Sp. z o.o.Trzebinia211323196
196Ecokruszbet Sp. z o.o.Nowiny615525803
197Eko-Logistyka Lublin Sp. z o.o.Lublin12344612
198Miejskie Wodociągi Sp. z o.o.Chojnice711963844
199Prezero Recycling Południe Sp. z o.o.Knurów2014345112
200Spółdzielnia Socjalna WodkanKomarówka Podlaska11441146
201ATRA Sp. z o.o.Porąbka201445799
202Tom Surowce Sp. z o.o.Szczecin123380268
203Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.Promnik613469764
204Eko System Sp. z o.o.Olsztyn87119048
205Eko-Dbaj Sp. z o.o.Cielcza123460232
206Firma Usługowa Eko-Kar Sp. z o.o. sp.k.Raszków132647645
207Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w GdyniGdynia6124503766
208Błysk-Bis Sp. z o.o.Maków Mazowiecki79235376
209Zakład Obróbki Biologicznej Odpadów Sp. z o.o.Warszawa7861900
210Heb Sp. z o.o.Wisła Wielka12303332
211Eco Rgs Sp. z o.o. sp.k.Rozalin142217621
212Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.Bircza52201644
213Modern Recycling Sp. z o.o.Wrocław6172130859
214Zakład Usług Komunalnych Bud-Kom Sp. z o.o.Radom14202031
215Zakład Oczyszczania Miasta Tros-Eko Sp. z o.o.Goleszów78616353
216Firma Usługowa Kosz Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski11357244
217Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o.Płock95096196
218Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o.Brzeg78886277
219Portmetal Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza6114668
220Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Kąty Wrocławskie789104650
221Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Zambrów201282200
222Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach K. Radzynia Podlaskiego - Sp. z o.o.Biała86437046
223Remondis Szczecin Sp. z o.o.Szczecin1614372975
224Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.Poznań1517374412
225Eko-Hetman Sp. z o.o.Nadarzyn87229949
226AMD Omega Sp. z o.o. sp.k.Chorzów10428692
227Przedsiębiorstwo Wsparcia Ekologicznego Skarżysko-Kamienna Sp. z o.o.Skarżysko-Kamienna132239481
228Rvt Sp. z o.o.Kraków10406930
229Mamauto Sp. z o.o.Starorypin Rządowy85323643
230Przedsiębiorstwo Komunalne Pekom S.A.Żary104150727
231Polbud Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice516321527
232Eneris Proeco Sp. z o.o.Bydgoszcz171265287
233Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.Łobez11298170
234S.Duma Recycling sp.k.Masłońskie78459352
235Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w CiechanowieCiechanów612174189
236Eneris Recupyl Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski131921391
237Mobile Auto Sp. z o.o.Chrzanów8584105
238Kom-Bis Sp. z o.o.Gdańsk122211499
239Remik Sp. z o.o.Płouszowice-Kolonia10321011
240Wodociągi Miasta Krakowa S.A.Kraków6961669000
241Prezero Małopolska Sp. z o.o.Kraków1319251887
242Tresko Group Sp. z o.o.Łomianki13189212
243A2m2 Sp. z o.o. sp.k.Piotrków Trybunalski10374252
244Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Elbląg77634995
245Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman Sp. z o.o.Warszawa943170558
246Elpoeko Sp. z o.o. Sp.K.Zawada51333849
247Inwestycje Sp. z o.o.Jawor6957712
248Natezja Sp. z o.o. sp.k.Trachy9399341
249Eko3r Sp. z o.o.Rzeszów13186330
250Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o.Świdnica94367837
251Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o.Bydgoszcz1220383538
252Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Dziwnów67721649
253Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Wólka Sp. z o.o.Jakubowice Murowane103112480
254ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza1219297674
255Sołtys Sp. z o.o.Złotniki7575024
256Kapadora P.S.A.Kędzierzyn-Koźle68058626
257Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o.Rybnik93730490
258Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Lesznowola751176712
259Grupa Drotex Sp. z o.o.Gliwice151113881
260Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Szczecin594681758
261Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.Sosnowiec1411121532
262Novago Żnin Sp. z o.o.Wawrzynki1217171172
263Debris Sp. z o.o.Bolechowo-Osiedle67810803
264Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Rolniczych Sp. z o.o.Ostrów Mazowiecka67718014
265Przedsiębiorstwo Usługowe Antrans Sp. z o.o.Boruja Kościelna112216149
266Wielkopolskie Centrum Recyklingu - Sp. z o.o. w JarocinieWitaszyczki842152776
267Rawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Rawa Mazowiecka112042222
268Beskid Żywiec Sp. z o.o.Żywiec84044437
269Gminny Zakład Komunalny Głusk Sp. z o.o.Dominów10279411
270Remondis Opole S.A.Opole1410243858
271Natura Sp. z o.o.Dębogórze-Wybudowanie10214789
272Legalny Autozłom Sp. z o.o.Żory9282159
273Eko-Sam Sp. z o.o.Kaszewska Wola12142765
274Zgo-Nova Sp. z o.o.Witaszyczki102255141
275Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Nowy Dwór Gdański121610387
276Koma Lublin Sp. z o.o.Lublin58436050
277Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.Sokółka10233914
278Franielczyk sp.j.Piekary Śląskie92921113
279PGE Ekoserwis S.A.Wrocław1020497696
280Wodociągi Kórnickie i Usługi Komunalne Wodkom Kórnik Sp. z o.o.Kórnik74411015
281Resinvest Energy Pe Sp. z o.o.Chorzów74123060
282Euro-Eko Media Sp. z o.o.Mielec92723221
283Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach Sp. z o.o.Rakoniewice57121780
284Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o.Tczew57060870
285Madera Consulting Sp. z o.o.Kraków74414316
286Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Dzierżoniów121035670
287Koma Giżycko Sp. z o.o.Giżycko92624076
288Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik Sp. z o.o.Biała Podlaska121056442
289Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Ząbkowice Śląskie121331855
290KLIMAPOL Sp. z o.o.Dąbrowica121174213
291Ekopaliwa Chełm Sp. z o.o.Chełm92175494
292Wasserkraft Sp. z o.o.Piekoszów111311882
293Eko-Serwis Szczęśniak sp.k.Namysłów8284482
294Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Nord Sp. z o.o.Kraków1016726
295Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Strachocin6417349
296General Food Supply Sp. z o.o.Stolec82318799
297Eko-Maz Sp. z o.o.Płock101429217
298Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Rypin Sp. z o.o.Puszcza Miejska82721844
299Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Rpm Sp. z o.o.Jarocin64649509
300Eko-System Bis Sp. z o.o. sp.k.Konopiska101322999
301Ecovir Sp. z o.o.Grabówiec5508975
302Remondis Świdnik Sp. z o.o.Świdnik55016996
303Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno-Ściekowej Gea-Nova Sp. z o.o.Józefów111053135
304Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski635321536
305Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o.Tarnobrzeg73076932
306Feniks Recykling Sp. z o.o.Żuków1011146259
307Energo-Eko-Plus Sp. z o.o. S.K.A.Kielce92016993
308Sanit-Trans Sp. z o.o.Międzyrzecze Górne1012200101
309Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.Siedlce91962223
310Pue-Eko Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski63721032
311Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych Sanipor Sp. z o.o.Gdynia101169091
312Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Eko Sp. z o.o.Niedźwiady54646167
313Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Ostrów82213278
314Agreco Service Sp. z o.o.Kostrzyn nad Odrą91410946
315Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.Gliwice91362111
316Ekotech Sp. z o.o.Kraków545644
317Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.Toruń54486469
318Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o.Mysłowice54247376
319Eko - Bug Sp. z o.o.Kobylany81511509
320Prezero Recycling Zachód Sp. z o.o.Piotrowo Pierwsze818152299
321Rejonowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Myślenice81520208
322Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A.Kalisz63432351
323Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marex Sp. z o.o.Chorzów91217001
324Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o.Leżajsk81366846
325Eco Harpoon-Recycling Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki63075431
326Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Zielona Góra625254987
327Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o.Kostrzyn nad Odrą81181889
328Zonti Sp. z o.o.Pietrzykowice7186247
329Prezero Service Północ Sp. z o.o.Gdańsk532159784
330Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w WyszkowieWyszków53252988
331Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Barlinek53111601
332Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Skawina813136000
333Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.Krosno532181399
334Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o.o.Tarnów62593505
335Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Sulęcin6207251
336Conteko Sp. z o.o.Radłów8117963
337Euro-Eko Sp. z o.o.Mielec62268775
338Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A.Jastrzębie-Zdrój716230662
339Eko-Region Sp. z o.o.Bełchatów619369144
340Eko-Kras Sp. z o.o.Kraśnik6209990
341Wielobranżowy Zakład Usługowo - Produkcyjny i Handlowy Spomer Sp. z o.o.Iława61616519
342Noviston Sp. z o.o.Dębica6181935
343Spółdzielnia Kółek Rolniczych w NieborowieNieborów712870
344Stena Recycling Sp. z o.o.Warszawa6191056499
345Pogotowie Odpadowe Sp. z o.o.Bolechowo-Osiedle6167641
346MPK Sp. z o.o.Ostrołęka61232563
347Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.Wodzisław Śląski612220840
348Aqua S.A.Bielsko-Biała514408548
349New Tech Lab Sp. z o.o.Skawina5143557
350Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Grodzisku WielkopolskimGrodzisk Wielkopolski61146651

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów